CZ P-10C



KapitánPacička
Příspěvky: 297

Příspěvek#3286 » úte 9. bře 2021, 23:31

LDK:
Obavam se, ze nejsi zcela v obraze o tom, jake problemy tahle pistole mela a stale ma !
Miridla nejsou spatne, to souhlasim. Ale o te spousti bych radeji pomlcel. Bylo to zde resene nekolikrat. Ze se casto vyskytuje problem, pridrhavani jazycku spouste, nebo brneni (klepani) do prstu, pri strelbe. Stale vylezani cepu (koliku) kontejneru, praskani ramu zbrane, ozvykane kontejnery, praskani vyhazovace...

Tohle vsechno jsou prave ty problemy zpracovani, kdy se jim "necekane" nesejdou tolerance, a zavady jsou na svete. Proto je to vec nahody, kdo si jaky kousek zrovna koupi. Pokud by bylo vsechno jak ma, tak by takovehle problemy nikdy nikdo nemohl mit :twisted:

Kdyz jsem tehda kupovl CZ P10 C, tak ze 4 kusu mela nejmensi vule. A opravdu byl setsakra rozdil, mezi tema ostatnima. Zemedelske tolerance hadra. I pres slusne dopasovani, delala problemy... :roll: Takze rychle sla z domu.
"Nejsem tak bohaty, abych si mohl kupovat nekvalitni (levne) veci."

Cena G19 vs CZ P10 je takrka podobna. Ovsem jen s tim, ze Glock dava 5 let zaruku, nebo 40k vystrelu. Kdezto CZ jen 2 roky. Na to jsi asi trosku zapomel ;) A v realite tu Cezetu prezije nekolikrat, o tom neni pochyb.

Tim nechci otevirat dohady a hadky, jen je to o tom, ze kazdy ma ruzne zkusenosti z kvalitou tehle pistole :?

Od CZUB mam i presto nekolik zbrani a jsem spokojeny. Ovsem to se jedna o poctive zeleza z davnych dob :) Tim jen chci naznacit to, ze nepatrim k odpurcum CZUB.



LDK
Příspěvky: 112

Příspěvek#3287 » stř 10. bře 2021, 12:41

Ale já ty vyjmenované problémy nikde nepopírám! :) Už potřetí tu píšu, jestli někdo má tvrdá data, aby potvrdil, že se opravdu jedná o takový problém, jako to zde pár jedinců prezentuje a místo toho se tu po xté meldákuje “já jsem viděl tolerance...”. Protože jak jsem psal - já ve svém okolí žádný problém neviděl, když se bavím s lidma na kurzech tak také problémy nemají, ale zde, na virtuálním foru, se ty pistole div nerozpadnou přímo v krabici :shock:

K tomu G: Nejsem fanda Glocku a ani žádný nevlastním (ač jsem kdysi vážně zvažoval G42 jako EDC), ale ani proti nim nic nemám, jen jsem ho uvedl jako příklad, protože je zřejmě nejrozšířenější. Osobně mi nesedí jejich ergonomie a k ceně bych musel připočíst minimálně nová mířidla, možná i spoušť. CZ mi toto nabídla za menší peníze hned z krabice a proto mám ji. Na záruku jsem si ani nevzpomněl a uznávám, že 5 let je fajn, ale jako záruku kvality ji neberu. Kia taky dává na auta 7 let a nemyslím si, že jsou kvalitnějšínež konkurence. Jak se ověřuje 40k výstřelů by mě zajímalo a o tom, kolikrát přežije CZ teda taky nic nevím.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1857

Příspěvek#3288 » stř 10. bře 2021, 14:19

LDK: To, že ti tu reálně napíše několik lidí, že s tou pistolí problém mělo je prostě asi realita. Těžko si to tu všichni vymýšlí.
Já sám jsem P10C měl. Kolík mě z toho vylezl po cca 700 ranách, posílal jsem jí na reklamaci.
Ale pokud bych si měl vybrat koupit si G19 nebo P10C (měl jsem obě pistole), beru znovu P10C (jen bych už bral OR variantu).



LordSalix
Příspěvky: 578

Příspěvek#3289 » stř 10. bře 2021, 15:07

Jo je to strašná škoda, jsou to jinak uživatelsky super pistole. Kdyby nekatovali kosty na každou blbou korunu, ale dali tam místo humpoláckých rollpinů normální plné piny aretované pružinou do drážky, tak (protože ostatní průsery už jsou opravené) si už dneska není moc na co stěžovat. Snad nějaká gen2 v budoucnu?



KapitánPacička
Příspěvky: 297

Příspěvek#3290 » stř 10. bře 2021, 15:34

LDK: Ja te plne chapu, proste ne kazdy mel tu smulu, ze narazil na problemy. Ja muzu s cistym svedomim rict, ze ze streleckeho klubu, kde chodim, tu pistoli melo nekolik strelcu, ale po problemech ji taky dalo v prubehu casu pryc. Uz jsem to psal kdysi tady konkretneji. Je to proste tak.

Me ta pistole taky zaujala, proto jsem ji tehda kupoval. Jeste schvalne jsem cekal, az to bude vychytane a bral jsem posledni generaci rok 2020. Bohuzel to nepomohlo. P10 ma ergenomii perfektni, miridla taky slusne, velikostne tak akorat...Ale bohuzel, ocekavam lepsi kvalitu, nez mi mohla nabidnout :roll:

LordSalix: Souhlas, ty cepy jsou aspolutni tragedie. Jestli zacnou v CZUB s tim neco delat ? Silne o tom pochybuju :lol:

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2412

Příspěvek#3291 » stř 10. bře 2021, 15:41

Snad ještě ta "drnčící" spoušť ze které po stovce ran docela dost brní prst. To je konstrukční vada..



Jonny Eidam
Příspěvky: 4

Příspěvek#3292 » pon 29. bře 2021, 13:14

Zdravím Vás dámy a pánové!
Potřeboval bych poradit ohledně upgradu. Už nějakou dobu přemýšlím, že bych si na svou čezetu chtěl koupit spoušť a pružiny z topstrely.cz, má se spouští a instalací někdo zkušenosti? Čistě teoreticky by mi stačila slabší bicí pružina, ale tu jsem našel jen jako součást balíčku se spouští za 1750, nebo prostě jen neumím hledat.

Další věc, je ta že mám vystříleno zatím pouze přesně 1090 ran. Tenhle problém jsem tu už jednou řešil a bylo mi řečeno, abych (mám pocit) do nějakých 2 000 ran žádné zákroky nedělal z důvodu, že zbraň a její součásti si sedají. Myslíte, že můžu zbrani tím že si vyměním spoušť a pružiny, když si ještě sedá nějak ''ublížit''?

A teď poslední otázka. Nejspíš se teď všichni budete popadat za hlavu, ale chtěl bych se zeptat proč se udává, že spoušť a pružina s odporem 1,6 kg je vhodná především na sportovní střelbu a ne na sebeobranu?

Jde o to, že mám problémy s rukama a odpor originální spouště mi nevyhovuje, potřeboval bych ho snížit aby se přesnost zlepšila a zároveň zbraň chci nosit pro sebeobranu.

Předem děkuju za odpovědi, AŤ TO STŘÍLÍ!!

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2412

Příspěvek#3293 » pon 29. bře 2021, 13:29

Zbrani výměnou neuškodíš, ani není jak. Doporučuji, přenechat to někomu zručnému a zkušenému. Pro takového to nic není a udělá to správně. Případně i přeleští.

Po té, co si to sedne, je na běžné nošení i ta silnější pružina 1,8kg na hraně. (V balení jsou 2). Pružina 1,6kg je opravdu velmi jemná a reálně hrozí, že ji v krizové chvíli (napumpovaný adrenalinem) stiskneš i když nechceš (třeba i začátečník na soutěži). Při terčové střelbě si dáváš pozor a soustředíš se, tam je 1,6kg ok. V krizi se staráš o jiné věci než jemné a plynulé zmačknutí spouště, tam už malý odpor vadí.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#3294 » úte 18. kvě 2021, 19:59

Tak jsem si konečně půjčil na střelnici P-10 C a vystřílel zkušebně 50 nábojů. Přesnost a chování při střelbě byla v pohodě, ale na konci jsem měl pocit, že budu mít na bříšku ukazováku puchýř. Podle správce to byla jedna z prvních P-10 s tovární spouští. Tak jsem se chtěl zeptat, jestli to nějak v pozdějších revizích opravili?

Jinak mi totiž přijde, že tam je nějaký konstrukční problém, kdy se prostě do kohoutu přenáší vibrace při výstřelu, a mám pochybnosti, jestli to půjde vyřešit výměnou spouště. Ne, že bych byl nějaký znalec, ale z pistolí, ze kterých jsem poslední rok střílel (Glock 17, Beretta 92 FS, Shadow SP-01, Alfa Iron Combat), jsem u žádné něco podobného necítil.



ondrush
Příspěvky: 287

Příspěvek#3295 » úte 18. kvě 2021, 20:42

nepamatam si uz, jak na tom bola prva verzia, takze nemozem porovnat z pozdejsou produkciou, ale na mojej OR spust tiez divne kope, po par stovkach ran za den som mal cervenu cast bruska ukazovaku - jak keby na spodku spuste na strane u luciku. Po tych par stovkach to bola ale iba minor inconvenience, v ten isty den som strielal aj z druhej P10C s rovnakym backstrapom a spustou topsfrely - aj ked len jeden ci dva zasobniky a asi je to lepsie, ale nie natolko aby som to riesil a ostavam pri origo spusti. Takze jo, aj na novych sa to deje, ale ci ti to bude vadit je silne individualne

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#3296 » úte 18. kvě 2021, 20:59

Tohle mni dela i origo spoust u P99. Proste sluzebni kropace nejsou delany na stovky vystrelu. Smir se stim, nebo vymen.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#3297 » úte 18. kvě 2021, 21:11

Blacky, ondrush: Po "pár stovkách výstřelů" si dovedu představit už cokoliv, třeba to, že už to neudržím v ruce :). Ale po padesátce mě to překvapilo. Stejně tak ty ostatní pistole, co jsem zmiňoval, taky nejsou nějaké speciálky, a podobný pocit jsem z nich neměl. Asi zkusím ještě nějakou "novější" P-10 a uvidím.



KapitánPacička
Příspěvky: 297

Příspěvek#3298 » stř 19. kvě 2021, 00:36

Asi te nepotesim, ale to kopani do prstu, je bohuzel soucasti zbrane a jeji konstrukce. Nekomu to kope min, jinemu vic.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2412

Příspěvek#3299 » stř 19. kvě 2021, 11:46

Ze zkušenost kovová Topstrely kope trochu víc než platová originální. Přes to je Topstrely celkově komfortnější (pokud nestřílíš stovku ran)



partykiller
Příspěvky: 60

Příspěvek#3300 » pon 28. čer 2021, 09:41

Ahoj, mám novou p10c a i jak čtu na fóru poměrně často drhne jazýček ve spouští o rám při namáčknutí. Nejsem výjimkou. Vadí něčemu pokud jemné strhnu pilnickem hranu aby to tak nezachytavalo o rám? Děkuji

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti