Bul 1911 45 ACP

Původní i klony
Uživatelský avatar
Rottwik
Příspěvky: 116

Příspěvek#1 » pát 6. pro 2019, 19:09

Najde se tu někdo, kdo má zkušenost s devatenáctsetjedenáctkou od Bul ? Uvažuji, že si pořídím, protože jsem slyšel vesměs pozitivní názory na kvalitu těchto zbraní.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#2 » pát 6. pro 2019, 19:46

bavil jsem se na Losu s jedním co ji má (přesný model už nevím), páka pojistky je moc blízko palci a má lehký chod, při dynamické střelbě si nezáměrně zajistí zbraň pojistkou a konec palby, dokud zase neodjistí:-) což musí být velmi iritující podle mě.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#3 » pát 6. pro 2019, 20:18

Preto sa palec kladie na poistku pocas strelby. Potom si nezaistis.



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#4 » pát 6. pro 2019, 23:28

Bulíka 1911 mám v provedení "Government", tedy "fullsize", s bull barrellem bez bushingu. Bohužel jí mám ale poměrně krátce a kvůli počasí a vytížení jsem se s ní nedostal zatím na střelnici.

Provedení a hlavně slícování dílů je každopádně špička, dojmy ze střelby zatím nemohu poskytnout. Doporučuju, pokud můžeš do Prahy, stavit se v Top Guns, jsou velice ochotní a poradí.

Ukazoval sem jí mýmu účetnímu, který je původně strojař, a kvalitu zpracování si taktéž pochvaloval.

S tim LOSem, no nevim. Každý má jinak velkou ruku atd, a na 1911 se dá sehnat tuning na cokoliv.



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#5 » pát 6. pro 2019, 23:31

Jo a jedna drobnost - když hledáš info o Bul 1911 na Youtube, hledej "Desert Eagle 1911". V USA se prodává pod timhle označenim, protože to Bul Armory vyrábí pro Magnum Research USA, což je firma která se proslavila Desert Eaglama, tak to prodávaj pod touhle značkou.

Uživatelský avatar
Rottwik
Příspěvky: 116

Příspěvek#6 » sob 7. pro 2019, 17:06

ToF (i ostatní) díky za příspěvky. V Topguns jsem byl i domluvený na prohlídce, měl jsem jet kolem, ale sešlo z pracovní cesty. Jsem z opačného konce republiky. Já chci model Government s bushingem, prostě klasickou 1911 v 45, ale rozdíl při střelbě z 1911 barrel asi nebude žádný, tak jak ji vyzkoušíš (ToF) dej vědět. Právě to špičkové zpracování (z doslechu) bylo to, co mne u této zbraně zaujalo. Z hlediska poměru cena/kvalita asi jednička na našem trhu. A na to youtubko se podívám.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#7 » sob 7. pro 2019, 17:54

Ten z losu říkal, že na to že to stalo 50 kKč, luxus zpracování 50 kKč to nemá a má mnohem méně. Ale chtěl bul, má bul. Tak jestli vám jde o luxus zpracování za vysokou cenu, abys nebyl zklamaný případně.

Uživatelský avatar
Rottwik
Příspěvky: 116

Příspěvek#8 » sob 7. pro 2019, 21:36

audis pozor, tady je řeč o Bul 1911 Goverment bushing black 45 ACP v ceně 21 600 Kč. Za +50 000 jsou závodní speciály, ale tady se bavíme o klasice. Proto můj dodatek o nejlepším poměru cena/kvalita.



ventovr6
Příspěvky: 8

Příspěvek#9 » pon 16. pro 2019, 11:41

Taky o Bulu uvažuji ale v 9tce.jsou nějaké výhody či nevýhody bull barel nebo s bushingem(s bushingem skoro nikde neni skladem objednani cca 5měsicu)



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#10 » pon 16. pro 2019, 21:25

ventovr6: No já původně chtěl bushing verzi (ale ve .45 ACP), nicméně když sem to viděl, tak sem vzal verzi s bull barrelem.

Nevim jestli si tu verzi s bushingem viděl na živo, ale ten lauf je fakt neskutečně tenkej. Ano, vim že tam nejsou hrozný tlaky atd ale stejně prostě tak nějak to nebylo ono.

Bavil sem se o tom s prodejcem a řikal že firma Bul Armory bushing verzi považuje za konstrukčně zastaralou (teda ehm... bavíme se o designu rok 1911 že ano...), a má navíc komplikovanější rozborku.

Je to prostě asi otázka když někdo opravdu chce echt 1911 design, ale pak je podle mě lepší koupit originální mil spec verzi. Ale hezký sou obě a bushing verzi měly taky skladem (ve .45).



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#11 » pon 16. pro 2019, 21:28

Jo a kdyby někdo chtěl koupit Bulíka a Praha je daleko, zkuste www.czechammunition.cz , myslim že umí dodat i verze co nemá na webu a kupoval sem od něj už nekolikrát (náboje apod.)



ventovr6
Příspěvky: 8

Příspěvek#12 » úte 17. pro 2019, 11:24

Tof:To vim jak sou tenký ty hlavně sám mám doma dvě 1911 v .45 (jednu s bushingem a officera s bull hlavni)ale prostě ten bushing mi k tomu víc sedne. i z Topguns mi psali ze bull barrel verze tvoří vic jak 90% prodejů Bul 1911



fanfox
Příspěvky: 14

Příspěvek#13 » pát 20. pro 2019, 13:42

Zdravím,
nejsem odborník na 1911/2011, krátce jsem měl jednořaďák, a třeba do 1911 nebo 2011 zas dorostu :) , snad se na BULy aspoň někdy zajdu podívat, cena je zajímavá. Slícování u těch základnějších modelů?
Rozdíly mezi bull/bushing barrel jsem taky hledal. Tak sem dám pár názorů, co jsem si zapamatoval, když jsem procházel zahraniční fora.
Nejde říct, že něco je lepší, ... názory:
- na 9mm je bushing v pohodě, hlaveň je těžká sama o sobě,
- bull funguje jako závaží na předku pistole, to je asi tak zásadní výhoda,
- dobře udělaný bushing je přesnější, trvanlivější než bull, ale pracnější,
- bushing jde vyměnit a tím opravit,zlepšit přesnost snadněji (když je vyklechtaný)
- bull je levnější na výrobu,
- bull hlaveň se opírá v předu závěru na dvou bodech,
- zřejmě u dobře napasovaná bull hlavně stejně vydrží napasování v rámu po celou svoji životnost…
- pro dynamiku bull, pro přesnost (Bullseye střelba) bushing

Uživatelský avatar
Rottwik
Příspěvky: 116

Příspěvek#14 » pát 20. pro 2019, 21:01

Tak já jsem rozšířil řady těch 10% a vzal jsem verzi s bushingem. Vlastně jsem ani jinou volbu nepřipouštěl. Možná jsem staromo'dní, ale 1911ka bez bushingu už mi prostě nepřipadá jako 1911ka. Zpracování je hodně dobrý, slícování závěru a rámu taky, ale zase má větší vůli mezi hlavní a objímkou, než třeba Remington R1. Mezi objímkou a závěrem je to tak natěsno,že je téměř nemožná rozborka holýma rukama. Zvlášť, když je tam dlouhá tyčka vratné pružiny. Ještě,že mám klíč od Remingtona. No, v neděli uvidím, jestli to umí taky střílet :lol:



ventovr6
Příspěvky: 8

Příspěvek#15 » sob 21. pro 2019, 13:43

Tak,pak dej vědět jak to střílí klidne i foto terče.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů