CZ Shadow 2

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#1021 » pát 16. črc 2021, 19:54

Rozhodně vyměnit za nový,, ušetřený 2 kačky by při příští demontáži mohly znamenat odvrtávání



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#1022 » čtv 12. srp 2021, 12:05

Přidám další postřeh ohledně šroubku, co drží čudlík na záchytu zásobníku.

Zašel jsem do podnikovky v Praze a koupil si náhradní, na fotce nahoře (dole je původní, který jsem ze závitu s pomocí horkovzdušné pistole dostal). Protože jsem si na nákup původní nevzal, doma mne překvapilo, že ten nový je kratší. Další věc, která mne překvapila, jsou "rezavé" skvrny, které jsou vidět až na fotce (na živo si toho člověk nevšimne). Mám podobnou "mapu" i na vnitřní straně původní páčky záchytu závěru. Ví někdo co to je? Nějaký důsledek chemického černění?

Jinak v pistoli mám teď třetí šroubek, který není na fotce, a který jsem dostal s náhradním čudlíkem. Ten je stejně dlouhý, jako ten původní. Po 100 ranách byl úplně volný. Takže už je mi jasné, proč byl ten původní tak zalepený, a proč mi v prodejně zdůrazňovali, ať to zalepím Loctitem. Takže čekám na lepidlo.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#1023 » stř 25. srp 2021, 20:27

Rád bych se zeptal ohledně zásobníku. Všiml jsem si, že u některých zbrani jsou zásobníky stříbrné a u některých černé. Má to nějaký důvod?



jodo
Příspěvky: 152

Příspěvek#1024 » čtv 26. srp 2021, 06:40

Dcera loni kupovala zbraň a dostala stříbrné (chromované). Tak asi originál se zbraní a černé nejspíš dokupované. A nebo záleží na období, kdy bylo zakoupeno.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#1025 » čtv 26. srp 2021, 07:55

Určitě byly u zbraně jak černé (viz str 16 v tomto vlákně). Spíš mě zajímá důvod a třeba i doba změny. Předpokládám, že ty černé zásobníky byly u zbraní dřívějšího data výroby...



AntonŠpelec
Příspěvky: 95

Příspěvek#1026 » čtv 9. zář 2021, 06:39

Chtěl bych se zeptat na tuning. Vyměnil jsem pružinky - bicí, vratnou, zápalníkovou a spouště, vše za slabší. Všechno funguje, ale vrtá mi hlavou, když dám slabší bicí pružinu, neměla by se dát vratná spíš silnější?



jodo
Příspěvky: 152

Příspěvek#1027 » čtv 9. zář 2021, 09:41

A jak ty dvě spolu souvisí? Když dáš slabší bicí, tak ti to možná neodpálí. Tak to vidím.



AntonŠpelec
Příspěvky: 95

Příspěvek#1028 » čtv 9. zář 2021, 10:03

No se slabší bicí se musí dát zároveň slabší zápalníková, pak není problém s odpalem. Ale někde tady jsem se dočetl, že se zároveň mění i vratná za slabší, což mi přijde divné. Když má závěr na kladivu nižší odpor, tak by se to mělo kompenzovat silnější vratnou pružinou, nebo se mýlím?

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#1029 » čtv 9. zář 2021, 10:56

Slabší bicí se samozřejmě dává z důvodu menšího odporu spoustě. Je samozřejmě rozdíl jestli dám bicí 11 nebo 10 nebo dokonce 7lb. Slabší úderníková se samozřejmě dává kvůli možnému problému s odpalováním, protože čím slabší bicí, tím menší energie dopadu kohoutu. Slabší vratná se dává buď kvůli používání slabých laborací (čajíček na úrovni PF 100 s původní vratnou která je tuším 16lb ani nepohne závěrem). Další důvod proč se dává slabší vratná je zrychlení a zklidnění cyklu. Nelze objektivně říct která kombinace pružin je ta absolutně nejvhodnější. Záleží na použitém konkrétním střelivu. Je rozdíl mezi továrním střelivem s lehkou střelou (115…124grs), subsonikem, nebo přebíjeným 147grs střelou s faktorem 128. Další co jsem tak odposlechl je: že příliš slabá bicí v kombinaci s příliš slabou vratnou může způsobit předčasné odemykání (?). Nemůžu potvrdit protože na Shadow 1 Orange mám kombinaci 7lb bicí a 8 lb vratnou (ale střílím s tím subsonické čajíčky). Na CZ 75 TS mám bicí 10 a vratnou 9 (střílím s tím subsonické ale s faktorem 129 - 130). Stalo se mi že přišla várka tvrdších zápalek SB a ani jedna pistole si s tím neporadila.
Takže moje doporučení.... Vyzkoušejte po výměně pružin jestli vám to odpaluje všechny typy nábojů které používáte a jestli vám vyhovuje zpětný ráz (respektive chování zbraně při střelbě) a podle toho se dá buď ubrat nebo přidat....



AntonŠpelec
Příspěvky: 95

Příspěvek#1030 » čtv 9. zář 2021, 11:18

OK, děkuji za odpověď. Mám tam teď slabší vratnou 10lb, zatím jsem zkusil jenom tovární SB a bez problému, tak ji tam nechám.
Měnil jsem i spoušť na SA, k tomu pružinku (7mm), kterou jsem ale musel vrátit zpátky původní (9mm), protože spoušť pak měla snad 0,65g, ani se mi to nechtělo přesněji měřit, prostě moc málo. Škoda že se to v obchodě nedalo nikde vyčíst, o kolik se odlehčí. Teď jsem ji tedy objednal od Šeba, ten tam má uvedeno -15%, tak doufám že to s ní půjde lehce nad kilo...



jodo
Příspěvky: 152

Příspěvek#1031 » čtv 9. zář 2021, 18:47

Díky za vysvětlení. Počítat s odporem kohoutu mě nenapadlo.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#1032 » čtv 9. zář 2021, 19:33

Ano ... Na odemykání, resp. zákluz závěru než dojde k odemčení má vliv jak vratná pružina tak bicí (kohout vlastně taky působí prostřednictvím bicí pružiny proti pohybu závěru) a samozřejmě má vliv i střelivo (jak je našlápnutý nebo naopak podlaborovaný)



AntonŠpelec
Příspěvky: 95

Příspěvek#1033 » stř 15. zář 2021, 13:38

Tak včera jsem vyměnil pružinku spouště a velké zklamání. Podle eshopu má mít -15% (teď mám 1350g). Síla drátu je 0,8mm a spoušť mi teď jde na 1014g, což je ve skutečnosti -25%. Je to hrozně na hraně, takže s tím na závody asi chodit nebudu. Trošku se časem unaví a je to pod kilo, smůla no... Možná ještě zkusím trošku ji přihnout, jestli to nějak půjde...



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#1034 » stř 15. zář 2021, 17:44

Na ake zavody?



Challenger
Příspěvky: 3

Příspěvek#1035 » ned 19. zář 2021, 08:21

Zdravim, minuly tyden jsem si poridil svou prvni zbran, konkretne CZ Shadow 2. Zatim jsem s ni nastrilel celkem cca 300 ran a maximalni spokojenost. Zajimalo by me kdo jste resil upgrade miridel a pripadne za jaka? Rad bych, aby byla jednoduse stelovatelna v obou smerech. Diky moc

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů