CZ75B x CZ75 SP-01 x CZ75 Compact

Uživatelský avatar
Doolittle
Příspěvky: 79

Příspěvek#1 » sob 8. zář 2012, 11:27

Zdravím všechny debatéry ;) ,
rozhoduji se o koupi zbraně, mojí první a vím, že první co napíšete je, "rozmysli si na co to chceš :) ". Za sebe řeknu, že hlavně na střílení a sem tam na nošení, ale to nošení bych řešil až budu zkušenější a budu mít něco nastříleno a ne hned s čerstvýma papírama. Prostě až získám praxi a myslím si že je to i na místě.
Vybral jsem předběžně tyto tři zástupce, ze kterých bych se rozhodl. Rád bych se dozvěděl co byste si zvolili Vy a proč? Chápu, že to je asi těžká otázka, ale všechny zbraně mi padly do ruky, jen jde o to, jestli si na něco dát pozor při nákupu té či oné zbraně, jestli jsou s něčím objektivně problémy, prostě takové základní info od zkušených starých mazáků.
Děkuji všem za názory a příspěvky.



KarlosP
Příspěvky: 194

Příspěvek#2 » sob 8. zář 2012, 15:47

Další důležitá otázka je, jak jsi na tom s prachama? Pokud ale nejsi "za vodou", nebo nemáš možnost kopit SP-01 za pusu (kolem 10tis), vzal bych tu CZ75B. Za 7tis. seženeš pěknou, vystřílíš z ní 5000 nábojů a až zjistíš, co vlastně budeš střílet, prodáš jí s minimální ztrátou. Compacta bych kupoval pouze v případě, že by to měla být na dlouho dobu jediná zbraň a chceš často nosit. Sám jsem to řešil poměrně nedávno, tak přeju hodně zábavy při výběru.

Uživatelský avatar
Doolittle
Příspěvky: 79

Příspěvek#3 » sob 8. zář 2012, 16:15

No s pěnězma jsem na tom dobře, můžu si dovolit i novou a rád bych si ji klidně i nechal jako první zbraň co jsem si kdy pořídil. Já taky přemýšlím nad tou CZ75B ale měl bych i na novou SP-01, jen bych prostě nerad šlápl úplně mimo a nevěřím, že jen osahání v obchodě všechno osvětlí :D ale těším se a obavy nemám, jen ty zkušenosti mi chybí...



KarlosP
Příspěvky: 194

Příspěvek#4 » ned 9. zář 2012, 07:10

Nechci tě podceńovat, ale (soudím podle sebe) osahání neosvětlí vcelku nic. Nepomůže ani pár ran na střelnici, protože jestli jsi úplný začátečník, poznáš prd. :-) Chce to opravdu pár tisíc výstřelů abys zjistil o čem to je. Od té SP-01 tě rozhodně nechci odradit, sám s ní střílílm a jsem spokojený, ale možností je hodně. Na druhou stranu, jestli je to láska na první pohled. :-)

Uživatelský avatar
Doolittle
Příspěvky: 79

Příspěvek#5 » ned 9. zář 2012, 07:27

To mě nepodceňuješ, já to totiž vím že poznám houby s octem až tam budu vybírat, protože ty CZ75 mi seděly v ruce všechny obstojně a podle čeho se pak rozhodovat. Možná prostě vezmu to co, co mi subjektivně padne nejlíp do ruky a uvidí se. Nejsem žádný expert, ale pro něco se rozhodnout musím no ;) Už jsem přečetl všechno možné i nemožné ale jak píšeš až x set výstřelů ukáže jasně výsledek.

Takový poddotaz, jaké byste si koupili čištění, klidně nahoďte odkazy, zajímá mě jak si třeba vybrat olej, když jich je mega na trhu i to vlastní čištění...

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#6 » ned 9. zář 2012, 07:51

Všechny tyhle zbraně mají hodně podobný úchop, snad se liší jen použitými střenkami, Takže já bych navrhoval jetýho compacta a nebo Dčko pro začátek. Kupovat tyhle zbraně nový je vzhledem k jejich počtu na trhu a cenách komisních nesmysl. Pokud chceš mermomocí novou tak kup SPčko. Na čištění stačí bohatě Brunox nebo Konkor. Čštění nejlépe s kvalitním bronzovým kartáčkem a ložiskem na vytěráku. Něco jako tohle stačí dokoupit bronzový kartáček. Na rychlé protažení když není čas třeba Boresnake.

Uživatelský avatar
Doolittle
Příspěvky: 79

Příspěvek#7 » ned 9. zář 2012, 08:11

Díky za radu, aspoň mám i představu o tom čištění, vyplatí se mít doma i tu boresnake na pistoli? Jestli to ulehčí nějak život nebo spíš se používá na dlouhé zbraně, popravdě jsem viděl obrázky čištění kde čistili obojí (pistoli i dlouhé).



petrzdk
Příspěvky: 6

Příspěvek#8 » ned 9. zář 2012, 14:54

Přesně todle jsem řešil já před šesti týdny , hned jak jsem dostal zbroják tak tak jsem jel koupit zbran . Dlouho dopředu jsem věděl že to bude Compact . Koupil jsem CZ 75 COMP. OMEGA 9X19 . Je to zbran která není na oficiálních stránkách zbrojovky , ale je k mání ve firemních prodejnách v UH Brodě a v Praze . Lehká slitina , váha jen 720 o 50 míň jak Duty, perfektně se nosí a s ledvinkou kterou k tomu prodávají za litr tak o ní při nošení ani nevíš . Nejlepší na téhle zbrani je spoušták . Pár lidí na střelnici dokonce řeklo že takovej spoušták u seriové CZ ještě neviděli . Zbran je taky dost přesná , bohužel ne v mojich rukou . Ato je ten problém , občas ránu strhnu dole . Klidně dám 8 ran takřka na střed a pak dvě na spodní okraj terče . Někdo řikal že kdybych měl těší zbran třeba nerezovou 75 B která váží 1050 že by to strhávání nebylo tak výrazné . Tak nyní taky přemejšlím jestli ješte nemám přikoupit právě tu nerezovku . Tak že i pokud nemáš zrovna hluboko do kapsy , tak těšký rozhodnutí .



speedee82
Příspěvky: 94

Příspěvek#9 » ned 9. zář 2012, 15:28

Taky mám compakta,o kterém se tady zmínil petrzdk. Mám ho pod označením P-02 a ten spoušťák je fakt super. Dokonce i jeden odborník mi řekl,že je vyladěná a docela čuměl,že je takhle z výroby. O přesnosti CZ se nemá cenu ani bavit,všechny jsou přesné a vždy je problém mezi pistolí a podlahou. Jinak mé zkušenosti jsou asi takové,že i když koupíš celoželezo s klasickým spoušťákem,tak s ním budeš střílet hůř. Leda zase omega spoušť nebo vyladěnou. Velice rychle jsem si zvykl na hlaďoučký chod spouště a pak když střílím starým poctivím železem,tak mě velký odpor spouště nutí strhávat. Hodně nosím k vuli práci,tak volba byla jasná. Ale pokud chceš střílet jen sportovně a penizky tě netlačí držet se při zemi,tak bych začal pokukovat po CZ 75 Tactical Sport. :) 15 tisíc za obyčejnou nebo 20 za vymazlenou ??? :)



petrzdk
Příspěvky: 6

Příspěvek#10 » ned 9. zář 2012, 15:36

Speedee82 ty ji máš odkud ? Taky podnikovka že jo . Tydle kousky pokud vím nemají ani vystavené , jsou jen na vyžádání . Na pořadu dne je prodej Duty na který maj větší zisk .



petrzdk
Příspěvky: 6

Příspěvek#11 » ned 9. zář 2012, 15:57

Ještě foto
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



garf
Příspěvky: 170

Příspěvek#12 » ned 9. zář 2012, 17:38

.....když jetou tak ocel rám ....před koupí rozebrat a běžně zkouknout, jestli nejni něco doprasený,
vůle závěr+rám bez pružiny ,vůle hlavně v závěru, tak prohlídnout, a ...a když to - sedí, cena OK,tak koupit...
a střílet a střílet....
absolvoval jsem to před půl rokem /květen/, čekám na zakázkovou objednanou zbraň ze států, a nějaká devítka doma bejt musela...
i nosit se to dá...
Cz 75Compact z rv.94, mohu jen doporučit a chválit..., černěná celoocel, ergonomie, přesnost, všechno sedí,drží-zatím...po prvním majiteli......komise v BVS...
nevybíravá-žere všechno,hlavně to důležitý- levný přebíjenky od "obou"výrobců, dokoupil jsem zásobníky+ miřidla nechal osadit , a mám od května přes 4000ks odstřílenejch... ,3 zádržky -skříplý hilzny ve výhozním okýnku, adepti střelectví to rozebíraj a dávaj dohromady ,suší se s tim / no zatím jen 4 ale i tak... //,prostě za tu cenu naprostá spokojenost ...koupena za 7.000,- ...a rád si s ní člověk zablbne ...
čistím WDečkem po každém střílení, konkor ostatní části+ lyžiny mažu tetragunem "grejs",vývrt tím samým smradlavým tetragunem- kartáčky na komoru,na vývrt a kartáček zuby....
Je to nejlevnější domácí železo, a bral jsem ho spíš z hecu,- " přesvěd šit! " se jestli je CZUB taková sr..čka ,jak se o ní na vícero zbraň forech píše, nemusel jsem nikdy CZ , mám Sig,Walth,S&W a jiné ,ale
vážně po půlroční zkušenosti uvažuju,-nechat si postavit CZ75 New Edition z nerezu-to kvůli vzhledu, s Omega/ "3mastnejma kyselinama spušťák" / a A.Zendl stavitelnejma miřidlama , a nějaký ještě maličkosti-na rekreační 25m mířenku, jenom se bojim, abych jí to nekazil a nemusel jí moc půjčovat, jako důkaz toho nekvalitního mezi zemí a zbraní... :)
Garf

Uživatelský avatar
Doolittle
Příspěvky: 79

Příspěvek#13 » ned 9. zář 2012, 18:35

Chlapi vy mi teda dáváte :) O tom kompaktu vůbec nevím teda, ale ta váha je fakt super. Já prostě chci hodně střílet abych pak mohl klidněji nosit no a na to střílení jsem právě chtěl jít do full size a když už tak třeba i toho spčka, ale na druhou stranu ta CZ 75B v tom nerezu vypadá super a totéž se dá říct i o tom tacticalu sport. Nejsem žádný boháč, ale řekl jsem si, že na první zbrani šetřit nebudu, případné problémy pořeší záruka a dál se uvidí. Jo a teda ta OMEGA znamená poladěný spoušťák pokud tomu dobře rozumím... Nechápu proč ten compact nenabízí, když už koupit tak i s tou Omegou, když to tak chválíte.



garf
Příspěvky: 170

Příspěvek#14 » ned 9. zář 2012, 19:12

no vezměme to třeba takhle obecně :/bez značek/
Na střelnici bude nejlepší určitě fullsize..., nosit se to nedá -má to kilo...,OK vyjímečně-chvíli....,kdo by se s tim tahal, ale nic proti tomu, ať si každej nosí ,co a jak chce..alespoň je bezpečno ....
Na nošení rozmně= compact, nošení pohoda,okolo 750Gramů+ střelnice ještě jde..., z 25m zkrátíme na 15m,i tak více než dost velká vzdálenost na případnou NO i KN....
A pak ,po letech "se" tahání=nošení,.... to bude těžký, a ještě těžší,překážet,nepohodlný...., riziko střetu snad minimální..., časem taky přibude pár- vícero zbraní :lol: , a bude to "nošení"-pokračovat buď k lehkým plasťákům ve full ráži, nebo malým a lehkým 2"revolverům, nebo s treningem a nabytou zkušeností menší ráže 9Br,7,65=PPK ... a pak se zase vrátí chuť na fullsize na 25m,a železo, kdo nezažil neuvěří :mrgreen:
:lol:
a tak : na střelnici 25m fullsize přepravovaný v kufříku...,na krátkou Awim např compact 229Sig,
na denní nošení PPK, nebo 2"S&W M36 ...



petrzdk
Příspěvky: 6

Příspěvek#15 » ned 9. zář 2012, 19:35

To Garf . V podstatě souhlas , jenom těch 25 m rozhodně není potřeba skracovat na 15 , pokud to nestrhnu tak to jde na střed terče , a mám za to že někdo skušenější si v pohodě zastřílí i na 50 .

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů