Výběr 1911 do 30tis.

Původní i klony


Redsnake
Příspěvky: 308

Příspěvek#16 » stř 2. úno 2022, 10:30

Rád bych oživil toto vlákno a chtěl požádat o radu či případnou konzultaci.

Možná by stálo za to zvednout limit na zbraň o 10k na celkový limit 40 tisíc korun, všechno totiž zdražuje.

Využití zbraně čistě pro radost na střelnici, terčovka, vlastní přebíjenky poplastované olovo. Nepotřebuji rail, preferuji klasický vzhled a ideálně nerez povrchovka. Beru to tak, že 1911 je skládačka, takže se zaměřuji primárně na hlavní díly zbraně, tzn. rám, záběr, hlaveň - které by se měnily asi nejsložitěji pokud by to vůbec šlo. To že některá zbraň nemá terčová mířidla z výroby příliš neřeším, bylo by fajn kdyby je měly, ale není to důvod tu kterou zbraň nekoupit.

Pokud vycházím z toho co je reálně skladem u našich obchodníků, tak se rozhoduji mezi Ruger SR1911 a
Pistole Colt 1911 Competition Series.

Stojí za to si za Colt připlatit a je na trhu jiná zbraň kterou bych neměl přehlédnout při výběru?

Předem díky za rady!

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#17 » stř 2. úno 2022, 12:00

A co Hugo 1911, ten se pohybuje v této hladině a občas ho má někdo skladem (Wildgame v 9×19)?
Já jsem si pro radost koupil Taurus, což je v podstatě budgetová zbraň. Pár věcí bych viděl rád jinak, ale obecně to funguje a je to dobře spasované bez vaklů.



Redsnake
Příspěvky: 308

Příspěvek#18 » stř 2. úno 2022, 12:10

Rozumím tomu, že Schmeisser asi bude ok kvalitativně, stejně jako mi doporučovali ADC nebo SPS. Můj problém je ten, že už jsem vlastnil jednu 1911, teda byla od Norinca, tak jestli se tomu dá 1911 říkat. Ale v zásadě jsem byl spokojen se spolehlivostí a funkcí, jen bych si prostě rád dopřál něco hezčího? Reprezentativnějšího? Nebo jak to říct. Prostě něco co třeba i jen vytáhnu z trezoru a pokochám se tím jak je ta pistole hezky udělaná.

Do tohodle mýho mindsetu moc nezapadají 1911 španělské, filipínské, německé byť jejich kvalitu si nedovoluji posuzovat ani kritizovat...

Navíc Schmeisser snad ani nedělá nerez jako povrchovku.
Jo a chci to v .45 ACP, to je prostě povinnost z mého pohledu. V 9mm mám TSko a jsem spokojen.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#19 » stř 2. úno 2022, 12:18

Já jsem chtěl Bul, ale ti překopali nabídku a nevím, jestli ještě jsou někde nějaké skladové v .45 ACP. USA je fajn, na českomoravskoslezský trh se chystá Ithaca, tak to bude další zajímavá možnost.
Já bych preferoval co nejčistší závěr, bez nápisů pokud možno, to je Ithaca napůl.

1911_HC-L-White.jpg

1911_HC-R-White.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Redsnake
Příspěvky: 308

Příspěvek#20 » stř 2. úno 2022, 12:22

Nápisy a obrázky na závěru mi také vadí, to je třeba jeden z důvodů proč jsem prakticky vyřadil 1911 od spingfieldu, ty zbraně jsou dle mého hrozně vizuálně přeplácané. Chápu, že je to pro někoho asi malicherné, ale ta pistole se mi musí primárně líbit, jinak z ní nebudu mít radost i kdyby střílela sebelíp.

Bul by snad měl být naskladněn v první polovině tohoto roku, ale pořád si tím nějak nejsem jist. Pokukuju po jejich 6", jenže stejně nejsou zatím skladem a kdoví jestli bych se dočkal.
Ta Ithaca vypadá hezky, kdo je má dovézt?

EDIT: Tak tu ithacu pro lehkém progooglení hádám na 45-60k českých, dle konfigurace.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#21 » stř 2. úno 2022, 13:57

Navíc Ithaca je zřejmě, mimo Colt-u, jediný původní výrobce 1911, který měl vládní kontrakt na výrobu těchto pistolí, což ale nic o dnešní kvalitě neřekne. Jen taková zajímavost.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#22 » stř 2. úno 2022, 18:04

Ithacu by měl dělat gun.cz (dle informace z obchodu).
Mám pocit, že i Remington vyráběl 1911 v období 2. světové války. U R1 mi ale vadí ten nápis na závěru a ze všech Remingtonů mi v ruce nejlépe seděl doublestack.



Redsnake
Příspěvky: 308

Příspěvek#23 » stř 2. úno 2022, 18:22

R1 je 80 series, ne?

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#24 » stř 2. úno 2022, 19:13

Má blokaci úderníku, takže ano. Navíc má mušku v rybině, rozšířené výhozní okénko a vyfrézovanou štěrbinu nad komorou jako indikátor nabití. A nerezovou hlaveň.
Taurus je taky osmdesátkový, docela by mě lákala původní spoušť bez blokace.



Redsnake
Příspěvky: 308

Příspěvek#25 » stř 2. úno 2022, 19:34

ta blokace jde myslím vyřadit, ale přijde mi to hrozně ošajstlich, koupit pistoli za tolik peněz a hned do ní hrabat.

škoda že tu není výběr jako v Americe, i když co tak čtu jejich fóra, taky to v současnosti není asi nijak slavné se skladovou dostupností.

Co ten Colt Competition? Má ho tady někdo? Asi se na něj půjdu podívat, je to zřejmě favorit.



jjoozziinn
Příspěvky: 172

Příspěvek#26 » stř 2. úno 2022, 19:53

RIA - ARMSCORE



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#27 » stř 2. úno 2022, 20:06

Za me Ruger SR1911 (uz proto, ze ho mam sam doma…ba ne, delam si srandu)…je to 70 series, takze bez blokace a vizualne moc pekna zbran za ty penize. I kdyz ten Colt se mi taky docela libi a rad bych ho zkusil…divam se dobre, ze je ale o 10k drazsi nez Ruger? A nebo mozna myslis jiny…

Jinak jeste ten Colt bude nejspis lip drzet cenu a tudiz mit vyssi resale value, bo je to Colt



Redsnake
Příspěvky: 308

Příspěvek#28 » stř 2. úno 2022, 20:29

jjoozziinn píše:RIA - ARMSCORE

Filipínec, cast frame.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#29 » stř 2. úno 2022, 20:30

Uz jsem psal o 1911 v jinem vlakne. Prvni 1911 byla Ruger 1911 SR. Z krabice spickova spoust a presnost na tercovku rovnez spickova. Jedina vada na krase byla, ze kdyz jsem s nim zatrasl, tak chrastil jak Chrestys. Nechal jsem se unest a koupil Kimber Stainless Target II. Zpracovani spickove, nechrastil jak Chrestys. spoust hrozna, Gastly musel ladit a aj dremelka si zabzucela. Presnost na tercovku vyslovene hrozna. Drazsi neznamena lepsi. Jeste dnes si vycitam, ze jsem toho Rugera prodal. Ted mam Siga 1911 a je to neco mezi temi dvema. Dalsi bude Norinco.



Redsnake
Příspěvky: 308

Příspěvek#30 » stř 2. úno 2022, 20:35

ten ruger SR1911 vs Colt se ve mě pořád hádá. Máš pravdu, že ten Colt je o cca 10k dražší, ale měl by mít forged závěr i rám, match hlaveň - ať už to znamená cokoliv, má undercut.

Popravdě už přemýšlím, že bych nechal dodělat na Coltu přední checkering a vyměnil plastový domeček spouště za kovový s magwell-em.

Ten Ruger je krásná zbraň, irituje mě na ní trochu ten vyfrézovaný otvor v hlavni pro kontrolu nabití...
Reálně pár pistolí skladem a stejně se nemůžu rozhodnout.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů