CZ Shadow 2



pH13
Příspěvky: 85

Příspěvek#1306 » čtv 1. pro 2022, 22:30

Z vlastní zkušenosti vím, že toto vlákno je pro člověka, který se rozhoduje, zda Shadow 2 ano či ne, dost dobrým zdrojem, pokud má tu trpělivost se prokousat hlušinou. Pročež přihodím i svou zkušenost.

Jsem čerstvý držitel ZP, který si jako první zbraň koupil Shadow 2. Čímž neříkám, že je to dobře pro každého, je to výsledek mých osobních preferencí (např. výrazně preferuji pistole s kladívkem, což znamenalo mínus pro řadu zbraní, které by pro někoho byly favoritem) a několikaletého výběrového procesu, na jehož začátku v mém širším výběru nebylo nic od ČZ kvůli pověsti firmy, podepřené osobní zkušeností blízkého příbuzného, ovšem cca 20 let staré. Při bližším studiu kandidátů, zahrnujícího u mnohých i osobní setkání, se kromě plusů objevovaly i mínusy, nakonec se mi do výběru Shadow 2 nějak vetřel a posléze k mému překvapení o špičku nosu vyhrál. Roli v tom hrálo mj. i to, že procento nepovedenek u ČZ se (zdá se) v čase snižuje, zejména u této zbraně, jinak by vůbec nepřipadala v úvahu.

Při koupi mi velice pomohly informace z tohoto vlákna, zejména:
- když ji člověk zajde koupit do podnikové prodejny, tak budou mít s vysokou pravděpodobností na skladu řadu kusů, takže je možnost výběru,
- jsou věci, které by si měl být schopen pohlídat i laik jako já, například hladkost chodu spouště či usazenost hlavně v závěru při uzamčení.

V obchodě hned první kus nevykazoval zjevné problémy, obsluha ukázala kromě rozborky i doporučený postup čištění a mazání, což nevím jestli je standard, pokud ano, je dobré vědět, že v Opletalce také funguje. V roce 2022 už je zdá se samozřejmostí, že prodávané rámy mají vybrání v místech, kde před pár lety rámy praskaly.

Zastříleno v tunelovce u metra Florenc, z prvních deseti ran na siluetu na 13 metrů šlo 9 do desítky, jedna do devítky. Což asi není nic extra, zejména vzhledem k tomu, že ta desítka má velikost okurky zavařovačky, ale zatím jsem toho zas tak moc nenastřílel a s jinými pistolemi to nebylo lepší, často spíš horší (třeba Glock). Další rány už vždycky tak pěkné nebyly, byl jsem ze své první solo návštěvy na střelnici trochu vyklepaný a v jednu chvíli jsem se s hrůzou přistihl, že střílím ze záklonu a držím to jak koště, ale když to uletělo, tak jsem to věděl už při zmáčknutí, pistole to posílá tam, kam to namířím. Jinak řečeno, střílí lépe než já.

Co se týče spolehlivosti, uvidíme po pár tisících. Zatím jsem tím prohnal pár stovek na 13, 15 a 25 metrů a mám jen jednu zajímavou zkušenost. Dostalo se ke mě pár krabiček značky Golden Bee. Jak jsem posléze zjistil, nemají dobrou pověst, mi něco naznačilo, když jsem je zkusil na své druhé zbrani a z prvních pěti ran byly tři Failure to Extract (klasický komínek). Tak jsem to vzdal, zbývajících 45 jsem prohnal Shadowem a spolknul je bez zakolísání. V létě se dostanu k přebíjenkám z několika zdrojů, uvidíme, jak si povede.

Zatím to tedy vypadá, že jsem dostal to, co jsem čekal. Samozřejmě pokud někdo čeká něco jiného, tak si pořídí něco jiného :-).



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#1307 » pát 2. pro 2022, 00:00

DesertEagle
Nemyslim si ze Shadow 2 je prichodom KMR na trh mimo. A to z nasledujucich dovodov.
Shadow 2 je o 900,- az 1000,- eur lacnejsia ako obdobny model KMR. To je cca 5-5,5 tisica nabojov alebo dalsia zbran, napriklad Gloc, Walther, CZ...
Puzdra na Shadow 2 ma v ponuke kazdy predajca vratane Cinanov a kazdy vyrobca ma kopyta na vyrobu. To u KMR vzhladom na objem vyroby nikdy nebude. Jedine ze by puzdra pasovali zo Shadowa.
Nie len CZ, ale aj bezne shopy (ipscstore, caesarshop, seboweapons...) maju siroky sortiment originalnych ale aj aftermarket dielov na Shadow 2. To u KMR vzhladom na objem vyroby nikdy nebude. Jedine ze by to boli pouzitelne diely na Shadowa.
Skratka Shadow 2 je vyborna seriova zbran, pistole KMR su vyrazne drahsie ladene specialy. Cize porovnavas neporovnatelne. A mimo ine, nikde neni napisane ze ceny za ktore su teraz KMR nie su len uvadzacie ceny...



monk
Příspěvky: 159

Příspěvek#1308 » pát 2. pro 2022, 08:17

jako srovnavat obyč shadow s kmr mě nepřijde úplně porovnatelné. KMR je porovnatelný s orange (KMR umbra cca 51 vs Orange 2 60). Kdyz porovnavat obyc tak treba s GP X-Calibur atd (GP 26 respektive 31 vs 35).

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#1309 » pát 2. pro 2022, 08:18

MRBLUE: To bylo ale myšleno tak, že pokud máš koupit CZ Shadow 2 Orange , nebo KMR, tak tě to stojí podobné peníze (dnes 59 900,-/56900,-). Pokud jsem dobře četl, tak KMR ladí pistole Orange pro CZUB. Proč tedy nekoupit pistoli přímo od KMR, která má pod palcem celý výrobní proces.
edit: Monk to řekl předemnou.



selag
Příspěvky: 276
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1310 » pát 2. pro 2022, 09:17

KMR rozhodně pro CZUB pistole neladí. To dělal p. Rezek, dnes hlavní tvář KMR. Nějak mi nedává logiku, aby dnes ladil konkurenci produkt.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#1311 » pát 2. pro 2022, 14:27

Mně to logiku dává. A jemu zřejmě taky.



selag
Příspěvky: 276
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1312 » pát 2. pro 2022, 16:31

O.K. Nechme to na p. Rezkovi. :-) Zítra budu mít přímé srovnání S2 laděné p. R. Šebem a KMR Spectry. Už teď ale můžu říct, že tento konkrétní kus S2 má v DA o dost hladší chod než Spectra.



king
Příspěvky: 93
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1313 » pát 2. pro 2022, 17:26

V mem klubu v Nemecku mame sekci "dynamicke strelby". Z asi osmi strelcu ma sest Shadow 2. Zbyli dva maji jine modely CZ. Spokojenost, zavady zadne. Nejlepsi z nich je teda muj Shadow 2, kupovany v CR (R. Šebo).



pH13
Příspěvky: 85

Příspěvek#1314 » sob 3. pro 2022, 13:12

Mám takový zvědavý dotaz. Zdejší diskuse mě ponoukla, abych se podíval na stránky KMR. Podle fotek mi přijde, že jsou to vytuněné Shadowy. Ale na celých stránkách jsem o tom nenašel jedinou zmínku, všude o tom píšou jako o "jejich" zbrani. Jak je to tedy?
Buď nezávisle vyvinuli zbraň, která se shodou okolností vnějškově dokonale shoduje s Shadowem, ale má podstatné rozdíly ve vnitřním mechanismu. To mi přijde poněkud nepravděpodobné.
Nebo to opravdu je vytuněný Shadow, ale pak mi přijde divné, že by to tajili a navíc že by to nevadilo ČZUB. V branži se neorientuji, možná je to běžné chování, a nebo je v tom ještě něco, co mě nenapadá.
Coby člověk zvídavý bych docela ocenil, kdyby mě někdo uvedl do obrazu, díky.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#1315 » sob 3. pro 2022, 14:47

pH13
Skus si pozriet napriklad sposob uzamykania hlavne.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 522

Příspěvek#1316 » sob 3. pro 2022, 15:39

... moc tady na foru nejsem, proto děkuji "letci" že pro méně chápavé dokonale shrnul fakta.



Picapic
Příspěvky: 2

Příspěvek#1317 » čtv 2. úno 2023, 21:45

Ahoj všem, mám tenhle kousek také vyhlídnutý, ale známý říkal, že proti staršímu modelu nějak víc "kope". Je to možné?

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 589

Příspěvek#1318 » pát 3. úno 2023, 01:05

Ne, není to možné.



hunter240
Příspěvky: 230

Příspěvek#1319 » pát 3. úno 2023, 08:49

S2 sice nevlastním,ale občas jsem si ji půjčil od kamaráda a za sebe můžu říct že se mi lépe drží než předchozí model a za mě si i lépe chová při výstřelu.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#1320 » pát 3. úno 2023, 10:42

Tu je tazko odpovedat, lebo nevieme v akej konfiguracii zbrane su. Tiez to ze sa porovnava Shadow 2 je jasne. Ze je to porovnanie s SP-01 Shadow sa len domnievam.
Ak napriklad clovek ma SP-01 v seriovom prevedeni s 16 lb vratnou pruzinou a Shadow 2 mal 11 alebo 13 lb tak mohol byt "kopanec" u S2 vnimany ako silnejsi. Ale len preto ze raz siel dozadu do dlane, u SP-01 so silnejsou vratnou sa ten raz vystrelu preniesol zcasti do dlane a cast tlacila zbran hore. Co moze byt subjektivne vnimane ako "mensi kopanec".

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: j0ska a 15 hostů