CZ Shadow 2



AntonŠpelec
Příspěvky: 95

Příspěvek#1291 » pon 28. lis 2022, 18:56

Jako nejdřív jsem si myslel, že to točí někdo třeba s mobilem na tyči, že mu leze před hlaveň, ale v osmé minutě jak mezi střelbou mu obkrouží s hlavní nad hlavou, tak dál už jsem na to nemohl koukat…



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#1292 » pon 28. lis 2022, 19:34

Hlavně zase přijde někdo a bude tu psát, že jsme mimo téma.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#1293 » pon 28. lis 2022, 19:51

No, moc pistoli v tom videu neni. :-)
Dve strany sa tu riesi tepelna roztazitelnost kovov a preslo to do videa s porovnanim pusiek…



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#1294 » pon 28. lis 2022, 20:17

Hlavne slo o to, abych tady malinko uklidnil spatnou atmosferu a zasmejeme se nad tim videem...Ten soustrel byl pro Hefaistose :lol: Ja osobne jsem to vypnul po nekolika minutach, tohle me opravdu drtilo koule celkove amatersky provedene. Tohodle kluka, jsem uz kdysi zahlidnul na jinem videu a mel jsem nocni mury :roll:

Jarda.Jezek: Bud klidny, ten co by tu psal ze jsem mimo tema, sedi na zachode a ma jine starosti :lol:



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#1295 » pon 28. lis 2022, 20:30

Jestli sedí na záchodě, tak má fůru času nás tu sprdnout všechny.

Ale aspoň jsme tu vyčerpali téma vaklu na hlavni. Což mě přivedlo na myšlenku si jednoho takového základního vakla koupit a dát ho nějakému puškaři dodělat. Hlavně vedení hlavně, vyleštit spoušť, oslabit pružiny. Jestli to někdo v nedávné době v Praze udělal, jak to dopadlo a kolik to stálo? Případně kterého puškaře na to doporučujete?



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#1296 » pon 28. lis 2022, 20:35

Ale vratme sa k Shadow 2. To porovnani Shadow 2 vs. Shadow 2 Orange s Fabiou a Fabiou RS ci dokonca WRC nie je dobre. Ono totoz aspon co sa IPSC tyka sa daju zbranou z krabice dosiahnut top vyskedky.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#1297 » pon 28. lis 2022, 20:37

Jarda.Jezek
Na vedenie hlavne sa vykasli a pruziny si vymenis sam.



sali27
Příspěvky: 4

Příspěvek#1298 » úte 29. lis 2022, 15:59

No já před dvěma týdny udělal zbroják, mrknul na recenze (hlavně zahraniční). A shadow 2 jasná volba. Teda kromě tohodle vlákna. V zahraničí má přezdívku modrý zázrak, a tady má člověk dojem že je to 2. jakost co netrefí stodolu. :D. Ale až dojede a vystřílím pár set ran, dám echo jak to sní jde i začátečníkovi.



vlno
Příspěvky: 114

Příspěvek#1299 » stř 30. lis 2022, 08:37

sali27: budeš spokojenej... 8-), tak jako jsem já a mnoho mnoho dalších co znám... :)



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#1300 » stř 30. lis 2022, 09:00

Je třeba číst pečlivě. Nikdo tu neřekl, že je to špatná pistole. Naopak. Je to velmi dobrá pistole už v tom obyčejném provedení. Ale jako každé věci jí k dokonalosti chybí pár detailů, které jsou částečně řešeny u vyšších modelů. Přitom ne každého ty drobnosti nutně musí trápit, což ale neznamená, že neexistují. Vždy je třeba hodnotit, kdo a k čemu potřebuje pistoli s tím, kolik za ní chce dát peněz. Proto jsem se tu pečlivě snažil vysvětlit, kudy a proč se ubíraly mé úvahy a proč mě od s2 odvedly jinam.

Takže znovu. Jako první pistole pro někoho, kdo moc zkušeností nemá, je to skvělá zbraň, se kterou bude radost střílet i mířenku, protože se strefuje sama a díky hmotnosti a velikosti je velmi odolná proti strhávání. Dobře se drží, dobře se ovládá. Má dobrou spoušť. Cena není nejnižší, ale pořád ještě relativně přijatelná.

Všechno se ale změní, když víte, co a proč hledáte, a na zbrani vnímáte ty detaily, které nejsou dotažené a štvou vás. Pak zkoumáte vyšší modely a vidíte, že některými z nežádoucích neduhů netrpí. Ptáte se proč. Dozvíte se, že je ČZUB dává dodělat jiné zbrojařské firmě. Pak zjistíte, že i ta dělá velmi podobné pistole. A podumáte o tom, jestli když napravují produkci ČZUB, tak jestli náhodou sami nedělají stejné nedodělky. A nedělají. Porovnáte ceny, přístup a rozhodnete se.

Takže jde o racionální rozhodování, které předpokládá mít co nejvíce informací a neschovávat se před fakty. Jen posoudit, nakolik jsou pro koho významné, protože v tom se jeden od druhého lišíme.

Tedy u obyčejné s2 se hlaveň vaklá. U relativně podobných či levnějších zbraní často taky. A i víc. Lecckomu to nevadí. Na akční střelbu to významný vliv nemá. Ale někdo to prostě nechce. Takže vakl hlavně je fakt, vlastnost, ne kritika. Výrobce to tak vyrábí záměrně, hádám proto, že je to tak levnější. Ti, co vakl nechtějí, si můžou připlatit. Nebo se poohlédnout jinde.

Ale pořád je to skvělá zbraň. Všichni si ji kupte. Až jich zánovních budou plné bazary za 20 tisíc, taky si ji koupím. Protože ta tu cenu to bude skvělá zbraň i pro mě. Ale to se mi asi ještě dlouho nepoštěstí.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#1301 » stř 30. lis 2022, 09:30

Pěkně napsané :D . Ty větší vůle jsou výrobně levnější a do jisté míry je pistole tolerantnější ke znečíštění prachem, blátem a pískem. U služební zbraně výhoda, u sportovní ne.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#1302 » stř 30. lis 2022, 13:15

Jarda.Jezek
Shadow 2 su vyborne pistoe seriovej produkcie, nie "nedodělky". Ak by KMR poskladali pistole z dielov ako im ich vypluju masiny, neboli by na tom inak ako CZ. Ale nakolko su zamerani na sportove specialy kazda zbran sa doladuje. To je samozrejme zohladnene v cene. Zbytocne to riesis. Ak nechces seriovku ale ladeny special necakaj to za cenu seriovky. A je jedno ci to bude CZ, Beretta, Tamfoglio ci nejaka 1911/2011.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#1303 » stř 30. lis 2022, 14:00

Jarda.Jezek: Neberu ti tvoji zkušenost, počítám, že to záleží kus od kusu, kolik má nastříleno atd. Jen bych se rád vyjádřil k tvému tvrzení, že "u obyčejné S2 se hlaveň vaklá".

U mé se nevaklá. Vytáhl jsem svoji S2 z trezoru, a schválně ji poměřil a povaklal. Pokud je hlaveň zamčená v závěru tak se při tlaku na ústí nehne. A to zamčení funguje jak s vratnou pružinou, tak když ji přimáčknu jen palcem do ozubů.

Šuplerou změřeno 13.95 mm průměr hlavně u ústí, a 14.00 mm průměr průchody v závěru. Šuplera je stará, mechanická, berte to s rezervou (má nejmenší dílek 0.05 mm). Moje S2 je téměř panna (250 ran), a je primárně na kochání a mazlení, takže se nebudu pouštět do diskuze o tom, jak bude vypadat po 10k ran. Nicméně s tvým zobecňujícím tvrzením nesouhlasím, resp. budu rád, když to upřesníš - koliks jich viděl a kolik měly nastříleno.

Když jsem S2 kupoval (loni před prázdninami), zkoušel jsem dvě v podnikovce v Opletalce a jedné se hlaveň skutečně vaklala (i v uzamčení) a druhé se zase vaklal dost závěr. To druhé by až tak problém být nemusel, ale mně se to nelíbilo, a to první problém byl, což nepřímo přiznala i obsluha v prodejně. Takže jsem pak koupil třetí, které se nevaklalo ani jedno (resp. závěr má vůli, ale takovou, že mi to přijde úplně v pohodě).

A ještě jedna mechanická poznámka, když už jsme tady všichni zjevně strojaři nebo technici. To uzamčení hlavně, resp. jeho opakovatelnost, je dané jednak tím, jak na sebe lícují uzamykací ozuby a jednak tím, kam tu hlaveň natlačí pružina (v rámci vůle, kterou má hlaveň v ozubech). Pokud bude na ozubech velká vůle, nebo při zamčení nebude zámek pevný, může se stát, že se ústí hlavně v závěru bude ocitat na různých pozicích (místo, kde je hlaveň nejblíž závěru), a bude to záviset na dalších věcech, jako tření hlavně v závěru atd.

Těsným bushingem dosáhneš tedy také přesnější opakovatelnosti uzamčení (což je možná to, o čem se tady bavíme), resp. vynutíš to, i přes jinak volnější zámek. Pokud je ale zámek pevný, a zamyká se opakovaně stejně, bude "přesnost" stejná.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#1304 » stř 30. lis 2022, 15:24

Nevylučuji, že může být štěstí a smůla na jednotlivé kousky. Už před více jak týdnem jsem k takovému dobrému kousku tady blahopřál a blahopřeji znovu. Nikomu neberu rozhodnutí si s2 koupit, není to špatné rozhodnutí. Sám jsem ho udělal taky a pak ho včas změnil, než jsem ho zrealizoval. Vývoj a důvody jsem už popsal, včetně toho, že se s2 neříkám a možná si ji jednou koupím taky. Jen ne teď, protože by mi nedělala radost. Trochu mě mrzí, že mi to nestačí. O to to mám složitější a dražší...

Chtít si z Opletalky odnést základní s2, tak bych jim tam taky všechny rozebral, než bych našel tu pravou. Ostatně před více jak dvaceti lety jsem to udělal, když jsem u ČZUB kupoval svoji první čízu. Je smutné, že se to musí dělat i dnes.

Ještě dodám, že v průběhu posledního roku jsem základních s2 měl v ruce asi šest. Od používaných po neprodané funglovky. Vaklaly všechny. Více či méně.

Ale jak už jsem psal dřív, není to jediný důvod mé změny názoru. Je to jen něco, o čem se dá na fóru hezky diskutovat.

Neodborně si dovolím myslet, že vaklání hlavně vzadu je pro rozptyl stejně nevhodné jako vpředu.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 521

Příspěvek#1305 » čtv 1. pro 2022, 20:37

Musíme zohlednovat aktuální situci na CZ trhu. Před pár lety byl S2 zajímavá volba obzvlášt, když moc zbaní v česku na výběr není a dovozy ze státu jsou náročný až nemožný. V situaci, kdy si můžu vybírat z namazlených českých modelů KMR, tak je mi S2 mimo mísu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů