CZ Shadow 2



Jarda.Jezek
Příspěvky: 881

Příspěvek#1261 » pát 25. lis 2022, 10:54

Když se vrátím k mé původní povídce o postupu při výběru pistole pro radost, tak jsem učinil další krok a ohmatal si pár modelů kmr. S lítostí musím říct, že jsem o s2o a o ts2db či avizovanou ts2o ztratil zájem. Pro ty, co by si koupili jen základní model s2, to nic neznamená, ale těm, kteří by byli ochotni platit za vyšší modely, vřele doporučuji si kmr prohlédnout taky.



AntonŠpelec
Příspěvky: 95

Příspěvek#1262 » pát 25. lis 2022, 11:17

U S2 je největší mínus její spoušť. KMR je řekněme S2 s úpravami, převážně designovými. Jakou má spoušť? Má ji v něčem lepší, nežli S2? Pokud ne, tak je to lepší jenom pro oko.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2418

Příspěvek#1263 » pát 25. lis 2022, 11:40

Pokud se nepletu tak její chod si DesertEagle docela pochvaloval. Ve srovnání se sd´tandardní S2 je přá hned z krabice lepší. Ale sám nevím v ruce jsem ji neměl.



AntonŠpelec
Příspěvky: 95

Příspěvek#1264 » pát 25. lis 2022, 11:55

To by mě zajímala ta úprava, protože i vnitřnosti jsou podle obrázků úplně stejné. Spoušť je to jediné, kvůli čemu bych jednou S2 poslal dál.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 881

Příspěvek#1265 » pát 25. lis 2022, 12:13

Sa/da spoušť je u kmr hlavně v sa režimu mnohem plynulejší, nedrhne jako u s2. Lícování závěru a hlavně uložení hlavně nepovažuji za kosmetiku. Pocitově u kmr je vyšší odpor spoustě v da než u s2, to by pro fajnšmekry mohlo být dvojznačné. Jinak mezi chodem Sao spoustě u cudy a sa u sa/da spectry není znatelný rozdíl jako v případě s2o a ts2db. Tam mě to vedlo k opuštění s2 ve prospěch ts2, ovšem u kmr k tomu důvod nevidím. Kmr jsou po všech stránkách porovnatelné jen s nejvyššími modely ČZUB, kde bych řekl, že mají kmr nad ČZ lehce navrch kvalitou a znatelně navrch cenou.



fulldeaths
Příspěvky: 40

Příspěvek#1266 » pát 25. lis 2022, 12:27

Dle mého názoru je hodně dílů shodných, jednatel společnosti KMR je p. Rezek, tedy člověk který pro CZUB vyráběl celou řadu Orange. Myslím si, že hodně dílů kooperují právě u KMR. Jinak já jsem měnil kroužek před měsícem a nějaké větší změny nepozoruji. Stále ale ladím náboje a hlavně ruce :) takže nemohu zatím soudit. Hlaveň mi jde vyjmout bez problému a spoušť mám od začátku předělanou na SA na 1,3kg a je parádní ;)



AntonŠpelec
Příspěvky: 95

Příspěvek#1267 » pát 25. lis 2022, 12:36

Taky jsem ji hned předělal na SA, zkoušel jsem i jiné pružinky, jenomže se slabší 0,7mm to bylo 0,8kg a s 0,8mm to bylo těsně 1kg, což by mohl být někdy problém na závody, takže jsem tam dal zpátky original 0,9mm. Vadí mi ten mrtvý počáteční chod, ten se mi nepodařilo nijak odstranit. Když ho snížím, tak mi přestává resetovat.



fulldeaths
Příspěvky: 40

Příspěvek#1268 » pát 25. lis 2022, 12:41

Já mám duralovou spoušť od Zendla a sportovní SA kohout od CZUB, všechny funkční plochy leštěné, pružina taky původní, akorát jsem ji trochu předepnul. Spoušť “jedovka” počáteční chod cca 2mm.



AntonŠpelec
Příspěvky: 95

Příspěvek#1269 » pát 25. lis 2022, 12:53

No a ty 2mm mě právě vadí. Spoušť od Zendla jsem taky hned vyměnil. Mám revolver S&W a ten žádný mrtvý chod nemá, prostě nic. Na závodech se často střílí polovina z pistole a druhá polovina z revolveru a ten rozdíl ve spouštích bych potřeboval eliminovat...



fulldeaths
Příspěvky: 40

Příspěvek#1270 » pát 25. lis 2022, 14:47

Na spoušti jsou dva červíci a ty slouží k nastavení mrtvého chodu a propadu spoustě. Jde to vyladit i na 0mm, ale to jsou potom případy prostřelených zástěn a obecně to už není moc bezpečné.



AntonŠpelec
Příspěvky: 95

Příspěvek#1271 » pát 25. lis 2022, 14:57

No, právě že to nejde. Na sucho bez závěru to seřídit jde, ale jak se nasadí závěr, tak spoušť přestane resetovat. A prostřelené cokoliv je výmluva, spoušť má stále cca 1,3kg, jenom nemá ten mrtvý chod. Až budete někdo na prodejně, zkuste si cvaknout S&W Performance, to se takhle nedá popsat. Ze Smiťáka jsem vystřílel asi 8 tisíc a nikdy se mi nestalo, že by došlo k náhodnému výstřelu. Naopak mi to přijde i bezpečnější.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 881

Příspěvek#1272 » pát 25. lis 2022, 15:39

Ona zástěna jde prostřelit i při přehnaně opatrném krytí. Někdy člověku nedojde, že když vidí mířidla na terči, tak to ještě neznamená, že terč vidí i hlaveň...



tull
Příspěvky: 38

Příspěvek#1273 » sob 26. lis 2022, 19:57

Héfaistos píše:2 - ten který tu má minimum příspěvků a už prudí.

Když jsi tak chytrý, tak jsem hoď výpočet o kolik se zvětší vnější průměr hlavně dejme tomu pistole v ráži 9mm Luger. Počítejme základní vnější průměr přesně 15 mm. O kolik se tedy zvětší vnější průměr hlavně, pokud se tato zahřeje z původních 20°C na dejme tomu 320°C (což už vyžaduje fakt hodně intenzivní rychlopalbu, kterou při normální střelbě těžko kdo dosáhne).

Pozn. - Protože jsem strojař, tak jsem si ten výpočet pro kontrolu i sám udělal a jsem velice zvědav na ten tvůj a jak si k němu došel...


Nevim proc to pocitat pro hypotetickou hlaven...S2 ma prumer 14mm...ja jsem si to totiz take spocital uz kdyz jsem to psal a to pro 200stC.

Pri ohrati z 20st na 200stC hlavne prumeru 14mm dojde ke zvetseni prumeru na 14.033mm. (pocital jsem ocel 13 10^-6 m/mK) ..coz mi proste opravdu nevychazi s tim, jak zde nekdo psal, ze ma pouzdro 14.01.
V mem pripade mam hlaven 14.01 a pouzdro 14.08 takze jestli se nepletu mi tam zustavaji cca 4 stovky. To mi prijde na naprosto v poradku.



AntonŠpelec
Příspěvky: 95

Příspěvek#1274 » sob 26. lis 2022, 21:24

Když vy tady těžce teoretizujete, aniž byste měli reálná vstupní data. Tedy po 60 výstřelech během jedné minuty, jaká bude teplota hlavně a jaká teplota pouzdra v závěru? Kolik je rozdíl? To je totiž ten nejzákladnější vstupní údaj a bez něj tady můžete čarovat se vzorečky do alelůja a bude to stále o ničem.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 604

Příspěvek#1275 » sob 26. lis 2022, 22:02

Letec 12 píše:Héfaistos: Zajímavý úkol, bez toho poudu bych se na to vůbec nepodíval. Mě vyšlo zvětšené průměru o 0,0585mm ale mohl jsem ve spěchu zadat blbě koeficient, nebo splét desetinné místo :)....


Tak to ti to vyšlo +- správně. Aby to bylo exaktní, tak by se musel vědět přesný typ oceli ap. Jinak mě vyšlo po zaokrouhlení cca 0,04 mm. Je pravda, že ta teplota 300°C je už extrém, v praxi je to dejme tomu max těch 120 - 150°C. A tam je to zvětšení průměru dejme tomu cca 0,02 - 0,025 mm.

JENŽE! - On se zahřeje i bushing (prostě vedení hlavně). Sice ne tolik, jako samotná hlaveň, protože předává teplo závěru, ale roztahuje se také. Takže i když bude vůle ve vedení hlavně naprosto minimální (dejme tomu ty dvě stovky) tak se prostě nemá jak "zadřít", protože bushing se zahřeje také a zvětší svůj průměr. Vše toto potvrzuje i to, že nějaké "zadření hlavně" na laděném sportovním speciálu s přesným vedením hlavně ještě nikdo nikdy neviděl.

Prostě přesný laděný bushing/vedení hlavně s minimální vůlí MÁ SMYSL a zpřesňuje střelbu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů