CZ P-10C

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#3301 » pon 28. čer 2021, 14:22

Udělej fotku ať je jasné které místo myslíš, nicméně, pilníkem určitě NE! Nše se provádí brusnými kameny, nebo smirkem s drsností nad 1000, resp. 1500-2000.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#3302 » pon 28. čer 2021, 14:38

Myslí plastový jazýček spouště v místě kde zajíždí do rámu během stisknutí spouště. Je tam blbá geometrie a přehnaná rezerva, která způsobuje, že pokud nevychází bříško prstu dokonale kolmo na spoušť, tak se jazýček zasekne o rám dříve, než se začne schovávat (jako kdyby chtěl člověk stisknout spoušť ale jazýčku se nedotkl). Stačí neznatelný kousek srazit pilníčkem a už je to dobré. U CZUB předpokládám, že se to bude i kus od kusu trošku lišit, jak se jim sejdou tolerance.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#3303 » pon 28. čer 2021, 14:41

Jo ták :) tak to samozřejmě pilníkem... já měnil spoušť takřka hned, tak mi to ani nepřipadlo.



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#3304 » pon 28. čer 2021, 15:40

u fungl novej zbrane som si to vsimol tiez, ked som namackaval dost pod uhlom, tak sa to zaseklo. na strelnici sa mi to ale nikdy nestalo, tak som bol teraz pre zbran a uz je to v pohode. takze myslim, ze ak to nebudes zrazat pilnickou, tak sa to ochodi a zmizne to samo



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#3305 » pon 28. čer 2021, 18:56

Uz se to tady probiralo XXX. Proste spatne tolerance a pridrhavani spouste je na svete. Chce to trosku srazit tu hranku a je po problemech. Tohle se jen tak neojede. Je to spise hodne zaludne, protoze to pridrhnuti spouste, se ti muze stat zrovna v tu nejmene vhodnou chvilku.



partykiller
Příspěvky: 60

Příspěvek#3306 » úte 29. čer 2021, 04:59

Jj, díky za info že to ničemu nevadí. Je to řekněme verze CZ P-10 C DiY :D



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#3307 » stř 30. čer 2021, 07:05

No nevadi pokud to neprezenes, srazis to moc a vyradis si pojistku, takze opatrne a z lehka. Nebo rovnou vymen spoust ;)



zoom
Příspěvky: 14

Příspěvek#3308 » stř 30. čer 2021, 20:25

Resil jsem to taky ale po par stovkach vystrelu to uz nepozoruji mam tam teda originalni duralovou spoust. Na zacatku jsem mazi spoust a telo striknul trochu teflonoveho spreje a to hodne pomohlo. Jeste jsem premejslel vyndat spoust a vyseknout z tenkeho teflonu dve podlozky a temi vystredit spoust presne na stred cepu, tak aby nedrhnula, ale do toho se mi nakonec nechtelo a ted je to uz v pohode...



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#3309 » stř 30. čer 2021, 21:00

zoom: Moc pekny pribeh, ale u te plastove spouste, je jaksi uplne jinaci problem :lol: Nez Ty zde popisujes s duralovou, ze se ti pridira asi v cepu...
Je to cca rozdil, asi jako kdyz slapnes do hovna, a nebo kdyz slapnes na rezavy hrebik bosou nohou :mrgreen:



partykiller
Příspěvky: 60

Příspěvek#3310 » čtv 1. črc 2021, 07:30

pro ukončení příběhu s plastovým jazýčkem: jemným nehtovým pilníčkem jsem neznatelně srazil hranu, chod už neprosto bez problému.



zoom
Příspěvky: 14

Příspěvek#3311 » čtv 1. črc 2021, 18:27

KapitánPacička píše:zoom: Moc pekny pribeh, ale u te plastove spouste, je jaksi uplne jinaci problem :lol: Nez Ty zde popisujes s duralovou, ze se ti pridira asi v cepu...
Je to cca rozdil, asi jako kdyz slapnes do hovna, a nebo kdyz slapnes na rezavy hrebik bosou nohou :mrgreen:


Pokud jsem to pochopil spravne problem je v kontaktu boku spouste s telem, coz je presne to co jsem popsal a kde jsem taky napsal ze jsem striknul teflon " mezi spoust a telo". Nemam rad takovehle reakce i kdyz jsou plne smajliku. Byl to muj prvni prispevek a asi to tak zustane.



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#3312 » čtv 1. črc 2021, 23:13

zoom: No vidis, uz mas 2 prispevky a oba dva, nejsou spravne :lol: :mrgreen:
Abys nebyl nastvany, tak na fotce sipka ukazuje, ktery zobacek je treba lehounce obrousit.
CZ P10 spoust.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Clearboy
Příspěvky: 16

Příspěvek#3313 » pon 26. črc 2021, 18:55

Zdar,
všiml jsem si téhle škvíry a mám pocit, že se dokonce zvětšuje. Přikládám obrázek. Má tam ta švkíra být?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#3314 » pon 26. črc 2021, 19:59

Já tam mám plný materiál a žádnou trhlinu. Koukal jsem, že v tom místě je hodně tenká stěna...
Obr. převzat z netu..
Obrázek
Naposledy upravil(a) Letec 12 dne pon 26. črc 2021, 20:11, celkem upraveno 3 x.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#3315 » pon 26. črc 2021, 20:05

Já to tam teda nemám, ale je to brutálně tenké místo a CZUB není brutálně přesná, takže tipuju, že to vzniklo už při výrobě. Teoreticky by to nemuselo ničemu vadit, protože tam je plastové lůžko zápalníku, ale neumím si představit nejít s takovým zmetkem na reklamaci. Taky by to mohlo znamenat, že zápalník běhá pod špatným úhlem (nebo že celý kanál je pod špatným úhlem) a přinese to další problémy, jako prasknutí zápalníku, selhače, prasknutí čela závěru...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů