CZ P-10C



DBruno
Příspěvky: 41

Příspěvek#3691 » úte 21. bře 2023, 08:34

WALACHMOTORS píše:Zkusim neco malo prihodit ... delam servis obrabecich stroju a s loctitem a temito koliky jsem celkem dost v kontaktu.... jesli nekdo pouzije loctite napr 243, tak ten prez sv. kolik muze navzlinat a zalepit kolik s kontejnerem a nikoliv s ramem co je z plastu ... kazdopadne kolik jako takovy je jiz neopravitelny musi se dat novy. Svinuty kolik je tvrdy a jakkoliv jej rozklepavat na krajich je nesmysl a pokud je v plastu tak v nem nema technologicky ani drzet, ale ma drzet v zeleze (kontejneru) a v plastu jen ustredovat.


To by mohlo být taky řešení. Kápnout loctite zevnitř do kontejneru - mezi čep a kontejner. Mohlo by stačit jen na jednu stranu :) Zkusím a uvidíme. Mám obě strany zvenku zalepený vteřinovým, zkusím vnitřek a to by bylo, aby nebylo :)



JYbour
Příspěvky: 222

Příspěvek#3692 » stř 22. bře 2023, 20:31

Teď se bude loctite ve velkým nakupovat AČR :)
https://www.czdefence.cz/clanek/armada- ... pochvaluji



Lucas96
Příspěvky: 58

Příspěvek#3693 » stř 22. bře 2023, 20:42

JYbour: Mám jednu doma, je to úplně první model a lezou mi čepy ven od úplného začátku, v práci ji mám 4 měsíce a zatím nic neleze takže to na Loctite nevypadá ;)



medvěd
Příspěvky: 36

Příspěvek#3694 » stř 22. bře 2023, 22:01

Zdravím diskutující, rád bych si trochu postěžoval na téma P 10 c. Svůj problém jsem vyřešil, ale zajímal by mě názor dalších diskutujících, protože mi to hlava nebere. A třeba se to bude někomu hodit.
Moje anabáze s CZ P10 C je následující:
- Zakoupeno v prosinci 2022, nalítáno má kolem 1500 – 2000, nejrůznější střelivo včetně přebíjeného, občas zádržka, ale to bude rukama
- Od začátku byl problém se spouští, již to zde několikrát zaznělo – nekonzistentní chod, zasekávání, tvrdá, přeskakující, nevím, jak to přesně popsat. Přičítal jsem to rukám, ale po vyzkoušení řady dalších P10 C bylo jasný, že moje spoušť je fakt tragická.
- Řešení taky jasný, TOPstřely, výměna spouště a pružiny, zlepšení ohromné, měl jsem fakt radost!
Jenže zde to bohužel neskončilo:-)
Řekl jsem si, že když mám tak skvělou spoušť, tak že si zbraň i vyčistím. Komplet. Do posledního šroubku. Zakoupil jsem top echt nano gun čistidlo, ale nechci psát konkrétní značku, ať to nezní jako pomluva nebo kritika. Zbraň jsem vyčistil, bordelu dost, složil a málem spadnul pod stůl (+ vzal nákupko a šel pro G17). Spoušť (už nová z TOPstřely) opět tragédie. Ne jako origo, ale skok zpět markantní.
Nálada pod psa, půl dne v háji. Až jsem si uvědomil, že jednotlivé díly po vyčištění a usušení byly, jak to říct – jakoby na nich „něco“ bylo, asi to nano:-) Zároveň jsem si nějakým zázrakem vzpomněl na příspěvek #1502 v této diskuzi (o tom, že se P10 nemá vůbec mazat + hejty, jaká to je blbost, s čímž jsem ještě před cca hodinou souhlasil).
Nicméně jsem zbraň opět do posledního šroubku rozebral, díly naházel do misky, zalil lihem z hobby marketu, nechal louhovat, přejel kartáčem, vysušil a složil. Ani kapka oleje, ničeho, vše jen odmaštěno a vyčištěno. A spoušť naprosto dokonalá, příjemná, žádné poskakování, drhnutí a zasekávání.
Zatím tam není ani kapka oleje, ale mezi závěr a tělo něco kápnu, kovové plochy, které se nasucho dřou o sebe, to mi přijde jako zvěrstvo.
Dává vám to smysl nebo mi něco uniklo?



medvěd
Příspěvky: 36

Příspěvek#3695 » čtv 23. bře 2023, 00:27

EDIT: tak jsem to celé komplet (bez zápalníku) promazal, a spoušť je pořád super. Takže to čistidlo nechalo na plochách nějaký bordel... Každopádně jsem rád, že nemusím dřít kov na kov bez oleje.



DBruno
Příspěvky: 41

Příspěvek#3696 » čtv 23. bře 2023, 07:30

To se mi nějak nezdá. Nesložil jsi to spíš špatně? :)))) Já vždycky vše namažu a pistole chodí pořád stejně :) To mazivo nemůže mít na chod takový vliv.



DBruno
Příspěvky: 41

Příspěvek#3697 » čtv 23. bře 2023, 07:32

Lucas96 píše:JYbour: Mám jednu doma, je to úplně první model a lezou mi čepy ven od úplného začátku, v práci ji mám 4 měsíce a zatím nic neleze takže to na Loctite nevypadá ;)


A u soukromé pistole jsi to vyřešil Loctitem? nebo na to prdíš?



JYbour
Příspěvky: 222

Příspěvek#3698 » čtv 23. bře 2023, 07:57

medvěd píše:+ vzal nákupko a šel pro G17


Já po roce s P10c taky vzal nákupko a koupil G19 a teď jsem rád, že jsem hned p10 neprodal a zase se k ní velice rád vrátil, je vlastnostma nesrovnatelně lepší, nějakou kvalitu neřeším, protože obě pistole fungují stejně (p10c spolehlivěji) a ani na kraj životnosti se během svého používání ani nepřiblížím.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#3699 » čtv 23. bře 2023, 08:11

Medved: rozhodne par kapickama namaz mista, která vyrobce v navodu uvadi. Tj. voditka zaveru, uzamykaci ozuby na hlavni apod. Proste jak pises, tam kde jde kov na kov. Jinak nemaz nic. A bude to ok.



medvěd
Příspěvky: 36

Příspěvek#3700 » čtv 23. bře 2023, 10:17

DBruno píše:To se mi nějak nezdá. Nesložil jsi to spíš špatně? :)))) Já vždycky vše namažu a pistole chodí pořád stejně :) To mazivo nemůže mít na chod takový vliv.


No, splést se může každý, ale je to dobře, zas taková raketová věda to není. Dělal jsem to už mockrát... Ve finále je to pár součástek, co dohromady dělají tak úžasnou technologii, jako je zbraň, i to mě na tom baví.



medvěd
Příspěvky: 36

Příspěvek#3701 » čtv 23. bře 2023, 10:20

JYbour píše:
medvěd píše:+ vzal nákupko a šel pro G17


Já po roce s P10c taky vzal nákupko a koupil G19 a teď jsem rád, že jsem hned p10 neprodal a zase se k ní velice rád vrátil, je vlastnostma nesrovnatelně lepší, nějakou kvalitu neřeším, protože obě pistole fungují stejně (p10c spolehlivěji) a ani na kraj životnosti se během svého používání ani nepřiblížím.


Mám takové tušení, že pro nějakého Glocka brzo zajdu, ale to prosím neberte jako hanění CZ nebo konkrétně P10. Spíš myslím, že je fajn mít víc výrobců, pak není ruka vyladěná jen na konkrétní kousek. Taky myslím, že budu mít stejný průběh jako ty - koupím géčko, P10 půjde do šuplete a za nějaký čas se k ní budu rád vracet:-) Prodávat P10 ani náhodou...:-)



medvěd
Příspěvky: 36

Příspěvek#3702 » čtv 23. bře 2023, 10:25

Blacky píše:Medved: rozhodne par kapickama namaz mista, která vyrobce v navodu uvadi. Tj. voditka zaveru, uzamykaci ozuby na hlavni apod. Proste jak pises, tam kde jde kov na kov. Jinak nemaz nic. A bude to ok.


Ano, naprostý souhlas, ono taky slyšet, jak kov vrže o kov, je dost děsivý a je mi té zbraně dost líto... Každopádně chlapi díky za diskuzi!



Lucas96
Příspěvky: 58

Příspěvek#3703 » čtv 23. bře 2023, 20:40

DBruno píše:
Lucas96 píše:JYbour: Mám jednu doma, je to úplně první model a lezou mi čepy ven od úplného začátku, v práci ji mám 4 měsíce a zatím nic neleze takže to na Loctite nevypadá ;)


A u soukromé pistole jsi to vyřešil Loctitem? nebo na to prdíš?


Prdím na to, občas když si při čištění vzpomenu tak to doklepnu, přijde mi že po nějakých 3-4k výstřelech to přestalo vylézat :lol:

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#3704 » pát 24. bře 2023, 21:23

Medvěd : já svoje HS (též striker) mažu dle výrobce jen dráhy závěru, plochy vně komora vs závěr a konec hlavně, problémů nula. Koresponduje s tvým druhým zjištěním.

Když spoustovy mechanismus vycistim jen kartáčem a hadrem od prachu a apod a mazání výše, spoušť jde hladceji.



medvěd
Příspěvky: 36

Příspěvek#3705 » pát 24. bře 2023, 22:33

audis: jo, přijde mi to zajímavý, ale přesně takto to je. Sice jsem se k tomu musel hodně protrápit, ale zas tu zbraň mám už uvnitř hezky ošahanou:-) Teď mám svoji spoušť fakt rád! Na auto nesáhnu, to jen servis, ale u zbraně mě nenapadlo, že bych si to neměl servisovat sám. Taky může přijít doba temna a žádný servis na zbraně nebude dostupný...
Otázka možná trochu OT: držíte si doma třeba nějaké náhradní díly? U P10C třeba plastové vedení vratné pružiny, bicí mechanismus...
Borci díky, jdu sušit:-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů