CZ P-10C

Uživatelský avatar
pjr86
Příspěvky: 40

Příspěvek#3586 » stř 23. bře 2022, 11:17

getsome píše:Osobně bych nespoléhal na gimmick fíčuru jednoho modelu, která funguje jen někdy, ale učil se univerzálně manipulovat tak, abych přebil srovnatelně rychle a spolehlivě G19, P10C i cokoliv podobného. Buď si ověřím, že zvládnu shodit pomocí záchytu závěru, nebo zarazím zásobník a jedním pohybem přetáhnu závěr. Hotovo...

Přesně tak. Já bych to zúžil jen na pretahnuti závěru.


Sent from my iPhone using Tapatalk



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#3587 » stř 23. bře 2022, 11:20

Univerzalni je v tom pripade pouze potazeni zaveru jelikoz spousta kveru na noseni vypousteni jaksi nevede...

Osobne se drzim toho ze trenuju to co nosim, je zbytecne trenovat postupy neceho co nemam a nikdy mit nebudu, v pripade "nouze" prejdu na univerzal nez nekde smatrat a hledat vypoustec ktery je na kazde zbrani jiny.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#3588 » stř 23. bře 2022, 13:00

Technická poznámka.
Univerzální ovládání pistole (potáhnutí závěru) cvičili v dávných dobách Izraelci, protože měli na skladech desítky různých typů pistolí a nevěděli co jim ten den na té které posádce přijde do ruky. Z těchto dob vychází dodnes poučky a výcvikové systémy inspirované izraelským modelem. Dnes se už ale moderně cvičí na konkrétní zbraň co je v armádě zavedena. Takže se obvykle vypouští záchytem závěru a ne potažením dozadu. Platí to třeba i pro armádu USA a to u starých pistolí M9 i nových M17.

Takže pokud mám doma jako hlavní P10, tak vypouštím doražením, nebo záchytem. Ale nerozporuju, každému jak je libo.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#3589 » stř 23. bře 2022, 13:12

No jiste, ze si to kazdy muze delat dle libosti. Ale kdyz zrovna u P10 je ten zachyt dost nahovno, tak je lepsi potahovat, coz je jistota. :)



partykiller
Příspěvky: 60

Příspěvek#3590 » stř 23. bře 2022, 14:20

Je normální, že když trochu razantněji dorazím vkládaný další zásobník, tak se sám shodí závěr a tedy nabije? Jestli to v reálu něčemu vadí nevím, ale vždycky mě to překvapí, protože G43x ani Hellcat to nedělá ani při razantním doražení zásobníku. díky



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#3591 » stř 23. bře 2022, 14:25

Už se to tu řešilo x-krát. Je to fíčura. Ale nefunguje všem. Lepší na ni nespoléhat. Horší, že když zrovna funguje, narušuje zažité pohyby, které jsou třeba u jiných pistolí, viz přetažení závěru.



partykiller
Příspěvky: 60

Příspěvek#3592 » stř 23. bře 2022, 14:26

už na to koukám. děkuji

Uživatelský avatar
pjr86
Příspěvky: 40

Příspěvek#3593 » čtv 31. bře 2022, 22:00

Mě to děla, když si nedám pozor. Prý se to dá poresit zbrousenim, osobně na střelnici je mi to fuk, muzu si udělat press check, ale pri “taktické” střelbě si jeden náboj pretahnutim závěru radši vyhodim než ho tam nemít a potrebovat. Ve většině případu se náboj bude v komoře, ale není to 100%.


Sent from my iPhone using Tapatalk



zahadnytajemny
Příspěvky: 6

Příspěvek#3594 » pon 4. dub 2022, 10:40

Ahoj, váhám, zda pořídit P10 S nebo C. Vlastně ji moc nepotřebuji, ale chci si udělat radost a jako rodák z Uherského Brodu, chci mít nějakou CZ. Navíc se mi tato řada líbí. Několik let mám jako univerzální zbraň Glock 43. Střílím s ním občas a jen pro zábavu a cvik. Chci mu koupit kamaráda. Nabízela by se spíše větší varianta C, když už jednoho prcka na nošení mám. Ale nemám žádné tlapy, normální ruce a přiložené botky +2 by úchop asi řešily a pak do taštiček a ledvinek na Glocka 43 by se mělo vejít i S-ko. Varianta C by byla dle uváděných rozměrů na ně už asi velká. Neměl jsem možnost při střelbě vyzkoušet a přímo srovnat chování variant S a C. Proto žádám o radu a zkušenost vás. Je mezi nimi velký rozdíl? Díky.

Uživatelský avatar
milrach
Příspěvky: 86

Příspěvek#3595 » úte 12. dub 2022, 09:48

Zdarec, potřeboval bych poradit se spouští u P10C. Mám problém s tím, že mně tam vadí ta zeď. Zkoušel jsem koupit a vyměnit měkčí pružinu, ale nic moc to neřešilo... Je tedy jediná možnost spoušť od Topstřel ? Je to opravdu tak, že Topstřely tu zeď nemají ?

Uživatelský avatar
milrach
Příspěvky: 86

Příspěvek#3596 » pon 18. dub 2022, 04:45

Nikdo nic :-) ?



KarlosP.
Příspěvky: 63

Příspěvek#3597 » pon 18. dub 2022, 08:48

Zeď samozřejmě má, akorát se sníží odpor spouště a mírně se zkrátí reset a propad. Jak by sis to představoval? Aby to bylo "máslo" bez změny odporu po celou dobu spouštění? Možná tak u nějakého mířenkářského speciálu. U služební pistole nedosažitelný nesmysl.



oldFord
Příspěvky: 79

Příspěvek#3598 » pon 18. dub 2022, 09:46

Mně dokonce u spoustě Topstrely přišla ta "zeď" (tj. vyrazny narust odporu pred spustenim) markantnější, než u tovární. Ale mam Topstrely instalovanou k vlastni spokojenosti uz tak dlouho, ze si to muzu pamatovat zkreslene.
Edit: ten narust je samozrejme relativni, v absolutnich hodnotach zaviseji hlavne na zvolene zapalnikove pruzine.

Uživatelský avatar
milrach
Příspěvky: 86

Příspěvek#3599 » úte 19. dub 2022, 05:44

KarlosP. píše:Zeď samozřejmě má, akorát se sníží odpor spouště a mírně se zkrátí reset a propad. Jak by sis to představoval? Aby to bylo "máslo" bez změny odporu po celou dobu spouštění? Možná tak u nějakého mířenkářského speciálu. U služební pistole nedosažitelný nesmysl.


Tak máslo bych si určitě nepředstavoval... Mám G17 a tam mně ta spoušť vyhovuje - plynulý pohyb dozadu, s přiměřeným odporem ke konci. P10 má na konci nepřiměřeně velkou zeď a to mně moc nevyhovuje. Nicméně pokud teda - jak píše další kolega v příspěvku má takovou zeď i spoušť od Topstřel, tak si na to prostě musím zvyknout. Vyměnil jsem pouze pružinu za měkčí, jde to ale poznat jen minimálně.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#3600 » úte 19. dub 2022, 07:25

Není tam ta "zeď" i tak trochu dobrá z bezpečnostních důvodů? Přeci jen je to služební pistole, v civilu kupovaná na obranu a v nějaké sresové situaci se jistě může hodit, že to nevystřelí při prvním dotyku prstu se spouští.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů

cron