Vůle záchytu závěru

Původní i klony


adresat93
Příspěvky: 19

Příspěvek#1 » pon 14. led 2019, 18:44

Zdravím přátele 1911 :-D

Chtěl bych vědět, jakou vůli mají na vašich zbraních záchyty závěru. Pokud je závěr v běžné přední poloze a já zatlačím na záchyt z pravé strany (tedy jako bych chtěl zbraň rozebírat), pohne se asi o 1mm. To by asi nevadilo. Horší je, že pokud držím zbraň a nemám prst na spoušti, pak jej mám právě na tom výstupku záchytu. Pokud zbraň držím pevně, a mám namáčknutý prst na tom záchytu, tak se zbraň při natahování zasekne (jakoby šla klasicky do rozborky, a čem se promáčkne zcela do rámu.

Možná se to blbost, ale vrtá mi to hlavou.

Díky.



alkalic
Příspěvky: 239

Příspěvek#2 » pon 14. led 2019, 19:54

Nechci kecat kolil mám vůli když je zbraň normálně složená, nicméně to co popisuješ, že když do toho čepu tlačíš byť jen mírně a manipuluješ se závěrem tak zajede je běžná věc.



adresat93
Příspěvky: 19

Příspěvek#3 » pon 14. led 2019, 19:58

Dobře, je to jen pro můj klid v duši, že není něco třeba s rámem. Nemůže se v tom případě stát, že při střelbě dojde k zablokování závěru, protože se čep bude nárazy pohybovat?

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#4 » úte 15. led 2019, 09:20

NULA je správná odpověď
v záchytu je vhodný vytvořit drážku pro plunger detent
stačí 0,2 - 0,3mm do hloubky a není od věci i sleštit hranu záchytu, která ten plunger detent odtláči při skládání
pak je to ckvak-klap bez vůle a nehrozí při přebíjení "na záchytu" a následným vypuštění zaseknutí



adresat93
Příspěvky: 19

Příspěvek#5 » úte 15. led 2019, 17:15

@4mike: existuje na to nějaký návod? Nevím, jestli si to umím správně představit.

Díky :-)



adresat93
Příspěvky: 19

Příspěvek#6 » úte 15. led 2019, 19:38

Takhle nějak? Půjde potom udělat rozborka? :-D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#7 » stř 16. led 2019, 07:15

samozřejmě že pujde, u plunger detent je na konci "koule", čili pokud fakt zatlačíš, vyjede z drážky záchytu a normálně se rozebírá
ten obrázek je bezva, i s designem drážky, pokud je přesně taková , tlak pružiny plunger detent tlačí zlehka záchyt dolů čili neklouže po rámu
natřeš dotyčnou plochu záchytu lih fixem, trubkou plunger detent prostrčíš něco co ji sedře a v tý trubce nebude plavat,
pak máš přesnou pozici, kam to diamant. kuličkou v Dremelu vykutit



adresat93
Příspěvky: 19

Příspěvek#8 » pát 18. led 2019, 08:05

Nevíš náhodou o někom v Brně, kdo by to dokázal udělat "profesionálně"? Sám si vůbec netroufám do toho vrtat :-D

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#9 » pát 18. led 2019, 10:38

ne ale s dremelem ja každéj profíkem :-)
tak si to na něčem natrenuj



adresat93
Příspěvky: 19

Příspěvek#10 » pát 18. led 2019, 13:41

Provedl jsem hlubší zkoumání toho záchytu závěru a pinu, který na něj doléhá. Záchyt závěru je úplně volný a řekl bych, že důlek by tomu vůbec nepomohl. Při opravdu detailním pohledu jsem zjistil, že ten pin se záchytu vůbec nedotýká (je tam mezera tak 0,000 něco mm). Nedokázal jsem to vyfotit, je to ztíží i okem viditelné. Udělal jsem malé video, jak moc volné to je. Prosím o názor: https://www.youtube.com/watch?v=yKAJldm9h-M

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#11 » pát 18. led 2019, 13:51

hele anketa Ti to nevyřeší
bud je krátký pin plungeru nebo záchyt, každopádně to má na sebe doléhat s přesahem
a tohle zrovna vypadá na krátký pin za pár kaček
https://www.brownells.cz/1911-SLIDE-STOP-PLUNGER-Slide-Stop-Plunger-BROWNELLS-Officers-100000992



adresat93
Příspěvky: 19

Příspěvek#12 » pát 18. led 2019, 14:10

Výborně, tak já to zkusím koupit, vyměnit a uvidí se. Děkuji :-)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#13 » pát 18. led 2019, 15:38

Nejdřív koukni jestli pod tím pinem není nějakej bordel a nebo skříplá pružina.



adresat93
Příspěvky: 19

Příspěvek#14 » pát 18. led 2019, 16:06

Nene, je to čisté. Už jsem objednal, potom dám vědět, jestli to pomohlo - doufám že pomůže.



adresat93
Příspěvky: 19

Příspěvek#15 » pát 25. led 2019, 19:36

Tak jsem vyměnil ten plunger detent, který ale od oka není vůbec delší, než ten původní. Po nasazení se nicméně zdá, že na záchyt doléhá, ale problém se tím nevyřešil. Zkusil bych teď ten ďůlek ... někdo z Brna, kdo by se toho chtěl ujmout? Za náležitou odměnu? :-D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů