Výběr 1911 do 30tis.

Původní i klony


Lojzicek
Příspěvky: 18

Příspěvek#1 » pon 4. led 2021, 12:34

Ahoj,
chtěl bych znát názor zkušených vlastníků pistolí 1911. Vybírám 1911 do 30 tis. Mám i svého tajného koně a chci se ujistit zda to není neuváženost nebo zda se nedá za stejné peníze sehnat něco řádově lepšího. Další dotaz je kde to koupit, skoro na všech stránkách (e shopech) jsou zbraně pouze na dotaz apod., to co je skladem, nesplňuje mé představy.

Ráže 45 acp, hlaveň 5, bez railu, miridla novak, co nejplactějsí.
Původně jsem chtěl něco od Dan Wesson (tam bych i přihodil nad 3pětky), ale to je dnes asi nereálné (nebo ne?)
Zatím přemýšlím o SaW e-sereies (ale skladem sjem v ČR také neobjevil)

Všem děkuji za dobré rady.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#2 » pon 4. led 2021, 12:46

Ruger (mam ich Target), velmi dobra kvalita za prijemnu cenu.
Armscor, Norinco z tych lacnejsich. Armscor je pekne opracovany a kapsu neutrhne, ma aj peknu spust. A je mozne si vybrat z 1911 ci 2011 so single stack aj dual stack zasobnikmi v roznych kalibroch.

Norinco na to co stoji tiez neurazi.

A mozes najst aj nejaky S&W v komisii ak mas stastie.



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#3 » pon 4. led 2021, 13:58

Dan Wessony měli různé v Opletalce za doprodejové ceny, když s nimi CZ v ČR končila, ale to už je nějakou dobu, nevím zda tam ještě něco je. Jde tam zavolat.

Uživatelský avatar
Rottwik
Příspěvky: 116

Příspěvek#4 » pon 4. led 2021, 14:23

Před rokem jsem pořídil Bul 1911 clasic v tom co chceš: ráže 45, 5 palců, bez railu, mířidla Novak, s bushingem. Jsem s ní maximálně spokojený. Z Prahy z Top gunsu ji dovezl obchodník z Brna. Za 21 600 Kč.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#5 » pon 4. led 2021, 14:54

Neporadím, šel jsem se sem podívat, protože o 1911 taky uvažuju. Ale asi bych napsal něco k plánovanému užití, co od ní čekáš? Pěkná vizuálně? Kousek historie? Aktivní střelba?



Lojzicek
Příspěvky: 18

Příspěvek#6 » pon 4. led 2021, 15:20

Držel bych se toho co jsem chtel původně ,,SaW e-sereies,,. Historie vůbec, závodní střelba taky ne. Pro radost ze střílení. Chtěl jsem toho Wessona a e-series měla být důstojná náhrada za Wessona. Vybírám docela dlouho koukal jsem na hromadu videa o 1911, ale musím se přizpůsobit trhu v ČR. SaW se mi líbí a chtěl jsem se ujistit že to za ty prachy bude dobrá záplata za toho DW. Ja osobně jsem na ní z těch zahraničních videí slyšel jen chválu. Vzhled mě taky neuráží.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#7 » pon 4. led 2021, 15:30

Hlavni je, na co to ma slouzit...ja na ni dostal chut par let zpatky taky, ale jelikoz jsem vedel, ze chci peknou vizualne, tj. primarne na koukani, nerez, drevene strenky a ze ji nebudu nosit a maximalne parkrat rocne ji vezmu vyvencit na strelnici, kde vystrelim krabicku naboju (nebo jeste mene), tak ten vyber byl celkem jasny - Ruger SR1911...a jsem moc spokojenej. Mimochodem taky proto, ze se z ni prijemne strili-je to 70s, takze bez blokace. Je tady i uzivatelska recenze:

viewtopic.php?t=3080



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#8 » pon 4. led 2021, 16:14

Mel jsem Ruger SR 1911 a byl velice dobry. Z krabice krasna, hladka spoust, ktera nepotrebovala ladit. Zpracovani velmi dobre. Jedina vada na krase byla vetsi vule mezi ramem a zaverem.
Dalsi jsem mel Kimber Stainless Target II a znovu bych do nej uz nesel. Zpracovani velmi dobre, vule minimalni, ale dlanova pojistka, jeji tvar je katastrofa, spoust se musela ladit okamzite, jak byla kostrbata.
Uz nemam ani jednu, ale urcite si zase nejakou 1911 poridim. Zrejme to bude zase Ruger.
Jinak vubec bych se nebal bazaroveho kousku. Zrovna ted mam pokuseni poridit tohodle Colta. Ale momentalne mam jine priority, kam investovat. Jinak bych ho uz koupil.
http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/486681-colt-1911/



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#9 » pon 4. led 2021, 16:19

Kolik střelců tady krom Rottwika vlastní zmíněný Bul? Do cenovky 30 tisíc se dost modelů vejde. Co zkušenosti?

Uživatelský avatar
SmrtihlavMAGOR
Příspěvky: 152

Příspěvek#10 » pon 4. led 2021, 16:36

https://www.4shooters.cz/Pistole-STP-SP ... P-d547.htm Neměl jsem možnost střílet, ale měl jsem to v ruce a známy si ho koupil a hrozne povedena a kvalitní.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#11 » pon 4. led 2021, 17:04

DW je bohužel v ceně USD někde jinde, to kolik původně stál byla anomálie... Dnes se dá dovézt ale cena bude okolo 60t...ale kvalita tomu odpovídá. Je to jedna z nejlépe udělaných sériových 1911 na trhu...presnost se například udává okolo 50mm, ale na 50m...



Vladimir9
Příspěvky: 26

Příspěvek#12 » pon 4. led 2021, 18:04

Tak já bych rozhodně nevynechal z výběru jakýkoliv Remington který stavím nad Ruger, a cenou odpovídá tvým požadavkům. Pokud se do toho Lojzíčku zanoříš,tak se i od amerických recenzentů a testerů dočteš na Remingtony 1911 samou chválu. Vlastním Re. Enhanced Commander R1

Uživatelský avatar
Rottwik
Příspěvky: 116

Příspěvek#13 » pon 4. led 2021, 19:40

Remington R1 jsem měl před Bulem a byl jsem s ním spokojený. Jediná potíž byla s vratnou pružinou závěru, to byl neskutečný aušus. Po cca 800 max 1000 ranách byla o čtvrtinu kratší a prázdná nábojnice zůstávala ve výhozím okně. Vyměnil jsem tři a pak jsem objednal u Brownelsu a bylo po problému. Ještě spoušť nebyla z krabice nic extra, ale po odstranění blokace, se s ním dalo i závodit.



KarelSmid
Příspěvky: 91

Příspěvek#14 » pon 4. led 2021, 20:05

Ruger, Remington, kimber, bul, colt. Hlavní je konkrétní kus. Jak je spasovaný. Spoušť je taky důležitá ale dá se doladit. Jestli dobře zamyká a vše je ok. Pokud to chceš pro radost hlavně se ti to musí líbit. Smitak je krásný. Ale ten vytahovač to kazí.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#15 » pon 4. led 2021, 22:20

V Dave Guns v Opletalce mivaji slusny vyber...nebo spis na jejich webu

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů