Ruger SR1911

Původní i klony


Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#106 » sob 20. led 2018, 11:20

Díky všem...



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#107 » pát 23. lis 2018, 23:22

Dotaz na majitele teto krasne zbrane - jaka je tloustka gripu, se kterymi je zbran standardne dodavana? Je to 1/4 palce, nebo jiny rozmer?



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#108 » pon 10. pro 2018, 21:19

Je to standard (1,34 palce: https://ruger.com/products/sr1911Standa ... /6700.html). Pokud bys chtěl zúžit, musíš klasicky tenčí střenky a k tomu odpovídající šroubky.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#109 » pát 28. pro 2018, 20:13

K tehle zbrani mam takovy zvlastni "vztah". Zbrojak jsem si udelal presne v dobe, kdy se dostala na trh a do dneska si pamatuju, jak jsem sel do AllianCze kupovat cisteni na svoji komisni CZ 75 a tam Rugera meli. Koukal jsem na ni jako prastenej, vysockoval aspon potezkani a vyzkouseni do ruky a rekl si, ze je fakt nadherna, ale nejakejch 19k za zbran teda fakt nikdy nedam :lol: Libila se mi fakt ale moc :twisted: A jak sel cas, vzdycky jsem po ni v kramech koukal, ale utesoval se tim, ze to neni nic pro mne. Ale pak jsem se nekdy mesic dva zpatky dostal na jednu predvadecku, kde ji meli...sice uz radne jetou, ale pujcil jsem si ji, vystrilel krabicku a razem se stara laska vratila. Od te doby jsem ji zacal ruzne hledat a shanet z druhe ruky, protoze tech 28k za novou se mi fakt davat nechtelo. Nedavno jsem narazil na jednu komisni za 20k...sice jsem si musel dojet, ale vzhledem k tomu, ze byla v kompletnim baleni a temer nestrilena a s dalsim Ruger zasobnikem a kozenym pouzdrem KMSadlery navic, tak jsem do ni sel.

Nasucho parada - povrchovka fajn, vule minimalni - nic neklokta, jenom se lehce pohybuje dlanovka horizontalne a spoust vertikalne, ale to jsem vycetl, ze neni problem...navic dlanovka funguje bez problemu, tak jak ma.
Padne mi do ruky naprosto paradne-je to asi prvni pistole, u ktere nemusim ani o milimetr zmenit uchop, abych palcem vypustil zasobnik a soucasne ovladal pojistku.
Zachyt zaveru jde tezko, ale snad se ochodi.
Prekvapila mne fakt hodne silna vratna pruzina...rozborka a zejmena sborka je skutecnej ocistec a zatlaceni pruziny zpatky, abych mohl pretocit tu objimku (barrel bushing) do polohy, kdy ji to zafixuje, se prstem proste udelat neda. Mate nekdo zkusenosti jak to resit? Slabsi vratna pruzina...?



alkalic
Příspěvky: 239

Příspěvek#110 » sob 29. pro 2018, 08:24

Hele mám na 9mm 1911 9 lb vratnou pružinu a stejně to jde rukou blbě. Je na to takovej jednoduchej klíč se kterým to jde fakt snadno, nebo si pomáhám něčím plochým čím stlačím to "víko" vratné pružiny a vytočím objímku.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#111 » sob 29. pro 2018, 09:03

No u zbrane v krabici byl plastovej...ale bud sem kopyto a nebo je uplne k nicemu, protoze kdyz jsem ho tedka pri rozborce a sborce na cisteni a promazani pouzil, tak pruzina a to vroubkovany "viko" litaly po celym obyvaku...nakonec jsem zaimprovizoval a pouzil opacnej konec varecky, ale bylo to taky dost krkolomny...hodil bys sem prosim link na ten klic?

Jakou 1911 mas?



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#112 » sob 29. pro 2018, 09:14

Co jsem mel tuhle pistol, tak vratna pruzina byla opravdu hodne tuha. Ale normalne jsem ji zatlacel prsty. Ten plastovy klic jsem nikdy nepouzil.
Ted kdyz mam Kimber, ktery ma dlouhe voditko vratne pruziny a tudiz ten bazmek je pruchozi a ma tak ostrou hranu, tak uz ho prsty nezatlacuji. Na zatlacovani pouzivam vystupek botky zasobniku, ktery se k tomu svym tvarem hodi.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#113 » ned 30. pro 2018, 11:53

Já jsem si na to vypěstoval techniku, abych se obešel bez toho klíče (přijde my nešikovnej). Postavím zbraň hlavní nahoru (vybitou a zkontrolovanou samozřejmě), potlačím palcem na okraji dolů a přetočím bushing do strany. Ze začátku jsem si párkrát odrbal nehet, ale po troše tréninku to jde samo.

Samozřejmě klíčem to jde taky snadno, jen mi prostě nějak nevyhovuje...



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#114 » stř 2. led 2019, 22:05

Ja to prstama-palcem nezatlacim ani nahodou...pruzina je tuha jako prase, voditko je kratke a k tomu v miste, kde se ma tlacit, ma to moje celkem agresivni checkering...takze proste bez sance...zkouseno presne v pozici jak rika jhora...a ten plastovej klic asi neumim pouzivat, no...nicmene varianta varecka funguje celkem spolehlive...



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#115 » čtv 3. led 2019, 16:31

Varecka je asi fajn, ale kdyby jsi ji nahodou nemohl najit, nebo ji nemel po ruce, tak vyzkousej ten vystupek plechove botky zasobniku. Rekl bych, ze je na to primo delany.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Jeniq
Příspěvky: 3

Příspěvek#116 » čtv 3. led 2019, 22:31

Koukám, že jsme nezávisle došli ke stejné technice. Ten plastovej klíč ani nevím kde mám, ale zásobník používám furt :-) (Kimber Eclipse Target 0.45)



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#117 » čtv 3. led 2019, 22:52

Diky za tip...vyykousim...



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#118 » ned 6. led 2019, 10:09

Někde jsem to dával do jinýho vlákna o 1911 (bohužel už nevím kterého), ale celá 1911 je stavěná tak, aby se dala rozebrat bez použití jakéhokoliv nástroje - některé díly slouží zároveň jako nástroje pro rozborku dalších částí zbraně. Stačí jen mít ke zbraňi zásobník a jednu hilznu .45 a rozeberete jí zcela. Jeto teda v angličtině:

http://sightm1911.com/lib/tech/toolbox.htm

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#119 » pon 7. led 2019, 10:57

a pin mainspringu čím ? úderníkem ?



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#120 » pon 7. led 2019, 18:10

Jo, jediny udernik pripada do uvahy. Jenze cim zatlacit udernik, aby sla vyjmout desticka, ktera ho drzi? Takze minimalne je potreba mit aspon sirky, spendlik, nebo paratko. A cep zachytu zaveru je na to tlusty. Ted jsem to zkousel. Takze to nejspis nebude pravda, ze se da rozebrat bez pouziti nastroje pouze pomoci zasobniku a hilzny. Ale mozna mi neco uniklo a ja se pletu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů