CZ P-10C



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#3466 » stř 17. lis 2021, 17:26

@Honzajan: Ne každý měl smůlu na vadný kus. Zároveň si výrobce kusy, které posílal k review asi pohlídal a na netu dohledáš i lidi, kteří si P10c koupili sami, nalítali s ní tisíce a tisíce výstřelů a pořád šlape. Ale kdo se ještě teď rozčiluje nad vadami první série někdy z roku 2017, je tak trochu naiva ¯\_(ツ)_/¯



vendelin
Příspěvky: 108

Příspěvek#3467 » čtv 18. lis 2021, 14:00

Já u jedné takové z konce roku 2017 zrovna řeším problém s blokátorem úderníku. Když demontuji závěr a rukou zachytím úderník na záchytu, stačí poklepat prstem na závěr nebo tiše zakašlat a cvak - blokátor uhne a úderník udeří. U druhé, novější, zbraně se toto nestane.
Myslíte, že to může být únavou pružiny blokátoru (9000 výstřelů), nebo se mezi tím změnila konstrukce blokátoru? Zvažuji dát novou pružinku nebo rovnou celý blokátor.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#3468 » čtv 18. lis 2021, 15:48

Ono to tam celé uvnitř jezdí a kroutí se, je to nic moc konstrukce a k tomu špatné materiály a nepřesné tolerance... V novějších modelech to vylepšili drážkou, která sestavu vede a drží, ta je pak vidět hned zezadu jako malý čtvereček vedle čela závěru. Takový rozdíl mezi tvými dvěma zbraněmi by si ale asi viděl. Co se týše pojistky samotné, tak ona to drží dost silou vůle, CZ se k tomu vyjadřuje tak, že ani nemá ambice striker zastavit, ale pouze zpomalit .. přčemž se tím navíc ohobluje a drží čím dál méně. Takže i samotné testy mohou pojistku oslabit, možná by tam opotřebení taky bylo vidět.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



vendelin
Příspěvky: 108

Příspěvek#3469 » čtv 18. lis 2021, 16:03

Díky za reakci. Máš naprostou pravdu s tím čtverečkem, stará nemá, nová má. Jsou díly v tom bloku kolem úderníku zaměnitelné mezi starou a novou verzí, nebo ta drážka vyžaduje jiné?
Předpokládám správně, že vyměna pružinky a blokátoru by mohla pomoci (méně unavená pružinka, neohlazený blokátor)?



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#3470 » čtv 18. lis 2021, 16:07

Tu starou jsem neviděl, ale ta nová má po celé délce žebro, které zajede do té drážky a zabraňuje protáčení. MInimálně celé sestavy tak kompatibilní nejsou, drobné dílky možná ano. Výměna by asi mohla pomoci, ale ty díly asi nepůjdou sehnat, prodává se jenom komplet sestava zápalníku a to asi už jen ta nová. Ale napsal/zašel bych do zbrojovky, u těch starých modelů je to v podstatě přiznaná vada konstrukce a mohli by to zdarma poslat.



vendelin
Příspěvky: 108

Příspěvek#3471 » čtv 18. lis 2021, 16:15

Ok, díky. Zajdu tam, uvidíme, co mají. Podle webu to vypadá, že se dají sehnat i jednotlivé díly sestavy zápalníku - https://prodejna.czub.cz/CZ-P-10-c14_141_4.htm



vendelin
Příspěvky: 108

Příspěvek#3472 » čtv 18. lis 2021, 17:55

Když už se hrabu v zápalníku, zmíním, že jsem byl překvapený, jak byl po demontáži zanesený nalepenými mosaznými pilinami, hlavně tedy v přední části. Asi se vyplatí ho občas vytáhnout a očistit.
Mažete ho někdo nebo lépe nechat nasucho?



Hankye
Příspěvky: 74

Příspěvek#3473 » čtv 18. lis 2021, 19:16

Já jsem teda z jiný strany barikády (glock) ale řekl bych že to bude poplatný plošně. Zápalník a zápalníkovej kanál musí bejt vždy suchej a bez oleje. Záchyt zápalníku kapku dostane ale dovniř nesmí přijít nic



JZFireworks
Příspěvky: 95

Příspěvek#3474 » pát 19. lis 2021, 08:01

Já se přiznám ze to lehce namazu :lol:
Na prsty dam kapku oleje a cely úderník včetně pružiny namazu lehkým filmem oleje :lol:
Dělám to 1500 ran co má P10C zasebou a ze by se na nej něco extra lepilo se říct nedá, po střelbě 100-150 ran čistím a je jen lehce očouzený v přední části ;)

PS: udělal jsem to i u nového glocka 43 - zatím bez výstřelu, čekám na prukaz zbraně :D



Hankye
Příspěvky: 74

Příspěvek#3475 » pát 19. lis 2021, 09:11

No ono právě proto to má plastovej kontejner, protože je samomaznej. Obecně u všech těhlech plastovejch krámů se zápalník nemaže - ostatně třeba u G je to psaný přímo v návodu. Je to především proto, že se na to lepí bordel, kterej když se dostane na čelo zápalníku tak to neodpálíš. Obecně jsem toho názoru, že tyhle zbraně je skoro menší zlo nenamazat vůbec než z toho mít olejničku. Na kompletní údržbu po velkým čištění stačí asi 6 kapek oleje.
Ale to je na jinej topic tak se omlouvám za OT



xdavx
Příspěvky: 12

Příspěvek#3476 » ned 21. lis 2021, 23:31

Honzajan píše:p10c nemela nejlepsi spoust na trhu ani v dobe uvedeni, ne tak dnes. Ja videl taky hromady videi, jak si je amici chvali, ale nikde jsem u nich nevidel videa jak praskaji ramy, vyskakuji pruziny, vylezaji cepy a cela zaveru, nefunguje blokace uderniku, proste realita starsich p10c, ktere tak chvalili. At chcem nebo ne, tihle sasci to nedelaji zadarmo, z youtube uz se nesypaji penizky nejaky patek a tak ci chleba jis, toho pisen zpivej.


Hele tvoje hejty neberu, kamkoli se podivam jen do CZ rypes. A nemyslim si, ze nazor jednoho, kterej furt ma kecy proti CZ lze brat jako smerodatny, oproti asi dvaceti recenzim na youtube nebo na forech. mozna bys mel trochu ubrat, protoze zbytecne pak lidem doporucujes neco o cem pres svuj hate pristup vis kulovy. diky.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#3477 » pon 22. lis 2021, 11:18

Hejt, vim kulove? P10sc jsem mel. Ladil spoust, takze vim, co je a co neni u p10 mozne. Taky jsem mel a mam jine kvery, tak vim, jake spouste maji a fakt se p10 nechyta na Canik\Walther\HK to je fakt, ne hejt, pocit atd.
To, ze vyskakovaly pruziny, lozily cepy ven z ramu, je taky fakt, viz mistni forum navzdory tomu, ze youtuberi mazali med kolem huby jak chteli.
O blokaci raci moc nemluvim, protoze polovina lidi tady ani nevi, jak ji otestovat. Pak by tady toho bylo jeste vic. Kdyby tohle vsechno byly jen moje hejty, tezko by zbrojovka delala uz xty upgrade p10tky.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#3478 » pon 22. lis 2021, 13:52

Navic stale tvrdim, ze p10 je jedna z nejlepe se chovajicich plastaku. Ale to asi taky hejt.



Motostrelec
Příspěvky: 110

Příspěvek#3479 » úte 23. lis 2021, 12:23

Hoši, nerad se do takových hadek co je lepší pouštim, ale musim se P10 zastat. Tak zaprvé, nedávno jsem měl tu čest s Walther PPQ P5 Match a spoušť v jednom místě teda ošklivě zadrhla, no a pak následně HK VP9 Match a tam drhnutí v celé oblasti namáčknutí, k tomu vůle celého spoušťového kontejneru... No muj prst se teda fakt ještě rád vrátil na spoušť P10.

No a ohledně té blbosti s blokací zápalníku P10 - pokud si zápalník budete pouštět z napnuté polohy (prstem) na blokaci, tak ano blokaci si zničíte. Ale to je stav, který nikdy v té pistoli nenastane. Plného napnutí zápalníku do zadní úvratě dosáhneš jedině zmáčknutím spouště, ale v tu chvíli je páčka blokace již odsunuta zápalníku z cesty :-) Tak že takové to Youtubové pouštění zápalníku na blokaci, až přestane blokovat je tupost, kterou si akorat blokaci zničíte.



xdavx
Příspěvky: 12

Příspěvek#3480 » úte 23. lis 2021, 22:52

presne, mam S a SC a P01, mel jsem v ruce G17 19 26, Canik TP9, a S top, sice jsem tam dal top strely a tak mam original na SC a v porovnani s ostatnimi vyrazne lepsi chod, lepsi wall lehke ostre krapnuti, fakt nechapu jak nekdo furt muze psat jak jsou ty spouste hrozne. Ony to totiz jsou opravdu asi best SF na trhu. a pokud nekdo pise, ze canik ma lepsi trigger nez P10, tak na primo rikam a stojim si za tim ze lze, a to me vytaci, protoze tady bychom se meli bavit normalne, a ne ze tu budeme ventilovat svoje hejty. Krom meho nazoru jsem schopen dodat minimalne tri videa a pet recenzi P10 vs canik kde bude dana prednost P10. Jsem schopen i dodat recenze na jine zbrane vs P10 kde je jednoznacne dana prednost P10/ Muzeme se klidne vsadit zda HONZAJAN bude schopen dodat to same, kde budou lidi canik preferovat pred P10, protoze to co nesnasim je, ze ma nekdo pocit, ze vse vi nejlip a i kdyz mu deset lidi rekne ze nema pravdu, tak si porad bude vest svou.... Uz jsem to psal nekde, jedine co jsem videl kde byla P10 odsunuta byl Arex. Ten chci koupit jeste tento rok a presvedcit se sam. Bylo by to pro me prekvapeni a to i neprijemne, protoze me Arex trochu strasi svou minimalni podporou.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů