CZ P-10C



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#3481 » stř 24. lis 2021, 10:25

Mozna ze v tvych ocich nekdo lze a pritom jenom sam nemas rozhled. Jestli Canikem myslis tp9 s da\sa spousti, tj. snad nejstarsi model, tak se nedivim, ze ti vsichni lzou :D To je totiz asi jakobychom se bavili o p10 a tys celou dobu mluvil o p01, pismenka a cisla stejna, zbran ale jina. Klidne si Arexe kup, lepsi z krabice neni, ale narozdil od hk,waltheru, sigu atd. jejich minimalni podpora znamena, ze do tydne tu mas cokoliv krome cislovanych casti.
Edit: na co resit recenze, kdyz to, co me zajimalo, jsem vlastnil a mohl porovnat realitu a z toho dojit k nejakemu zaveru. Je mi uplne fuk, k cemu dosli recenzenti, kdyz ja osobne jsem dosel k jinemu zaveru.
Blokace uderniku je jako posledni instance. P10M ji treba vubec nema. Ale jeji provedeni na p10 je fakt forove a videl jsem i kus, kdy ji prostrelil udernik z predepjate pozice, ne z plneho natazeni, ale to stejne nic neznamena, protoze udernik nema dost energie k odpalu.



Motostrelec
Příspěvky: 110

Příspěvek#3482 » stř 24. lis 2021, 13:31

Ano, asi se shodnem na tom že blokace není prostě "TROTLFEST" a výrobce zřejmě nepočital s jejím záměrným a ničením youtubery :-D Ale i tak seš stále na straně bezpečnosti a zápalník který spadne jen z předepnuté pozice nemá prostě dost energie pro odpálení zápalky, což mimo jiné dokazuje, jak píšeš i absence blokace v modelu M.



vendelin
Příspěvky: 108

Příspěvek#3483 » ned 28. lis 2021, 14:22

Jak jsem napsal výše, blokátor u mé P-10 už moc neblokoval. Výměna za nový blokátor (cca 80 Kč) situaci dramatticky změnila. Teď drží a nepustí. (Upřímně, z plného natažení to zkoušet nechci.)

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#3484 » ned 28. lis 2021, 15:09

Kde jsi sehnal samotný blokátor, já myslel, že se dá koupit jen celá zápalníková skupina včetně pružin a kontejneru. Bylo mi řečeno, že zvlášť nelze.



vendelin
Příspěvky: 108

Příspěvek#3485 » ned 28. lis 2021, 15:27

Prodejna CZ v Praze je například má - https://prodejna.czub.cz/CZ-P-10-c14_141_4.htm

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#3486 » ned 28. lis 2021, 20:21

Díky, tohle mi pomohlo :)

Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 128

Příspěvek#3487 » stř 8. pro 2021, 23:12

Dobrý den.
Ještě jednou se obecně poptám…
Střílím ,,rekreačně“ cca třicet let ze svých různých zbraní, obměňovaných ve svém trezoru a chci si na postarší kolena v rámci svého koníčka a případnou zákonem povolenou obranu koupit finální novou pistoli. Omlouvám se glockařům, ale Glock mi nějak celkově v ruce opakovaně nesedí (nikdy neříkej nikdy) a případné zkušenosti probírám s kolegy… Zvažuji CZ P-10 C. Na střelnici jsem se ale u této zmíněné od kolegy půjčené zbraně setkal s nepříjemně drhnoucí spouští v základním provedením, v jiných několika málo případech nebyl problém a nechci tuto zkušenost (jen během podzimu na střelnici navzájem pět půjčených zbraní) generalizovat, bylo to jen jednou.
Nákup zvažuji někdy začátkem prvního kvartálu nového roku a případné další zdražení není pro mě podstatné…
Mířidla mi na možnou obranu stačí podle konfigurátoru CZUB základní, stejně bych odstřel padoucha na víc než deset metrů u soudu jako krajní nouzi neukecal, na mířenku mám něco jiného...
Takže prosím (asi podruhé ?) uživatele této pistole o zkušenost, zda jít do takzvaně vylepšené duralové spouště…
Ještě jen dva dotazy na znalé:
- nijak jsem to na střelnici u půjčených zbraní nezkoumal, ale je na zbrani rozpoznatelný rok
výroby?
- má někdo info o lepším vyřešení blokace úderníku u CZ P-10 C v příštích výrobních sériích?
Díky za nevysejřovací odpovědi…
Din



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#3488 » čtv 9. pro 2021, 07:49

P10c mám jen rok, tj cca 2000 ran a je to po dlouhých úvahách mezi Glock 19 MOS FS, Waltherem a CZ moje první plastová pistole bez kohoutu.
Kovovou spoušť mohu jen doporučit. Přijde mi příjemnější a nikdo ze známých proti ní neřekl ani slovo (je lepší než základní plastová).
Navíc mám jen variantu OR, tritia a kovovou zátku úderníku.
Uložení úderníku je u nových verzí upravené, aby nedošlo k vyskočení pružinky. Opotřebení na pojistce za rok a 2000 ran nevidím. Úderníku jsem čistil jednou preventivně.

Jediné co bych možná měnil je pořízení hlavně se závitem případně verzi SC. Jsem zmlsaný z jednořadých pistolí. Pro IWB nošení je pro mne P10c se světlem a kolimatorem až dost velká. A na OWB by mne pár cm délky navíc netrápilo. Ale tím neříkám, že není nositelná.
Ale prostě o cz 92 v IWB pouzdře vůbec nevím. Bersa Thunder 380 v IWB v pohodě, jen v anatomické autosedačce ji trošku upravím polohu. P10c zatím cítím stále. Už má svůj objem a je cítit i v hybridním vnitřním kydexu. Ale také nich si zvykl.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#3489 » čtv 9. pro 2021, 08:46

@Din, firemní hliníková spoušť je jen estetický prvek, kvalitu ani chod nijak nezmění. Někdo má holt smůlu na špatný kus, jako výše popisiješ a drhne mu to, nebo dělá neplechu. Ve většině případů si ale spoušť po 500 ranách sedne a oběhá se. Řešením "problému" je spoušť od Topstrely a nechat mechanismus přeleštit..

Pokud to chceš výhradně na sebeobranu, tak bych hlaveň se závitem, nebo verzi SC asi vynechal. Ztrácí se tím kompaktnost.



JZFireworks
Příspěvky: 95

Příspěvek#3490 » čtv 9. pro 2021, 17:53

Mám spoušť od CZUB dural - vystřeleno kolem 1600ran. Mě nedrhne ani mi z ni nebolí prst jak nekdo občas zmíní - oproti Glocku 43 kterého jsem teď pořídil ... dal jsem z něho 30 ran a prst mě lehce brněl :lol:



KUL
Příspěvky: 61

Příspěvek#3491 » ned 12. pro 2021, 20:39

Tento víkend nainstalovaná nová spoušť od TOP střely a bicí pružina vyměněna za 1,8kg.
Po 50ranách jsem měl prst od spoušte úplně rozsekaný a už jsem to dal nemol dávat.
Nevím co je špatně, ale budu se muset asi vrátit ke klasické spošti. Máte někdo podobnou zkušenost?

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#3492 » ned 12. pro 2021, 21:58

Ano, oproti plastové prst víc brní, ale nepotkal jsem nikoho, kdo by měl rozsekaný prst. Ani po sto ranách. Jestli je ti to nepříjemné, budeš se muset vrátit k původní, tam už jiné řešení není. (už jsem tu o tom dříve psal)



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#3493 » ned 12. pro 2021, 23:04

Koukam ze uz mam ucet zase odblokovany :mrgreen: :clap:

Ja porad nejak nedokazu pochopit, proc si tuhle pistoli lidi kupujou, kdyz ma porad tolik problemu a celkove ma hodne slabych mist, ktere ja osobne nedovedu akceptovat, abych si ji znovu poridil :?

Je zde spousta informaci o tom, ze ta pistole i kdyz uz prodelala ruzne upravy, porad neni dostatecne vychytana a stale se prodava :geek:

Ten rozsekany prst, je bohuzel casty problem u tehle zbrane. Maji to konstrukcne nedoresene, nekomu to klepe do prstu lehce, jinemu hodne. A casto i s origo spousti.

To je potom "radost" strilet, kdyz pokrabicce naboju uz cloveka brni prst.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#3494 » pon 13. pro 2021, 16:23

Protože CZUB živí prodej ozbrojeným složkám a ty mají jiná kriteria. Jejich zakázky jsou víc politika, než otázka kvality. Civilní trh (zvláště český) je pak pro ni jen nevýznamná položka. Nutné zlo.



Alesh31
Příspěvky: 112

Příspěvek#3495 » pon 13. pro 2021, 16:27

Mám P10 ku skoro 4 roky. A vůbec žádné problémy s ní nemám.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 21 hostů