CZ 75



DrRSV
Příspěvky: 5

Příspěvek#241 » pon 4. led 2021, 14:43

Mě přijde, že pistole jako P10C bude lepší, pokud nejde o "mířenku". Není problém se držet na 9-10 a zcela běžně 8-10. Pak bych řekl, že běžná CZ75 je lepe vyvážená než např. Shadow 1 Orange. Mě osobně nesedí pocit těžkého čumáku.

U plastu je si potřeba zvyknout na občasné vybrace rámu, což u CZ75/S2/Orange tj. u kovu není.

P10C/F bych určitě bral s duralovou spouští - dohmat je velmi výrazně přijemnější.

Další věc - kovová 75/S2/Orange může být v SA...



Radhagupta
Příspěvky: 117

Příspěvek#242 » pát 9. dub 2021, 13:45

Zdarec, jen takový dotaz na více znalé/zkušené. Myslíte, že je možné se k tomuhle dostat nějak bez protekce? :D

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/ceska ... li/2018952

Sám si myslím, že tak 70 ks. bude "rozebráno" různými papaláši a těch zbývajících 10 ks. se přes různé "známé" dostane mezi normální lidi.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#243 » pát 9. dub 2021, 14:39

cena? na webu czub nebo v té tiskově zprávě nenašel.



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#244 » pát 9. dub 2021, 16:22

Já myslím, že běžný strelec se k tomu nedostane. Uz u tech minulych jsem se v podnikovce ptal a pokazde uz bylo rozebrano.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#245 » pát 9. dub 2021, 20:29

Tady je origo zpráva z CZUB: https://www.czub.cz/aktuality/limitovan ... -75-tobruk
Nabídka limitované edice platí pouze pro český trh. Kvůli obrovskému zájmu již nepřijímáme další objednávky.

To ani nemuseli zmiňovat :)

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#246 » pát 9. dub 2021, 21:01

mně je nepříjemné fakt, že tisková zpráva Čzub zveřejněná 7-4-2021 a už přímo v ní je, že nepřijímají objednávky. Tedy už rozebráno (je mi jedno kým - kámoši ředitelé obchody kdokoliv, kdo to věděl předem nebo bylo mu to nabídnuto předem před tiskovou zprávou). V podstatě ta tisková zpráva je sprostá a urážející.

Jako kdyby náčelník kmene indiánů oznámil ostatním kmenům v pralese: drazí, právě dozrál čas, máme tady panu na vdávání. Je krásná, neposkvrněná, nejspanilejší. Jo a mimochodem už pro ni máme ženicha. :-DDD



omega
Příspěvky: 46

Příspěvek#247 » pát 9. dub 2021, 23:17

Mě tady ty novodobě vyrobené " rarity" v limitovaných sériích nechávají naprosto chladným. Jenom proto, že u pistole z běžné produkce nadstandartně vyleští povrchovku, laserem vypálí pár nápisů, dají lepší střenky a o trošku to vylepší v lince, tak mě připadá dost úchylné za to chtít naprosto ujetou cenu. CZ 75 je dobrá zbraň, mám dlouhá ji léta a jsem s ní nadmíru spokojen, ale tyhle opičky co teď vymýšlí s těma edicema jsou fakt trošku mimo.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#248 » sob 10. dub 2021, 01:25

to je jasný. ale to je s každou firmou která to zkouší. A často to vyjde a firma vydělá, protže sběratelům to připadá hodnotné + PR do budoucna. (Ferrari spešl model, Bugatti spšl model, Alfa spešl model, drahé nože edice, drahé opasky edice, známky poštovní edice, mince edice, automobily spešl modle vyrobený ve 100 kusech (nějaký VW Golf II 1,8 l G60 s vykonem a výbavou vyšší než velmi drahý běžný G60, apod, nový elektrický rádoby hummer H1 vyprodáno a ještě se nezačal vyrábět)



omega
Příspěvky: 46

Příspěvek#249 » sob 10. dub 2021, 11:41

Takový uměle vytvořený "rarity" za nesmyslný ceny osloví jenom blázny co do toho nacpou prachy a myslí si, jak dobře nenakoupili. Příjde mi to, jak výroba církevních odpustků či zaručených relikvií, co byla v mode, když tu vládla tenkrát církev. Ve finále by těch svatých muselo být stokrát víc než se prodalo starých kostí a na ty třísky ze svatého kříže padla minimálně stromová álej. :)



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#250 » sob 10. dub 2021, 11:43

Tak mě se ta poslední limitka vizuálně i líbí, ale nekoupil bych si to, protože jsem spíš uživatel než sběratel. Ale zase bych neodsuzoval, kteří si to koupí a nepovažoval je za blázny.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#251 » sob 10. dub 2021, 12:03

omega: Kdo nakupuje "umění" za účelem investice, tak nejspíš nakupuje skutečné umění. Pochybuji, že si někdo kupoval tuhle pistoli "aby dobře nakoupil" (a vlastně pochybuji, že ji někdo vůbec kupoval). Navíc, v počtu 80 kusů a s ohledem na to jakým to CZ ohlásila, kde v podstatě říká "my to ani vlastně prodávat nechtěli", ta cena může být v zásadě jakákoliv. Jestli máš info o ceně, tak by mne to zajímalo, já jsem to nikde nenašel.

Dovedu si ale představit, že si pár lidí v CZ řeklo, že si udělají pěknou pistoli, pro sebe a pár kámošů a tohle jim vyšlo. Kdyby to bylo 8000 kusů, tak bych si řekl, že to mysleli vážně, ale takhle to je fakt jen taková "veselá historky z fabriky".

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#252 » sob 10. dub 2021, 14:09

Omega : a navíc možná se z toho cenost se svojí cenou může stát. Viz ta ČZ 75 republika. Prodejní cena 200 k, po půl roce inzeráty 500 k. Já neříkám že to je racionální. Jen že prostě to je tak. Proti zdravému rozumu bohužel.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#253 » ned 18. dub 2021, 18:28

Tak můžete nabízet šmelkám, samozřejmě s cenou "nabídněte". :)

http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/50 ... 75-tobruk/

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#254 » pon 19. dub 2021, 15:20

to, že se někdo snaží prodat republiku za 500k neznamená, že ji někdo bude ochoten za 500k koupit

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#255 » čtv 22. dub 2021, 19:08

Jaká byla origo cena z czub Tobruk? Google neví.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů