Norinco 1911

Původní i klony


tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#76 » ned 19. lis 2017, 07:54

Vsude jsou vyprodane. Skladem nic neni. Ale treba ti neco dovezou.
http://www.beareka.cz/pistole/?v=colt
http://www.panzer.cz/cs/pistole-prodane ... 45acp.html
http://www.gundrak.cz/Default.aspx?Page=1175
Zkus jednotlive obchody kontaktovat a treba se podari neco vymyslet.
Toho norka zadara beru :-D

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#77 » ned 19. lis 2017, 08:13

jarda72 píše:Ach jo, wigume wigume, nejdřív čtu, pak přemýšlím a nakonec píšu. Jinak by z Vás toto nevypadlo. Ale dík za radu. Co kdyby jste napsal něco užitečného - třeba kde sehnat novovýrobu 1911 A1 tak jak vypadala, klidně za 50k. Zatím mám jen Norinco za 4k. Hned jak seženu to Porsche, klidně Vám Norinco daruji.

Jardo,Jardo. Promiň, ale Norka ti prostě nepochválím ;)
Novodobá A1 je Colt 1911 Government Series 70. Tam hledej návrat ke kořenům a roku 1924 a nemusíš vyhazovat blokaci jako u série 80.

Jo a díky za nabídku, ale toho Norka nechci. Tak ho s radostí přenechám prvnímu zájemci :D

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#78 » ned 19. lis 2017, 09:01

Norinco.....



jarda72
Příspěvky: 42

Příspěvek#79 » ned 19. lis 2017, 12:21

Wigume - však já toho norka pochválit nechci, sám jsem psal že je to werk. Jenom říkám, že je to jediná zbraň, která tvarem a konstrukcí je čistou kopií 1911 A1, kterou se mi podařilo najít a protože jsem to chtěl prozkoumat, o love mi nejde, tak jsem to koupil. Jinak norka jsem už jednou měl. Tenkrát byla moje finanční situace jiná a hrozně jsem si přál pákovku. Tak koupil JW21 B. Čistokrevná kopie WIN 9422. Co jsem se natrápil, každá druhá neodešla, stále se zasekávalo podávání nábojů, když jsem to čistil, pokaždé jsem se řízl a trefit na 50m A4, to jsem vždy oslavil. Kdybych jenom vyhodil peníze, hlavně jsem si zkazil radost. Šla z domu, stejně jako půjde tento norek, a koupil originál pákovku win v revolverové ráži. Spokojenost nade vše, jenom to sehnat. O tom kolik stála se radši ani rozepisovat nebudu.

Ostatním děkuji za podněty. Googlit umím, i když o Auto Ordance jsem nevěděl. Na tu sérii 70 se mrknu pořádně, díky moc. V Dave, kteří jsou výhradním dovozcem Colt ji nemají, ale jsou šikovní.

Zájemci o norka se množí (myslel jsem že to nikdo nechce), chlapi - budete se muset dohodnout :-).

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#80 » ned 19. lis 2017, 18:26

OT smazaný

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#81 » pon 20. lis 2017, 14:03

jarda72 píše:...... nejdřív čtu, pak přemýšlím a nakonec píšu. .......

to jsem zkusil ale narazil jsem
jarda72 píše:.......Odstranit blokaci zápalníku, tím že pouze vyndám součástky - tak mi zůstane nefunkční zbraň a pak je to zásah do zbraně, který bych doma fakt dělat neměl a kdo mi to poradí, tak je vůl - .......

a dospěl jsem k témuž
Biggles píše:.......Hele já bych se na Tvým místě tím myšlením moc neoháněl.......


než "být vůl" za "házení perel sviním", se raději zdržím debaty, sorryjako :lol:

P.S. modeří- jen cituji v již tolerovaném znění textu a dál jsem použil citaci lidového pořekadla
což jak doufám nebude považováno za vulgaritu



jarda72
Příspěvky: 42

Příspěvek#82 » pon 20. lis 2017, 19:51

Pánové, děkuji za debatu. Jak už na fórech bývá, málo plodná, nicméně dvě velmi dobré rady jsem tady dostal. Netýkají se ale tématu Norinco, tedy sem nepatří, dotčeným jsem osobně poděkoval.

Zdar Číňanům - škoda že ty hvězdy netisknou na vše co vyrábějí.



Ozzy1
Příspěvky: 103

Příspěvek#83 » úte 8. kvě 2018, 20:19

Pánové, mám dotaz na někoho zkušenějšího. Při sušení se mi zasekla sušilka takovým způsobem, že spojuje hlaveň a závěr. Mám podezření, že v se v sušilce zasekl úderník. Každopádně závěrem jde pohnout jenom asi o 5 mm dozadu, než poklesne hlaveň a potom to drží jak helvétská víra. Zkoušel jsem tomu domluvit menší i větší silou, zkusil jsem dát tyčku do hlavně,jestli to nepůjde vyšťouchnout, prolil jsem hlaveň WD40tkou a jsem stále na stejném místě. Pohnout se závěrem nejde, rozborka nejde a z pistole je více méně drahé těžítko. Máte někdo nápad, jak to rozchodit, nebo je to na návštěvu puškaře?

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#84 » stř 9. kvě 2018, 08:12

zkus vysunout destičku uderníku, ten by tím pádem měl jít vytáhnout třeba peanem



Ozzy1
Příspěvky: 103

Příspěvek#85 » čtv 10. kvě 2018, 07:52

Děkuji za tip, zbraň už jsem znovu rozchodil. Opravdu to byl ten úderník.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#86 » čtv 10. kvě 2018, 09:05

ohnutý nebo zapíchnutý v zápalce nebo od kladiva rozklepaný konec ?



Ozzy1
Příspěvky: 103

Příspěvek#87 » čtv 10. kvě 2018, 15:37

Zaražený v zápalce. Tyhle sušilky mají dost hloupé zápalky, takže se tam rychle udělá otvor pro zápalník a zápalka se roztemuje. V podstatě jsem včera jenom zkoušel zatlačit úderník, abych mohl vytáhnout destičku. V jednu chvíli mně až překvapilo, jak moc může úderník dopředu (snad až 5-10 mm) a potom se závěr uvolnil a sušilka vyhodila. Závěrem - úderník má čistý hrot a prvních asi 7 mm co mohlo vyjet ven, pistole jde opět natáhnout a sušilka je v koši. Dneska, až bude chvilka, tak ji ještě rozeberu, odmastím od tuny WD40tky a zkontroluju ten úderník, jestli neutrpěl nějakou škodu.

Uživatelský avatar
Terry1
Příspěvky: 57

Příspěvek#88 » čtv 10. kvě 2018, 17:39

jarda72
Všichni příznivci a odpůrci Norinca poraďte. Chci 1911 A1, přesnou kopii té vojenské zbraně, žádné moderní úpravy, zkrácenky, zámečky, nerezovky, ty s velkým bobrem, odlehčeným kde čím, vyladěnou kde kým a nezáleží mi na penězích. Nechci 70 let starou bouchačku co sloužila v armádě, nejsem sběratel, rád bych něco vyrobeného v současné době. Ať se dívám jak se dívám jedinou volbou je Norinco 1911 A1. Nebo máte jiné doporučení?

Niekto ťa tu už odkazoval na zbrane dave, tak to upresním: tvoje srdce zrejme túži po tomto modeli
https://colt.com/detail-page/colt-70-go ... grip-blued

U Dave ho na webe asi pred mesiacom mali za 30 t. Kč

Biggles
ostatně třeba ani CQ-A1 jsem nepotkal takovou, za kterou bych dal dvacku (zvlášť v kontextu toho, že kolem 25 už jsou i opravdický zbraně)

Ospravedlňujem sa za svoju neznalosť: čo znamená CQ-A1? A ktoré sú myslené tými "opravdickými" zbraňami? Dík.



puntik
Příspěvky: 69

Příspěvek#89 » čtv 10. kvě 2018, 18:49

CQ-A1 - myslím samonabíjecí pušku Norinco CQ - A1 (jedná se o verzi AR 15), tím, že za 25 jsou opravdický zbraně má namysli AR 15 od výrobců Ruger, DMPS a Smith&Wesson... dle mého názoru se ovšem mýlí :-D pač i CQ-A1 zabíjí, takže je opravdická až kam a žádná kuličovka to není ;-)



ventovr6
Příspěvky: 8

Příspěvek#90 » čtv 20. zář 2018, 14:59

Zdravím,nemá někdo kohout na norka pro zvětšenou dlanovku?Nepo pasuje i jiný bez nauhlovaní?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů