CZ Shadow 2



tull
Příspěvky: 38

Příspěvek#1276 » sob 26. lis 2022, 22:50

Héfaistos píše:[ Vše toto potvrzuje i to, že nějaké "zadření hlavně" na laděném sportovním speciálu s přesným vedením hlavně ještě nikdo nikdy neviděl.


bylo by fajn nevkladat mi do ust neco o cem jsem nikdy nic nepsal... moje veskera reakce se tykala seriove vyrabene pistole a toho proc ji vyrobce vyrabi tak jak ji vyrabi a ze je nesmysl mu to vycitat... staci si najit me prvni prispevky

na presnych specialech at si kazdej dela co chce, protoze za takovou pistoli výrobce neodpovida a nenese za ni zaruku

nevim co na tom všem neni jasneho?



Jarda.Jezek
Příspěvky: 886

Příspěvek#1277 » ned 27. lis 2022, 07:29

Za dobře udělanou pistoli výrobce neodpovídá a nenese záruku? To považuji za ještě větší blud než zadření hlavně.



KapitánPacička
Příspěvky: 302

Příspěvek#1278 » ned 27. lis 2022, 10:40

tull: Mel jsi to uz vzdat drive, nez ses do toho uplne trapne zamotal. Jak uz bylo psane, ohrata hlaven, predava teplo i zaveru. Takze roztaznost materialu probiha vzajemne. Ti co strili divoce, to znaji. Kdy cely zaver je hodne horky, az je problem na nem udrzet ruka. Prestan spat v knihovne a jdi radeji na strelnici ;)



tull
Příspěvky: 38

Příspěvek#1279 » ned 27. lis 2022, 14:14

Jarda.Jezek píše:Za dobře udělanou pistoli výrobce neodpovídá a nenese záruku? To považuji za ještě větší blud než zadření hlavně.


jsi schopný pochopit, ze tohle vlakno a debata je o S2? tedy normální seriova pistole... žádný zavodni special?
zkus prosim uvazovat v tomhle kontextu... zřejmě se kazdy bavime o necem jinem... jinak si to nedokazu vysvetlit... pokud si upravis S2 tak ji tezko asi budes reklamovat u CZUB, nebo si myslis, ze ano?



Jarda.Jezek
Příspěvky: 886

Příspěvek#1280 » ned 27. lis 2022, 14:40

Proč ty výpady? Rád si v klidu nechám vysvětlit, proč s2o není s2...



Kábul
Příspěvky: 28

Příspěvek#1281 » ned 27. lis 2022, 15:21

tull: myslím, že bys to měl přestat řešit. Sám si se zamotal v argumentačních faulech, takže jak si sám řekl: "mimochodem pokud chces pouzivat argumentacni fauly nema smysl se s tebou bavit".
Doporučuji jít mezi lidi a pobavit se s uživateli S2 o jejich zkušenostech, názorech a pocitech.
Soustřel v prvním příspěvku neni nijak oslnivý.



tull
Příspěvky: 38

Příspěvek#1282 » ned 27. lis 2022, 15:33

je to asi tak uplne stejne jako rozdily mezi Fabii (S2), Fabii RS (S2O) a Fabii pro zavody WRC (upravena S2O puskarem)...prvni dve si koupis v krame a muzes s nima na silnici a jezdis s nima normalne do servisu

rozcilovat se, ze Fabie (S2) nejezdi jako Fabie WRC (upraveny special S2O) a ze jsou ve Skodovce blbci co nejsou schopny neco poradne vyrobit mi proste prijde zcestne...to je zhruba to co se zde snazim vysvetlit celou dobu



tull
Příspěvky: 38

Příspěvek#1283 » ned 27. lis 2022, 15:41

Kábul píše:tull: myslím, že bys to měl přestat řešit. Sám si se zamotal v argumentačních faulech, takže jak si sám řekl: "mimochodem pokud chces pouzivat argumentacni fauly nema smysl se s tebou bavit".
Doporučuji jít mezi lidi a pobavit se s uživateli S2 o jejich zkušenostech, názorech a pocitech.
Soustřel v prvním příspěvku neni nijak oslnivý.


mel bych jit mezi nekoho kdo si plete vyznam soustrel a rozptyl?

terc na fotce byl od 16letyho kluka na 20m co s S2 (tak jak vylezla z fabriky) strilel prvne v zivote (a byl podruhy na strelnici) a druhej zasobnik a mel jen ilustrovat to, ze ten kver i tak jak je je vic nez vyhovujici...takze zase prekrouceni



Jarda.Jezek
Příspěvky: 886

Příspěvek#1284 » ned 27. lis 2022, 15:46

Tohle je ale vlákno o Shadow 2 a já se tu celou dobu bavím Shadow 2. Fabie mě fakt nezajímá.



AntonŠpelec
Příspěvky: 95

Příspěvek#1285 » ned 27. lis 2022, 16:14

Pan nejchytřejší a rozptyl. Nj, tak jsem napsal soustřel, protože to tak úplně běžně střelci nazývají, má to blízko ke slovu střílet. Že je na internetu jeden jediný rozbor slov soustřel a rozptyl, který všichni dokola kopírují ještě neznamená, že to musí být správně. Ale jo, poučil jsem se, beru na vědomí. Nějaký další argumentační faul v rukávu?



tull
Příspěvky: 38

Příspěvek#1286 » ned 27. lis 2022, 16:47

zapomnel sis prepnout profil



AntonŠpelec
Příspěvky: 95

Příspěvek#1287 » ned 27. lis 2022, 17:44

Strana 80, AntonŠpelec
#1196 » úte 8. lis 2022, 18:13

Jsem napsal soustřel, takže jsem to bral, že útočíš na mě. Ale klidně si tu vytvářej konspirace, já už na tebe reagovat nebudu, je to ztráta času.



tull
Příspěvky: 38

Příspěvek#1288 » ned 27. lis 2022, 18:01

souhlas

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 605

Příspěvek#1289 » pon 28. lis 2022, 02:57

AntonŠpelec píše:...Že je na internetu jeden jediný rozbor slov soustřel a rozptyl, který všichni dokola kopírují ještě neznamená, že to musí být správně...

Mýlíš se. Není to "jeden jediný rozbor". V jakékoliv odborné práci či textu se používá standardní terminologie vnější balistiky, kdy rozptyl (rozptylový obrazec) je rozdíl drah střel vystřelených z jedné hlavně za stejných podmínek (tj. stejné zamíření /osa hlavně míří na jedno místo/, stejné střelivo, stejné vnější podmínky (tlak, teplota, vlhkost vzduchu atp.). I zkušební hlaveň, upnutá ve stolici a střílená v tunelovce, nebude nikdy střílet "jednou dírou", ale dráhy jednotlivých střel budou vždy drobně odlišné. Nebudu tady opisovat skripta pro vnitřní, přechodovou a vnější balistiku, ale je to prostě rozptyl. Jednou provždy rozptyl!

Soustřel je naopak u dvou a vícehlavňových zbraní místo, kde se nejvíce prolínají množiny rozptylů (rozptylových obrazců) jednotlivých hlavní a je nastaven na určitou nástřelnou vzdálenost. U různých zbraní se soustřel nastavuje při výrobě jinak (tato operace se při skládání a nastřelování hlavňového svazku nazývá sestřelení hlavní a je to jeden z nejnáročnějších procesů výroby kvalitního hlavňového svazku, zejména luxusních "afrických dvojáků" v rážích NE). Lovecké brokovnice (dvojky a kozlice) mají osy hlavní takřka rovnoběžné, protože se počítá s poměrně velkým rozptylem brokového shluku z každé z hlavní. Jen velmi drahé brokové sportovní speciály (Perrazi atp - vetšinou s cenou nad 200 000,- Kč) mají soustřel laděný na tu vzdálenost, na kterou je daný sportovní speciál určen. Taktéž luxusní africké dvojáky, jak už píši výše, (ať už od H&H, Rigby ap.) mají laděný soustřel hlavní na cca 50m (jestli si to správně pamatuji).

Je to tu OT, ale na odborně zaměřeném serveru jako je tento by si neměli uživatelé plést dva naprosto odlišné termíny jako jsou rozptyl a soustřel, tak snad admin promine OT a nechá to tu pro edukaci. Pro člověka znalého v oboru totiž záměna těchto termínů vypadá stejně blbě, jako když si například pisálci v (nejen)bulváru pletou kohout a spoušť (zmáčkl kohout zbraně a vystřelil...) ;)



KapitánPacička
Příspěvky: 302

Příspěvek#1290 » pon 28. lis 2022, 17:39

Hefaistos: Tohle video se ti bude urcite libit :lol: Pro tebe to zacina casem od 4:50 a za 5 sekund to prijde :lol: :twisted: https://www.stream.cz/edc-kazdodenni-no ... .seznam.cz

Jak tak koukam, videa muze opravdu tocit kde jake jelito a jeste za to brat od sponzoru penize, to je huste :lol:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů