Ruger SR1911

Původní i klony


tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#91 » úte 16. led 2018, 15:20

Mel jsem ho. Kupoval jsem ho pul roku stareh. Prvni majitel na nem nedelal zadne upravy. Tak jak byl z krabice, tak byl perfektni. Spoust paradni, ani jsem nemel potrebu ji ladit. Strilel presne a nemel jsem zadnou zavadu. V ruce sedel spickove. Jedine, co bych mu vytkl, bylo to, ze mel velke vule mezi ramem a zaverem. Kdyz s nim clovek zatrasl, tak chrestil jak chrestys. Jak jsem byl z neho nadseny, tak jsem zatouzil po nejake premiove 1911. Tak jsem Ruger prodal a koupil Kimber Stainless Target II. A abych byl uprimny, tak nemam pocit, ze bych si vyrazne polepsil. Musel jsem nechat prelestit spoustak, protoze drhl a mel schodek, musel jsem koupit druhou dlanovou pojistku, protoze ty Kimber jsou moc bachrate a uchop je nepriemny. Jedine, co je na tom Kimberu lepsi, jsou ty vule mezi ramem a zaverem.
Pokud natrefis na nejaky za dobrou cenu okolo 20000,- tak ho muzu doporucit.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#92 » stř 17. led 2018, 11:56

Jhora:
Ve finále budu rád za každý názor ;)

Tomas fuk: Díky



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#93 » stř 17. led 2018, 12:17

Já za ten čtvrtrok jsem moc spokojenej. Problém s vůlemi můj kus nemá (je to tak akorát, aby nebyl citlivej na střelivo, sežere všechno, co jsem zatím zkusil). Střílí přesně (ani jsem nedokázal zjistit jak moc, střílí líp než to dokážu já), úchop mi vyhovuje a povrchovka vypadá naprosto skvěle. Pojistka klade odpor přiměřený zbrani, která má být nošena (tj. dost na to, aby se nevypnula náhodně v pouzdře, ale ne tolik, aby komplikovala ovládání) a při přepnutí jasně cvakne - naprosto přesně vím kdy jsem odjistil/zajistil a nemám obavu z nechtěného odjištění v pouzdře. Vůbec se nezdráhám ji nosit (akorát je na to těžká a pažba trochu velká, ale pro občasné nošení naprosto OK).

Jediné co mu za tu dobu můžu trochu vytknout jsou důlky v mířidlech, jsou totiž hodně hluboké - v koženém pouzdru se mi do důlku v mušce dostává při tasení bordel a pak je hůř čitelná (a zároveň se ten bordel špatně čistí, protože nejde v tom hlubokém důlku dobře vyšťourat). Ale to je problém konkrétního uživatele, kdybych měl kydexové pouzdro nebo kdybych to své kožené udělal z vhodnější kůže, tak nemám problém.

Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 224

Příspěvek#94 » stř 17. led 2018, 13:48

Náš Ruger 1911 a moje pouzdro
Ruger 1911 a pouzdro w..JPG
Ruger 1911 v pouzdru w..JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#95 » stř 17. led 2018, 14:48

Pěkné pouzdro. Náš Ruger je myšleno, že se jedná o klubovou zbraň eventuálně zbraň, co je někde k zapůjčení? Pokud ano, tak hádám, že má za sebou hodně, byly nějaké závady?

Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 224

Příspěvek#96 » stř 17. led 2018, 17:14

Náš Ruger znamená, že ho mám já spolu se synem. Nastříleno má cca 200 ran, bez závad, a je poslední z první dodávky těchto pistolí do prodejny dave.zbrane., t. zn., že je velmi kvalitní.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#97 » stř 17. led 2018, 20:20

Zhoršila se tedy nějak od první várky kvalita?



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#98 » čtv 18. led 2018, 08:43

Já mám teď novovýrobu (dodávka někdy na podzim) a vůle jsou minimální (lepší než píše tomas fuk - moje zbraň nechrastí, dlaňovka neklinká, pojistka neplave, mezery mezi díly jsou sotva vidět a musím zatlačit na závěr z boku silou, aby se něco pohnulo - i tak to není ani půl milimetru boční vůle). Když ji udržím správně, lítá na 15m všechno jednou dírou (bohužel většinou dělám nějakou střeleckou chybu).

Jediná vada na kráse je značka CIP, jedna je bůhví proč na zadní části závěru a kazí krásu mého kousku.

Netuším ale, jestli jsem neměl kliku na obzvlášť dobrý kus. Kupováno v Armed.cz

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#99 » čtv 18. led 2018, 10:01

jhora píše:........ vůle jsou minimální (lepší než píše tomas fuk - moje zbraň nechrastí, ..... musím zatlačit na závěr z boku silou, aby se něco pohnulo - i tak to není ani půl milimetru boční vůle......Netuším ale, jestli jsem neměl kliku na obzvlášť dobrý kus.......



vůle pod 0,5mm ?? to pro Rugera snad vyrábí Číňani ?
koukám, že laťka je proklatě nízko



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#100 » čtv 18. led 2018, 12:33

No srovnával jsem s Norincem, to je pravda - když tomas fuk napsal "velké vůle", tak pod tím jsem si představil půl milimetru, ale možná má přísné měřítko. Uznávám že nevím, kolik jsou akceptovatelné vůle za tuhle cenu, jen konstatuju, že u mě jsou minimální (nemám nic, čím bych je dokázal změřit).

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#101 » čtv 18. led 2018, 14:33

https://cs.wikipedia.org/wiki/Dunning%C5%AFv%E2%80%93Kruger%C5%AFv_efekt

nebylo by jednodušší a ferovější sdílet fotku terče na XY metrů a k tomu komentář s jakýma šuplatama a patronama to má jakou spolehlivost ?
popřípadě jestli jsi řešil nějaký jiný problémy a kolik z toho máš nastříleno ?



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#102 » čtv 18. led 2018, 16:22

Fotku bohužel nemám (terče si nefotím), kolik mám nastříleno jsem uvedl, stejně tak jak dlouho ji mám, kde jsem ji kupoval, že jsem řešil problém s důlky mířidel a že mám CIP značku na nehezkém místě. Jediné co mi tam vypadlo byly konkrétní značky střeliva (což doplňuji - MagTech, S&B, a vlastně započítat lze i cvičné náboje - s předchozím plasťákem mi tam některé nešly, takže i to může být užitečná informace).

A stejně tak i informaci, že se necítím moc povolán to hodnotit vzhledem k nedostatečné zkušenosti (s konkrétní zbraní i celkově), na což Střelec napsal, že i tak ho zajímá můj názor (kdyby to neudělal, nic bych sem nepsal)

Jsi mnohem zkušenější a znalejší než já, nechápu proč hledáš hnidy na mých postech, když jsem svou nízkou úroveň zkušeností dopředu přiznal- lepší by přece bylo uvést svoje zkušenosti, máš jich víc a jsou hodnotnější než ty moje a nemám problém ti to přiznat...

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#103 » pát 19. led 2018, 07:53

nehledám mouchy na Tvých postech, kdyby to takhle napsal kdokoliv jiný zvedlo by mi to obočí taky.
pokud totiž nikdo nebude vyvracet omyly či bludy, zůstanou "na skle" coby validní informace

pokud se necítíš kompetentní, nedělej to , je to stejný jako se někomu předem omluvit že mu nadám do .......
na věci to nic nemění

spolehlivost sestavy ovlivňuje mnohem méně odlišná dnová ražba jiného výrobce značka výrobce než provedení střely, což se projevuje při podávání,
lze z Tvého posudku někde vyvodit že šlo o pouze o střelivo FMJ RN ?



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#104 » pát 19. led 2018, 08:20

Oukej, když to napíšeš takhle, nemám problém uznat chybu - pro příště si beru ponaučení, že v případě jako je tenhle upřednostním SZ (kde to uvidí jen ten, kdo mě vyzval k uvedení dosavadních zkušeností a ví, že to musí brát s rezervou), stejně tak že obecně má být vše psané jednoznačněji a konkrétně, aby nedošlo k mýlce.

U střeliva šlo o FMJ RN od S&B (podíval jsem se do zásob, bylo to nakonec cca 300 kusů), Magtechy byly FMJ-SWC (to bylo asi 20 kusů, což přiznávám, že je příliš málo na nějaké závěry).

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#105 » pát 19. led 2018, 09:52

to je dostatečný množství na prověření spolehlivosti použitých šuplat pro danný typ střeliva

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů