ČZ 75/85 - Závady



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#61 » pon 28. pro 2020, 15:09

KapitánPacička píše:Uplne normalni to neni ! Vlastnim vice zbrani, ruznych znacek a ani jedna mi to nedela.

Koukni se, jak mas vylestenou tuhle cast vnitrku zaveru, ktera klouze po naboji v zasobniku. Znazorneno cervene. (Pripadne vyfot zaver a hod sem foto)
Jestli ji nemas vylestenou, "jako zrcadlo" tak to je ten problem. U taktickeho prebijeni, budes mit hodne problemu, kdyz ti tohle pistole dela !
zaver.jpg

Blbost. Zaver otira horni naboj v zasobniku pri ceste dozadu. Pak se vraci a nabira horni naboj a posledni jestli 1cm je v kontaktu s 2. Nabojem, ktery se po zasunuti 1.naboje stava novym hornim nabojem. Rozumne zbrane maji tuto nabiraci hranu siknou, aby drzela horni naboj co nejvic v zasobniku,ale i tak dochazi k povysunuti horniho naboje o cosi. Zalezi i kolik naboju je v zasobniku, ale deje se to a je to normalni.



mogvaj000
Příspěvky: 4

Příspěvek#62 » pon 28. pro 2020, 17:12

Tady fotka. Zkoušel jsem i s tatovou SP-01,tam to dělá taky v menší míře, ale ta už má 12 let. Taktické přebíjení neprovozuju, zásobník po uvolnení vytahuju dlaní.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#63 » pon 28. pro 2020, 18:16

Naozaj si nerob starosti a strielaj. Ries veci co robia problemy.



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#64 » pon 28. pro 2020, 18:20

Honzajan: Pises ze muj prispevek je blbost, ale nasledne k tomu samemu dospejes po sve analyze taky. Ten naboj nevyleze ze zasobniku pro nic za nic. Staci si to nasimulovat a je to jasny, ze to dela ten zaver, jak jsem psal.
On tady psal, ze mu naboj vyleze skoro cely, ze tak tak drzi ! Coz neni normalni. To ze se ti pohne v zasobniku rekneme o 2-3mm to je opravdu relativne normalni. Ovsem tady je problem v tom, jak jsem psal.

mogvaj000: Pro test, muzes zatim vyzkouset to, ze tuhle plochu namazes lehce olejem a pote zkusis nadrcnout pistoli a nasledne vytahnout zasobnik. Verim, ze naboj v zasobniku uz nebude tolik vysunuty, jako predtim ! Pokud je to tak, staci tuhle plochu pekne vylestit brusny papir 2500 -3000 zrnitosti pod vodou, nebo olejem. Vylestit do zrcadlova a bude.



jodo
Příspěvky: 152

Příspěvek#65 » pon 28. pro 2020, 18:38

Glok 19 v 3 mi to se sušilkama dělá taky. Někdy nejde zásobník vytáhnout. S ostrou municí takhle experimentovat si ještě netroufnu. Zbraň mám jen 3/4 roku.



mogvaj000
Příspěvky: 4

Příspěvek#66 » pon 28. pro 2020, 18:45

S ostrou municí mi to nedělá tolik co s vybíjecíma nábojema, ale i tak.
KapitánPacička: zkusím naolejovat. Šmirglem se mi do toho moc jít nechce. Ale na filc a olej bych si nejspíš troufl.
Osobně si myslím, že až trochu vyměkne podávací pružina v zásobníku, tak se to zlepší.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#67 » pon 28. pro 2020, 19:00

Kapitan,
Blbost pisu, ze to dela problemy, nedela. Tady si zase nekdo hraje a dela nerealne podminky a pak se desi(viz vybijeci naboje).

jodo: a na strelnici taky strilis se susilkama, kdyz mas zbran jen ¾roku? Pritom staci nemackat spoust, kdyz nechci strilet...



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#68 » pon 28. pro 2020, 20:04

Honzajan
Kasli na to. Chalan dostal odpoved a ked sa radsej bude radit odporucanim teoretikov co na zbran viac pozeraju ako strielaju, je to jeho cesta. Moze si spestrovat vecery lestenim pistole a odstranovanim neexistujuceho problemu.



jodo
Příspěvky: 152

Příspěvek#69 » stř 30. pro 2020, 15:16

honzajan: Ach jo. Jen se mi doma nechce experimentovat. Na střelnicí mám jiný starosti. Teda když funguje.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#70 » čtv 31. pro 2020, 10:56

Koupil jsem nového mazlíka a zároveň moji první čízu, stařičkou CZ 85. Je poměrně zachovalá, vůle závěr vs tělo má možná menší než můj G 17, chod spouště se školním nábojem super. Tyhle zbraně vůbec neznám, naposledy jsem je držel při manipulaci u zkoušek a na střelby už jsem měl P 09, těším se, až budu moct na střelnici. Jedna věc na nové staré číze mi přijde divná, na jedné straně závěru je ojetá nejenom kolejnička co jezdí v drážce těla, ale je oleštěný i kousek závěru (pod vratnou pružinou), viz foto. Na druhé straně ne, je to u čízy běžné?

WP_20201231_001.jpg


WP_20201231_002.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#71 » pát 1. led 2021, 10:56

Pry tyhle stare CZ mely razene napisy, tak maji zavery tvar bananu. Podivej se na olesteni kolejnicek zaveru a ramu. Obecne: kdekoliv je mezi kovy treni, tam dojde k postupnemu ubytku materialu, v tomhle pripade k olesteni. Je to naprosto nornalni, sedne si to jak potrebuje.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#72 » pát 1. led 2021, 11:38

@juraj 1 díky, nebudu oleštění řešit. Ještě se zeptám na jednu věc. Číza je z roku 1992, na pravé straně má starý typ záchytu závěru o vnějším průměru 5,7 mm. Kupodivu vypadá ve velmi dobré kondici, ale chtěl bych mít doma v zásobě jeden záchyt (levý i pravý), akorát že teď už se dá ten pravý sehnat jenom novější verze, silnější o vnějším průměru 6,3 mm. Nevíte někdo jak je to s levou částí záchytu závěru, jestli je stejná pro oba typy (starý i nový) pravého záchytu závěru, anebo bych musel upgradovat i levou část?
Pak jsem natrefil na docela zajímavou variantu č.2, na jednom americkém fóru borec psal, že pravou páčku záchytu vůbec nepotřebuje, že mu u jeho ČZ 85 starší verze odešla a protože CZ-USA chtěli za převrtání + nový díl + kurýra nějakou nesmyslnou částku, pořešil to po svém. Místo pravé páčky použil nábojnici .22 LR která je prý přesně to co je potřeba, zkrátil ji na správnou délku, vyříznul drážku na pero a použil jako vložku místo pravé páčky. Akorát bych asi musel najít nějakou kvalitnější nábojnici, protože S&B Standard jsou jak z papíru...



ladi777
Příspěvky: 87

Příspěvek#73 » pát 1. led 2021, 21:18

ren: ten záchyt vpravo u starých ročníků, jaký máme, rád praskal, nechal bych úpravu na novější udělat a nečekal, až praskne, nepamatuju přesně kolik to stálo, ale nezruinovalo mě to, mrkni na můj příspěvek ze září 2018 v tomhle vlákně
Pan Novotný v Holešovicích má sice hodně práce, ale udělá to, Google ti najde jeho stránky



ladi777
Příspěvky: 87

Příspěvek#74 » pát 1. led 2021, 21:50

ren: jo a levá část záchytu mi zůstala původní



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#75 » sob 2. led 2021, 08:49

ladi777 díky za zkušenosti, s tou levou částí jsi mě potěšil, že je stejná pro starý i nový typ pravé části. Preventivně to dělat nebudu, když to vydrželo 28 let, tak by ještě chvíli mohlo.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů