CZ 97 výhody/nevýhody , doporučené střelivo



winter97
Příspěvky: 54

Příspěvek#1 » stř 25. úno 2015, 10:40

Čau chlapi, zakoupil jsem si cz 97 a chtěl bych se jako začátečník poptat na vaše zkušenosti s ní a případně i doporučení střeliva... Dík za názory...



winter97
Příspěvky: 54

Příspěvek#2 » sob 18. dub 2015, 09:55

Tak dík za odpověď a za rady :D :D :(



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#3 » sob 18. dub 2015, 11:51

Rádo se stalo. :-) Co se týče střeliva, určitě bych používal střelivo ráže 45 ACP/auto. :-)



winter97
Příspěvky: 54

Příspěvek#4 » sob 18. dub 2015, 13:24

To by možná chtělo no :D .... na něco jinýho by se to asi tvářilo všeljak ..... :D



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » sob 18. dub 2015, 13:42

Dvakrát jsem ji držel v ruce, vystřílel dohromady cca 100 nábojů, takže nemůžu moc hodnotit. Ale první dojmy jsou takové, že střelba příjemná, neměl jsem závady a drží se perfektně, ostatně jako většina CZ. Ale asi bych šel spíš do Dana wessona, je to prostě klasictější zbraň :-D



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#6 » sob 18. dub 2015, 17:46

Také jsem o CZ 97 uvažoval. Jenže mi připadala jako zbytečně velké kopyto, no a pak také ta cena. Tak jsem volil Alfu Combata ve stejné ráži a o 6 tis. levnější. Zatím se s ní učím střílet. :-)



winter97
Příspěvky: 54

Příspěvek#7 » ned 19. dub 2015, 11:59

Já z ní mam vystříleno zatim asi taky 100 ....a přesne jak řikaj :))) jemná, přesná ....pohoda..



winter97
Příspěvky: 54

Příspěvek#8 » stř 22. črc 2015, 08:07

Čau :) jdou u CZ 97 nějakym zpusobem nastavit origo mířidla ?? Mam pocit že mi lehce zanáší.... :)



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#9 » pát 24. črc 2015, 00:13

Výměnou mušky, posun hledí přípravkem. (Pomůže i pilník či poklep)



Radomir
Příspěvky: 53

Příspěvek#10 » úte 29. pro 2020, 08:00

Ahoj tusite nekdo zda je dostupna 97?

Ma nekdo ladenou 97 - muzete mi doporucit upravy?

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#11 » úte 29. pro 2020, 11:47

Ahoj ;) .... CZ 97B mají běžně skladem v podnikové prodejně, tam případně můžeš zavolat. Určitě se dá sehnat i v některých jíných obchodech, čas od času se nějaká objeví v bazaru. Verze CZ 97BD se oficiálně neprodává ale v komisi se občas objeví. Jinak jsou ještě dvě verze závěru: s drážkami pro natahování závěru v přední části a bez nich (starší verze).
Ad ladění... někdy na jaře jsem na bazarhunting zahlédl za cenu tuším 18000 Kč použitou CZ 97 laděnou panem Rezkem, v podstatě verze Orange. (do teď mě sere že jsem po ní neskočil).
Co ladit nebo neladit je věc osobních preferencí. Já osobně jsem vyměnil střenky za ploché hliníkové. Mám spíš menší ruku a s původními je ta zbraň pro mne v podstatě nepoužitelná. S ohledem na použitou ráži je ta pistole fakt hodně objemná. Další věc co se mi nelíbí jsou mířidla. Mouchu jsem vyměnil za nejnižší možnou světlovodnou. Hledí jsem zatím nedořešil :( ... Líbilo by se mi tohle: https://cajungunworks.com/product/ezd-rear-sight-only/ ale neposílají do Evropy a jinde jsem ho nenašel. Na verzi od pana Rezka bylo hledí z CZ 75 TS Orange (ale to vyžaduje frézování závěru). U Zendlů se dá sehnat mikrometrické bez nutnosti frézovat ale tam si nejsem jistý jestli by se mi to vešlo do krabice IDPA (?)....
No a samostatná kapitola je spoušťák...Je fakt hnusnej :lol: :lol: :lol: . Velký odpor, nekonečný reset, chroupe a blokace mě přivádí k šílenství :roll: ... Dlužno dodat že jsem smlsanej spouští z CZ 75 TS Orange a Shadow SP-01 Orange.
Částečně jsem to vyřešil výměnou kohoutu za laděný, ten co má Shadow 1, slabší bicí a úderníková pružina. Když se vymontuje i blokace tak při přihmpouření obou očí se s tím dá jakš takš střílet.... Osobně si myslím že nejlepší cesta je, nechat to překopat na SA ale samozřejmě od někoho kdo to umí.



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#12 » úte 29. pro 2020, 11:48

Mají je v top-guns.eu, fyzicky jsem jí tam měl v ruce, cca 2 týdny dozadu

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#13 » úte 29. pro 2020, 12:10

A ještě jedna drobná rada pro všechny majitele CZ 97. Vymontoval jsem výstražník náboje v komoře, páč mi ten píčusáček přišel jako nadbytečný a jako potencionální kurvítko. Jenže se začalo stávat cca v 70ti % že předposlední nábojnice ze zásobníku zůstala skřípnutá ve výhozním okénku. Takže jsem zjistil že krom funkce výstrahy náboje v komoře, má ta součástka i funkci horního dorazu nábojnice. Při vystřelení předposledního náboje, je poslední náboj už v dost nakloněném úhlu že předposlední nábojnici posune hodně nahoru (až nad pozici kde by ji výškově zarazil výstražník) a tím pádem spodek nábojnice mine vyražeč a dojde k nedostatečnému vymrštění prázdné nábojnice a k závadě :? ... Takže jsem tam tu ptákovinu vrátil a je po problémech. V případě že by jste se toho přesto chtěli někdo zbavit, je potřeba vyřešit vymezení horní polohy nábojnice nějakým třeba pevným dorazem. Ale to mi přijde zbytečně složité.

Takže demontáž výstražníku vřele NEDOPORUČUJI :D



Radomir
Příspěvky: 53

Příspěvek#14 » úte 29. pro 2020, 19:26

jo něco jako shadow orange 2 z 97 by se mi také libílo...



Radomir
Příspěvky: 53

Příspěvek#15 » úte 29. pro 2020, 19:27

Dostupnost mě právě v UH tvrdili že je nemají.... a prý už nebudou - zkusím to v lednu v praze....

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů