CZ 75



Zoon
Příspěvky: 108

Příspěvek#286 » stř 5. kvě 2021, 19:21

Třeba Trugla to mají takto. Tedy obr.3 výše.


ZÁMĚRNÝ BOD
Všechna miřidla Truglo jsou optimalizována pro "bojovou" střelbu pro nástřel na přibližně 23 metrů (25 yardů). Tři tečky na miřidlech musí být v jedné rovině a přední/prostřední tečka musí být vycentrována na terči. Na 23 metrů (25 yardů) pak dopadá střela přesně do místa na terči, kde je při míření prostřední tečka.

T-Pro_DayNight (1).jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#287 » stř 5. kvě 2021, 19:25

risa2000 píše:...
Nicméně problém je v tom, že v tomto případě záměrný bod není vidět (což znamená, že zbraň nelze takto nastřelit, nebo zamířit). Zatímco rozlišovací schopnost zdravého lidského oka je 1 MOA (wiki), tak moucha o šířce 3 mm (CZ 75) ve vzdálenosti 650 mm od oka (můj odhad při držení pistole v natažené ruce) "zastíní" úhlový rozsah cca 16 MOA.
...
To znamená, že střelec mířící na cíl podle obrázku 3 má zaručeno, tím, že ho nevidí, že to může trefit kamkoliv s rozptylem 16 MOA. Na 3 metry to asi nehraje roli. Na 25 už třeba jo (16 MOA na 25 je cca 11 cm).

Takto nastrelenú zbraň nebude mať s najväčšou pravdepodobnosťou ani mierenkár, ani hobík.
Ak potrebujem reagovať streľbou na neveľkú vzdialenosť, ale čo najrýchlejšie (pudová streľba) na cieľ, pri ktorom mi 5cm rozhodne nehrá rolu, práve podľa obrázku 3 zrovnám mieridlá a položím stredný bod (na muške) na miesto, ktoré hodlám zasiahnuť, najrýchlejšie. Samozrejme mierim s obomi očami otvorenými, takže mi mieridlá nič nezakrývajú, pretože obraz mieridiel videný riadiacim okom a cieľ videný druhým okom mozog (strelec by tento orgán v každom prípade mal používať) superponuje.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#288 » stř 5. kvě 2021, 20:22

Zoon: Beru, že v konkrétní aplikaci, třeba typu "bojová střelba", kdy v noci to vypadá, jak na tom obrázku, a tedy nemám jinou možnost se orientovat, než podle teček, tak má symsl chtít, aby se mi mířidla chovala stejně i ve dne a mít to nastřelené na tečky.

Pokud při bojové střelbě nebudu schopen střílet s větší přesností než 16 MOA, tak mi to může být jedno. A pokud mám tak dobrý reflex, jak píše Igrlik, že jsem schopen zamířit zbraň více méně stejně dobře přes druhé oko, tak v ideálním případě mi to může být také jedno, protože mi to bude lítat nejhůř o 2 mm výš, než kdybych to mířil tím správným okem podle 2.

Nicméně, pokud se vrátíme k původnímu dotazu, jestli takhle mohou být nastřelená tovární mířidla, tak jedině, že by si to někdo v továrně schválně objednal, z důvodů zmíněných výše.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#289 » stř 5. kvě 2021, 21:15

Nechali by jste prosím toho OT? Nebo budu muset rozdat pauzy?



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#290 » stř 12. kvě 2021, 11:29

Doufám, že nebudu OT když budu psát o CZ 85, včera jsem se konečně dostal na střelnici s CZ 85 kterou jsem koupil v době hluboké pandemie a celou dobu jsem se těšil, až ji vyzkouším. Byla z pozůstalosti a asi dlouho nestřílela, rok 92. Vyčistil jsem ji, namazal, vyzkoušel na sucho - vše OK. Na střelnici jsem zjistil, že mikrometrické hledí někdo zatočil na doraz, pistole střílela dolů. Hledí jsem vyšteloval, vše docela v pohodě, akorát třikrát ze 100 ran mi zůstala nábojnice skříplá v okénku, nestihla vyletět a závěr ji přibouchl. Střílím přebíjenky, z té samé várky jsem z více než 1.000 ran neměl na Glocku žádný problém. Čízu jsem nikdy neměl, nemám s ní zkušenosti, poradíte někdo čím by to mohlo být? Vypadá, že má něco za sebou, ale vytahovač není nijak deformovaný a pružina pruží. Jestli málo nebo hodně, nedokážu posoudit. Vratná pružina bude dost utahaná, ale tím to asi taky nebude.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#291 » stř 12. kvě 2021, 11:38

Vymenil bych vratnou, bici i pruzinu vytahovace a pak by se videlo. U takle starych a utahanych kveru se muzes honit za duchy, kdyz nemas zaklad v poradku a tim jsou pruziny.
Obecne slabsi vratna pruzina nechava zaver dele otevreny, ale prilis slaba muze zpusobit rychlosti pohybu zaveru, na ktere neni system naladeny a muze to zacit delat neplechu. S hodne slabou vratnou pruzinou a silnyma nabojema jsem uz treba mel pocit spis opacny, ze se zaver jakoby od ramu odrazil a sel driv dopredu. Proste OK pruziny je (nejlevnejsi) zaklad a pak se muze jit dal.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#292 » stř 12. kvě 2021, 13:54

Počkej, proč bicí, ta s tím přece nemá nic společného. Začnu od vratné a vytahovače, musím zjistit, jestli je prodejna v Opletalce otevřená. A taky musím koupit nový vyrážeč, abych ten vytahovač dostal ven.



clive
Příspěvky: 4

Příspěvek#293 » stř 12. kvě 2021, 14:48

popiš co znamená skříplá v okénku
sázel bych na vytahovač a jeho pružinu nebo vyhazovač - CZ85 má celkem malé vyhazovací okénko tak se každá chyba hned projeví

a ta bicí pružina s tím má společného mnoho - už jen tím, že brzdí závěr a tím se podílí na uzamčení zbraně



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#294 » stř 12. kvě 2021, 16:19

Ked strielas faktorove strelivo, daj si 13 lb. vratnu. Original sa davaju 16 lb. a mozno v 90tych rokoch sa davali este tvrdsie.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#295 » stř 12. kvě 2021, 18:25

Všem díky za odpovědi. Jo, máte pravdu, bicí pružina má vliv, zapomněl jsem, že to není Glock... :lol: Asi udělám jak říkal Honzajan, kdo ví co má kvér za sebou. Dnes jenom jedna závada, pro změnu zůstala nábojnice v okénku úplně.
@clive skříplá v okénku bylo to, čemu se na fórech říká "stove pipe", komínek. Ale dnes jsem měl pro změnu "double feed", to by napovídalo na pružinu vytahovače nebo bordel pod ním. Píšeš, že 85 má malé vyhazovací okénko, myslel jsem, že je stejné jako u 75...



madbiker
Příspěvky: 68

Příspěvek#296 » čtv 13. kvě 2021, 06:57

ren píše:Všem díky za odpovědi. Jo, máte pravdu, bicí pružina má vliv, zapomněl jsem, že to není Glock... :lol: Asi udělám jak říkal Honzajan, kdo ví co má kvér za sebou. Dnes jenom jedna závada, pro změnu zůstala nábojnice v okénku úplně.
@clive skříplá v okénku bylo to, čemu se na fórech říká "stove pipe", komínek. Ale dnes jsem měl pro změnu "double feed", to by napovídalo na pružinu vytahovače nebo bordel pod ním. Píšeš, že 85 má malé vyhazovací okénko, myslel jsem, že je stejné jako u 75...


Ahoj, řešil jsem u CZ SH2, vyřešeno silnější pružinou vytahovače. Originál je 8mm drát 0,6, použil jsem drát 0,7mm



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#297 » čtv 13. kvě 2021, 08:58

madbiker
To pruzinku vytahovaca som menil aj ja, ale tam to nevytahovalo dobre, niekedy sa presmykol vytahovac cez okraj nabojnice. Tu mu to privrie zaver v okienku. Pri slabej laboracii zaver nede taky impulz aby doslo k spolahlivemu vyhodeniu. Tam je riesenie pri pouziti faktoroveho streliva dat slabsiu vratnu pruzinu. Urcite by som siel najjednoduchsov cestou a to ako prvu vyskusat slabsiu vratnu. Rozoberat pistol moze neskor, ak by to nepomohlo.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#298 » čtv 13. kvě 2021, 16:50

Začínám mít ČZ 85 rád, dnes jsem byl v podnikové prodejně a za pár fufňů jsem donesl plný pytlík všelijakých pružin, takhle to u jiných "značkových" zbraní nefunguje. Stávající vratná pružina je cca o jeden závit kratší než ta nová. Mám ale ještě jedno dilema, jeden konec vratné pružiny je užší než druhý, do jednoho jde tyčka volně, do druhého ztuha a to u všech pružin, staré i nové. V návodu o tom nepíšou nic, kterým koncem se pružina navléká na tyčku, tím volným, nebo tím festovným?



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#299 » čtv 13. kvě 2021, 17:19

CZ 85 nemám, ale u "dynamických" se pokud vím na hlaveň navléká tím těsným ... takže podle stejné logiky ....



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#300 » čtv 13. kvě 2021, 17:53

Tym uzkym, Ak by si ju dal opacne, tak by ta uzka cast drela pri vratnom cykle o tycku.
A pri CZ Shadow bola 16lb vratna z hrubsieho drotu a kratsia, 13 a 11 lb. boli z tensieho drotu a bol medzi nimi rozdiel nejaky centimeter +-

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů