CZ83

Uživatelský avatar
Rex
Příspěvky: 108

Příspěvek#91 » úte 12. dub 2016, 19:28

CZ 83 by měla mít oboustranné vypouštění zásobníku, moje má oboustrané a na rozkresu je také. Nemáš to nějak upravené ?
Nemyslíš vypouštění závěru ?



PetrSouček
Příspěvky: 3

Příspěvek#92 » úte 12. dub 2016, 20:03

Ted to zkoumám a vypadá že je to pouze přidřené zbran jsem koupil včera a prodejce říkal že je od staršího pána a vypadá že z ní ani nestřílel...
Budu to muset vyčistit a rozchodit...

Uživatelský avatar
Rex
Příspěvky: 108

Příspěvek#93 » úte 12. dub 2016, 20:11

Jedna bývá víc používaná, druhá mi chodila taky hůř. Vyčistit, namazat.



PetrSouček
Příspěvky: 3

Příspěvek#94 » úte 12. dub 2016, 20:16

drhne ale pujde to... díky

Uživatelský avatar
Rex
Příspěvky: 108

Příspěvek#95 » úte 10. kvě 2016, 21:32

Kdo máte CZ 83 9mm br (i ostatní ráže)..... kolik s ní nastřílíte do pistoláku ? Na 10m, 15m a 25m.
Chtěl bych mít nějaké srovnání......

Uživatelský avatar
tormans
Příspěvky: 56

Příspěvek#96 » stř 11. kvě 2016, 03:36

Mám ji v browningu. Na deset metrů vše v černém, na pětadvacet od dvojkového kruhu a líp. Holt volšový hnáty :)



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#97 » stř 11. kvě 2016, 06:05

Mám to asi tak podobně jako Tormans :) , ale když je dobrý den a opravdu se snažím tak na 10 metrů dám nejhůř devítku, na 25 metrů je to o hodně horší ale většina je v černém a pár je až neuvěřitelně daleko :shock: (chyby střelce), zbraň je přesná.
Na fotce jsou zásahy z 83 jen ty nezalepené, na tomhle terči je devítka zhruba velikost černého na klasickém pistoláku, takže tři rány jsou mimo černý kruh, je to na 25m. Ty zalepený otvory jsou z CZ75 ještě před výměnou pevných mířidel za stavitelná, s těmi jsem se zlepšil, pevný mě šly výškově hodně dolů a při přenášení zaměrného bodu jsem to měl po celém terči. Jinak ty volšový ruce platí i pro mě.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Rex
Příspěvky: 108

Příspěvek#98 » stř 11. kvě 2016, 07:59

Díky, pánové.
Jsem na tom asi podobně, na 25m průměrně polovina v černém, občas se podaří šťastná haluz. Nemůžu se v těch rozházených dírách nějak dobrat toho, jestli si to strhávám nebo jestli mi pistole táhne trochu doleva.....
Jinak jsem v kategorii no-numerických, binárních zásahů :
1. do černého
2. jinam

Obrázek

Obrázek



Bruno
Příspěvky: 373

Příspěvek#99 » stř 11. kvě 2016, 12:25

Chlapci,ty zásahy z osmdesát trojky na 25 metrů máte velice dobré.Ten rozptyl je pouze rukama.Někde jsem tady už psal,že jsem 15 let střílel závodně.Mířenku jsem začal střílet právě osmdesát trojkou,v ráži 7,65,nevyladěnou,a standartní mířidla.Dopracoval jsem se trénováním,že na zelený terč (vzdálenost 25 metrů,a střílelo se deset ran ) jsem měl kolem 98 bodů.Sem tam někdy 96 bodů.Na to,že to je služební pistole,a ne závodní speciál je osmdesát trojka velice přesná.Trénovat a trénovat.Jak jsem už předeslal vaše zásahy jsou velice dobré.Uvidíte,že se budete jenom zlepšovat,a časem to na zelený terč nasypete všechno do desítky.

Uživatelský avatar
Rex
Příspěvky: 108

Příspěvek#100 » stř 11. kvě 2016, 13:03

Bruno: to se hezky čte :-)
Ale jsem trochu skeptik, když vidím přes mířidla jak s tou záměrnou jezdím po celým terči a nedokážu to udržet. Jedna lepší série z pěti je v mém případě o štěstí.
Jinak ta pistole je skutečně dobrá a jsem s ní moc spokojen.



Bruno
Příspěvky: 373

Příspěvek#101 » stř 11. kvě 2016, 13:57

Píšeš *jak s tou záměrnou jezdím po celým terči a nedokážu to udržet*,ano to znám,a velice dobře.Nejsi sám.Adrenalin stoupá.Neboj,časem to přejde,a uvidíš jak to tam parádně nasypeš.Já jsem osmdesát trojku
prodal (dnes mě to mrzí),a to z důvodu (už jsem to tady psal),že nepoložila na 25 metrů Popra.Cinklo to ale Popr stál.Musel bych ho trefit na hlavu.Jenže střílel jsem Policejní Parkůr a to bylo na čas,no a na míření na hlavu nebylo moc času.Jak jsem už psal,mrzí mě že jsem jí prodal.Fakt (aspoň ta moje) byla dobrá a spolehlivá.

Uživatelský avatar
Rex
Příspěvky: 108

Příspěvek#102 » čtv 12. kvě 2016, 18:21

Mám na CZ 83 tuhle původní mušku (10x3).... Chtěl bych si pořídit jinou, něco co je trochu líp vidět. Nemusí to být zrovna svítící neón. Přehazoval jste ji někdo ? A jakou máte zkušennost ?

Obrázek



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#103 » čtv 12. kvě 2016, 21:21

No na 83 ne, ale na staré 75 ano, a to je stejné uchycení. Jde to celkem dobře, kolík je dutý pružný plech, jde ven. Dělali jsme ve dvou, pro jistotu, já jsem přidržoval. Vyťukat ven (muška)už jde hůře, samozřejmě přes tyčku z mosazi(hliníku). Ale hlavně si myslím když vidím jak je na tvé fotce původní barva úplně bezvadná, že jen těžko bude nějaká nová ze současné základní řady mušek od CZ nějak výraznější. Velikost mušky se udává od V1 až asi po V8 základní výška V1 je 5,25mm a přibývá po 0,25mm. Měří se vždy až po vyťukání celá výška od základny po vrchol. Zpátky jsem kolík již nevracel, nové mušky mají "červík" na zajištění. A moje zkušenost je že mušky jdou mezi sebou měnit dokonce bez úprav(staré - nové). Já bych ji měnil jen kdybych nebyl spokojen s výškovým nástřelem. Ale je fakt že nové mušky od CZ určené pro P-07/09 mají zvětšený a čistě bílý bod který po nasvícení pěkně zeleně svítí ve tmě. Je taky vidět na fotce, sundaná uprostřed..
IMG_0964.JPG
IMG_0962.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Rex
Příspěvky: 108

Příspěvek#104 » pát 13. kvě 2016, 07:27

Díky za info.
Tak to musím nejdřív nechat nastřelit, protože podle svých rozházených zásahů moc nepoznám kam to nese.... i když úplně mimo to na výšku nelítá.
Na té mušce už není původní barva, to je bílý kancelářský korektor, kterým jsem to dopatlal :-)
Ani nehledám něco extra svítícího nebo reflexního, spíš jsem uvažoval jestli není lepší ten tvar s kolmou pohledovou plochou. Když chci rychle zamířit, tak tu mušku trochu "hledám", ale nevím jestli to s jinou muškou je lepší.... Ta původní muška, s dlouhým šikmým náběhem, je vymyšlená aby se nezachytávala v pouzdře (jestli se nepletu) a já to v pouzdře netahám.



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#105 » pát 13. kvě 2016, 08:28

Aha, proto tak pěkná bílá barva na starých mířidlech. Nastřelit to můžeš sám, i když pocit že někdo zkušený to udělá lépe zůstane. Sám zkouším mířidla na 10m v sedě s dokonale podepřenou zbraní a úchopem oběma rukama. Prostě minimalizovat chyby spouštění a klepání rukou + na blízko člověk opravdu vidí že míří na desítku. Pak to samý zkusím na delší vzdálenost. Pokud to výškově je bez problémů, tak samo že mušku stejné výšky a řešit jen posun hledí, pokud je to v mířidlech a ne rukama.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů