Messerschmitt ME 1911

Původní i klony


Úderník
Příspěvky: 30

Příspěvek#16 » úte 23. led 2024, 13:01

Mě bylo u Harranta řečeno, že jsou to vesměs turecký komponenty, snad akorát hlaveň je Lothar. Tím si ale nejsem zcela jist. Koukal jsem tam i na Huga a Schmeissery a trochu mi to splývá. A kompletuje se to až v germánii.
Ale musím tedy říct jen na osahání je to za ty prachy naprostá paráda! Krásně vše lícuje. Hladký chod závěru. Příjemná spoušť i úchop.
Jen ten jednořadej zásobník je takovej divnej. Ale to je asi nezvyk z dvojřadýho. :)
1911 nemusím, ale do týhle bych za ty prachy šel.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1869

Příspěvek#17 » úte 23. led 2024, 14:53

Úderník: Jo za ty peníze vypadá opravdu skvěle.



VláďaA
Příspěvky: 59

Příspěvek#18 » ned 28. led 2024, 10:25

Zatím mám na něm cca 300 ran, nějak na něj není čas...ale chodí to hezky, zpracování je moc pěkné, tam by se jedna moravská fabrika mohla jít učit. Poladil jsem si pružiny, aby to bylo víc k obrazu mému, dal zvětšené vypouštění zásobníku a magwel. Víc ukáže čas, po domluvě můžu nechat otlapkat, případně nechat střelit u nás na Camp Zero.



Rock-sorr
Příspěvky: 1

Příspěvek#19 » pát 2. úno 2024, 16:09

Je to Turek od Schmeisseru. Schmeisser sám má Hugo - vyrobeno v Německu. A pod značkou Messerschmitt vyrábí v Turecku no. Dnes jsem ho měl v ruce a nic moc.



kocúr
Příspěvky: 12

Příspěvek#20 » ned 4. úno 2024, 13:26

Nezdražili tohto Turka? Uvažoval som o ňom, ale už stojí skoro liter.... To sa mi viac oplatí doplatiť za Springfield, ktorý začali k nám voziť....



Luhu
Příspěvky: 6

Příspěvek#21 » stř 7. úno 2024, 23:07

Takže přátelé, včera jsem si koupil ME1911 v ráži 9mm Luger, večer jsem ji rozebral, vyčistil a důkladně prohlédl, zpracování je opravdu perfektní, krásně slícováné, vůle velmi malé (standard), nic nedrhne, vše jak má být. Vybíral jsem ze čtyřech kusů a překvapilo mě, že jsem mezi nimi nepozoroval žádné rozdíly (ne jako když vybíráte např. Shadow 2). Jediné, co nejspíš budu řešit je vratná pružina, úderník a vytahovač je ve srovnání s jinými 1911ktami co mám o něco lehčí, ale to nemusí nic znamenat, navíc když to časem odejde, tak výměna je to nejmenší. Spoušť je příjemná - plynulá, jemný chod, tuhost zeď tak akorát, hodně mi to připomíná spoušť u BULa 1911. Mám 1911ky STI a Ruger v ráži .45ACP, proto jsem se rozhodl, že chci mít jednu i v 9mm L, samozřejmě jako STI to není, to je jasný, je to sportovní speciál, ale nebál bych se Messerschmitta srovnávat s Ruger nebo Bulem, oproti mému Rugerovi má dokonce o drobet lepší spoušť. Myslel jsem si, že si spoušť ještě přeleštím, ale asi to nechám jak to je. Dnes jsem s tím byl na střelnici a vybouchal jsem 150 ran, kolegové ještě dalších 50 ran, zatím žádný problém, žádná zádržka, všechno chodí jak má, pistole je poměrně dost přesná, soustřely jako obvykle,... ještě to bude chtít pár výstřelů, než si "docvakám" mířidla na finál. Uvidíme, jak to bude chodit až to bude mít za sebou pár tisíc ran. Přiznám se, že jsem byl k tomu velmi skeptický a spíš jsem počítal s tím, že si to na prodejně osahám, párkrát si cvaknu spoušť, slušně poděkuj, koupím si náboje nebo olej, aby nebyl prodavač smutnej a v tichosti odejdu, ale dopadlo to naopak, viděl jsem, vyzkoušel a hned si ji odnesl. Za mě za ty peníze dobrý kup a nepíšu to jen proto, že jsem si to sám koupil, taky oceňuju že má rail, kvalitní stavitelná mířidla, toliko tedy mé první dojmy.



ZipCz
Příspěvky: 10

Příspěvek#22 » čtv 7. bře 2024, 10:55

Zdarte. Nevíte kde by se dal v okolí Zlína oťapkat tenhle Messerschmitt nejlépe v té stříbrné barvě. Mám teda už 8 let norníka 1911 s kterým jsem velmi spokojený ale říkám si jestli mu nekoupit kámoša ať mu není v trezoru smutno :) . Nejbližší obchod je až Brno nebo Ostrava což je kvůli čumendě daleko :? . Kdyby měl někdo cestu a byl ochoten přihodím půlčana slivovice.



Luhu
Příspěvky: 6

Příspěvek#23 » čtv 21. bře 2024, 12:09

Tak mám vyboucháno něco přes 500 ran a párkrát se mi stalo, že poslední nábojnice se mi "skřípne" v komoře, prostě zádržka, v zásobníku mám většinou 5-6 nábojů, takže narvaným zásobníkem to není. Koupil jsem sestavu vrátné pružinu s vodící tyčkou DPM, což teda zlepšilo chování zbraně při střelbě, ale to mi problém s vyhozením poslední nábojnice ještě nevyřešilo. Koupil jsem teda ještě další kvalitnější zásobník a uvidím, jestli to nebude náhodou původníma zásobníkama. Nicméně stává se to tak zřídka, že ani nevím, jestli se to dá považovat přímo za závadu, ještě to budu chvíli sledovat a uvidím, jestli to dát puškařovi nebo na reklamaci,... což bych nerad musel řešit. Jinak střílí to parádně, stále spokojenost.



ZipCz
Příspěvky: 10

Příspěvek#24 » pát 22. bře 2024, 08:13

Co používáš za střelivo? Pokud to bývá poslední náboj mohla by být slabší pružina v zásobníku.



Luhu
Příspěvky: 6

Příspěvek#25 » pát 22. bře 2024, 20:04

Používám tovární SB nebo MaxxTech 9x19 FMJ 124gr, zásobníky jsou sice nové, ale už od pohledu to není žádná hitparáda, taky mám tušení, že to bude tím, holt levnější verze Schmeisseru. Pružiny, zásobníky, úderník, vytahovač... v těchto komponentech se podle mě promítá právě ta cena, jinak je to v podstatě Hugo. Zatím se mi to stalo jen 4x-5x, takže teď budu chvíli střílet jedním zásobníkem, tím novým - lepším a uvidím jestli to bude už v pohodě.



Redsnake
Příspěvky: 334

Příspěvek#26 » pát 22. bře 2024, 20:11

Imho Schmeisser je vyroba nemecko, messerschmitt turecko, i kdyz to schovavaj. Nebo…?



Luhu
Příspěvky: 6

Příspěvek#27 » pát 22. bře 2024, 20:54

To že jsou vyráběné součástky v Turecku přece neznamená, že to hned šunt, podle všeho je výrobce Tisas, mám i Tureckého Canika TP9 SFX a je to taky dobrá pistole. Toho bych se nebál, kolega si pořídil 1911 HUGO v 45ACP a už to měl to taky na reklamaci. Jak jsem psal, kromě těch pár posledních nevyhozených nábojnic je to úplně v pohodě, možná bude stačit u těch původních zásobníků jen nastavit pružiny a bude klid. V téhle cenové relaci je to lepší volba než Norinco (RIA) nebo Taurus si myslím, o level výš je potom třeba Ruger a Bulík atd.... , ale je to 1911tka spíš na hobby střelbu, než na závody, to je asi jasný.



Redsnake
Příspěvky: 334

Příspěvek#28 » pát 22. bře 2024, 21:43

Reagoval jsem na “ holt levnější verze Schmeisseru”, coz jsem zrejme tedy nespravne pochopil ze je uvadeno ze to nedejboze snad produkuje stejna fa.

Kazdemu co jeho jest, sam jsem mel norka a byl spokojen, jsou to zbrane ktere na trhu jiste maji sve misto. At slouzi



Luhu
Příspěvky: 6

Příspěvek#29 » ned 24. bře 2024, 18:54

Tak jsem ten drobný technický problém s vyhazováním poslední nábojnice asi už vyřešil, u nového zásobníku od MEC-GAR nebyl jediný zádrhel, tak jsem rozebral ty původní, jednoduše jsem trochu roztáhnul pružiny a ani po dalších 100 výstřelech žádná zádržka. Celý problém byl zřejmě jen v původních low-cost zasobnících. Takže to shrnu, pistole pěkná, solidně zpracovaná, minimální vůle, příjemná spoušť, velmi přesná, kvalitní mířidla + rail. Z mé strany "pouze" investice do vratné pružiny v s vodící tyčkou a zásobník(y). Nyní nástřel cca 650 ran, dám zase třeba vědět, až budu mít vyboucháno třeba 5tis ran... nebo když se něco pokazí.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti