1911 v ráži 9mm luger?

Původní i klony


KarelSmid
Příspěvky: 91

Příspěvek#181 » úte 22. pro 2020, 18:04

Taky si ztoho nic nedělám. Rám a závěr jsou zpracovány excelentně. Totéž závěr s objímkou a hlavní. Prostě dobrý základ pro pistoli. Zbytek je mim výroba naházena tak ať to funguje. Doladím si to sám. Navíc co si budeme povídat, to k tomu i trochu patří a hlavně mě to baví :) Dnes jsem byl na střelnici a spoušť je opravdu lepší. Ta hrana pružinku je dost ostrá. Diky za tip zkusím je trochu a vyhladit.



KarelSmid
Příspěvky: 91

Příspěvek#182 » stř 23. pro 2020, 01:28

Tak po prozkoumání kladiva jsem si všimnul že pod ozubem byl jakoby nálitek a hrana nebyla rovná. Vzal jsem to jemně brusným kamenem na leštění nožů,nic jsem neubiral, jen hranu zarovnal. Dále pak jsem vyleštily tu pružinu byla ukončena ostrou hranou. No a konečně je drhnutí pryč :) Teď je spoušť fakt paráda ikdyž odpor je pořád dost velký ale nechám to tak a uvidím jak si to sedne. Že je ozub odlitek a do kladiva není dofrézovany mě docela překvapilo. Beru to jako nejdůležitější část spoustě.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#183 » stř 23. pro 2020, 08:18

no a teď , když Ti pěkně klouže třípacka po disconnectoru (a rámeček v rámu) ji můžeš trochu odlehčit v předepnutí.
Popsat jak moc není snadný ale řekněme, že pokud se ničím nedotýkáš spouště, stačí aby tlak přerušovače proti závěru šel přetlačit nehtem malíčku, což by mělo dostačovat aby vracela spoušť a resetovala.
Kolizní je trochu tvar prohnutí prostředního listu, ze strany housingu si jej natři fixem abys viděl (na otěru), že po něm nejezdí a ani se ho nedotýká vzpruha kladiva (hammer strut) - jde to funkčně poskládat i bez dlaňovky a je tam trochu vidět.
Z její druhé strany (třípacky) si musíš být na 200% jistý že za žádných okolností nazasahuje do zásobníkové šachty.
Ten průhyb slouží jen k obejítí vzpruhy, čili její konec na disconnectoru je cca ve stejný rovině, jako její konec pod housingem.
Pokud má třípacka v rámu boční vůli, jež umožní její seskočení ze searu (v pohledu zezadu směrem doleva), vykašli se na tuning a kup jinou nebo si její boky pod housingem nech navařit laserem a dolaď na míru do rámu.
Propad spouště si seřiď na max 1mm, víc obvykle není pro komfort nutné a zbytečně tím přetahuješ třípacku na prostředním listu,
s míň než 0,5 už můžeš začít strhávat přes spoušť.
Přední doraz podobně, pod 0,5mm přes reset by to už mohlo být citlivé na znečištění.



KarelSmid
Příspěvky: 91

Příspěvek#184 » stř 23. pro 2020, 22:57

Diky za vycerpavajici informace. Musel jsem to nekolikrat precist nez jsem to pochopil :) zkusim to trochu poladit. Nicmene momentalne je spoust daleko lepsi nez na ladenem shadow 2 s SA spouští. Takze jsem spokojeny. Ted se zamerim na trening. Dost jsem to flakal. Dnes jsem kimber porovnaval s rugerem 1911 v 9mm taky verze target. Jako az na to ze pekne sladili nerez a cernene dily tak vule a celkove zpracovani je rozhodne u kimberu lepsi. Zbrane jsou v podobne cene. Ruger trochu chrastil ale spoust nedrhla a sla hladce. Bohuzel kuchnout ho novy majitel nechtel. Prvni zbran, tak je pro nej posvatná :)



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#185 » čtv 24. pro 2020, 23:09

S tim plne souhlasim. Taky jsem mel Ruger SR 1911 a Kimber Stainless Target II. A je to presne tak.
Ruger z krabice spickova spoust. Nikdy jsem nemel ani pomysleni, ze bych ji poladil. Vule ram - zaver vetsi, takze trochu chrastil. Presnost spickova.
Kimber z krabice spoust hrozna. Hned ji musel Gastly ladit a aj Dremelka si zavrcela. Vule ram - zaver minimalni. Presnost horsi, nez u Rugeru. Nemam uz ani jednu a jestli budu casem chtit znovu 1911, tak pujdu rozhodne do Rugeru. Byl jsem s nim proste daleko vic spokojeny.



KarelSmid
Příspěvky: 91

Příspěvek#186 » pát 25. pro 2020, 22:09

No já už dneska bych to bral vyloženě kus od kusu. Nicméně všechno jde poladit. Sám sem nevěřil co udělá vyleštění pár míst a spoušť je hned někde jinde.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#187 » sob 26. pro 2020, 13:12

tomas fuk píše:...... Presnost horsi, nez u Rugeru. .......

zkus delší OAl, co snese zásobník



BecaOo
Příspěvky: 1

Příspěvek#188 » stř 4. srp 2021, 09:05

Ahoj, má někdo reálné zkušenosti s Taurus 1911 9mm. Chtěl bych jí jako první zbraň.
https://www.prodej-zbrani.cz/pistole/ta ... 6213p.html

Děkuji za info :)

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#189 » stř 4. srp 2021, 13:58

STP SPARTA 5" v 9x19 za 31k u 4shooters skladem



madbiker
Příspěvky: 68

Příspěvek#190 » ned 24. říj 2021, 04:42

Tak se přidám s jedním klonem 1911, vlastně 2011....
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#191 » pon 29. lis 2021, 13:06

4mike píše:STP SPARTA 5" v 9x19 za 31k u 4shooters skladem


Nemáte prosím někdo bližší zkušenosti s touto zbraní? Zajímala by mne třeba i kvalita povrchovky...

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#192 » pon 29. lis 2021, 17:34

Tipnul bych, ze bližší info najdeš u Prommersbergera na webu



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#193 » pon 29. lis 2021, 18:42

Já jsem na Spartu kdysi koukal a výroba je prý Asie, on to jen dolaďuje. Není to nic proti ničemu, prostě ekonomický model, ale pro info.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#194 » pon 29. lis 2021, 20:05

Tipnul bych Filipíny

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#195 » pát 4. bře 2022, 20:45

Nemáte tu někdo zkušenost s pistolí BUL 1911 Tactical Carry Commander? Rád si přečtu jakékoli postřehy.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů