CZ P-10C

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#3736 » pon 22. kvě 2023, 11:51

WALACHMOTORS: Slyšel jsem, že se něco podobného mohlo stát u první generace. Nevím jestli to bylo vinou konstrukce (duhá gen má právě tu změnu na záveru), nebo opotřebením, nicmně u gen2 jsem i tom nikdy neslyšel. Další možnost je domácí zásah do spoušťáku, nebo poškození.

Uživatelský avatar
WALACHMOTORS
Příspěvky: 58

Příspěvek#3737 » pon 22. kvě 2023, 11:58

Letec 12: super ... diky moc.... sem klidnejsi ;-)



JYbour
Příspěvky: 222

Příspěvek#3738 » pon 22. kvě 2023, 12:10

Jen pro ty co se pozastavují nad tou malou pružinkou blokace a myslí si, že právě ona pružinka zajišťuje bezpečnostní funkci, doporučuji jim vytáhnout hlavu z pr.ele a použít, načež následně snad přijdou na to, že blokace funguje až ve spojení s rámem!



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#3739 » pon 22. kvě 2023, 17:15

Že nezafungovala blokace je jedna věc. Ale že při pouhém shození závěru přeskočí úderník je průser druhý, podle mě děsivější a musely se stát oba najednou. Blokace tam přece nemá být proto, aby rutinně vychytávala chyby konstrukce, ale aby v naprosto kritické extrémně vzácné situaci (prasknutí dílu třeba) jednorázově posloužila jako nouzová záchrana.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#3740 » pon 22. kvě 2023, 17:25

Já teda pochopil blokaci jako pádovou pojistku. Kdy se spoušť nehne, ale vlivem vlastní hmotnosti se pohne zbytek spoušťového mechanizmu. Tuším, že SgS s tím měl velký problém.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#3741 » pon 22. kvě 2023, 17:50

Když se spoušť nehne, tak se nemůže pohnout ani táhlo, které je s ní spojeno a tudíž nemůže poklesnout sear (nevím jak se to řekne česky, to co drží zápalník), který je zase spojen s táhlem (nebo třeba u glocku je součástí táhla).

A aby se ta spoušt opravdu nehla, tak proto je tam jazýčková pojistka, to je přesně její účel (tedy ne to, aby bylo těžší zavadit o spoušť). Proto drtivá většina striker fired pistolí má nějakou formu spouštové pojistky. Většinou jazýček, někdy kolíbku (ta by třeba cvrnknutí o spoušt nezabránila vůbec a přesto tam je) jako SW M&P nebo FN509.

A třeba Sig P320 proto při nárazu střílel, protože trvali na absenci spoušťové pojistky. A když se zjistilo, že to při nárazu sřílí, tak místo aby přidali pojistku do spouště, tak začali odlehčovat celý systém, aby snížili jeho setrvačnost. Takže teď je to naprosto šíleně provrtané, ale pořád tam není skutečná blokace spouště a teoreticky došlo jenom ke zvýšeni prahu selhání.

Pokud ta P-10 vystřelila, tak podle mého názoru to muselo být tak, že zápalník sám přeskočil sear, který se vůbec nehnul. Moc bych se tomu nedivil, protože vůle v celé té sestavě jsou naprosto příšerné. Hodně se to zlepšilo v novějších verzích, v těch starých (bez přidané drážky) se to kroutilo do všech stran brutálně. Takže tipuju, že šlo o starší verzi, na obrázku nalevo - nemá drážku zezadu viditelnou jako kostičku na pravé straně. Pokud to udělala novější verze, tak by to vážně už měli všechno sešrotovat a začít znovu.

P10.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#3742 » pon 22. kvě 2023, 19:42

Ono muze byt problemu hned nekolik. Bud ta pistole ma opravdu problem, nebo uz ma tolik ochozeny mechanizmus, ze to preskocilo a vysla rana. Pripadne velky zasah domaciho kutila.

Nebo druha moznost, "spravce" je amater a pri dorazeni zasobniku, nechal prst na spousti a nechte to odmacknul. Uz jsem videl pred lety jednoho "spravce" experta. Ktery mel prst na spousti uz kdyz tahal pistoli z pouzdra. O pohybu se zbrani s prstem v luciku ani nemluve :?

Takze na rozlousknuti ono vystrelu, by bylo potreba prohlidnout konkretni zbran a toho strelce taky :twisted:



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#3743 » pon 22. kvě 2023, 21:37

No já nevím. Kdyby to byla taková fušeřina, jak tu dokola omilají někteří, nebyly by podobných incidentů násobky?



JYbour
Příspěvky: 222

Příspěvek#3744 » úte 23. kvě 2023, 07:40

To bude nějaká samodomo přeleštěná spoušť v kombinaci s pootočeným zápalníkem u prvních kusů, jinak je z principu nemožný.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 695

Příspěvek#3745 » pon 5. čer 2023, 13:19

milrach píše:Mám ještě možnost zkusit ty Topstrely.cz ale co tady psali tak ta zeď tam víceméně pořád bude, tak se rozhoduju jestli to přestat řešit


Tu zeď nemá Apex. Taky mi vadí a jen čekám, až bude nějaká akce na brownells abych ušetřil pár stovek :P



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#3746 » pon 5. čer 2023, 15:16

Apex nemá zeď? Tedy dělá ze spouště single stage bez namáčknutí—zeď—odpálení?

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 695

Příspěvek#3747 » pon 5. čer 2023, 22:06

Píšou smooth rolling trigger break (similar to a Glock). Ale vedlejší efekt plný instalace je snížení odporu spouště na cca 1.7 kg (3.8 lbs), čehož už se trochu bojím.



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#3748 » úte 6. čer 2023, 14:11

Aha, no z Glocku už jsem nějakou dobu nestřílel, ale pamatuju se, že to nebyl žádný extra požitek. Sám jsem si do P10c dal TopStřely spíš protože jsem hračička, než že bych nutně potřeboval tovární spoušť ladit a jsem rád, že mi tam nějaká zeď po namáčknutí zůstala.



Alesh31
Příspěvky: 112

Příspěvek#3749 » sob 17. čer 2023, 15:10

Ahoj. Chci si do P10C pořídit Dpmsystem vratnou pružinu. Do balení dávají tři různé síly. Máte někdo zkušenost jakou zvolit,když střílím jen tovární náboje? Díky za radu.



JYbour
Příspěvky: 222

Příspěvek#3750 » sob 17. čer 2023, 16:03

Stalo se někomu, že se během střílení vysunuje zadní destička na závěru?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Jambolero a 16 hostů