CZ 50/70



tchai-pan
Příspěvky: 60

Příspěvek#136 » úte 23. bře 2021, 17:03

Dík za tvůj normální pohled, kterej ostatním nevnucuje žádný zaručeně správný názor. O nespolehlivé DA jsem tady taky četl. Určitě si ji nechám a budu z ní střílet ještě dlouho než narazím na podobnou malou a lehkou prdelku. A budu ji i nosit. Ta Bersa Thunder 380 je tomu asi nejblíž, jenže já bych rád 9 mm Luger. Rozhodně na další pistoli nechvátám.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#137 » úte 23. bře 2021, 18:54

Kup si 27ku, nebyvaji drahe a jsou spolehlivejsi

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#138 » úte 23. bře 2021, 19:31

tchai-pan píše:Ja jsem zatim ve stavu, ze na 20 m trefim s Vlasimi 11x do xxx a 13 do yyyy

Pro nezavodnika s čímkoliv této velikosti podobné a podobné ráže , v lidské normě.



KapitánPacička
Příspěvky: 300

Příspěvek#139 » úte 23. bře 2021, 22:44

walt: Jestli myslis CZ 27 tak asi mame rozdilne zkusenosti. Tu pistolku jsem mel asi pred 13 lety, a behem 4 krabicek me prasklo bici pero a mel jsem dostrilene :-D Jako sberatelska pistolka je urcite fajn, ale tim ze je to jen SA, tak na noseni to moc neni. Navic uz to ma hodne roku, takze unava materialu se muze projevit kdykoli ! Podle me, je tohle spatna cesta.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#140 » úte 23. bře 2021, 23:55

Kdysi jsem ji mel, bici pera slo sehnat.
Udajne ji kriminalka davala prednost pred 50kou, o 70ce ani nemluve



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#141 » stř 24. bře 2021, 06:32

1. Bezneho policajta z kriminalnej sluzby nepovazujem za odbornika na zbrane.
2. To ze niekto v roku 1977 ci 1986 dal prednost Lade 1500s pred Skodou 120L neznamena ze tie auta su vhodne do vykonu sluzby aj dnes.
Asi tak mi pride porovnavanie 27 a 50. S 27 sa dali natrielat excelentne vysledky, 50 bola zasa lepsia v tom ze mala DA/SA. Ale v sucastnosti su tie zbrane uz prekonane. Pri rovnakej hmotnosti a velkosti su dnes moderne zbrane vo vykonnejsich kalibroch , s vacsou kapacitou a spolahlivejsie. Zaciatkom 90tych rokov to ako zalozna zbran bolo ok, vtedy toho moc na vyber nebolo. Dnes uz su to pistole naozaj len na nejake nostalgicke zapukanie na strelnici.



MartyCZe
Příspěvky: 35

Příspěvek#142 » stř 24. bře 2021, 16:33

No nevim, když tady čtu poslední dvě stránky, tak jsem asi 3x chtěl něco napsat a pak jsem to smazal. Že je to na nošení nevhodný? Záleží na situaci, pořád je to lepší než chodit s holou prdelí. Většina názorů tady si nejspíš představuje že se s timhle flusátkem dostane do přestřelky proti borcovi ve fullplate carrieru nebo nevim. Fetku ani nasraný prase kolikrát nezastaví ani rána z "dospělější a modernější ráže", videí ohledně toho je na youtubu snad milion. Pořád zastávám názor že pro čerstvýho absolventa zkoušek na ZP je tohle ideální flusátko na utvrzení správných návyků a na nějaký získání sebejistoty při střelbě. Osobně mam šmatlavý ruce a nebyl pro mě nikdy problém nastřílet na 20 metrů jen černý blízko ke středu. Že to má mířidla nahovno? Pochybuju, jako někdo kdo má ještě moderní pistoli mi padesátkový low profile mířidla prostě přijdou příjemnější. Jako velký plus beru i to že je to malý a skladný, nebyl pro mě problém to nosit v létě na stehení kapse kraťasů aniž by něco bylo poznat, což rozhodně o třeba P10C fakt říct nemůžu. Všechny ty urban stories o tom jak někomu vylítl při střelbě úderník a nebo se jim to doslova rozsypalo pod rukama taky nechápu, k tý svojí jsem se zrovna vzorně nechoval a nikdy s ní nebyl problém a to mam celkem jetej kus. S SA ani DA problém nemám, mám problém jen se záchytem závěru u prazdnýho zásobíku což považuju za takovy standartní chování snad každý pistole tyhle serie. Mam strakonickej kus, měl jsem v ruce i klasickou 50 z jinyho podniku a rozdíl byl pro mě minimální. Ze svý mám nastříleno kolem 500 a následně mě to přestalo bavit, protože je s tím střelba pro mě prostě moc jednoduchá a nebylo už moc kam se zlepšovat (a fakt ne, s tímhle na nějakou dynamiku chodit nehodlam).



tchai-pan
Příspěvky: 60

Příspěvek#143 » stř 24. bře 2021, 16:44

Moje řeč :D Je potřeba to vidět komplexně. Pistole jsou vhodnější na nošení a míň vhodný na nošení. Náboje lepší na sebeobranu, horší na sebeobranu. Ale každej náboj je na sebeobranu vhodnej, pokud máš natrénováno. Ale jestli je něco úplně vhodný nebo úplně nevhodný, to jsou pro mě neexistující kategorie. Kdybysme se řídili jen těma extrémníma pravidlama, tak musíme všichni chodit s kulovnicema zalícenejma u tváře jak zásahovka nebo aspoň s Tokarevama 7,62 a nosit na sobě aspoň 4 neprůstršelný vesty+ocelovou helmu.
Já uznávám menší vhodnost ČZ VZ 50, proto si časem pořídim něco novějšího v 9L. Ale než na to narazim, úplně v klidu budu nosit tuhle prdelku s důvěrou k ní i jejímu kalibru.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#144 » stř 24. bře 2021, 17:30

MartyCZe
500 ran neni nastrel, ale zabeh :-D Ak sa po 500 ranach uz nemas kam posunut, tak to ti naozaj CZ50 staci.
Co sa spolahlivosti tyka, ja som mal Strakonicku 50tku a zavady nerobila, ale ked sa zlomil stvrty udernik, tak isla prec a ako zalozku som niekolko rokov nosil Taurus PT22 ktory bol lahsi, mensi a pohodlnejsie sa nosil.
A ak chces naozaj zistit co je komfort pri noseni, tak vyskusaj napriklad Taurus 738TCP s +1 zasobnikom. V 9Browning vazi nabity 340 gramov a mozes ho naozaj nosit v zadnom vrecku treniek.



tchai-pan
Příspěvky: 60

Příspěvek#145 » stř 24. bře 2021, 17:41

Po kolika ranach se ti ty uderniky lamaly?

Ten Taurus 738tcp je bohuzel neunosne hnusnej.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#146 » stř 24. bře 2021, 18:24

Medzi 100 a 1000. Nebolo to standard x ran a prask. Blbe bolo ze to nebolo hned patrne. Najprv obcas neodpalilo a ked sa vybral udernik, tak koniec udernika bol odlomeny. Mozno tak milimeter. Najprv som myslel ze to je problem mojej zbrane. Bola to ulozenka zo skladu Ludovych milicii. Ale co som to preberal s dalsimi majitelmi, tak udernik je slabina u tychto zbrani.
Taurus teraz robi novsi model podobnej charakteristiky Taurus Spectrum. Mne osobne sa paci, len na Slovensku je problem ho zohnat a dovoz z CZ je momentalne problem. A tiez ma odradza to drahe strielanie. Momentalne mam vsetky kratke v 9x19 tam sa viem dostat na polovicu ceny 9Browning.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#147 » stř 24. bře 2021, 18:38

Tchai-pan :
Hele, tohle fórum není časopis bravo gils, abys sdeloval svoje nejniternejsi pocity. . To že je něco visualne hnusné, je tvůj názor a neříkej to furt dokola. Obtěžuje to. Podle tvých požadavků ti zbyla jedna zbraň, která ti stejně nevyhovuje. Tak už se s tím smiř a necpi nám to furt. Až změnis požadavky a budeš zadat o radu jestli se nabízí to a to, tak se ozvi. Jistě rád někdo poradí.



tchai-pan
Příspěvky: 60

Příspěvek#148 » stř 24. bře 2021, 19:41

Poradim ti. V nastaveni najdes sekci pratele a nepratele. Dej si me do nepratel a neuvidis tam potom cele me prispevky a ani SZ ti nebudu moct poslat. To je asi tak vse, co muzes delat, pokud neporusuju pravidla fora.



tchai-pan
Příspěvky: 60

Příspěvek#149 » stř 24. bře 2021, 19:54

MRBLUE píše:Taurus teraz robi novsi model podobnej charakteristiky Taurus Spectrum. Mne osobne sa paci, len na Slovensku je problem ho zohnat a dovoz z CZ je momentalne problem. A tiez ma odradza to drahe strielanie. Momentalne mam vsetky kratke v 9x19 tam sa viem dostat na polovicu ceny 9Browning.

Promin, nechtel jsem se te dotknout hanenim Tauruse, kterej se ti libi. Napsal jsem blbe, ze je hnusnej, misto ze se mi nelibi. Ale verim, zes to prezil bez úhony.



KapitánPacička
Příspěvky: 300

Příspěvek#150 » stř 24. bře 2021, 20:16

MartyCZe: Pokud strelec nedovede rozlisit rozdily ve strelbe z CZ50 a moderni zbrani, tak je ocividne neco spatne. A ma nastrileno pouze 500 ran, tak ac to rikam nerad, jeho strelecke dovednosti a znalosti ve strelbe jsou opravdu jen okrajove. Jsou mezi nami strelci, kteri opravdu vystreli svatecne za rok 2 krabicky, a chodi spat s klidnym svedomim, ze maji zbran se kterou strileji a dokazou ji pouzit v jake koliv situaci :twisted: Pred takovyma agentama, doporucuju se rychle a daleko skovat.

A potom jsou zde takovy, kteri strileji spoustu let, maji vystrilenych desitky tisic naboju a stale ze zlepsujou a zjiskavaji nove dovednosti a zkusenosti, ohledne druhu zbrani a pouziti zbrane v ruznych podminkach atp. A rozhodne nechodi spat s klidnym svedomim, ze to maji zvladnute, ale s tim, ze se clovek uci cely zivot.

tchai-pan: Nebud smutny, alespon 1 uzivatel ma stejne nazory jako ty :lol:
Pozdrav se s MartyCZe :mrgreen: :D
Urcite bych Vam doporucil, az to bude mozne z hlediska lockdownu, navstivit strelecke kurzy a pote se zucastnit alespon zavodu LOS. Kde myslenka o dokonale pistoli jako je CZ 50/70, bude nadobro znicena ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů