Norinco 1911

Původní i klony


Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#106 » stř 12. led 2022, 19:34

Snad jo ;) V pondělí dostanu techničák a pak některý den aspoň jednu škatulu vybouchám. Teď se mi to nechce rozdělávat ale je to prostě hrubý (jak válečný tokarev) z venku jsou vidět stopy v černění ale nic strašnýho. V drážkách se to ochodí. Vnitřní díly vypadají vcelku slušně a kdyby něco ruplo, tak díly stojí pár korun. Kvalita vývrtu je srovnatelná s čímkoliv jiným. Akorát teda někde seženu aspoň jeden kloudnej zásobník, tyhle jsou dost moc nic (jeden drsný, jeden hezky hladký) ale sušilky podávají oba. Je potřeba vybírat. Měl tam compacta rok 2018, ten můj je 2020 a je o něco lepší. V Třebový u Řehaků za 10690,- měl tam ještě compacta v 45ACP a nějaký v devítce za podobnou cenu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#107 » čtv 13. led 2022, 06:25

Zásobník jsem objednal od Mec-Garu, litr za Wilsona se mi fakt dávat nechtělo, tak snad bude pasovat (kdyžtak vrácení ve čtrnáctidenní lhůtě) a nechám si pak přihnout pružinu dlaňovky, jde dost lehce. To jsou tak jediné dvě věci (plus teda to, že jde závěr dost ztuha) které mi zatím, bez zkušeností se střelbou, vadily.



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#108 » čtv 13. led 2022, 10:25

Jasny, fotky nespechaji.

Zaver jde dost ztuha...? To jako myslis, ze je silna vratna pruzina, nebo ze to drhne v kolejnicich ?
Kdyby pruzina, tak nechat par dni na zachytu stazeny zaver, ona povoli.
Jestli kolejnice, tak ty se urcite po chvilce zabehnou. Urcite bych zbran rozebral, ocistil od jejich konzervacniho oleje a na vsechny mista nanesl kvalitni olej.

Uživatelský avatar
Jarda K
Příspěvky: 185

Příspěvek#109 » čtv 13. led 2022, 10:41

Tříprstá pružina (dlaňovka/přerušovač/spoušť) je za cca 500,- od Wilsona. A je lepší dát nerezovou. (předělával jsem origo Colt...) Ona když působí unaveně, tak se zušlechtění nepovedlo na celé. Píši ti to proto, že vím jaké je to střílet z Governmenta dávkama po 3-4 kusech! :-P



Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#110 » čtv 13. led 2022, 10:58

V mým podání znamená "dost lehce" možná úplně normální chod, 1911 jsem držel naposled hodně dávno, tak si to nepamatuji. Když bude kulometit tak zajedu na reklamačku a vymění se díl. Po záruce už to bude jedno kdo to vymění (na brownells mají wilson za 204,-).

Spíš to bude hrubýma drážkama než pružinou. Ono už včera po celoodpoledním sušení to šlo lehčeji :)



Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#111 » čtv 13. led 2022, 20:46

A až budu měnit tu pružinu, tak nechám dát i tu pojistku. Lehce se viklá ale nic hrozného, měla by být o fous širší ;) Jinak jsem zatím na sucho nenašel jinou vadu. Po střelbě se uvidí dál. Zítra přijde tenhle zásobník, tak snad v ní bude fungovat. https://www.prodej-zbrani.cz/Zasobnik-P ... 2690p.html



Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#112 » pát 14. led 2022, 18:28

Hmmm, takže Norinco už nechci v životě vidět... PŘI SUŠENÍ rupla ta trojblbost. Je to opravené ale kvér mají zpět u prodejce. Na náboje jsem sehnal kupce hned, takže jsem zase takovou ztrátu neutrpěl...



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#113 » pát 14. led 2022, 20:08

Kolikrat jsi s tim cvakal na sucho, ze to prasklo ? Nevrtal jsi do toho nahodou ?
Proc jsi prodaval naboje, kdyz ti zbran vyhovuje, tak jsi mohl poridit kvalitnejsi model ?
Tohle je velice podivuhodne...



Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#114 » pát 14. led 2022, 21:15

Upadla ta část která drží dlaňovku. Nebudu hned kupovat další, když mě jedna nasrala a tak by mi tady krmivo zbytečně leželo... To je tak vše, žádnou konspiraci v tom nehledej ;)

Uživatelský avatar
Jarda K
Příspěvky: 185

Příspěvek#115 » pon 17. led 2022, 11:01

Takže, ač nerad, jsem trefil špatné zušlechtění. Nebo se materiálově sekli. Hmm, škoda.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů