CZ 27



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#1 » pát 15. led 2010, 16:53

Cz 27 - konstrukterem F. Myškou transformována pistole CZ24. Dynamický závěr a ráže 7,65 mm Auto. Od vz. 24 lze snadno rozeznat podle svislých zářezů na závěru. Vyráběla se do r.1939, pod německým dozorem pokračovala výroba až do roku 1945. Pistole se dodávaly až do roku 1951 a celkem se vyrobilo cca 700 000 ks. Celková délka 165 mm, hmotnost nenabité zbraně 710 g, délka hlavně 97 mm, zásobník schránkový, odnímatelný na 8 nábojů.
CZ27 47310 links.jpg
CZ27 47310 rechts.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#2 » pát 15. led 2010, 16:53

CZ_27.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#3 » pát 15. led 2010, 16:56

CZ 27.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#4 » pát 15. led 2010, 17:00

t_img14753_571.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#5 » sob 16. led 2010, 01:12

FV-CZ27-Green-Phosphate-WaA76-5x100px.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#6 » pon 18. led 2010, 19:54

PICT2826.jpg
PICT2836.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Mossine
Příspěvky: 7

Příspěvek#7 » pon 5. dub 2010, 15:57

Prosím kohokoliv pokud by mi mohl pomoci, o zaslání fotografií, případně náčrtků podpažního pouzdra pro CZ 27 hlavně řemení,pouzdro samotné mám.Děkuji předem za pomoc.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#8 » pon 5. dub 2010, 16:55

Nevím jestli Ti to pomůže, ale na aukru se to pouzdro prodává a má tam i pár obrázků.
http://www.aukro.cz/show_item.php?item=985681501



Mossine
Příspěvky: 7

Příspěvek#9 » čtv 15. dub 2010, 20:13

Děkuji za informaci,ale vlastním jiný typ pouzdra přikládám foto
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



smidja
Příspěvky: 11

Příspěvek#10 » úte 7. říj 2014, 16:24

Zdravím. Vy co máte 27ky, jak vám to střílí přesně? Tuto pistoli jsem si koupil ani ne za tisícovku, jen jako funkční starou věc, protože se mi líbila a neočekával jsem tudíž žádnou závratnou přesnost. Celkem mě udivily vůle, jaké zbraň má a to jak závěr vs. tělo tak hlaveň vs čelo a závěr. Moje výsledky na 25 metrů -honil jsem to po celým terči, když jsem mířil na střed, chodila jednou dolu, jednou nahoru a jednou jsem trefil střed :lol:

Jak je to u vás? Střílí přesně? Má vůle?

Uživatelský avatar
Alfréd z hor
Příspěvky: 83

Příspěvek#11 » sob 11. črc 2020, 22:35

Děda si ČZ27 přinesl z vojny, když po válce v pohraničí dosluhoval, co nestihl před válkou (to musela být v tehdejší armádě evidence zbraní :lol:). Děda zemřel a byla několik desítek let uložena na půdě ... všichni věděli, že si děda pistoli přinesl. ale nikdo nevěděl, kam ji schoval, nebo co s ní provedl ... při vyklízení pozůstalosti a nepotřebností z půdy jsme ji náhodou před pár lety našli, byla zrovna zbraňová amnestie ... tak se rovnou legalizovala. Sám bych si ji určitě nepořídil, byť se dá sehnat za pár korun a po zkušenostech s ní uznávám, že má své kouzlo a je to výtvor šikovných českých rukou.

Několik let jsem ji nosil v opaskovém vnitřním pouzdře, je lehká, přesná, spolehlivá, dobře se drží a střílí se z ní. Na dnešní poměry trochu komplikovaná manipulace, včetně vyjímání zásobníku. Potvrzuji, že vůle vypadají hrůzostrašně, při první střelbě jsem měl strach, že se rozpadne ... ale kupodivu, drží. Asi díky těm vůlím to při výstřelu vypadá, jak kdyby člověk střílel nějakým předimenzovaným střelivem, jaký je to záblesk (třeba oproti ČZ70). Ale přece jenom, je to už muzejní kousek, tak jsem uložil do trezoru, nosím něco jiného a jen občasně z toho vyháním pavouky ;)



GreatLama
Příspěvky: 155

Příspěvek#12 » ned 12. črc 2020, 04:52

Já mám kousek z 46teho a je bez vůli. Manipulace je strašná - drážky na zaveru jsou tak ostré a pero tak silné, že ji mám problémy natáhnout a neservat si kůži z prstů. Zasobnikova pojistka a padání zachytu zaveru při vyndani zasobniku mě taky pěkně štve.

Ale jinak je to moc pěknej kousek a mám ji moc rád, lítá to celkem obstojně. Na 15m ji většinou udrzim v černém, ale moc z ni nestrilim, spíše výjimečně.

Není vyzvejkanej ten hřeben co drží hlaveň? Případně ta objimka co drží hlaveň?

Při cenách náhradních dílů, by asi bylo nejlepší koupit celou "novou" cz27 a té současné se zbavit.



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#13 » ned 12. črc 2020, 07:21

Mám kousek z roku 1945, s nápisy v němčině. Velice zachovalá, vůle minimální, jak z výroby, střílí tak přesně, že s ní střílím na terč i na 50 metrů a docela úspěšně.

Uživatelský avatar
Alfréd z hor
Příspěvky: 83

Příspěvek#14 » ned 12. črc 2020, 13:17

Tak vyžvejkané to asi bude, zejména ta objímka hlavně, ale nechce se mě do toho investovat. Svého času jsem chtěl pořídit náhradní zásobník ... ale cena by byla vyšší než je hodnota zbraně. Přišel jsem k ní jak slepý k houslím, nikdo jiný z rodiny neměl zbroják ... a je to přece po dědovi :lol:, tak je to takový trpěný kousek v trezoru.
Ve své době to ale musela být bombastická služební zbraň ... v dnešní bych byl ale dvakrát tuhý, než by se mě podařilo vyměnit zásobník :D .
Ale abych jen nehanil ... ještě se mě nestalo, aby nepřebila, nebo nevyhodila nábojnici ... to o jiných čézetách, které mě prošly rukama říci nemohu ... ;)



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#15 » ned 12. črc 2020, 15:15

Nevím, jestli ve své době to byla "bombastická zbraň", z hlavy mě napadne XY jiných zajímavějších a vlastně i úspěšnějších konstrukcí z té doby. Ono u nás v ozbrojených složkách od nepaměti platí staré "kdo maže, ten jede" :) a asi i díky tomu pak měla naše armáda-policie ve výzbroji vesměs samé skvosty jako už na 20. léta archaické pistole vzor 24/27, kvalitní klon Waltherovky PP vzor 50, ještě lepší 70, vynikající 52, 82, která byla tak dobrá, že se musela poslat zpátky k výrobci na dodělání nebo nadčasového Phantoma, který je tak unikátní, že se mu kroutí kvalitní plastový rám (pro ty, co nepochopí, tak je vše myšleno sarkasticky). Nebo někdo ví o nějaké opravdu kvalitní pistoli, která byla zavedena celoplošně v našich ozbrojených složkách?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů