CZ 75 Compact

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#91 » úte 9. bře 2021, 10:37

Třeba ta CZ 75 P-01 Ω, není vůbec špatná a její spoušť je fakt přjemná.. P-01 bych mnohem raději , než starý model. Jedinou nevýhodou je kolísající kvalita. Proto se v prodejnách i dnes vybírá jako před dvaceti lety z více kusů.. :(



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#92 » úte 9. bře 2021, 11:12

No, já to chápu jako odpověď: ne, nedá se to snadno poznat.
Jestli něco je, nebo není, na czub.cz, podle mne není zaručený způsob, jak poznat, co se ještě vyrábí. Proto jsem se ptal.

1) Na netu vidím obrázky té CZ 75 D Compact, na závěru rok výroby 2020. Tzn. pokud to nestáhli nedávno, asi se pořád vyráběli (jestli nejsou všechny z cz-usa teda).
2) Jak říkám, třeba o CZ 75 New Edition na czub.cz také není zmínky a stejně byla zařazená mezi "opět naskladněno" v podnikové prodejně. Buď je tedy vyhrabali zaprášené/zapomenuté někde ve skladu, nebo je asi také někdo vyrobil a v katalogu nejsou.

Věřím, že CZ 75 P-01 Ω je podobná / také super. Můj jediný problém je, že se mi vzhledově prostě zdaleka tolik nelíbí. :)



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#93 » úte 9. bře 2021, 11:54

bbobb: moc se v tom patláš. Rozhodni se co se ti líbí a chceš to, najdi si kde to koupíš a kup si to. Zbraní, které vyráběla a vyrábí CZUB je plná republika. Tak nehledej problém tam, kde není. ;)

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#94 » úte 9. bře 2021, 12:18

A nebo si zajdi do několika prodejen a optej se tam. Tady očividně nikdo není oficiálním distributorem CZUB.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#95 » úte 9. bře 2021, 15:52

Letec 12 píše:Proto se v prodejnách i dnes vybírá jako před dvaceti lety z více kusů.. :(

Co za nejdůležitější věci se u té CZ75 při kontrole v obchodě prohlíží/zkouší?
Musím říct, že mě to tu navnadilo, po ZP jsem odolal si ji koupit, ale je prostě tak elegantní, že se chtíč opět stupňuje.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#96 » úte 9. bře 2021, 17:23

Vybírá se třeba podle roku výroby, tedy pokud to není ocel z Poldi Kladno, tak je to z bláta, protože to byla nejlepší vesmírná ocel, ale při koupi z druhé ruky může být člověk úplně v klidu, protože je problém narazit na nevýběrový kus. :D



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#97 » úte 9. bře 2021, 17:55

To se vybírá bazar, ale mě zajímá ten výběr na prodejně.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#98 » úte 9. bře 2021, 18:08

... to většinou donesou jednu výběrovou, kterou zrovna mají nebo popadnou výběrově ve skladu (např. konkrétně v podnikovce).

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#99 » úte 9. bře 2021, 22:03

rumburak18 píše:Co za nejdůležitější věci se u té CZ75 při kontrole v obchodě prohlíží/zkouší? ....

Zkontroloval bych vůle. Ta mezi rámem a závěrem není příliš podstatná, na přesnost vliv nemá téměř vůbec, má jen vliv na celkovou životnost zbraně. Daleko podstatnější je vůle v uzamčení hlavně (zatlačením na hlaveň v místě nábojové komory - tam se to nesmí hnout !!! ) Dále pak vůle mezi ústím hlavně v závěrem. Měla by být co nejmenší - trochu bude vždy, ale jen v setinách u starších desetina.. Když máš to štěstí a máš vedle sebe 3-4 kusy, vybereš si ten kde jsou vůle nejmenší :D. (Dříve se ještě dodávaly orientační nástřelné terče, to, pokud vím už není)

U střílené CZ75 je důležité podívat se na opotřebení snižovací kulisy a rozborného čepu - pokud je tam patrné nějaké vytlučení či čep je dokonce ohnutý nebo extrémně otlučený, je to špatně. Nakonec ještě do hlavně - u zanedbaných zbraní může být patrná důlková koroze...



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#100 » stř 10. bře 2021, 07:52

A u střílené CZ75 jsi zapoměl na to nejdůležitější. Prověřit, zda zbraň neprošla nevratnými a zpravidla pochybnými lidodomo úpravami. A rovněž bych trval na tom, aby jsem mohl prověřit její funkčnost na střelnici.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#101 » stř 10. bře 2021, 08:03

Souhlas, zásahy do mechanismu, ale nejsou vždy poznat na první pohled, resp. to už je pro zkušenějšího. Zkušební střelbu z bazarového typu bych taky doporučoval.. to ale v každém obchodě nejde..

@boobbe: jestli ji nakonec někde seženeš, určitě se tu s ní pochlub



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#102 » stř 10. bře 2021, 08:29

Myslim, že sehnat by se dala, našel jsem si skladem novou na pár místech.

Bohužel jsem si popletl modely. Vzhledově mě "uchvátil" PCR model (má jiný tvar těla směrem k hlavni - "ostrý" řez). Je to sice detail, ale v detailu je krása. :D
Nicméně sehnat tenhle model je už vážně skoro nemožné.

Tenhle týden se podívám na střelnici na ten klasický compact.
Případně pak kouknu na P01 Steel Back. Tam je rozdíl, kromě váhy, ještě menší - u klasické P01 je to tělo tak podivné zakončené, že tam z toho čumí velký kus těch "kolejí". Chápu, že takové blbosti snad nikdo jiný neřeší, ale.. :D



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#103 » stř 10. bře 2021, 09:26

Mám dotaz, když tu řešit ty 2nd hand ČZty. Oplatí se to vůbec v dnešní době? Sám je pamatuju mezi 5-7 tisíci, ale poslední dobou, když ze zvyku procházím inzerci, tak si někteří blázni (a stále je jich víc) nebojí říct o třeba 15k za 30 let starý, samozřejmě "nestřílený", střep.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#104 » stř 10. bře 2021, 10:18

Teď je ale otázka, co je to střep. Jestli ta 30 let stará pistole, nebo současná produkce. A jinak je to otázka nabídky a poptávky. Ber, nebo nechej být. Když máš štěstí, tak prodávající je ochoten o ceně jednat. Vždycky při těchto diskuzích nostalgicky konstatuji, že kdybych v 90-tých letech tušil, kam se to celé posune, tak jsem měl doma malý muničák a dneska bych se smál. Ale tak to bohužel nefunguje.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#105 » stř 10. bře 2021, 10:29

Mužná kdybys dnes tušil co bude za pět let, tak vše prodáš a ještě si budeš mnout ruce jak jsi na tom včas vydělal..

30 let staré CZ75/85 byly fajn, ale dnešní jsou přeci jen trochu líp.. životnost jednotlivých dílu a především hlavně je na tom podstatně líp. Kupovat starou jetou je aspo patriotismus a nostalgie..

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů