CZ83

Uživatelský avatar
Rex
Příspěvky: 108

Příspěvek#106 » pát 13. kvě 2016, 11:25

Zkusím si na střelnici pistoli opřít, jestli uvidím kam to lítá.... Možná se aspoň doberu toho, proč mám všechno vlevo.
Jinak v tvých zkušennostech čtu mezi řádky, že to moc nemá cenu vyměňovat mouchu, pokud není rozbitá....



Bruno
Příspěvky: 373

Příspěvek#107 » pát 13. kvě 2016, 13:48

Milan100 - přesně popsáno.Pro Rexe - Na terč se dá nalepit svisle páska ze záslepek.Terč poslat podle uvážení na 15 a více metrů.Potom s oporou střílet.Hned uvidíš jestli je třeba posouvat hledí.
Jestli si ani potom nebudeš jistý,tak požádej nějakého střelce kterému to jde,a ať to s oporou vyzkouší.Já si takhle nastřeloval moje zbraně. Na venkovní střelnici jsem střílel na různé vzdálenosti na dřevěnou laťku širokou 2 cm,a to včetně mého šestipalcového Rugera KGP 161 357 Magnum.Spotřeba latěk byla větší než páska po záslepkách.Nastřelovat výškově (s oporou) se dá následovně.Na laťku nebo pásku jsem si udělal křížky.Záleží na zraku,čím větší vzdálenost tím výraznější barvu musí ty křížky mít.Kdyby byl výškově dost velký rozdíl (a nebylo to rukama),tak bych zvažoval mikrometrické hledí,a nebo se také vyměnit moucha.Já jsem použil stavitelné hledí,a to na zbraních s kterými jsem závodil.Zbraně nošené na obranu,tak tam se jedná spíše o pudovou střelbu, je dle mého názoru stavitelné hledí zbytečné,a řekl bych že je spíše na překážku.Určitě se dají zbraně nastřelovat i jiným způsobem.Já jsem zde pouze popsal,jak to dělám já.Tak chlapci - přeji hodně desítek. :P

Uživatelský avatar
Rex
Příspěvky: 108

Příspěvek#108 » sob 14. kvě 2016, 20:24

Zkusil jsem to... opřel jsem CZ 83 na palpostu o stůl... a nese to doleva a dolů. Na deset metrů mířím na střed a chodí to vlevo do osmičky a cca o tři-čtyři centimetry dolů. Na patnáct metrů stejně s analogicky větší odchylkou.
Že nese doleva, není takový neštěstí, hledím se dá hnout.... ale co s tím výškovým rozdílem..., jestli se nepletu, tak by to korigovala nižší muška. Ale je vůbec nižší muška než ta origoš ?
Uvažuju o brusce a pilníku......



Bruno
Příspěvky: 373

Příspěvek#109 » ned 15. kvě 2016, 11:57

Můj názor,zkus to dát do ruky zkušenému střelci,ať to vyzkouší s oporou.Nechci Tě podceňovat,ale dá se strhávat i s oporou.Rozdíl v zásazích (vzdálenost 5 metrů) na 10-15 metrů mi nepříjde,že by to bylo zbraní.Teprve kdyby to lítalo (jak píšeš) stejně i zkušenému střelci,tak teprve potom bych řešil mušku.
Než pilovat,tak bych si nechal vyměnit mouchu u puškaře.Ten by určitě odhadl velikost mušky,a zbraň nastřelil.Popřípadě i odborně upravil.
To co jsem teď napsal,je pouze můj názor.

Uživatelský avatar
Rex
Příspěvky: 108

Příspěvek#110 » ned 15. kvě 2016, 12:22

Díky Bruno. Požádám příští týden někoho na střelnici, většinou tam kromě správce bývá někdo z instruktorů...
Ale myslím, že to opravdu nese doleva. Na tom nastříleném terči na 25m (na předešlé straně) jsem záměr přenášel cca o 20cm vpravo a trochu nahoru. Říkal jsem si, že to strhávám a korigoval jsem si to přenesením.
Uvidím co nastřelí zkušenější střelec.



Bruno
Příspěvky: 373

Příspěvek#111 » ned 15. kvě 2016, 14:59

Ano,udělej to.Nevím kde bydlíš,ale určitě se někde v okolí najde puškař.Odborně by Ti nastavil hledí,a vyřešil ten problém s muškou,a tím pádem by jí nastřelil - na *Flek*.To srovnání hledí není problém,ale jestli nemáš mosaznou tyčku atd,tak bych do toho netřískal.Tolik peněz to určitě nestojí,když Ti to udělá odborník.Ta pistole za to stojí ! Nechci se opakovat,ale psal jsem výše, že jsem s ní kdysi střílel mířenku,a s jakými výsledky.



Bruno
Příspěvky: 373

Příspěvek#112 » ned 15. kvě 2016, 15:07

Ano,zkus to.Jak jsem už psal,když to bude dělat i zkušenému střelci,tak bych jí na Tvém místě odnesl puškaři, ať Ti jí upraví,a nastřelí na *Flek*.
Dej do budoucna vědět,jak jsi to vyřešil.



Bruno
Příspěvky: 373

Příspěvek#113 » ned 15. kvě 2016, 15:16

Tak se můj poslední příspěvek objevil 2x.Jeden z nich byl myšlený jako koncept.Chtěl jsem pozměnit pár vět (upravit),a nechtíc jsem to poslal.
No - nedá se nic dělat.



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#114 » ned 15. kvě 2016, 18:39

Určitě bude dobře když požádáš instruktora střelby aby to ověřil. Pak už zbývá jen dopočítat o kolik posunout stranově a jakou výšku mušky koupit, (jestli se dá taková sehnat). S tou výškou by mohl být problém, jestli to jak píšeš že je 10x3mm, tak ty 3 počítám jsi měřil zřejmě to co kouká nahoru ze závěru. V rybině bývá tak 2mm, to by dalo 5mm výška mušky. Menší běžně v nabídce CZUB není. Ale co nejde sehnat a vyhledat na netu, můžou mít skladem na kamenných prodejnách. Myslím že se dalo vyměnit i pevné hledí za jinou výšku, pokud to nešlo vyřešit muškou. V tomto případě by šikovný puškař mohl vyřešit problém. Jak píšeš ta kolmá plocha mušky může pomoct lépe zarovnat mířidla.

Uživatelský avatar
Rex
Příspěvky: 108

Příspěvek#115 » ned 15. kvě 2016, 18:56

Ano, měřil jsem mušku jen nad závěrem, vypadá to celkem na 5mm a nějakou desetinu ale přesněji to nedám, dokud ji nevyndám.
Dopočítal jsem z odchylky na 10 a 15m posun hledí 0,8mm doprava. Je to dost ale pistole má něco odstříleno, mířidla jsou na závěru, hlaveň pevná na těle... tak si závěr možná vyjezdil v drážkách trochu jinou polohu, nějaká vůle tam je u ústí, vzadu ani ne.



Linux
Příspěvky: 205
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#116 » úte 24. kvě 2016, 19:04

Napadlo mě, jestli tady někdo nemá nějaké zajímavé informace ohledně vývoje, prvních výrobních provedení této pistole. Proč vůbec tato pistole začátkem 80-tých let vznikla?
Já mám jednu knihu - Pistole z celého světa, tam jsou jen takové strohé informace, ale je tam fotografie, kde je pistole s výrobním číslem 000001. Má botku, kulaté drážky záchytu zásobníku, jiný palečník kohoutu, než má moje pistole z roku 1994.
Fotografii přikládám...
WIN_20160524_19_51_50_Pro.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#117 » stř 25. kvě 2016, 07:32

Něco málo se dohledat dá, ale je nutné hledat CZ vz.82. CZ 83 vznikla z 82 jako provedení pro civilní trh a na vývoz. Základní CZ 82 byla určena pro ozbrojené složky a měla nahradit CZ 52. Zajímavé čtení je i na ve fóru střelectví o produkci CZ pro armádu a policii(nevím jak se téma jmenuje) jsou to příspěvky tuším od DPMS, který popisuje problémy při výrobě a zavádění CZ82 do armády a k policii. Píše se tam i o zavádění pozdějších CZ 75D police. Je to moc zajímavé a dlouhé čtení které je tzv. ze zákulisí, tedy to co se běžně neprezentuje veřejně, protože se není čím chlubit.



Linux
Příspěvky: 205
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#118 » stř 25. kvě 2016, 11:58

Jojo, na střelectví jsem to četl, velice zajímavé čtení. Ale mám z něho pocit, jako by každá pistole zavedená pro české ozbrojené složky byla na ho.no...
Nu, každopádně přidávám scany střelecké revue 12/83, kde CZ83 uváděli. Zase jsou tam zajímavé výrobní provedení - samá nízká výrobní čísla. Ze článku se asi nedozvíme nic podstatného, nebo nového...
Zajímavé je, proč nenechali botku. Zajímalo by mě, jestli když se upravovala CZ 82 (například změna délky zápalníku atd...), jestli se tyto změny projevily i na CZ 83.
Dále jsem dohledal, že combatový lučík začali montovat někdy kolem roku 1996, ale i později se prodávaly modely s lučíkem klasickým.
Ještě poslední otázečka, co tolik diskutovaná zaměnitelnost dílů? To je 75 hodně vyčítáno, že díly nejsou zaměnitelné, jak je to u ČZ 82/83?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#119 » čtv 26. kvě 2016, 05:59

Tak já na tyto otázky nemůžu za sebe úplně spolehlivě odpovědět, ale z těch příspěvků od DPMS a zbrojíře(zase jiné fórum) je možné vyrozumět že díly pro CZ 82 se také vyráběly v několika tolerancích a zbraně tedy zřejmě nebudou mít 100% záměnné díly.
Vycházím z toho že co platí pro CZ82 platí i pro CZ83. Navíc se rámy vyráběly v několika vývojových variantách (min. 2 varianty) a myslím si že se úpravy musely postupně týkat i 83. I když konkrétně nespolehlivost odpalu se týká zřejmě jen a pouze ráže 9mm makarov.
Mám kousek z roku 1997(z komise), jde o nestřílenou uloženku a ta už má combatový lučík. A tu botku zásobníku, to si jen tak tipnu,
možná snaha ušetřit v té době, je totiž hliníková a lakovaná a tak tedy asi dražší než kus plechu. Taky ji mám, ale nepoužívám, protože barva byla odřená, a tak jsem přešel na hezčí gumové z CZ75.
Jinak z těch původních problémů zůstala jen nedostatečná pádová bezpečnost/nebezpečnost. Složitá konstrukce má sice sklony ke "zlobení" ale protože třeba v ráži 9mm Br je střelivo drahé, tak se dá narazit na nestřílené kousky které nezávadí a pravděpodobně ani se ani nenastřílí takové množství aby závadit začaly. Mám na ní asi 1000 ran továrního SaB a bez chyb. Při ceně 6,60kč/rána toho už moc nenastřílím, raději střílím Luger.
fotka.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Rex
Příspěvky: 108

Příspěvek#120 » čtv 28. črc 2016, 08:36

....konečně jsem to zlomil :-)
Před časem jsem zkoušel CZ 83 orientačně nastřelit s opřenou pazourou, protože se mi zdálo, že to táhne doleva. Taky, že jo... Doma jsem kladívkem a tyčkou laboroval s hledím a lítalo to líp. Včera jsem si říkal, že to zase ověřím s opřenou rukou a bezva, dvě střely na deset metrů do desítky jednou dírou. Tak jsem zkusil normálně nastřílet na 25m... konečně deset z deseti v černým. Nezapírám, že z části je to šťastná haluz, další sérii jsem dal už jen sedm.

Obrázek

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů