CZ 75



Xaw
Příspěvky: 112

Příspěvek#256 » čtv 22. dub 2021, 19:43

mám dojem že 80k

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#257 » stř 28. dub 2021, 15:19

Proč v webových bazarech inzerenti ČZ 75 Tobruk mají v inzerátu neplatná tel čísla a jednorázové emaily? To se za tu pistoli stydí nebo co? Nebo stydí za svoji nabídku?



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#258 » stř 28. dub 2021, 17:25

Jen si nechteji otravit zivot sockoidnima debilama. Staci si projit par stranek huntingu.
To me jen utvrzuje v citatu, ze nejsilnejsim argumentem proti demokracii je 5min rozhovor s prumernym volicem.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#259 » stř 28. dub 2021, 18:57

:thumbup:



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#260 » stř 28. dub 2021, 19:45

Trolové....

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#261 » čtv 29. dub 2021, 05:57

audis píše:Proč v webových bazarech inzerenti ČZ 75 Tobruk mají v inzerátu neplatná tel čísla a jednorázové emaily? To se za tu pistoli stydí nebo co? Nebo stydí za svoji nabídku?

Třeba někdo nechce, aby všichni věděli, že má doma drahé věci.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#262 » ned 2. kvě 2021, 19:06

Asi trichu stupidni dotaz, ale mohl by mi nekdo zkusenejsi rict, jestli jsou tovarni miridla CZ75 (predpokladam vsechny stejne) na 10-25m nastevene na obrazek 2, nebo 3?
Obrázek



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#263 » ned 2. kvě 2021, 19:33

75etek jsem vystridal vice a pokazde to strilelo mezi obrazkem 1 a 2. Co strilim s klasickou 75 B aktualne, tak ta mi chodi asi 5-7cm nahoru. Na 20-25m.

Obrazek 3. je dle meho, uplne spatny nastrel, jelikos by se strelec musel pouze orientovat, podle svetelnych bodu v miridlach, nikoli vsak obrysem miridel. A kdyz strili na mensi cile, tak si je uplne prekryje a nic nevidi.

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 281

Příspěvek#264 » pon 3. kvě 2021, 08:29

To je velmi zajímavá otázka. Ale asi to zůstane v úrovni dohadů a výrobního tajemství. Já mám dvě nové Čůzy, ale na obou je už Zendl s možností stranových i výškových korekcí.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#265 » pon 3. kvě 2021, 09:14

No mně to právě padá malinko pod střed (mířím obrázkem 2) a náhodou jsem narazil na diskuzi, že třeba SP-01 má mít továrně 3, tak jsem myslel, jestli to není nějaká známá informace.

Každopádně to je teda jiná zkušenost, než má KapitánPacička, zajímavé. Spíš věřím tobě, jsem začátečník a pravděpodobně to tahám dolů sám :)

Příště to zkusím nastřelit s oporou a uvidíme.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#266 » pon 3. kvě 2021, 12:00

bbobb: Záměr podle 3 nedává smysl, jak psal KapitánPacička. Záměr typu 1 jsem viděl možná kdysi dávno u malorážek. Výhoda je, že ten dolní okraj je někdy líp vidět a zároveň má člověk celý terč, pro lepší stranovou orientaci. Druhá věc ale je, na jakou vzdálenost je zbraň zastřílená, a na jakou aktuálně střílíš. Pak se může stát, že můžeš potřebovat korekci balistiky, která může vést i k situaci 3.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#267 » pon 3. kvě 2021, 13:04

No, jestli to dává, nebo nedává smysl, je otázka. Pokud si vygooglíš "combat sight picture" / "combat hold", tak najdeš argumenty i pro tento způsob.

Chápu, že u papíru na 50m je to nesmysl - zakryje se celý střed terče.
Argument pro je ten, že je údajně jednodušší pro lidi v rychlosti zamířit a pokud je to služební zbraň, kde míříš na hrudník 5-7 metrů, vidíš toho až až. Třeba SIG je údajně namířen na typ 3 prakticky vždy.

Ale říkám, spíš se ptám na konkrétní zkušenosti ostatních, žádnou definitivní odpověď jsem nenašel, názory se různí.
Uvidím, až si opřu tu svojí. :) (ale obrázek 1 to doufám nebude, protože na terčích mívám nad středem tak 5 ran ze 100, s mířením obrázkem 2, to bych to musel strhávat fakt hustě)



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#268 » pon 3. kvě 2021, 13:19

bbobb: Pri kontrole nastrelu, je jako 1. pravidlo to, ze pokud si neveris, tak proste dat nekolik vystrelu s oporou, a mas jasno jak je zbran nastrelena. A pravidlo 2. je takove, ze ne kazde naboje, litaji stejne. Takze staci mit jinou vahu strely ci konstrukci a jinou laboraci a mas rozdilne zasahy.
Nevim tedy cim strilis a jak vypada tvuj terc ?

edit: Jo a treba Shadow 1 byl casto nastreleny na bod 1. Ale brutalne :twisted: Ze to na 25m chodilo kolem 15cm nahoru ;) Takze strelba na male cile, byla nemozna. Jelikos porad premyslet nad tim, kolik to asi musim podsadit, bylo nesmyslne...



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#269 » pon 3. kvě 2021, 16:04

bbobb: Pokud se bavíme o tom "jak jsou tovární mířidla nastavená", tedy jak je zbraň nastřelená, tak ten třetí obrázek skutečně nemůže nastat, protože podle obrázku 3 nemůžeš zbraň nastřelit. Z jednoduchého důvodu, že nevidíš, na co střílíš. To není otázka o zkušenosti, nebo o tom, co najdeš na googlu. Abys mohl zbraň nastřelit, musíš mít přesně definovanou polohu mířidel a cíle, což znanemá, že musí být oboje vidět a musí to být vidět právě v té definované poloze. Vzdálenost hraje roli také.

Jak jsem ale psal, to nevylučuje, že v extrémní situaci může přesná střelba vyžadovat pozici 3, ale pouze jako důsledek balistické korekce, nikoliv proto, že by takto byla zbraň nastřelená.



jodo
Příspěvky: 152

Příspěvek#270 » pon 3. kvě 2021, 16:19

Jo, a jaký je rozdíl mezi obrázkem 2 a 3? Myslím, že na obrázku 3 bude záměrná o 2 mm výš než na obrázku 2. Tzn. že bys měl mít díru posunutou o 2 mm výš.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů