CZ Shadow 2



izerS18
Příspěvky: 1253

Příspěvek#1066 » pon 6. pro 2021, 10:06

Ten pohled amiku na nas je porad bez zmeny..." is an Eastern Bloc (formerly-USSR Eastern European countries) classic made in Czechoslovakia for their military forces"
Ale uprava pekna. Pro me ale bez OR, tomuto trendu jsem na chut neprisel

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 521

Příspěvek#1067 » pon 6. pro 2021, 10:27

Kde to páchají ? Na jedné straně závěru je vyraženo CzechRep. na druhe straně CZ-USA-Kansas City.



margolina
Příspěvky: 31

Příspěvek#1068 » pon 13. pro 2021, 11:55

Zdravím,
Mé uživatelské zhodnocení S2 Orange po 2000 ranách.
Po 10ti letech jsem se rozhodl vyměnit svůj S1 se kterým jsem byl spokojený, ale chtěl jsem si zase udělat radost ke kulatinám. Šel jsem si koupit S2, ale nakonec si odnesl S2 Orange.
Proti S1 je o 20dkg těžší, což bylo ze začátku cítit. Ale vyvážení zbraně to trochu "schová" ale znát to je. S úchopem na S1 jsem byl spokojen. S2 se mi drží citelně líp. Šikmé natahovací drážky na závěru a i tvar závěru tu ergonomii zlepšuje docela zásadně. "Zdrsnění" úchopu je výrazně lepší a příjemnější než na S1. Z mého pohledu asi největší argument pro to si S2 pořídit je obecně ergonomie úchopu a ovládání. Střenky jsou hezké a efektní, ale já jsem roky zvyklý na low cost neoprén, a nakonec i botky zásobníků jsem vyměnil za levný plastovky (těch oranžových mi bylo líto). Povrchovou úpravu hodnotím také jako lepší a odolnější.
Spoušť - oproti S1 má S2 z krabice sportovní kohout. Já ho měl i na S1. Já tuto úpravu rozhodně doporučuju. Výrazně čitelnější a nedochází k tomu pohybu kohoutu ještě o kousek dolů při SA spouštění. Když se k S1 přičte cena toho kohoutu, tak se S2 zase o kousek zlevní...
Mířidla - bez připomínek, ale nic extra proti S1
Zásobníky má S2 Orange nerezový. Já mám dost agresivní pot a původní mi vždy "zliškovatěly". Na funkci to vliv nemělo, ale moc hezky to nevypadalo. Tady naprostá spokojenost. Pořád jak nový. Analogicky hlaveň.
Zpětný ráz při střelbě - jo u S2 je měkčí a čitelnější a snáž se vrací do záměrné. Dáno samozřejmě rozměry i hmotností. Ale asi by to pro mne nebyl jediný důvod si to pořizovat.
Střelba - nějakou změnu k lepšímu jsem pozoroval asi po 300 výstřelech. Do té doby se "nic nedělo". Zrychlení i zpřesnění to přineslo. Ale zase to není tak, že si koupí S2 dostanete automaticky na bednu. Rozhodně trénink hardware nenahradí.
Přesnost - jsem průměrný střelec. Porovnali jsme 3 střelci S2 a S2 Orange na 25m s oporou. S2 Orange měl vždy o 12% - 20% lepší soustřel. Průměry kružnic si moc nepamatuju. Tady laicky říkám, že ta objímka nějaký přínos má.
Ke zbrani je velký kufr s alternatívníma pružinkama, bufferama atd. Vyzkoušel jsem jen jinou vratnou pružinu a tu co mi seděla nejlíp jsem tam nechal. Jen jsem si ještě dokoupil druhý klíč na objímku hlavě. 1 v báglu, 1 doma. Lepší by bylo ho dělat z nějakého jiného materiálu aby nemohlo dojít k poškrábání závěru při uvolňování / utahování.
Resumé: S2 vs. S1 mi asi smysl dává. Je to evoluce, ne revoluce. S S1 je stále dobrej kvér. Hmotnost zbraně by jistě bylo možné optimalizovat a min. 10dkg zbytečných tam pořád vidím. S2 vs. S2 Orange to je těžší. Zpracování je lepší u Orange, to je bez debat. Vůle opravdu žádné a spasování / slícování vynikající. Objímka hlavně subjektivně přínos přinesla. Jestli to vykompenzuje nárůst ceny, tak to je spíš otázka emocí a fin. možností. A to je každého věc a rozhodnutí.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#1069 » pon 13. pro 2021, 15:22

DesertEagle píše:Kde to páchají ? Na jedné straně závěru je vyraženo CzechRep. na druhe straně CZ-USA-Kansas City.


V Brodě se takto normálně značí zbraně pro US trh, takže s největší pravděpodobností výroba probíhá zde.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#1070 » pon 13. pro 2021, 15:45

Podle mě je CZ-USA velkoobchod pro USA, UB zbrojovku tam zastupuje.

Teď, co koupili Colta bych si tím místem výroby zase tak jistý nebyl.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 521

Příspěvek#1071 » úte 14. pro 2021, 08:18

To Margolina: pěkně napsaný. Rozepiš se prosím ještě o pružinách/laboracích střeliva k nim. Dííky.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#1072 » úte 14. pro 2021, 09:55

Tiez mam s2 Orange. Vymenil som ho za SP-01 Orange. Po odstrielanej sezone par postrehov:
Chalani z CZ tvrdili ze prechod z SP-01 Shadow na Shadow 2 je +5% co myslim sedi. Clovek ma vacsiu istotu na vzdialenejsie terce.
Super vychytavka S2 Orange je mucha. Je na imbus, uz netreba vrtat pri vymene.
Strielam 124gr. EPRX faktor 130, pruziny mam od Seba, bicia 10lb. vratna 9lb. Pod udernikom povodna.
Co bolo treba vymenit tak to pruzinku vytahovaca za tvrdsiu. Origo s dobrymi nabojnicami nema problem, ale pri vydretej x krat pouzitej sa obcas stalo ze preskocil okraj a bola zavada.
Oranzovy hardware som predal, pazbicky mam tenke Armanov G10, botky hlinik obycajne. S buchackou absolutna spokojnost.



grey.man
Příspěvky: 169

Příspěvek#1073 » stř 15. pro 2021, 07:49

Ahoj, pořídil jsem S2 OR z druhé ruky a mám k němu destičku na Leupold, kterou nevyužiju. Naopak potřebuju destičku pro RMR (Holosun). Tak kdyby někdo sháněl nebo chtěl případně vyměnit, hoďte mi zprávu.

MRBLUE: prosím tě, ty tenké Armanovy odpovídají tloušťce střenek z fabriky? A co hrubost (grip), je na lepší úrovni? Rád bych jen potunil barvičky, ale když se případně nabízí i nějaký užitný efekt, proč to nevyužít :) Díky



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#1074 » stř 15. pro 2021, 08:28

Opravujem, neni to Armanov, ale LOK Grips https://seboweapons.com/cs/strenky/438- ... esign.html
Tenke su ako original, akurat G10 je prijemnejsi ako hlinik. Grip je ostry ale to mi vyhovuje. Magnezium odvtedy nepouzivam.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#1075 » stř 15. pro 2021, 11:15

MRBLUE: Ten odkaz cos sem dal ale je na "Palm Swell" gripy, což jsou to ty "nejbuclatější", které LOK grips dělají (sám mám Palm Swell Ridgebacks, viz můj post tady viewtopic.php?f=16&t=6938&start=1005#p260022).
Tady je srovnání tloušťky: https://lokgrips.com/product_images/upl ... ess-03.jpg



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#1076 » stř 15. pro 2021, 11:24

Mam tie najtensie, ploche. Pri objednavke je idealne napisat Robinovi, lebo z obrazkov toho clovek moc nevidi. Ked dojdem domov, mozem skusit urobit fotku kde bude vidno sirka a zdrsnenie.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#1077 » stř 15. pro 2021, 19:01

Tu davam tie fotky co som slubil
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



dusky
Příspěvky: 34

Příspěvek#1078 » čtv 16. pro 2021, 10:03

risa2000: ak chces tunit farbicky - Armanov je tiez super. Mal som ploche pazbicky, Palmswell od Lok boli moc velke pre mna - Armanov ma aj rozne velkosti - S/M/L. K tomu aj patky zasobnikov (potreboval som mensie aby vosiel to STD boxu)

F2F0767C-71B9-45F0-AEFA-826CAC25CFF5.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



dusky
Příspěvky: 34

Příspěvek#1079 » čtv 16. pro 2021, 10:09

Hlinik na patke ma asi 2 roky pouzivania - aj na slnku.
Pazbicky asi len pol roka. Zachytavaju kozu (lahko sa cisti), brutalne drzia a su ostre (pre mna nie neprijemne ale nemam uplne “klavesnicove” ruky) a neobrusis ich pouzivanim. Pod palcom maju vybratie bez zdsnenia aby si poho dociahol na vypustenie zasobnika.

Mna hlavne chytilo to - ze pod povodnymi mi pri uchope vznikal volny priestor, palmswell mi tuky uz prilis roztiahol. Tieto su M - citim grip vsade pod dlanami (hlavne lava ruka). Maju aj hrubsie a aj tensie.

tie nalepky su pod bruskami prstov, kde si lavou rukou prilis pritlacam pravu a po hodinke ma uz boleli bruska prstov. Mam s tym problem aj na G10 pazbicke na inej zbrani. Lepky vyriesili

496B2A8F-CFA3-47E7-9FDA-1B7327DDF956.jpeg

AFA1ECA0-136A-4EC1-9863-EB4F3320528A.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



skvorfi
Příspěvky: 37

Příspěvek#1080 » pon 20. pro 2021, 23:18

Ahoj.
Nemáte prosím na svém Shadow 2 někdo od Zendla přesné vedení hlavně? Jde mi o to, zda lze po výměně toho vedení hlavně pak ještě hlaveň vyndat ven při čištění?
Koukal jsem na nějaká videa, kde vyměnili to vedení hlavně a pak tam hlaveň museli nabouchat dřevěnou násadou... A co pak ven? Když ji chci fakt vyndat?
Díky za info,

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů