Bul 1911 45 ACP

Původní i klony


ianraider
Příspěvky: 565

Příspěvek#76 » čtv 18. bře 2021, 15:02

ondrush,johnnyjak - patřím k lidem, kteří vlastní ,,modernější,, zbraně 1911,2011 od STI. Postupem času jsem vyměnil vnitřek ( spoušťák ) za SVI komponenty.Ze začátku jsem se všemi celkem intenzivně sušil ,tedy ,,cvakal,, na prázdno, a samozřejmě dost i nastřílel. Na zbraních a ani na bicím mechanismu žádné změny negativního opotřebení,na všech mám stále stejné součástky a za ty léta používání - bezporuchový chod.Je známo,že některé,,dříve,, vyrobené zbraně byli náchylnější k poškození,především praskal zápalník...a především také nebyli konstruovány na častou střelbu....Moderní konstrukce a výroba zbraní tento nešvar vymazal.Při používání kvalitního cvičného náboje je poškození zbraně téměř nemožné



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#77 » stř 24. bře 2021, 23:12

Četl jsem něco od borce ze zahraničí, který si nechal model Tac Commander udělat v nerezu (a Bul na webu tu možnost vlastně uvádí: "Finish: Stainless steel / Two tone / Black oxide") + TiN hlavně.

Zkoušel jste někdo s dovozcem (Top guns?) domluvit provedení víc na míru, než je standard z katalogu? Třeba právě nerez povrchovku, nebo změnu mířidel či přidání magwellu a prodloužených střenek...?

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 212

Příspěvek#78 » čtv 25. bře 2021, 00:12

Já si přímo při koupení v TopGuns nechával měnit pojistku za oboustrannou. Naprosto bez problémů. Neměli jiného zákazníka na krámu a tak to bylo dokonce na počkání.

Uživatelský avatar
Rottwik
Příspěvky: 116

Příspěvek#79 » úte 28. pro 2021, 10:47

Borci, stříleli jste někdo za těch 9 měsíců, co se zde nepsalo? Bylo by škoda nechat tohle vlákno" mrtvé". Sdělte dojmy, povídejte, přehánějte.. :)



Richard1978
Příspěvky: 119

Příspěvek#80 » úte 28. pro 2021, 11:14

Akorát jsem ji provětral minulou středu a zalíbilo se mi to tak že jsem hned objednal zvětšený záchyt závěru , světlovodnou mouchu a větší hmatník vypouštění zásobníku který už teda mám origo od Bula ale je stále malý a chystám se ji zařadit do nějaké té klubovky. Pozítří vyzkouším tu novou mušku na zbytek věcí čekám jsou ještě v USA. Až poladím dám foto.
Ještě přemýšlím jestli má cenu dát pryč blokaci úderníku? Spoušť je výborná ale jestli by jí to ještě zlepšilo tak proč ne?

Uživatelský avatar
Rottwik
Příspěvky: 116

Příspěvek#81 » úte 28. pro 2021, 12:59

Na Tvým Bulu máš blokaci? Já ne, ale mám verzi s bushingem. Předtím jsem měl Remingtona a po odstranění blokace jsem byl na pět výstřelů na gongy zhruba o vteřinu rychlejší.



Richard1978
Příspěvky: 119

Příspěvek#82 » úte 28. pro 2021, 14:19

Mám Bul bez bushingu a podle mě to je blokace úderníku. Když zatlačím kolík na rámu pod závěrem tak nejde spustit kohout. Je to poznat na chodu závěru že to tam prostě vadí. Nejsem odborník na 1911 je to moje první tak prosím nekamenovat!
Takže je to spíš blokace kohoutu ;)

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#83 » úte 28. pro 2021, 17:10

Sakra, to uz je zase apríl ???



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#84 » úte 28. pro 2021, 17:24

Nemyslis prerusovac?



Richard1978
Příspěvky: 119

Příspěvek#85 » úte 28. pro 2021, 18:27

Říkám nekamenovat jsem zelenáč první 1911.
Díky za vysvětlení to bude přerušovač.
Ještě se k němu vrátím. Dá se nějak poladit? Slabší pružina nebo jiný přerušovač? Mě jde opravdu dost stuha a zatlačit ho jen prstem není jen tak a je to znát na chodu závěru. Třeba to tak má být a hledám chybu kde není?

Uživatelský avatar
Rottwik
Příspěvky: 116

Příspěvek#86 » stř 29. pro 2021, 11:40

Do přerušovače bych určitě nevrtal. Blokace je kolík pod pružinou (na spodní části závěru), ke kterému vede táhlo od spouště a má přímý vliv na chod spouště. Řeší se to buď výměnou pružinky za slabší, nebo že se prostě odstraní. Ale pokud nezávodíš, asi to nemá moc smysl.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#87 » stř 29. pro 2021, 12:06

Ta blokace zapalniku neni u vsech 1911 stejna. Treba u Kimberu se blokace zapalniku ovlada dlanovou pojistkou. Tudiz blokace zapalniku nema vubec zadny vliv na chod spouste. Zavery Bul mi silne pripominaji zavery Kimber. Dost mozna jsou totozne. Nejdrive zjisti, co ovlada blokaci Zapalniku. Jestli dlanova pojistka, nebo tahlo spouste. Pak muzes resit,jestli demontovat, nebo ne.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#88 » stř 29. pro 2021, 12:27

Richard1978
Odfot zaver zo spodu. Ziadnu blokaciu tam mat nemusis. Mal som v ruke dva Buly (1911 aj 2011) a ani jeden z nich blokaciu nemal.



Richard1978
Příspěvky: 119

Příspěvek#89 » stř 29. pro 2021, 12:28

Na závěru nemám nic tudíž je to přerušovač. Závodní ambice mám jen v podobě klubových závodů a Bul má za sebou teprve 250 ran tak tomu dám čas a třeba si to sedne? Ještě jsem ani moc nesušil čekám na cvičné náboje. Teď ještě vybírám nějaké pouzdro asi nejspíš kydex od Ghost ale to už je téma na jiné vlákno.



Richard1978
Příspěvky: 119

Příspěvek#90 » stř 29. pro 2021, 12:43

Ještě foto závěru a rámu takže je to přerušovač :roll: [attachment=1]20211229_123603.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů