Kimber 1911

Původní i klony
Uživatelský avatar
Semir_Gerkhan
Příspěvky: 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » pon 24. led 2022, 09:20

Zdravím všechny,

chci se Vás zeptat, máte tu někdo Kimber 1911 a jste ze severu čech?



selag
Příspěvky: 276
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » čtv 21. bře 2024, 13:28

Kimber Raptor II. v 9x19. Vystřeleno zatím 200 ran SB a 250 ran přebíjenek - olovo komolý kužel. Funkčnost 100%, bez závad. Přikoupeny 2 originální zásobníky Kimber - poslední 9. náboj jde hodně těžko, ale při troše snahy ho tam dostanu. Objednány 3 zásobníky na 10 ran Metalform. Zatím maximální spokojenost. Zpracování v podstatě není co vytknout, vůle závěr rám jsou nulové. Spoušť cca 2 kg, těsně před spuštěním je tam cítit malej hrb. Dám ještě 1 000 ran a pokud se spoušť neusadí, budu přemýšlet o ladění.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Semir_Gerkhan
Příspěvky: 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » čtv 21. bře 2024, 13:50

Konečně někdo kdo má také Kimber. Je to moc pěkný kousek. Viděl jsem stejný na prodej na střelnici Army-Arms v Liberci. A kde jste sehnal další originální zásobníky? Zkoušel jsem je hledat dříve ale nenašel jsem je. Nakonec jsem koupil zásobníky od Wilson Combat. A musím říct že jsou za mě lepší než originál.



selag
Příspěvky: 276
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » čtv 21. bře 2024, 13:56

Originál zásobníky na 9 ran pro ráži 9x19 jsem koupil tam, co zbraň. Prodejna Lira v Praze - Motole.



selag
Příspěvky: 276
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » pát 22. bře 2024, 16:56

Jinak ty originál zásobníky nejsoiu žádná výhra. Ze tří dokoupených jsou dva prasklé dole u základny. A jeden se evidentně ještě někdo snažil opravit. Ale fungují.......

Uživatelský avatar
Semir_Gerkhan
Příspěvky: 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » pát 22. bře 2024, 23:41

Liru (prodej-zbrani) znám, kupoval jsem u nich už také párkrát. Zapomněl jsem že ho máte 9x19. Já mám .45ACP Kimber Warrior II. No jak jsem psal, řekl bych že zásobníky od Wilson Combat mi přijdou lepší než originály. Sice jsou dražší, ale myslím si že ta kvalita je prostě jinde.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#7 » sob 23. bře 2024, 07:34

selag píše:Zpracování v podstatě není co vytknout, vůle závěr rám jsou nulové. Spoušť cca 2 kg, těsně před spuštěním je tam cítit malej hrb. Dám ještě 1 000 ran a pokud se spoušť neusadí, budu přemýšlet o ladění.

Je to vizualne moc pekna zbran. Presne na tuhle koukal kolega, ale nakonec poridil neco jineho.
Nicmene me zaujala ta spoust…ja mel v ruce zatim dva Kimbery a v obou pripadech mely spoust naprosto straslivou - tezka, hrbata a neprijemna. Oba teda byly v razi .45ACP. Ale to by nemelo hrat roli, protoze technicky je to stejne a u ceho jineho by se mela nechat udelat super spoust nez prave u 1911.

Zda se, ze kdyz clovek chce 1911 s dokonalou spousti, tak musi bud najit nekoho, kdo to umi poladit (coz v nasich koncinach nevim) a nebo mit stesti na kus. Pripadne dat 100k+ za nejakou zbran od Wilson Combat, Ed Brown, Nighthawk Custom apod.

Uživatelský avatar
Simier
Příspěvky: 77

Příspěvek#8 » sob 23. bře 2024, 10:29

Podle mě má dobré spouště BUL. Nedávno jsem je zkoušel v Topguns a fakt mě to mile prekvapilo. Krátký chod, jemný odpor, nicotný propad a pozitivní reset. Zkoušel jsem základní Government a Commander za 34k. Plus ještě Trophy, který má mít spoušť ještě o fous lepší, ale přišlo mi to velmi podobné. Po 1911 pokukuju, a spoušť je pro mě to hlavní, aby už z krabice byla příjemná. Takže jsem zatím nakloněn k Bulikovi. O Kimber spouštích zatím dle různých zdrojů mám pochybnost, že z krabice bude dobrá. Tam je asi potřeba prostě přijmout fakt, že si to člověk musí trochu doladit.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#9 » ned 24. bře 2024, 08:00

Simier píše:Podke mne........
Krátký chod, jemný odpor, nicotný propad .........

Podle mne plácáš......
To je nastavitelny u kazdy 1911.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#10 » ned 24. bře 2024, 08:29

4mike: Ale ne u všech je ten rozsah nastavení stejný. Nejde přece říct, že všechny 1911 mají stejný chod spouště, protože si to jde nastavit.

Uživatelský avatar
Simier
Příspěvky: 77

Příspěvek#11 » ned 24. bře 2024, 09:39

Taky jde o to jak hladce to chodí. Tech Bulů jsem na prodejně zkoušel několik a u všech mi to přišlo stejně dobré, jakože fakt dobré. Zkoušel jsem tam i Rugera a bylo to proti Bulu znatelně horší co se týká odporu, plynulosti chodu a vaklu spouště. Jasně délku dorazu nastavíš v podstatě u každé, ale ta plynulost, odpor a případná velikost vaklu spoušťového jazýčku mi přišla u Bulu fakt na vysoké úrovni rovnou od výrobce! A co mi ještě přišlo hodně fajn proti Rugeru, úplně sametový měkký chod závěru a zase to bylo u všech zkoušených Bulů konstantně velmi dobré. Chápu, že jsou to jen pocity, ale ty potvrzuje víc uživatelů.

Uživatelský avatar
Semir_Gerkhan
Příspěvky: 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » ned 24. bře 2024, 13:01

Tak chod spouště záleží ne jen na výrobci, ale taky na tom jak je z továrny nastavená, ale taky v jaké cenové kategorii se pohybujeme. Taky ale člověk nesmí zapomínat na to k čemu primárně tu danou pistoli (model) výrobce primárně vyrobil. Přeci jen nedá se srovnávat chod spouště pistole která je primárně určená třeba na IPSC s pistolí která je určená primárně na obranu. A co se týče Kimbera je to za mě naprosto stejný příklad. Jejich zbraně co se týče zpracování a spasování jsou opravdu na vysoké úrovni všechny které jsem měl tu možnost si v Praze v Lire (prodej-zbrani) vyzkoušet. No a co se týče spouště, tak dle mě hodně záleží na daném modelu a na tom k čemu je daný model primárně určený.
A přesně jak poznamenal @Simier. Pořád je to jen o pocitu. Který je za mě pokaždé velice subjektivní. To co někomu připadá strašný a špatný. Tak někomu jinému zase může připadat jako naprostá bomba a obráceně.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#13 » ned 24. bře 2024, 19:07

S tim Bulem souhlas. Taky jsem jich v top-guns par nasucho zkousel a vypadaly hodne dobre…tak slicovani a pohyb zaveru (treba ve srovnani s TSkem z z Brodu, ale i lepsi nez ten Kimber), tak spoust. Ale uz jsem parkrat zazil, ze nasucho byla spoust super a pri strelbe to zadna hitparada uz nebyla. Bohuzel neznam nikoho, kdo by Bula vlastnil, tak nemuzu overit

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#14 » ned 24. bře 2024, 20:24

Sedmej píše:4mike: Ale ne u všech je ten rozsah nastavení stejný. Nejde přece říct, že všechny 1911 mají stejný chod spouště, protože si to jde nastavit.

Čím to tvrzení chceš doložit ?

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#15 » ned 24. bře 2024, 20:39

antonspelec píše:S tim Bulem souhlas. Taky jsem jich v top-guns par nasucho zkousel a vypadaly hodne dobre…....

...tak slicovani a pohyb zaveru (treba ve srovnani s TSkem z z Brodu,.....

..... Bohuzel neznam nikoho, kdo by Bula vlastnil, tak nemuzu overit


1) znám to, osahal jsem si to v krámku (sice je to komplet MIM ale chodi to krásně - jak dlouho ?)
2) v životě jsem nedržel v ruce slícovanej kvér (ale zní to cool)
ale oproti TS.... (TS je zas pecka oproti Norkovi či Glocku)
3) nemáš tušení jak ten super spoušťák vypadá po pár tisících
( Vymačkané otvory pro čepy,.....)

Udělejte něco pro sebe (neztrapňujte se)
a pro případné kupce (neprezentujte své dojmy za informace)
DĚKUJI, konec hlášení

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů