CZ P-10C



dusky
Příspěvky: 34

Příspěvek#3271 » úte 16. úno 2021, 14:10

KapitánPacička: v poslednej vete si povedal odpoved a nasledne si sa spytal opat :)

Fotka co si pridal, je asi zo starej verzie, kedze ma naviac pin a aj vypustac zasobnika je stary.
Stale skusam ako to treba namacknut tak, aby to seklo, aj so skratenim medzery sa mi to nepodarilo nasimulovat (normalne velke ruky aj dlzka prstu, model 2019).

Skor mi vadi, ze sa hybe chrbatu hornej casti. Vymenit ho bola katastrofa - oproti tomu ako sa to robilo na P-07.

Ad brnenie prstu som si nevsimol - ale tato zbran je pre mna skor dodatocna - skusim si to viac vsimat. Avsak nestrielam z resetu supuste a ani ju nepinujem dozadu pocas cyklu vystrelu.



KapitánPacička
Příspěvky: 297

Příspěvek#3272 » úte 16. úno 2021, 14:46

dusky: Psal jsem to na rychlo, bo neni cas, takze to hold musis nejak prelouskat, aby to davalo smysl.
Foto jsem nede stahnul z netu, jen jsem potreboval fotku, kde je zbran nadrcnuta, abych mohl oznacit ono misto, ktere brani hladkemu stisknuti spouste.
Jak jsem psal, ja mel model 2020 a ten problem tam byl. Jestli maji ty "Jazycky" spouste nepresne vyrobene, maji velikou toleranci, tak se neni cemu divit. Ze nekdo ma ten problem, a jiny uzivatel ne.
Tohle se ale nesmi vubec stavat, aby takove vyrobky opoustely tovarnu !

Osobne znam vice strelcu, kteri se te pistole rychle zbavilo, prave pro jeji nedostatky a bidne zpracovani.

Jasne, ze se najdou "spokojeni" uzivatele. Ale vetsina techlo lidi, maji bud to opravdu stesti, ze se jejich pistole podarila vyrobit. Nebo ta druha kategorie uzivatelu, kteri vystreli 3 krabicky za rok, kde jejich strelecke pozadavky, zvladne i stara CZ 50 :-D Tudis muzou rici, ze CZ P10 C je super zbran.



milonk
Příspěvky: 101

Příspěvek#3273 » úte 16. úno 2021, 17:52

@LordSalix: hehe, tak me to nedalo a zacvakal jsem si se spousti nasucho a pomalu z ruznych uhlu a fakt to pri blbem uhlu zatahnuti stale dela. Takze jsem se podvedome naucil tahat za spoust presne kolmo a uz mi to ani neprijde :-). Kdyz to porovnavam se SFP9, tak ta ma prece jenom mnohem vetsi vuli pri vuli namacknuti. Takze ja bych nerekl, ze jsou jazycky spouste nepresne vyrobene. Holt netoleruji nepresne namacknuti. Co komu vyhovuje, at si rozhodne kazdy sam. Kdyz o tom tak zpetne premyslim, tak po koupi F ka se mi trochu zlepsila presnost pri rychle strelbe. Mozna je to tou spousti, ze me donutila k lepsimu uchopu (zlepsila se mi presnost i u SFP9).



Vladimir9
Příspěvky: 26

Příspěvek#3274 » úte 16. úno 2021, 20:01

Správně si to popsal milonku.Pistole není krumpáč. Pokud někdo nemá zažité správné návyky v ovládání zbraně, ať si nestěžuje.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#3275 » úte 16. úno 2021, 20:34

Nič v zlom, ale keď zbraň potrebuje "zažité správne návyky" aby vystrelila, tak mi asi bude presne na dve veci, za napísanie ktorých na plnú hubu by tu bol ban!
Na zemi, kopnutý do hlavy, držiac jednoruč slabou rukou, budem asi ťažko hľadať tie "zažité správne návyky"...
:evil:



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#3276 » úte 16. úno 2021, 20:49

Igrlik píše:Nič v zlom, ale keď zbraň potrebuje "zažité správne návyky" aby vystrelila, tak mi asi bude presne na dve veci, za napísanie ktorých na plnú hubu by tu bol ban!
Na zemi, kopnutý do hlavy, držiac jednoruč slabou rukou, budem asi ťažko hľadať tie "zažité správne návyky"...
:evil:

No, tak tohle bych podepsal.



milonk
Příspěvky: 101

Příspěvek#3277 » úte 16. úno 2021, 22:05

@Igrlik: nechci byt off topic, nicmene dle me prave v tuhle chvili potrebujes mit veci zautomatizovane ve svalove pameti a nepremyslet o tom. Pokud chytnes pistoli nakrivo a vystrelis panu bohu do oken, tak je ti to na nic. Takze fixace spravnych navyku je velice dulezita a proto prece chodime cvicit, ne ? :-)
Ja jsem si vlastne az po LIrdSalixove postu uvedomil v cem mi ta P10 spoust zrejme pomohla...
Ale nechci se hadat, nejsem zadny profik, mozna me nekdo vyvede z omylu nejakymi lepsimi argumenty a asi i v jinem vlakne.



KapitánPacička
Příspěvky: 297

Příspěvek#3278 » úte 16. úno 2021, 23:05

Vladimir9: Co jsi napsal, neni spravne co se tyka problemove spouste. Trosku se nad tim zamysli a snad prijdes na to, ze nemas pravdu. Mozna chces vypadat, jako ostrileny dobrodruh, ale vubec do toho nevidis ;)
Ano drilovat je dulezite, mit zazite navyky je podstata toho, ze i ve vypjate situaci, dokazu pouzit zbran. Ovsem, jestli nekterym strelcum vyhovuje trosku jiny uchop a polozeni prstu na spoust, pri cemz, tehle pistoli zacne pridrhavat spoust, tak je problem ve zbrani, nikoli v obluze. Tady se bavime opravdu o polozeni prstu o nekolik milimetru jinak, a nastava problem spousteni :!: Tohle neni v poradku.
Navic je zde i ta moznost, ze mas na rukou rukavice, ktere pri stisknuti spouste malinko propruzi, takze "jazycek" nebude uplne domacknut. Coz bude mit za nasledek toho, ze se ti spoust uplne pridrhne a kdyz preci jen vystreli, muzes ranu (zasah) strhnout klidne o metr vedle. Kde se muze klidne nachazet jina osoba.

Jak je videt, nekteri strelci si stale mysli, ze kdyz by melo dojit k pouziti zbrane, tak na ne utocnik bude cekat: Nez si zavazou tkanicky, rozepnou bundu, vytahnou zbran, rozdychaji se, uklidni se, zamiri na cil, prst si "krasne" polozi na spoust a muze se zacit :twisted:

Igrlik a Indian: Naprosty souhlas :thumbup:

Omlouvam se za OT, vratme se ke spousti CZ P10 C.



Meru
Příspěvky: 9

Příspěvek#3279 » pon 8. bře 2021, 20:27

Je až s podivem kolik hypochondrů a expertů na zbraně se tu schází.
Nicméně se svojí P10kou se blížím počtem vystřelených nábojů číslu příspěvků v této diskuzi. Kupovaná počátkem roku 2020. Zatím absolutně bez závad. Závada byla všehovšudy jen jedna a to selhač, tudíž pistole má čistý štít. Střílí velmi přesně a spolehlivě. Co víc si přát?



KapitánPacička
Příspěvky: 297

Příspěvek#3280 » úte 9. bře 2021, 00:30

Namlouvat si muzes co chces, v tom ti nikdo nebrani. To ze ti to dokazalo vystrelit neco pres 3k naboju, je opravdu "excelentni vysledek."
Neboj se nic, drive ci pozdeji se to projevi ;)

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2412

Příspěvek#3281 » úte 9. bře 2021, 08:56

Meru: Problém s CZ je, že za prémiovou cenu nabízí nízkou kvalitu. Někdo koupí kus, s nulovými vůlemi, jiný má smůlu, vypadává kolík, vůle jsou příšerné, někdy jsou vady nepřehlédnutelné. Buď rád, že máš dobrý kus, jiní takové štěstí nemají. Pokud máš pocit, že nevíš o čem mluvíme, tak se musíš rozhlédnout v širím okolí.



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#3282 » úte 9. bře 2021, 13:56

@Meru: Úhel pohledu. Ta část majitelů, kteří mají starší, problematičtější verze, bude slyšet. A ne vždy bude problém mezi pažbičkou a podlahou, Glocku trvalo 30 let, než odladil model 19 do současné podoby.

Ty tisíce dalších majitelů celosvětově, kterým P-10C funguje bez problémů i po tisících výstřelů, nemají důvod se ozývat. Leda když jde o tuning, doplňky a tak.



LDK
Příspěvky: 112

Příspěvek#3283 » úte 9. bře 2021, 14:59

Proč se tu stále opakuje “prémiová cena”? Třeba špatně hledám, ale levnější než 10C je tak akorát PPQ. I ten G19 je o 2200Kč, tzn. cca 13% dražší.

Ví vůbec někdo jaké je procento těch problémových kusů a jaké je pro porovnání u konkurence? Kdybych čerpal info jen z tohoto fora, tak nabydu dojmu, že koupit funkční kus je pomalu zázrak a i tak se mi do roka rozpadne v ruce.
V okruhu mých kamarádů a známých je 7x P-10C, 2x S a jedna F z let 2017-2020. Kolik mají nástřel nevím (na své C mám přes 7000) a nikdo z nás problém ještě neměl.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2412

Příspěvek#3284 » úte 9. bře 2021, 21:51

Při rychlém srovnání cen je základní Glock G19, gen3,o pár stokorun levnější, gen4 mírně dražší a až gen5 je dražší o ty 2,2 tisíce. Výhodou Glocku je nicméně konzistentní velmi dobrá kvalita. Ať vezmeš z krabice co vezmeš, rozdíly budeš hledat těžko.



LDK
Příspěvky: 112

Příspěvek#3285 » úte 9. bře 2021, 22:15

Také v té krabici ale budu těžko hledat slušnou spoušť a použitelná mířidla.

Takže se ještě jednou ptám - dokáže mi tu někdo vysvětlit tu "prémiovou cenu" a problematičnost?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Haluziak a 2 hosti