Ruger SR1911

Původní i klony


tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#151 » pon 25. dub 2022, 16:37

4mike. Mozna jsou to moje dojmy, ale to nic nemeni na tom, co jsem napsal. Ruger z krabice bez uprav, byl to jeden z tech prvnich, co se tu zacali prodavat za cca 19 tisic, mel ve srovnani s Kimberem spickovou spoust. Nikde ani naznak drhnuti, nebo schodu. Krasne hladka, plynula spoust. Mozna jsme ji v GC merili, uz nevim, je to prece jen 8 let zpet. Kimber mel z krabice, nebo spis z kufriku spoust tuhou, hrbatou se zretelnym schodem na konci. Gastly nakonec ladenim tripacky a lestenim spoustaku dostal odpor na 1,3 Kg. Zadna slava, a furt to byla horsi spoust, nez mel Ruger. Mozna jsem mel u Rugeru stesti na kus, co mel nahodou dobre nauhlovane soucasti spouste a dobrou tripacku. Lupoval jsem ho zde od uzivatele nicku Ctirad. Rikal, ze s pistoli nic nedelal a prodava ji tak, jak ji u Frybort zbrane koupil. A protoze jsme neustale v kontaktu, tak mel moznost vyzkouset i toho meho Kimbera a sam rekl, ze je to hrozna spoust ve srovnani s tim Rugerem. Ti bych to asi uzavrel.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#152 » pon 25. dub 2022, 17:48

Střelec píše:...... Já zkoušel o víkendu druhoválečnou M1911A1, podle majitele prý bez úprav a spoušť byla bodová, téměř bez odporu (taky subjektivně). Přitom to byl vojenský vergl pro masy s minimální výrobní cenou,......

Měl jsem v rukou Ithacu z válečný produkce, parádně vyrobeno i na dnešní poměry,
zdaleka ne všichni výrobci k tomu přistupovali jako k verglu za pár dolcků.

TomasFuk
Kimber prostě lip vypadá než funguje, ale aspoň je to základ z dobrý oceli s obvykle kvalitnim laufem.
O naladěný spouští se da mluvit u 0.7kg(1,5lb) a méně.
Obvyklý produkční standard masové produkovaných 1911 bude kolem 3,5lb (což neni žádný zazrak, na S&W625 jsem mival 4lb v DA)
Preferuje se 100% bezpečnost nad komfortem.
Kdo to chce lip, koupí si pořádný spoušťák (u AR flint je to podobný, na pultech je většina s millspec spoušťákem, který nemá smysl ladit)



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#153 » pon 25. dub 2022, 20:19

4mike. Jasne. Jen jsem napsal mou zkusenost s Rugerem a Kimberem. Za me neni ani tak dulezity odpor spouste, jako spis jeji prubeh. Proste u Rugeru to kladivo padalo pri spousteni mnohem ladneji, nez u Kimberu, ktery byl uz ladeny. Bohuzel s Kimberem jsem nikdy nedosahl takoveho rozptylu, jako s Rugerem. Mozna to bylo tou spousti, kdy u Rugeru to bylo bez schodu na konci drahy a kazdy vystrel byl spis prekvapeni. A nebo to bylo tim, ze nejake PRASAEve zkusebne pri tormentaci byl zdechly sundat zaver a klepnout znacku na schovanou cast komory, tak jen sproste stahl zaver na zachyt zaveru a znacku klepl na obnazenou, tenkostennou hlaven. Hlaven v tom miste mohla mit deformaci, ale taky nemusela. Kazdopadne tenhle zpusob skryteho znaceni je prasarna. Ruger mel taky skryte znaceni, ale tam to delal normalni clovek, ktery rozebral pistoli a znacku klepl na skrytou cast komory.



PeSY
Příspěvky: 40

Příspěvek#154 » ned 19. čer 2022, 09:12

Ahoj,

Můžete někdo vyzkoušet jak rukger ideálně 4,25 konzumuje s&b nontox?

Díky

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů