CZ P-07



lafr
Příspěvky: 13

Příspěvek#421 » úte 8. zář 2020, 20:41

Chtěl bych se zeptat, jestli se Vám děje to, čím jsou známé CZ 75, a to přerážení záchytů závěru? Viděl jsem nějaké video, ve kterém vysvětloval, že se to u CZ 75 děje kvůli konstrukci té části hlavně, která přichází do kontaktu se záchytem závěru, a která je u CZ 75 uzavřená. A tím, že u P-07 uzavřená není, tak by se to už dít nemělo. Jen bych si to rád ověřil s praxí ostatních majitelů. Už jste někdo měnil záchyt závěru?

Když odpovím za sebe, tak na své P-07 (r.v. 2017, koupeno 8/2019) mám okolo 5 tisíc nábojů a záchyt mám původní. Celkově mám na pistoli vše původní a nikdy jsem ani neměl žádnou závadu, takže spolehlivost je naprosto bez výhrad.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#422 » úte 8. zář 2020, 21:08

Klubový kolega po cca 3000 výstreloch na P-07 síce neprerazil záchyt, ale urval kulisu z hlavne... reklamoval v záruke a "vyreklamoval" cez predajcu zámenu za novú P-09.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#423 » úte 8. zář 2020, 21:16

Na P-07 už by to praskat nemělo, nejsou žádné indicie, že by to byl problém. Možná použili lepší materiál a velkou roli by taky mohlo hrát, že plastový rám pohlcuje rázy od uzamykací kulisy, které se na záchyt přenášejí. Jestli praskne dříve, než po desítkách tisíc ran, tak je to velká smůla.

Nicméně doporučuju vyklepnout zápalníkový pin (ten zboku na závěru) a podívat se, jak chytře je to vymyšlené :D Bude v něm vykousaná díra, je vhodné je občas měnit. Teoreticky by to mohlo zablokovat nebo zpomalovat zápalník, ta pistole prostě nezvládá dryfire.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#424 » stř 9. zář 2020, 06:12

Když mi praskla spoušťová pružina, začal jsem se zajímat o preventivní výměny dílů a velmi střílející kolega prostě preventivně mění pružinu spouště a záchyt.

Pružina mi praskla na cca 10ti tisících výstřelů ...



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#425 » stř 9. zář 2020, 07:30

Byla ta pružina normálně v barvě kovu nebo do červena? Praskání pružin spouště bývalo u CZ časté, kvůli tomu aftermarket vyráběl kvalitní pružiny, které nepraskaly. Dlouho jsem si říkal, jestli se jim těch pár korun vyplatí za ztrátu dobrého jména .. a pak když jsem kupoval P-09 rok výroby 2018, tak ta pružinka byla červená, to přece dříve nebývalo? Doteď jsem si myslel, že je konečně vyměnili za lepší.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#426 » stř 9. zář 2020, 17:44

Klasická, ale pružiny prostě praskají, to je vlastnost.



ossan81
Příspěvky: 72

Příspěvek#427 » pát 22. led 2021, 22:51

Zajímavá věc se mi dnes stala. Už nějakou dobu jsem si říkal, že mám možná příliš velkou vůli mezi závěrem a tělem zbraně. Závěr se horizontálně pohupoval a ačkoliv pistole střílela velmi přesně, moc se mi to nelíbilo. Zjistil jsem že se trochu hýbe samotný ocelový přední blok, který v těle zbraně drží na tom tenkém čepu dole před spouští.
No a když jsem čep vyklepnul, byl na tři kusy. Docela čistě přeražený na dvou místech. Docela mě to překvapilo a protože jsem zatím nevygooglil podobnou závadu vůbec nikde, ani v angličtině, nevím, co si myslet. Pistoli jsem nikdy neupustil, nástřel cca 5 tisíc a hromada sušení. Není mi jasná příčina a tak nevím, jestli se to může opakovat...
Máte někdo podobnou zkušenost?
Říkám si, že tam klepnu pružný kolík s C profilem, místo toho zbrojováckého rolovaného, to by mohlo vydržet už navždy.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



KapitánPacička
Příspěvky: 300

Příspěvek#428 » pon 25. led 2021, 18:17

Predni kontejner, ma za ucel ne jen jako kolejnice pro zaver, ale i k zakluzu (poklesu) hlavne, tedy jejiho haku. Ono pri strileni to bude dostavat celkem slusne pecky ! Takze kdyz do toho dame slabsi konstrukci a ocividne vadu materialu v cepu, tak nestesti je na svete.
Zkus koupit primo originalni cep, on je svinuty prave pro to, aby byl silnejsi a neohnul se.
Pokud tam das nejaky obycejny tenky C profil cepu, tak se ti muze stat, ne jen ze se ti po par vystrelech ohne, ale poskodi ti ram zbrane, tedy konkretne ten otvor.
Je otazkou, jak dlouho uz to takhle mas prasknute ? Pred casem, mela zbrojovka problemy prave s tema kontejnerama.



ossan81
Příspěvky: 72

Příspěvek#429 » stř 27. led 2021, 12:59

Jak dlouho to tam bylo takhle prasklé netuším, dobrá otázka. Evidentně to fungovalo i tak.
S tou pevností kolíku ale nevím, ty ocelové C kolíky vypadají pevněji, než ten rolovaný tenoučký plech. Každopádně mám v pražské podnikovce objednané jejich origo kolíky (pro jistotu do zásoby) a než přijdou, v pistoli je naklepnutý ten céčkový.



LubosK
Příspěvky: 5

Příspěvek#430 » sob 27. bře 2021, 10:37

Zdravím všechny,
chtěl bych Vás poprosit o názory. Vlastním P-07 od 09/19 a mám u ní stejný problém jako většina z vás a to přední kontejner (odřený vyhazovak samozřejmě taky, ale ten mě zase tak netrápí). Má vůbec cenu posílat to na reklamaci do UB? Prošel jsem samozřejmě i vlákno s P-09 a když jsem se dočetl, že někdy mění za nový a objeví se to znova a někdy jen přebrousí tak nevím, jestli má cenu tím ztrácet čas. I když z principu bych jim to nejradši reklamoval do bezvědomí! :lol: Chápu, že je to pracovní pistole a ne žádný sporťák, ale tohle!? :roll: Když pominu toto nemám s ní jediný problém. Jen 2x vzpricena nábojnice při první střelnici jinak zatím bez jakékoli závady (aktuální nástřel 600). Tak jsem na rozpacích jestli to řešit nebo prostě dál používat.
Díky za vaše názory...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



KapitánPacička
Příspěvky: 300

Příspěvek#431 » sob 27. bře 2021, 11:08

S timhle by te asi poslali na parek do Jednoty ;) Je to jen lehce ojete, rekl bych, ze jejich vyjadreni by bylo jasne.
Vzhledem k tomu, ze zaruka ti konci v zari, tak bych proste zacal vice strilet a strilet. A sledoval, jak se to bude zvetsovat ;) Potom hura na reklamaci treba v srpnu. Oni dobre vedi, ze ten problem tam je, tak proc by mel na to doplacet zakaznik :P



LubosK
Příspěvky: 5

Příspěvek#432 » sob 27. bře 2021, 11:30

:D Sranda je, že když jsem v týdnu mluvil s technikem z UB, tak tvrdil, že se to nestává. Neodporovala jsem, i když vím, že pravda je jinde...
Díky za názor!!!

Uživatelský avatar
Jarda K
Příspěvky: 185

Příspěvek#433 » ned 28. bře 2021, 09:58

LubosK:
To vypadá na klasika Brod.
A) špatný materiál
B) špatná tepelná úprava dílu
obé patrně v rozporu s tím, jak to konstruktér předepsal. Naprosto typická technologická nekázeň jakéhosi vohnouta ve výrobě.



LubosK
Příspěvky: 5

Příspěvek#434 » ned 28. bře 2021, 21:00

Bohužel souhlasím a docela to zamrzí. Naivně jsem si myslel, že tohle už budou mít odladěné, když se to řeší napříč celou řadou 07 a 09. Ale teď jsem pochopil, že se tím nikdo nezabýval a ani nebyly schopni vymyslet trvalou náhradu za funkční díl. Je to pro mě docela zklamání...

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#435 » ned 28. bře 2021, 21:33

Kontejner se takto ojede na každé P07. Po určité době se roztemování přestane rozšiřovat a nezažil jsem, že by nějak utrpěla spolehlivost. Navíc když je pistole složená, tak to ani není vidět...
Je fakt, že kdyby na inkriminovaných místech udělali zkosený náběh, tak podobné otázky neřešíme a navíc by CZUB výroba nevyšla ani o halíř dráž protože kontejner je MIM součástka.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů