1911 v ráži 9mm luger?

Původní i klony


alkalic
Příspěvky: 239

Příspěvek#136 » úte 4. úno 2020, 21:24

Toho kimbera mám, mám z něj nalítáno poměrně dost, je to prostě taková střední třída. Otázka je co od toho chceš, spoušták v základu není žádnej zázrak, dřevěný střenky sice vypadaj hezky ale to je tak všechno, základní moucha zbytečně tlustá, toto všechno bych ještě přešel ale co je teda v základu hrozný je dlaňovka. Tu pistoli jsem kupoval s tím že většinu věcí vyměním (což jsem taky udělal). Spasování bych řekl odpovídající ceně... nemá zdrsnění přední strany rámu, to třeba nabízí Bul i na základních modelech, který stojí miň než co já toho kimbera kupoval. Ale abych tu pistoli nehanil, v základní konfiguraci tak jak je z krabice sem s ní nastřílel asi jen 3000 nicméně bez závad a to jak s továrním tak i přebíjeným střelivem.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#137 » úte 4. úno 2020, 21:37

Diky za reakci. S 1911 nemam zadnou zkusenost. Cekam, ze si s tim pekne zastrilim na strlnici, proto jsem koukal na tu variantu Target, jinak primarne, ze se me libi.
Co je s dlanovkou? Ja si ji mel moznost vyzkouset a prislo me, ze vsechno funguje jak bych cekal.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#138 » úte 4. úno 2020, 22:17

Na minule strance jsem se rozepsal o sve pistoli a az jsem to postl, tak jsem si vsimnul, ze ses ptal na Kimber Custom Target II a ja mam Kimber Stainless Target II. Tak jsem to smaznul. Ale to co napsal alkalic, tak to sedi uplne presne.
A dlanovka je uplne na houby. Ona funguje, jak ma, ale je strasne blbe tvarovana. Nema zadne vybrani pro hlubsi uchop. Tudiz i kdyz je zamacknuta, tak porad moc vystupuje z ramu a neprijemne tlaci do dlane. Je to neprijemne uz na omak. Kdyz jsem pistol prihlasoval a policistka si ji vzala do ruky, tak prvni, co rekla, tak ze ta dlanovka je strasna a jestli se mi s ni dobre strili? A vzpomenula, ze vic lidi, majitelu Kimberu na dlanovku nadavalo. Pri strelbe je to jeste horsi. Kamos nedostrilel ani 5 ran a vratil mi ji, ze se to neda drzet, ze je to neprijmne. Ja jsem tento problem s dlanovkou vyresil tim, ze jsem koupil a vymenil dlanovku za dlanovku z modelu Raptor, ktery ma normalne tvarovanou dlanovku s podbrousenim pro hlubsi uchop.



alkalic
Příspěvky: 239

Příspěvek#139 » úte 4. úno 2020, 22:54

Ano přesně jak píše tomas, dlanovka ti prostě nedovolí dostatečně vysokej úchop. Já tam nechal dát dlanovku ed brown a rozdíl v úchopu není jen cítit ten je i vidět (myšleno s nadsázkou :) ) Já bych to řekl asi tak že ta pistole není uplně blbá ale v této cenovce bych se asi klidně podíval na ten Bul, nemyslím si že mezi nimi bude výraznej rozdíl a Bul má jak jsem psal předtím zdrsnění přední strany rámu což v této cenovce nebývá častý a je to složitější udělat než vyměnit spoušták, ale i ten si myslím bude na podobné úrovni.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#140 » úte 4. úno 2020, 23:04

Díky za vysvětlení to s tou dlaňovkou. Bul se mě moc nelíbil, ale i tak děkuji za tip.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#141 » úte 4. úno 2020, 23:08

Alkalic: Mohl bys sem dat fotku, jak sedi ta Ed Brown dlanovka v ramu Kimber? Tenhle pohled.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#142 » stř 5. úno 2020, 12:02

vyměnit pojistku ke zvýšení uchopu nestačí, je zapotřebí zabrousit s rámem v pozici odjištěných pojistek,
že už dál není zapotřebí poznáte snadno, odhalí se díra v rámu pro čep pojistek
grip.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#143 » stř 5. úno 2020, 12:25

Máte už někdo s Bulem v 9L větší nastřel? Mysleno tisíce. Jak se to zaběhlo, objevily se nějaké problémy? Pomalu začínám pokukovat po druhé 1911 k .45.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#144 » stř 5. úno 2020, 12:43

4mike: My jsme se bavili o puvodni pojistce na skoro vsech modelech Kimber, ktera je tragicka a nema vubec zadne podbrouseni/probrouseni pro lepsi, hlubsi uchop a nerijemne tlaci do dlane. Jde spis o hloubku uchopu a lepsiho obejmuti rukojeti a dosahnuti prstem na spoust. Nevim a nechapu, proc tam tu hruzu montuji? Ani Norinco nema takovou prisernou dlanovku.
Jen Modely Warrior, Raptor, Grand Raptor, maji tu dlanovku normalni, jako 99.9% vsech ostatnich vyrobcu 1911. A uz jen samotna vymena za dlanovku z techto modelu je nebe a dudy. Navic pasuje uplne presne bez jakehokoliv dopasovavani. Pro vyssi uchop je samozrejme nutnost brousit, ale to chce malo kdo. Jen ten, co si stavi zavodni special.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#145 » stř 5. úno 2020, 13:21

alkalic píše:Ano přesně jak píše tomas, dlanovka ti prostě nedovolí dostatečně vysokej úchop. Já tam nechal dát dlanovku ed brown a rozdíl v úchopu není jen cítit ten je i vidět............

reagoval jsem na tohle,
samotná změna dlanovky ruku výš nepustí
btw hloubka jde obvykle taky probrousit ale pak si zalamuješ palec na pojistku a ukazovák je moc dlouhej na spoušť,
já mám nejraději dlanovky Caspian v kombinaci s EB wedge MSH



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#146 » stř 5. úno 2020, 13:34

Tohle je ten krumpl co Kimber montuje na vetsinu pistoli. Kdyby nekdo chtel k expedimentovani, tak se domluvime.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#147 » stř 5. úno 2020, 13:35

tomas fuk: Můžu poprosit ještě o fotku, když je pojistka stisknutá?



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#148 » stř 5. úno 2020, 13:49

Tak to Ti nevyhovim, protoze tahle tam uz neni a je tam ta z modelu Raptor.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#149 » stř 5. úno 2020, 13:52

jo tak tohle bych nazval ergonomickým faulem :-)



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#150 » stř 5. úno 2020, 14:31

Mirne receno. Takova pitomost za par drobnych (rozdil mezi timhle krumplem a normalni dlanovkou) a celou pistoli to degraduje.
Vizualne hnus.
Pocitove hnus.
Pri strelbe jeste vetsi hnus. Ne, ze je pri strelbe nulovy pozitek, ale ten pozitek je tak -10, protoze je to pri strelbe neprijemne a i na terci je to znat.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů