CZ Shadow 2



sobik2
Příspěvky: 102

Příspěvek#1051 » sob 2. říj 2021, 16:43

A co treba konkurence nw IPSC Sig P320 X5 Legion ?



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#1052 » sob 2. říj 2021, 16:54

Legion neni pistol do Production, je drahsi a nedostupny. Ta cena 36 000 korun je len orientacna a momentalne bude urcite tiez vacsia.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#1053 » sob 2. říj 2021, 18:33

Nevím jak u nás, ale v zahraničí je to Tanfoglio Stock II a III.



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#1054 » sob 2. říj 2021, 23:30

MRBLUE: Alternativ bude urcite vice. Co treba Grand Power X-Calibur ? Ono je to dost o preferencich. Shadowa vnimam jako jednu z povedenych pistoli, ktere CZUB vyrabi. Ovsem jejich kolisava kvalita, te cene neodpovida. Hodne majitelu, si muselo vybirat z vice kusu, jak je zvykem u tehle znacky. Aby jejich zbran, byla bez velikych vulich. A pres to vsechno, nekteri maji stesti na bezproblemovy provoz, jini ne.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#1055 » ned 3. říj 2021, 06:29

Kolísavá kvalita a značný rozptyl výrobních vůlí. S tím souvisí nemožnost, či obtížnost plné zaměnitelnosti součástek. A to v době, kdy konkurence to má už řadu desetiletí. Kdo pak na tento fakt, nevhodného poměru cena, kvalita a neodpovídajícího zdražování upozornil, ten byl hrubě osočován a jak dopadla diskuse víme. Nejhůře je to s faktorem nejdůležitějším a to s přesností, která z výše zmíněněho důvodu kus od kusu značně kolísá. Shadow 2 se mi vzhledově líbí, ale zmíněné mě od jeho koupe odrazovalo.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 522

Příspěvek#1056 » ned 3. říj 2021, 08:40

Sig P320 X5 Legion je skvelý o tom žádná, mám ho rád, prostě skočí do velké ruky dokonale. Vypadá dramaticky, říkám mu diktátor :-) Až se mi podělá banální díl, počítám s tím, že budu rok somrovat, kdo díl doveze a rok čekat než dorazí.
U CZUB vidím problém jinde, nad cenama nemá smysl naříkat ceny všeho letí nahoru. Dokonale obrobené kousky putují na export, především USA, druhá kategorie se vybere pro Orange, aby marketing mel z ceho vařit a žvanit o premiové kvalitě. Kolem CZUB se aktuálně pracovně pohybuju a když vidím zbraně zamestnanců (S2) je kvalita geniální a plně srovnatelná např. se Sigem v jeho vlajkovkách. Bohužel tyto kusy se do ruky českého kupujícího nikdy nemají šanci dostat.
Současně si, ale přiznejme, že tyto detaily jsou spíš pocitové. Málokdo z nás je takový střelecky profík, aby dokázal tyto detaily zohlednit na terči.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#1057 » ned 3. říj 2021, 12:18

I trochu lepší střelec na mířence snadno pozná, jestli pistole dělá rozptyl 40, nebo 120 mm. I s "vojenským" Sigem to jde kam namířím. Když to není jaké jsem čekal vím kde je chyba. CZ si naproti tomu náhodně postaví hlavu a sem tam zásah ulítne na druhou stranu terče (výrazně vybočí ze skupiny). Ještě jeden kuriózní postřeh. Když má člověk štěstí na dobrou P10C, tak není v přesnosti o moc horší než Shadow 2. Trochu překvapivé.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#1058 » ned 3. říj 2021, 13:53

To, ze Ti jedna rana nahodne ulitne ze skupiny rozhodne neni chyba zbrane. Pokud je zbran presna, dela urcity rozptyl a ten se drzi +- stejne. Tyhle ulety jsou vetsinou chybou strelce, pripadne naboje. Takze CZ si v zadne pripade hlavu nepostavi. Bud je zbran presna a dela urcity rozptyl, nebo neni presna dela rozsev po celem terci.



Pbereta
Příspěvky: 37

Příspěvek#1059 » ned 3. říj 2021, 20:01

Osobně jsem se u CZ 75 setkal s tím, že pistole opravdu střílela tak, že náhodně házela zásahy mimo soustřel. Fakticky na 25 m vytvářela soustřel ve dvou skupinách o rozptylu cca 10 cm a vzdálených cca 12 cm od sebe. Chyba byla v přibližném opracování hlavně a závěru, takže hlaveň zamykala pokaždé jinak. U jedné ( jiný kus) CZ 75, mi takto odešla hlaveň po 400 ranách, kdy rozptyl na terši byl cca 25 cm / 25 metrů (to bylo v roce 1992), tehdy mi hlaveň bez remcání vyměnili a to dokonce na počkání. ( trvalo to cca 4 hodiny přímo v Brodě). Problém byl tehdy v tom, že na uzamykacích ozubech hlavně byl otřep se kterým to slícovali do závěru a který se při střelbě zaklepal, takže se zásadně zvětšila vůle v zámcích. Tyto výrobní excesy se u CZUB prakticky pořád opakuji i když poslední dobou méně. Na SH2 jsem už viděl křivě svrtaný čepy v rámu, volné uložení hlavně zámcích u nové zbraně, křivě zafrézovanou mušku, vypadlý čep spouště. Prostě u CZ UB je třeba probrat několik kusů a při troše štěstí to MOŽNÁ vyjde. CZ úplně nezavrhuju, ale je potřeba přebrat a vybrat.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 522

Příspěvek#1060 » pon 4. říj 2021, 10:49

Pokud se nepletu, tak S2 v SAO není na krámech. Potom jsem musel objednat přes konfigurár, výběr lepšího kusu se nekonal a mám co mám. Není to strašný, ale současně to není žádná hitparáda. Ostatně dnešní svět miluje plastáky a není moc z čeho vybírat. Výše uvedene a v CZ stejně nesehnatelné Tanfoglio není též žádna sláva. Nejbližší dostupný dovozce jsou Košice a jsou mega neochotny. Slušně fungující a moc pěkně zpracovaný směrem nahoru jsou např. Sigy, P320Target je užasná, krásná :-) ale už jsme cenově 2x jinde. Tohle CZUB dobře ví, proto nabízi co nabízí a stále velmi dobře prodávají.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#1061 » stř 6. říj 2021, 06:31

Ahoj všichni. Mohu se zeptat, jak to máte s přesností vašich Shadowů? Když jsem nyní poprvé zkusil mého, soustřel byl OK, ale vše šlo dost nahoru a vlevo. Řekněme na 25m na pistoláku na rozhraní černého a bílého na 10-11h při míření na spodek černého. Výškově to asi upravit půjde, ale ta stranová korekce pouze asi posunem hledí v rybině, což není uplně šťastné... Někde tu bylo zmíněno, že dost těchto zbraní chodí právě vlevo už z výroby...
1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



AntonŠpelec
Příspěvky: 95

Příspěvek#1062 » stř 6. říj 2021, 07:00

Mě chodí přesně na střed už z výroby.



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#1063 » stř 6. říj 2021, 07:14




v.k.
Příspěvky: 248

Příspěvek#1064 » stř 6. říj 2021, 08:24

oldglock> kus se kterym strilim ja byl nastreleny dobre. Terc na 20m, mireni na stred, vrchni A4ka.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů