CZ P-10C



locki
Příspěvky: 53

Příspěvek#3571 » stř 9. bře 2022, 19:11

600lm je na pistoli až dost. Mám na P10C PL Mini 2 s tímhle výkonem. Na Evu plnotučný Baldr 2 s laserem. Jeho silnější mód přes 1000lm nelze uvnitř domu ve tmě použít, každá světlá stěna bližší něž 5 metrů oslní velmi efektivně i člověka na správné straně zbraně. Když si kuželem brnkneš o stěnu blíž, lituješ. ;)



zlobrik
Příspěvky: 19

Příspěvek#3572 » čtv 10. bře 2022, 12:21

pjr86 píše:Jaký máte svitilny/lasery na P-10C? Nosi to tu někdo v tehle velikosti jako EDC zbraň? Appendix nebo normální vnitřní nebo snad vnější pouzdro? Dík


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ahoj, mám APLc, vnitřní kydexové pouzdro od RH Holsters, appendix - denně 10-12 hod a bez problémů.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 695

Příspěvek#3573 » stř 16. bře 2022, 18:35

Jsem asi rozhodnutý pro P10. Zkoušel jsem C, ale bylo to na prsty dost těsné takže to bude spíše F. Jaké jsou možnosti zvětšeného záchytu závěru? Ten tovární duralový za příplatek nechci potom, co jsem tady ve topicu viděl fotky prasklýho. Dál jsem našel na brownells APEX, vypadá dobře, ocel + melonite, máte s ním někdo zkušenost? Díky.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#3574 » stř 16. bře 2022, 21:30

A k cemu ho potrebujes? Pri prazdnym zas. pistole vystavi sama. Pri manipulaci to dokazes vystavit. Vypustit zaver tim se nedela. Takze krom vizualu nema smysll ho menit.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 695

Příspěvek#3575 » stř 16. bře 2022, 22:07

"Vypustit zaver tim se nedela"? Já to dělám. Prosím k věci, jestli to někdo má tak poznatky. Díky.

Uživatelský avatar
HLAP
Příspěvky: 129

Příspěvek#3576 » stř 16. bře 2022, 22:58

Já tím závěr shazuju a používám ho při přebíjení. Dnes jsem si byl zkusit P-07 a tam jsem na záchyt závěru nedosáhl, když už, tak jsem rovnou s tím shodil i decocker, což mě štvalo. U P10 je to krásně pohodlné a intuitivní. Na střídačku jsem střílel s mojí P10c a je na ní fakt všechno lepší. Hlavně spoušť, ale i ta ergonomie je báječná. P10c je moje první, nastřílel jsem zatím 1600 ran, a hledám něco českého s kladivem.... Jenže P-07 to asi nebude. Ani jsem se s ní moc dobře netrefoval. Prvních pět ran na 10m - vlevo je P07, vpravo P10c.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Tg1977
Příspěvky: 2

Příspěvek#3577 » čtv 17. bře 2022, 08:32

Tak P 10 C už je doma, zatím jsem tu svou na střelnici nevyzkoušel ( už jsem s půjčenou ale párkrát střílel a fajn) Co mne ale překvapilo bylo to že plastové vedení vratné pružiny vepředu ,,vyčuhovalo" cca o půl centimetru. Bylo v podstatě zároveň s hlavní , jako chvilku jsem I přemýšlel jestli tam omylem nenaprali pružinu s P 10 SC ale na tu by byla asi zas krátká. Dal jsem tam novou pružinu s ocelovým vedením a ta sedí perfektně, takže to vypadá že v případě plastového vedení vratné pružiny je to co kus to originál . Jinak zpracování vypadá slušně

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 695

Příspěvek#3578 » čtv 17. bře 2022, 13:33

To jsem blázen, včera jsem v konfigurátoru viděl záchyt závěr standard plochý a rozšířený duralový, a dnes je tam ještě "rozšířený nová generace".



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#3579 » čtv 17. bře 2022, 21:55

Asi se ti smazaly cookies nebo neco podobneho. Ten novy je tam uz nejakou dobu. Popravde ten s hlinikem byla strojarska prasarna, ktera se jim po zasluze vracela v podobe reklamaci.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#3580 » čtv 17. bře 2022, 22:03

HLAP píše:Já tím závěr shazuju a používám ho při přebíjení. Dnes jsem si byl zkusit P-07 a tam jsem na záchyt závěru nedosáhl, když už, tak jsem rovnou s tím shodil i decocker, což mě štvalo. U P10 je to krásně pohodlné a intuitivní..

To je tim, ze P07 si bere jeste nejake principy z CZ75, coz byla zbran konstruovana pro skutecny boj a ne pro zavodeni. U 75, stejne jako treba 1911, je paka pro shozeni zaveru myslena pro slabou ruku. Nestane se tak, ze by si uzivatel shodil zaver pred dorazenim zasobniku a pritom casovy rozdil je minimalni.
P10 uz sleduje trendy instagramovych sportaku, kdy je dulezite byt co nejrychlejsi i za cenu, ze se vetsine lidi takto vzadu umisteny zachyt planta pod prsty a pak musi upravovat drzeni, aby si ho nepridrzovali a zachyt vubec fungoval.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 695

Příspěvek#3581 » pát 18. bře 2022, 10:25

Honzajan píše:Asi se ti smazaly cookies nebo neco podobneho. Ten novy je tam uz nejakou dobu. Popravde ten s hlinikem byla strojarska prasarna, ktera se jim po zasluze vracela v podobe reklamaci.


Asi jo. Každopádně nemáte někdo lepší fotku toho záchytu než na kterou odkazuje konfigurátor? Protože ta je mizerná a navíc z úhlu, že si nedokážu udělat představu. Ještě čekám na odpověd z prodejny jestli tam nějaký model s tím záchytem nemají. Díky.

Uživatelský avatar
pjr86
Příspěvky: 40

Příspěvek#3582 » úte 22. bře 2022, 20:39

zlobrik píše:Jaký máte svitilny/lasery na P-10C? Nosi to tu někdo v tehle velikosti jako EDC zbraň? Appendix nebo normální vnitřní nebo snad vnější pouzdro? Dík


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ahoj, mám APLc, vnitřní kydexové pouzdro od RH Holsters, appendix - denně 10-12 hod a bez problémů.
Díky za odpověď všem.


Sent from my iPhone using Tapatalk



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#3583 » stř 23. bře 2022, 10:19

morho píše:"Vypustit zaver tim se nedela"? Já to dělám. Prosím k věci, jestli to někdo má tak poznatky. Díky.


Tak k veci - zachyt zaveru na P10ce jde z tuha, musi se ochodit a i tak je mnohem obtiznejsi na manipulaci, jelikoz ma pomerne znacnou kontaktni plochu uvnitr zbrane a tlak vratne pruziny ho narozdil od jinych konstrukci vytlaci nahoru narozdil od klasicke konstrukce kde vratna blokuje zachyt minimalne.

Na druhou stranu pri spravnem - duraznem - vlozeni zasobniku zaver spadne sam a neni tedy nutne s vypoustenim zaveru manipulovat.

Osobne bych doporucil naucit se prebijet tak aby zaver padal sam a jako zalohu cvicit prebiti s potazenim za zaver a vypoustec ignorovat.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#3584 » stř 23. bře 2022, 10:39

Áááámen.



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#3585 » stř 23. bře 2022, 10:58

Osobně bych nespoléhal na gimmick fíčuru jednoho modelu, která funguje jen někdy, ale učil se univerzálně manipulovat tak, abych přebil srovnatelně rychle a spolehlivě G19, P10C i cokoliv podobného. Buď si ověřím, že zvládnu shodit pomocí záchytu závěru, nebo zarazím zásobník a jedním pohybem přetáhnu závěr. Hotovo...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů