CZ P-10C



DBruno
Příspěvky: 41

Příspěvek#3706 » sob 1. dub 2023, 06:55

photo_2023-04-01_07-52-25.jpg

Má CZP10C. Oproti originálu:
Barva FDE,
Tritium muška a hledí,
Zvětšený hmatník vypouštění zásobníku,
Zvětšený záchyt závěru,
Vylepšená spoušť - nové generace,
Kovové vedení vratné pružiny,
Kryt závěru dural rýhovaný,
Zásobníky mají duralové, taktické dno.
Udělal jsem i tzv. stippling. Zdrsnění.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#3707 » sob 1. dub 2023, 09:23

Kryt zaveru?

Uživatelský avatar
WALACHMOTORS
Příspěvky: 58

Příspěvek#3708 » sob 1. dub 2023, 09:58

Oficialne je to tak pojmenovano ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#3709 » sob 1. dub 2023, 10:47

Co to je taktické dno a k čemu to je?

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#3710 » sob 1. dub 2023, 12:10

Na spodní straně jsou na stranách křidélka jako na vložce, aby se dalo lépe chytit.



medvěd
Příspěvky: 36

Příspěvek#3711 » sob 1. dub 2023, 16:04

DBruno píše:
photo_2023-04-01_07-52-25.jpg

Má CZP10C. Oproti originálu:
Barva FDE,
Tritium muška a hledí,
Zvětšený hmatník vypouštění zásobníku,
Zvětšený záchyt závěru,
Vylepšená spoušť - nové generace,
Kovové vedení vratné pružiny,
Kryt závěru dural rýhovaný,
Zásobníky mají duralové, taktické dno.
Udělal jsem i tzv. stippling. Zdrsnění.


DBruno: koukám, že máš vetší hřbet rukojetí? Taky jsem s tím experimentoval, postupně jsem se propracoval až na největší a bylo to fajn v tom, že při tasení zbraň krásně zajela do ruky. To mělo za následek ale to, že při větším hřbetu jsem musel víc ohýbat zápěstí silné ruky směrem dolů, abych vykompenzoval to zvětšené maso v dlani, které zbraň tlačí nahoru. Nakonec jsem doiteroval zpět na velikost S :D Ty s tím nemáš problém?



kiv61
Příspěvky: 578

Příspěvek#3712 » sob 1. dub 2023, 17:00

medvěd 24.3 :
ND cíleně nedržím, pouze jaksi nevyhazuji "přebytky" např. z výměn pružin, spouští, pažbení atp.
Při větším počtu zbraní mi to nedává smysl a byl to jen další materiál na skladování.
Mám však vesměs soudobé zbraně kde dostupnost nd je vcelku standardní.



DBruno
Příspěvky: 41

Příspěvek#3713 » sob 1. dub 2023, 17:45

medvěd píše:DBruno: koukám, že máš vetší hřbet rukojetí? Taky jsem s tím experimentoval, postupně jsem se propracoval až na největší a bylo to fajn v tom, že při tasení zbraň krásně zajela do ruky. To mělo za následek ale to, že při větším hřbetu jsem musel víc ohýbat zápěstí silné ruky směrem dolů, abych vykompenzoval to zvětšené maso v dlani, které zbraň tlačí nahoru. Nakonec jsem doiteroval zpět na velikost S :D Ty s tím nemáš problém?


Mám dost velké ruce a ještě delší prsty :D Takový tenoučky párečky :D Zkoušel jsem to všechny velikosti a nakonec to L je nejlepší. Nastříleno cca. 2000 a o změně neuvažuju :)



DBruno
Příspěvky: 41

Příspěvek#3714 » sob 1. dub 2023, 17:46

audis píše:Co to je taktické dno a k čemu to je?


CzechJoker píše:Na spodní straně jsou na stranách křidélka jako na vložce, aby se dalo lépe chytit.


Přesně tak. Při ceně cca. 750,- je to strašná lichva, ale opravdu je to mnohem lepší, než origo. Doporčuji.

Uživatelský avatar
milrach
Příspěvky: 86

Příspěvek#3715 » pát 5. kvě 2023, 16:06

Zdarec, mám P10C. Poslední dobou se mně zdá, že mně začala lehce drhnout spoušť. Nepravidelně, někdy ano někdy ne, někdy uprostřed chodu, jindy na konci... Dá se s tím něco udělat ? Někde jsem zachytil že snad pomůže vyleštění ?



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#3716 » pát 5. kvě 2023, 18:19

Jestli to drhne pokaždé jinde a jinak, bude to spíš nějaká nečistota.



medvěd
Příspěvky: 36

Příspěvek#3717 » pát 5. kvě 2023, 19:34

milrach: kolik má +- nastříleno? S P10C jsem si zažil svoje, se spouští i s čištěním/mazáním (viz moje předchozí příspěvky). V současné době jsem se s ní už dobře sžil a nedám na ni dopustit.

Moje dojmy k tématu jsou následující:
- zbraň se nejlépe chová při střelbě = při plném zpětném rázu
- pokud si s ní jen "hraji" a suším, právě se občas projeví to, co popisuješ - občas tu a tam zadrhne spoušť, nic extra, ale je to cítit
- záchyt závěru to samé, při střelbě lze palcem silné ruky ovládat pohodlně, při sušení je to pěkně tuhá potvora
- souhlasím s těmi, co říkají, že CZUB má minimálně u P10 problémy s konzistencí výroby = každá zbraň se chová trochu (i dost) jinak a to jsem jich na střelnicích zkoušel hromadu (všechno to mělo nastříleno pár tisíc, žádná novota)

Co mi pomohlo/nepomohlo:
- vyleštění byla první jasná volba, bohužel bez velkého efektu. Možná jsem zlepšení pozoroval, ale spíš to bylo zbožné přání
- naprosto radikální zlepšení bylo po výměně spouště (https://www.topstrely.cz/kategorie/cz-p ... p10-gen-3/), měnil jsem sám, zvládne to každý průměrný kutil
- také jsem použil kratší bicí pružinu, ale pak je spoušť fakt citlivá, takto bych zbraň nosit nechtěl
- dále dokonalé vyčištění a "prostříknutí" vnitřku olejem na zbraně
- od tohoto "ladění" mám pár tisíc nastříleno, občas vyčistím hlaveň, jinak jsem zatím neměl potřebu čistit

Uživatelský avatar
milrach
Příspěvky: 86

Příspěvek#3718 » sob 6. kvě 2023, 05:46

medvěd: mám nastříleno cca 800, většinou SB 7,5g FMJ. Tu spoušť musím nějak pořešit, popřemýšlím na těma Topstřelama.

Jinak jsem s ní mega spokojen. Za tu dobu 0 závad, asi 2x se mně kousl komolý kužel v náběhové hraně, ale to dělají vesměs všechny pistole. Za největší benefit této zbraně považuji úchop a to, jak skvěle sedí v rukách. Střílím i G175, rovněž špičková pistole, když ji ale veznu do ruky po P10C připadá mně to jako bych držel kopyto...



JYbour
Příspěvky: 222

Příspěvek#3719 » sob 6. kvě 2023, 07:38

Ta spoušť se musí prostě ochodit a do 2tis. to bude “divný”. Dvojitý táhlo spouště drhne na bocích mezi rámem, stačí pár zrnek bordelu a je to hned. Od nova jsem to pořád čistil a mazal, ale pak jsem šel cestou, nechat to tam vydřít a vyplatilo se. A ikdyž nasucho se mně to někdy nezdá, během střílení vždy perfektní. Taky mám ješté G19 gen5, ale bez ohledu na kvalitu zpracování je pro mě p10c top.



medvěd
Příspěvky: 36

Příspěvek#3720 » sob 6. kvě 2023, 09:19

milrach: jo, 800 je málo... Mě asi na P10C (vlastně spíš CZUB) nejvíc štve, že se každý kus chová naprosto jinak. V ruce jsem jich měl hromadu a zrovna u mojí byla spoušť totální tragédie. Mimochodem jeden kolega měl muchu posunutou u nové zbraně doleva tak, že si ji nechal znovu nastřelovat. Přece když mám nastavený výrobní proces, mašiny stejné, tak výstupní součástky jsou jako přes kopírák, ne? Co na toto říkají strojaři? Já jsem nebohej ajťák...
Jinak s Topstřelama to byla zábava - objednal jsem po netu, ale měl jsem děsnýho nerva, že tu spoušť musím mít okamžitě. Takže jsem volal chlapíkovi (kontakt na webu), ten zrovna někde na cestě, já že si pro spoušť jedu a že to je otázka života a smrti. Takže mi to domluvil s ženou, sedl jsem do auta a asi za dvě hodiny jsem ji měl...:-)
Další porodní bolesti v předchozích příspěvcích.
Kdyžtak piš, pomůžeme, jak umíme, pokud máš smůlu na kus, tak to chce prostě poladit, ale nakonec je P10C příjemná zbraň.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů