CZ P-10C



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#3256 » pát 12. úno 2021, 23:41

To je vtipné, protože zrovna se na ni dívám v konfigurátoru (protože chci OR) a ono tam je teď dokonce možnost připlatit si 1500 za to, že po 5 let jednou ročně na pobočce na počkání vymění pružinky a čepy :D No, to je prostě CZUB... taky mě to mrzí, ale asi se s tím dá žít.

(Takhle malých dvouřadých kompaktů s přípravou na kolimátor moc není, možná bych dal přednost G26.5 MOS, ale ta bude nejdříve v dubnu a nevím jestli to vydržím. A Glock je nudně bezproblémový, ale třeba zase ani "super duper G26 GEN5 FS MOS" stále nemá rail..)



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#3257 » pát 12. úno 2021, 23:54

Tak ještě je G19 mos se závitem. A nebo G43x í s kolimátorem. Jen doplňková informace, sorry za OT.



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#3258 » sob 13. úno 2021, 07:13

Zas ty bajky o bezproblémovém Glocku. Chjo. Hele tak si kup Glocka, jestli sem do vlákna chodíš jen hanět P10ku. Kolik z ní máš nastříleno a po kolika letech?



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#3259 » sob 13. úno 2021, 07:39

Indian: P-10C OR mám, ale relativně čerstvě nadělenou (v uzávěře). Tj. ještě jsem si nevystřelil. Osazenou ji mám Aimpoint ACRO C-1 a Olight Baldr Mini. Původně jsem uvažoval i o verzi se závitem, ale jsem zvyklý nosit IWB a nechtěl jsem nic čouhajícího z pouzdra. Nemluvě o nutnosti odšroubovat krycí matici při každé rozborce na čištění. Spíš si možná časem pořídím druhou hlaveň. Hlavně se už dostat na střelnici.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#3260 » sob 13. úno 2021, 08:03

Jj dvourady glock v mosu je tak bezproblemovy, az je jeho system uchyceni kolimatoru to nejhorsi, co na trhu je. To je objektivni fakt-ne nadarmo existuji firmy, co delaji mosacke podlozky,ale trochu tlustsi, aby tam bylo vic zavitu.

Ja mel p10sc a spoust me nekopala, celo se nehybalo a blokace fungovala. Naopak me skripala prst spoust od topstrely.
Nechapu to mysleni, ze nez si koupit poradne pouzdro na zbran se zavitem, raci se budu srat s nakupkem, registraci a dalsim technicakem za novou hlaven se zavitem, ktery je ale nakonec stejne na 2 veci. Odsroubovat jednu maticku kvuli cisteni, to je opravdu hrozny udel.



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#3261 » sob 13. úno 2021, 08:56

Hlaveň se závitem na 9mm je IMO módní věc pro ještě módnější kompík. Mooožná pro tlumič, ale zatím mi není jasné, k čemu mi bude, protože nosit se nesmí.

Moje OR, r.v. 2019, zatím bez kolimátoru, má nalítáno přesně 1500, vše s 124 grs FMJ, bez jediného problému. Nemůžu si stěžovat. Po pravdě, G19 gen4 taky problémy nedělala, ale po 30 letech vývoje pistole to beru jako automatickou povinnost.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#3262 » sob 13. úno 2021, 09:10

Že je Glock bezproblémový, tím jsem myslel, že se nemusím bát, že se mi bude uvnitř něco kroutit, kvůli drsným výrobním tolerancím nebude sedět, bude se posouvat, nebudou držet čepy, čelo závěru atd. To nejde zjistit individuální osobní zkušeností, protože když si u CZ pěkně sednou tolerance, tak má člověk štěstí a je to perfektní. Ne nadarmo se u CZ často řeší "nechal jsem si ukázat čyři kusy, každý byl jiný, vybral jsem ten nejlepší". No a taky v USA celkem prosperují filmy, které vyrábí kvalitnější čepy, pružiny a další drobné díly ... lidi si to vyměňují jako celé sety kvůli spolehlivosti. (U glocka to dělají kvůli ergonomii.)

No ale to neznamená, že je Glock ve všem lepší, vůbec ne. Glock kvůli svému řešení blokace nemá moc kam frézovat MOS a nejhorší je, že si pak všechny ty tenké destičky musíme připlatit v ceně pistole. P10 má skvělé řešení OR, lépe se mi drží v ruce, má trochu lepší spoušť, levnější náhradní díly. Glock si lidi všelijak brousí a upravují, kdežto P10 všechny ty úpravy vzala a rovnou podle toho navrhli pistoli od začátku. Výše jsem se taky vysmíval tomu, že dokonce blbé přední drážky na závěru jsou pro Glock tak mimozemská technologie, že si to dává do názvu.. Vadí mi široké rámy kvůli zásobníkům v plastu. Vadí mi laciná a často křivě nainstalovaná mířidla...

Neuctívám nikoho, kritizuju všechny, pistole je pro mě spotřebák, který po pár letech měním a chtěl bych, aby jakýkoli výrobce čehokoli byl pod neustálým tlakem spotřebitelů a žádná chyba mu neprošla, aby se nemohla příště opakovat. Fanoušci a obhájci čehokoli jsou vždycky sami proti sobě.

Souhlasím s hlavní se závitem, vzal bych to rovnou. Při nošení to pravděpodobně nepůjde vůbec poznat. Zatímco platit za další hlaveň, mít další PZ a muset to furt prohazovat, to musí člověk absolvovat, pokud si koupil zbraň bez závitu kdysi a teď nemá jinou možnost, ale plánovat to od začátku? Já bych vzal závit klidně i na P-10s kdyby to konfigurátor nabízel.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#3263 » sob 13. úno 2021, 09:10

Honzajan: No pokud budu mít skutečnou potřebu závitu, tak to spíš spojím s nákupem SC OR. Ať už pro nasazení tlumiče nebo a to spíš kompenzátoru. Tělo C čeká mi vyhovuje. U Ska i Fka se mi to nedrží tak dobře.
Prostě pro současné použití je pro mne závit nanic. Mít ho jen proto že se mi líbí a mít proto iwb pouzdro jak na full size mi přišlo jako hloupý kompromis. Ale pravda váhal jsem snad měsíc nad těmi variantami v konfigurátoru.
A pokud jde o hrozný úděl. Je otázkou času kdy to člověk dost nedotáhne, a hledat pak někde matičku po střelnici na ploše. K tomu když by z hlediska využití šlo o matičku na nic.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#3264 » ned 14. úno 2021, 10:59

Honzajan píše:Jj dvourady glock v mosu je tak bezproblemovy, az je jeho system uchyceni kolimatoru to nejhorsi, co na trhu je. To je objektivni fakt-ne nadarmo existuji firmy, co delaji mosacke podlozky,ale trochu tlustsi, aby tam bylo vic zavitu.

Ja mel p10sc a spoust me nekopala, celo se nehybalo a blokace fungovala. Naopak me skripala prst spoust od topstrely.
Nechapu to mysleni, ze nez si koupit poradne pouzdro na zbran se zavitem, raci se budu srat s nakupkem, registraci a dalsim technicakem za novou hlaven se zavitem, ktery je ale nakonec stejne na 2 veci. Odsroubovat jednu maticku kvuli cisteni, to je opravdu hrozny udel.

Díky za info o těch podložkách pro kolimátor. Docela zásadní věc. G19 je menší a lehčí než P10c o 140 g. Ale pokud tam ten kolimátor bude držet blbě, tak je líp volit p10 c OR.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 684

Příspěvek#3265 » ned 14. úno 2021, 11:19

KapitánPacička píše:Ovsem mne by spise zajimalo, jestli u te zbrane uz maji vyresene ty stale problemy s vylezajicima cepama, hybajicim se zadnim kontejnerem, spoust ktera pri vystrelu "kope" do prstu a dalsi neduhy...?


Já nevím, ale vždycky když čtu jak někomu lezou čepy tak přemýšlím čím to může být.
Možná někdo moc vše maže a pak se to dostane i do čepů ?
Nebo je ten plast už z výroby v jiné toleranci a je jakoby vyboulený?

Težko říct ale já mám vystříleno něco přes 2000 kusů všeho možného a žádný problém.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#3266 » pon 15. úno 2021, 21:18

Tak jsem si tu P-10s teda koupil, proč to nezkusit :D Pokračuju ve vlákně P-10c, protože budu mluvit obecně a to se všechno řeší tady.

Projel jsem si podrobně všechna ta problematická místa a musím říct, že jsem spokojen. Celá ta sestava zápalníku je oproti prvním generacím už pevně usazená, plast je taky pevný, nekroutí se to. Blokaci stále beru jako slabší místo (a ta pružinka je doslova vlasová!), ale myslím, že v kontextu té konstrukce to ujde, nebudu se ji bát nosit nadrclou nad genitáliema. Navíc je tem potenciál snadné výměny za případný upravený model (třeba v budoucnu) a taky je celá sestava snadno dostupná a levná.

Rollpiny si budu hlídat, taky to stojí pár korun a vysouvání je kus od kusu, uvidíme.

Jinak povrchovka super, plast je tlustý a pevný (ne jako na P-07 nebo nedejbože duty). Drážky na závěru jsou furt dost ostré, ale méně než na P-07 bych řekl. Ergonomicky skvělá pistole, super spoušť. Záchyt závěru s normálním úchopem zatím neshodím snad ani kdyby na tom závisel můj život, ale moc mi to nevadí. Vystavuje se palcem pohodlně.

Narazil jsem na dost zajímavý problém, možná už se to řešilo, pročtu si postupně celou diskusi - když dám ukazovák na spoušť prasácky hlouběji, jak jsem zvyklý z malého Glocka (nejen bříško prstu jako při mířence), tak mi to vychází pod kloub a pod takovým úhlem, že si občas zasekávám pojistku o rám, nedomáčknu ji včas. Ve stresu by se mi klidně mohlo stát, že prostě nezmáčknu spoušť (nebo asi domáčknu a ohobluju rám a jazýček, zbytečně to nebudu zkoušet). Na prodejně ani při půjčení na střelnici jsem si toho nikdy nevšiml, protože jsem vždycky střílel pěkně bříškem prstu. Zkusím ještě jiné backstrapy, mohly by to dost změnit. Narazil na to někdo? Co s tím případně dělat? Upilovat desetinu milimetru? Zkusit topstřely? U glocka to nedokážu ani napodobit, má čep níže a pojistka je pod jiným úhlem, absolutně ji nejde nezmáčknout. Myslím, že přesně na tohle si stěžují někteří amíci i u Hellcat (ta mi do ruky strašně nesedla a proto jsem vzal P-10s).

Celkově jsem - ač velký kritik - zatím dost spokojený a asi nahradí G43 na nošení na dalších pár let.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#3267 » pon 15. úno 2021, 21:28

jo, topstřely a vyřešeno

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#3268 » úte 16. úno 2021, 09:06

Záchyt závěru se brzy oleští a půjde jak po másle. Spoušť od Topstrely je pro mě příjemnější na spouštění, ale oproti originál pastové mě z ní po 100-120 ranách citelně brnělo bříško ukazováku. Časem se to naštěstí trochu zmírnilo.



milonk
Příspěvky: 102

Příspěvek#3269 » úte 16. úno 2021, 11:07

@LordSalix: u F-ka jsem pozoroval obcas neco podobneho, kdyz jsem spoust namacknul pri rychlem taseni (asi jsem namacknul zesikma nebo co). Nicmene po par stech ranach to zmizelo. Ale nevim, jestli jsem zacal lepe namackavat nebo se to proste ochodilo :-).



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#3270 » úte 16. úno 2021, 12:34

LordSalix napsal:
Narazil jsem na dost zajímavý problém, možná už se to řešilo, pročtu si postupně celou diskusi - když dám ukazovák na spoušť prasácky hlouběji, jak jsem zvyklý z malého Glocka (nejen bříško prstu jako při mířence), tak mi to vychází pod kloub a pod takovým úhlem, že si občas zasekávám pojistku o rám, nedomáčknu ji včas. Ve stresu by se mi klidně mohlo stát, že prostě nezmáčknu spoušť (nebo asi domáčknu a ohobluju rám a jazýček, zbytečně to nebudu zkoušet). Na prodejně ani při půjčení na střelnici jsem si toho nikdy nevšiml, protože jsem vždycky střílel pěkně bříškem prstu. Zkusím ještě jiné backstrapy, mohly by to dost změnit. Narazil na to někdo? Co s tím případně dělat? Upilovat desetinu milimetru? Zkusit topstřely? U glocka to nedokážu ani napodobit, má čep níže a pojistka je pod jiným úhlem, absolutně ji nejde nezmáčknout. Myslím, že přesně na tohle si stěžují někteří amíci i u Hellcat (ta mi do ruky strašně nesedla a proto jsem vzal P-10s).

Na tuhle neduhu jsem uplne pozapomel. Tehda jsem to taky musel resit, tohle opravdu vymyslel idiot, jinak se to neda nazvat. Spoust opakovane, pri snaze rychle zapichnout na cil a presunout prst na spoust se snahou ji zmacknout, koncila pridrhnutim a naslednym rozhozeni "poskoceni" miridel a vystrelu uplne vedle :evil:

Urcite se to da poladit na koleni.( Staci jemne obrousit tu hranu, vyznacenou cervenou sipkou ):!: Pekne pomalinku brousit, a zaroven zkouset namackavat a sledovat kolik materialu je jeste nezbytne ubrousit. Aby se to neprehnalo :!:



Od te doby, tedy spoust uz sla namacknout bez problemu, ovsem jeji "kopani" pri vystrelu, se nedalo akceptovat. Po vystrileni nekolika krabicek, jsem necitil prst, jak me brnel :roll: Zvlastni, ze u jine zbrane jsem to nikdy nezaznamenal...
Ja tuhel pistoli vlastnil chvilku a bohuzel tolik ruznych problemu a zavad, mne donutili ji radeji prodat i pod cenou. A to jsem vlastnil uz posledni model z roku 2020.

Take jsem pred koupi cetl ruzne fota, a nakonec to zkusil risknout. Bohuzel, tahle pistole je v hodne bodech nedotazena a je to ostudou zbrojovky. Udivuje mne, ze se lidi stale a stale nechteji poucit, a kupujou si ji :roll:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů