ALFA - první zbraň - údržba atd

Uživatelský avatar
FrnaK
Příspěvky: 11

Příspěvek#61 » stř 30. kvě 2012, 22:21

Zajímavé, já mám stejnou zkušenost. Jako bych vše strhával dolů..buď opravdu strhávám, nebo fakt podstřeluje. Ale také mám vše v dolní části černého.
Já z ní střílel zatím ZVS, ty zcela bez problémů. Potom jsem dal AlsaPro a z 80 mi 2x náboj zůstal šprajcnutý na té "nájezdové" liště do komory. Musel jsem vyhodit zásobník, zalomcovat se závěrem a pak se náboj uvolnil a vypadnul. Po opětovném nabití do zásobníku už šly oba 2 v pohodě.
Nicméně ty Alsy na střelnici na tréning super..ale na závod nebo na nošení bych je nenabil..
Jo a zásobníky krmím po 13 kusech :-)



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#62 » stř 30. kvě 2012, 22:45

To strhavani dolu jsem mel taky, vystrilejte tak 1-2 tis. naboju a ono to prejde. Doporucuju hlavne kvalitni uchop, treba podle "manualu obranne strelby", me to hodne pomohlo. Naboje to zere vsecky, sprajcnuti muze byt zpusobeno jeste neunavenym zasobnikem, me to sekalo pres 14 naboju, chce to fakt nechat chvili ulezet plny a ono to potom pujde. Ta zbran jinak sezere i suchy brambory, takze nabojema to neni :mrgreen:

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#63 » čtv 31. kvě 2012, 08:59

Zamíchej si poslepu do zásobníku pár sušilek a uvidíš, proč strháváš. Alternativně vem kámoše, cvakne závěrem a podá pistolku bez zásobníku, občas s nábojem, občas bez. Kousek od Zlína se na to i pořádají kurzy s garancí rychlého odnaučení strhávání ;-)

Uživatelský avatar
FrnaK
Příspěvky: 11

Příspěvek#64 » čtv 31. kvě 2012, 10:34

:-) heh .. sušilek .. já bych možná i zamíchal, ale nevím co to je? Co to jsou sušilky? Snažím se přijít na to jak strhávání eliminovat..ale zatím se nedaří, ale to přijde :-D

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#65 » čtv 31. kvě 2012, 10:47

1. úchop
2. bojíš se rány

Zapracuj na obém a strhávat přestaneš velice rychle



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#66 » čtv 31. kvě 2012, 11:38

Susilka - skolni naboj. Pro tenhle ucel vyhovi i prazdna nabojnice.



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#67 » čtv 31. kvě 2012, 21:56

http://books.google.cz/books?id=YFapYRy ... &q&f=false
Tady je odkaz na redukovany manual, proste co dal google volne k dispozici.
Na str. 44 obr. 16 je videt idealni uchop zbrane. Udela to opravdu hodne. Obcas to jeste strhnu, ale to uz citim, ze jsem proste ocekaval vystrel a setnul i jine svaly, nez jsou potreba. Muze pomoct jednoduche cviceni ukazovaku silne ruky a to tak, ze natahnete prsty rovne a budete plynule a co nejvic ohybat ukazovak a snazit se, aby se ostatni prsty nepohnuly s nim.
Necha se to nacvicit, ukazovak potom funguje nezavisle na ostatnich.

Kdyz jsem strilel CZ75, tak jsem tolik nestrhaval ze zacatku, alfa je za prve lehka a za druhe ma preci jen tezsi chod spouste, nez casto upraveny CZty a obzvlast, kdyz ji mate novou, neni to ochozeny...

Uživatelský avatar
FrnaK
Příspěvky: 11

Příspěvek#68 » čtv 31. kvě 2012, 22:46

Děkuji .. tak to si pročtu a musím zkoušet .. děkuji za tipy



vlno
Příspěvky: 114

Příspěvek#69 » ned 3. čer 2012, 20:11

Tak jsem dnes vypustil zase pár včelek, zkoušel jsem i druhý zásobník, vše ok., žádný zásek, zásobníky bez problému podávají i při plném naládování 16 včelek, takže spokojenost... :lol:
Krmil jsem dnes FMJ od SB, Geco a ZVS, žádný problém :D
Taky jsem trochu studoval ten uchop, viz link nahoře, a určitě na tom hodně záleží. ZLepšil jsem ten úchop (snad) a už to mě to tolik nelítá dolů, jo taky se snažím spouštět prvním článkem ukazováku... :lol:
Občas to ulítne mimo černý, ale to chce jen střílet a střílet a střílet... :P
Takže u mě stále spokojenost... :D

Taky jsem dnes trochu čistil, ale myslím, že to ani nebylo moc potřeba, lauf jsem prolil Konkorem a protáhl tím kartáčkem, co k tomu byl, pak vytřít hadrem do sucha a vyleštit skluzavku a celej závěr trochu přejet mastným hadrem od konkoru... ;)
Musím si koupit asi ten bavlněnej vytěrák..., jak to řešíte vy?

Uživatelský avatar
lester555
Příspěvky: 71

Příspěvek#70 » ned 3. čer 2012, 21:04

Čištění jsem dlouho hledal na netu, koukal na videa na youtube, ale co člověk, to jinej postup, tak jsem to přestal řešit a z každýho postupu si vzal něco :) .
Dostřílim, rozeberu, vezmu wd 40 a prostříkám hlaveň a nechám ležet, pak vezmu papírový ubrousky a celou zbraň utřu nasucho, protože jak do toho nastříkám olej, tak z toho vzikne hnusná kaše a zateče to kam nemá. Takže vnitřek vytřu ubrouskama, pak podobně hlaveň - tou tahám hadr dokud neni poslední kus uplně čistej. No a až jsem přesvědčenej o čistotě, tak vezmu Konkor, přetřu všechny plošky, kde se zbraň tře, takže ty kolejnice na rámu, na závěru, vevnitř v závěru a ta ploška co natahuje kohout atd. Složim zbraň, párkrát vemu za závěr a pak otřít hadrem co vykape ven. Na čtvr hoďky mám co dělat, ale baví mě to :D



vlno
Příspěvky: 114

Příspěvek#71 » pon 4. čer 2012, 21:41

taky jsem trochu projel internet, you tube, a to čištění to je teda věda... ;), těch přípravků i nástrojů co existuje a ještě i hadi... :lol:

No nic, myslím, že nic se nemá přehánět, tak zatím asi zůstanu u toho prostříknutí laufu a protažením hadrem, příště zkusím to vytření rámu na sucho a pak lehce olej, na jednom videu jsem viděl borce americkýho jak to potíra těma špejlema s vatou na čištění uší, tak to bude asi moje volba :lol:

:) :) :)

Uživatelský avatar
lester555
Příspěvky: 71

Příspěvek#72 » úte 5. čer 2012, 00:21

tohle video mě dost inspirovalo
http://www.youtube.com/watch?v=HovIM4JH ... re=related
a někde nakonci řiká, že kdo nad čištěnim tráví víc jak 5 minut, tak to přehání :)



Vaki
Příspěvky: 165
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#73 » úte 5. čer 2012, 11:20

Asi na tom je, mít 20 zbraní tak taky s jendou nechi trávit víc jak 5 minut, ale když ta moje (zatím) jediná je takovej mazel mazlivej :D

Jinak jako vždy doporučuji čistit dle pokynů výrobce... tím se nic nezkazí.



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#74 » úte 5. čer 2012, 11:42

Ja si uzil dost cisteni , kdyz jsem strilel olovem... dva mosazny kartacky jsem na tom vydrbal :mrgreen:
Jinak to vezmu tak nejak do cista po bezny navsteve strelnice, cistim jenom jednim pripravkem Browning Legia, je to univerzal a asi to staci.
Spis me stve to zaspineni zbrane po treba tydnu noseni ve vnitrnim pouzdre. Hlaven je plna bordelu, prach atd. Uz premyslim o jinem pouzdre, aby bylo zespoda kryte. Nebo si koupim boresnake a bude stacit jedno protahnuti...
Cim to mazete vy? Hlavne mi jde o to, jestli nejaky olej pouzivat, nebo staci tenhle univerzalni pripravek, ktery by mel taky mazat, ale on casem zasycha.



matyman2
Příspěvky: 127

Příspěvek#75 » úte 5. čer 2012, 12:26

Já osobně používám tohle.: http://www.rehak-lov.com/m18-prislusens ... un-remedy/ Vyčistí a zakonzervuje v jednom a jelikož je to přímo od české zbrojovky a já vlastním pistole jen od zbrojovky, tak mám v sobě takový jakoby dobrý pocit že dostávají to, co prodává přímo jejich výrobce

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 56 hostů