CZ83



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#136 » pon 3. říj 2016, 19:51

Tak pokud jsi četl vlákno "CZ83 z druhé ruky" tak už jen těžko něco dalšího radit, je tam toho o zbrani opravdu hodně. Ale pokud tě neodradilo ani předchozí flame o kvalitě a historii této zbraně a stále ji chceš, tak možná zkusím přidat pár subjektivních názorů na které ale někdo může nahlížet jinak. Osobně bych vybíral z mladších ročníků než ze starších, jak se píše v historii zbraně, problémy se časem vychytávaly a u mladší zbraně je větší teoretická šance že bude méně závadit. Dále bych vybíral krásný kousek který mě bude dělat radost i pohledově, prostě spíš nestřílenou uloženku než odřený a vychozený kus na hranici životnosti. U "drahé" ráže 9mm br. se dá na málo střílený kus narazit. Jinak co se týče prohlídky zbraně před koupí je to ve zmíněném vláknu podrobně popsáno. Ještě bych doplnil při rozborce nezvedat příliš závěr, jen to co je nutné pro převlíknutí, další zbytečné zvedání může vyvracet hlaveň z uložení. Dále naučit se natahovat závěr za jeho konec aby nedocházelo k přimačkávání vytahovače palcem(pokud jsi pravák). Dále koupit kvalitní pouzdro ze kterého nemůže zbraň vypadnout a nechtěné vystřelit vzhledem k její pádové nebezpečnosti, pokud je náboj v komoře, stejně tak zabránit jakémukoli pádu zbraně. Dobré je mít rezervní střenky. No, stejně už to asi vše bylo napsáno a tak se třeba jen opakuji. Jen tak pro úplnost mám pěkný kousek z roku 97 a nezlobí, je potvora přesná a dobře se mi drží. Jinak ji už nenosím, není to má jediná, ale mám ji rád. Její celkovou neoblíbenost po zkušenostech v ozbrojených složkách chápu a nedivím se tomu.



FunkyF
Příspěvky: 4

Příspěvek#137 » pon 3. říj 2016, 20:13

Děkuji za rady. Ta vyhlídnutá zbraň je zde:
https://www.zbraneostrava.cz/zbrane/esh ... tion#anch1
Na obrázku vypadá moc pěkně. Samozřejmě v reálu může být úplně jiná. Problém je v tom, že na prodejně nějaké základní problémy třeba najdu, ale takové ty špekovky už nemám šanci najít. Jak jsem psal, jsem začátečník. O flamu vím, každopádně existuje spousta lidí, kteří si ji chválí. A pořád nad ní přemýšlím jako nad svojí první a je mi opravdu hodně sympatická. Měl jsem tu čest si ji alespoň osahat.
Docela mě zarazilo, že tady píšete o protipádové pojistce. Co já vím, tak 83-ka má odskok kohoutu a tohle by mělo zbraň taky zajistit proti výstřelu při případném pádu.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#138 » pon 3. říj 2016, 20:33

CZ 82/83 má automatickú poistku, ktorá bráni dopadu kohúta na zápalník bez stlačenia spúšte. Avšak vo veľmi špeciálnom prípade pádu zbrane na kohút sa tento priklopí k tej automatickej poistke a k zápalníku (hoci ho nestlačí) avšak záver zbrane ide zotrvačnosťou dozadu a prostredníctvom vyťahovača berie so sebou aj náboj z komory a narazí ho na zápalník - tak môže dôjsť k výstrelu. Stalo sa... Pravdepodobnosť je síce minimálna, ale je :!: a treba to vedieť!
Na druhej strane - je to pištoľ, ktorá mi vynikajúco sedí v ruke, 9mm BrKr prebíjam, takže náboj mám za 10 eurocentov, je to kus československej histórie (rovnako ako ja) a tak ju mám rád. A poppera dá dole skoro ako luger (len musíš trošku presnejšie mieriť) :D



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#139 » pon 3. říj 2016, 20:48

FunkyF: tak na fotce je moc pěkná, dokážu si představit takový výstavní kus do sbírky. Myslím že bude OK i v reálu. Konečné rozhodnutí je samozřejmě na tobě.



Linux
Příspěvky: 205
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#140 » stř 5. říj 2016, 13:12

Já mám úplně stejnou, ročník 94 v ráži 7,65. Je to nádherná zbraň, která se dá i nosit, i když s plným zásobníkem už něco váží... Ještě jsem si zásobníky vylepšil botkou z CZ75 a vypadá to perfektně. O její bezpečnosti toho bylo napsáno hodně, případy, kdy pistole samovolně vystřelila, existují, ale není to žádný extrém, tohle doprovází každou pistoli. Pokud se k ní budeš chovat jako ke zbrani a pistole bude v dobrém technickém stavu, nemusíš se ničeho bát.



Karel75
Příspěvky: 2

Příspěvek#141 » stř 23. lis 2016, 16:17

Pro facebookare je zalozena nova skupina cz83/82 a cz 50 kdo se chce pochlubit fotka zkusenostma je moznost i tam https://m.facebook.com/groups/150623130 ... =bookmarks



KCZ83
Příspěvky: 34

Příspěvek#142 » sob 24. pro 2016, 12:26

panove nepotkali jste nahodou nekde v obchode combat lucik pro 83ku? pripadne za kolik? Diky

Uživatelský avatar
Rex
Příspěvky: 108

Příspěvek#143 » čtv 15. čer 2017, 11:53

Ahoj. Nemáte někdo radu, zkušenost, nápad jak se dobrat k lepšímu podavači CZ 83, 9 Br. ? To co je v origoš zásobníkách je neskutečný máslo a kupované náhradní podavače totéž. Mám to věčně rozsekaný, potrhaný, oloupaný. Nejvíc se to samozřejmně domlátí v tom místě kde to zvedá záchyt závěru ale i na horní ploše, kde leží náboje je vyoraná hrbolatá brázda. Už morduju třetí nebo čtvrtý kus a vydrží něco přes 500 výstřelů a pak už to občas blbě podá nebo nezachytí závěr.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#144 » čtv 15. čer 2017, 13:05

Nuž neviem, predošlý majiteľ vystrieľal cca 5-6000 nábojov (z dvoch zásobníkov), ja mám teraz 4 zásobníky (2 pôvodné, dva som dokúpil), ktoré točím dookola, vystrieľaných asi 4000 nábojov a všetky zásobníky bezproblémovo vystavujú záchyt, aj horná plocha je OK.



JirkaM
Příspěvky: 7

Příspěvek#145 » úte 12. zář 2017, 16:06

Zdravím.Neví tady někdo,kde bych sehnal podavač na 83/9br? Mám je vymačkanỷ a příčí se mi střelivo.



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#146 » stř 13. zář 2017, 09:10

Normálně zajít do nejbližší prodejny zbraní a střeliva a požádat prodavače o sehnání podavačů od dodavatelů CZUB. Pokud jsou schopni v dané prodejně dodávat zbraně od CZUB, seženou i podavač. Mají je i když běžně na stránkách CZUB nejsou vidět. Nejsou drahé a chce to rovnou 2ks či více. Takhle jsem to zkusil v Náchodě a za týden jsem je měl i když sám prodavač tomu moc nedával. (předpokládám že nejsi Pražák)



JirkaM
Příspěvky: 7

Příspěvek#147 » stř 13. zář 2017, 14:49

Karlovarskỷ kraj. Zkoušel jsem to v pár obchodech kde mi dali najevo,že se jim to nevyplatí objednávat. Takže to chci zkusit objednat přes internet. Jen nemůžu najìt kdo to nabìzí. Asi neumím hledat.



JirkaM
Příspěvky: 7

Příspěvek#148 » stř 13. zář 2017, 14:55

Zatím jsem to vzal jemnỷm smirkem ale dlouho tomu nedávám

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#149 » stř 13. zář 2017, 15:36

Zelenysport.cz vykoupil nějaké cz 83 od nějaké české opičí polycyje a momentálně je nabízí za 3500 Kč.



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#150 » čtv 14. zář 2017, 10:57

JirkaM
http://www.eshop-rychle.cz/vojenskevyba ... D-d766.htm
https://www.zbraneostrava.cz/zbrane/esh ... niku-CZ-83
Jen bych řekl že jsou dražší než jsem sehnal já. Plus poštovné to bude drahá sranda. Jinak nevím

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů