Norinco 1911

Původní i klony


Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#91 » pát 5. říj 2018, 20:35

Měl bych dotaz, možná volím špatné téma, což bych byl na jednu stranu rád, na druhou si myslím, že téma je správně.
Oslovil mě kamarád střelec s myšlenkou, zda bych s ním nejel do jednoho obchodu (protože mám trošku větší zkušenost s konstrukcí než on, mám novovýrobu od jednoho US výrobce, on nemá zatím od typu 1911 nic, takže zkušenost obou nula nula, ale nevadí), kde je na pultě uloženka M1911A1 z druhé světové války za cituji: ,,výbornou cenu." Samozřejmě jsem mu řekl, že klidně, rád se do obchodu podívám i na jiné zajímavé kousky, ale o to nejde - podle uveřejněných indicií to jde snadno vygooglovat.
Poslal mi odkaz, kde je pistole vyfocena. Já jako sice nesběratel, jen fanda, ale abych nebyl úplně za amatéra, tak jsem si od jiného kamaráda půjčil knihu od pana Balcara ,,Zbraně vítězů". Pistoli od tohoto výrobce jsem si nalistoval a už podle fotek mi to zkrátka nesedí. Odkaz na prodejce zveřejňovat nechci, abych jej náhodou nepoškodil, pokud je má domněnka mylná, takže zde dávám jen přímo nalinkovaný odkaz na foto.
Zkoušel jsem googlovat a nejpodobnější mi přijde zkrátka Norinco. Jen s tím rozdílem, že zde někdo odbrousil značky a jinak orazil. Např. zde jsem našel Norinco ve fosfátu pro porovnání: http://www.egun.de/market/item.php?id=7146382
Když to shrnu, muška jako na Norincu, spoušť jako na Norinku (dle nákresů v knize úplně jiné + navíc neodpovídá značení zbraně). Z fotek mi přijde, že má Norinco oproti druhoválečné pistoli zvětšené výhozní okýnko, ale zde foto zdruhé strany u inzerátu není.
Nechci poškodit prodejce, možná to sám ani neví, protože je zaměřen obecně na válečné zbraně dle webu, já jej neznám, nikdy jsem u něj nebyl, jen mi to popravdě přijde docela divná tato konkrétní nabídka. Ono cena samotná o sobě je taky podivně nízká, chce 20 000 Kč, stejného výrobce jsem na egunu našel v ceně 4000 Euro (pravda, neprodalo se zatím, je to požadavek prodejce, ale kontrast pro představu).
Je tu někdo, kdo se fakt v této problematice vyzná, aby poradil? Kamarádovi jsem své dojmy sdělil a aktuálně je spíš rozhodnut nekoupit.



zkopírované specifikace

Colt 1911 A1 Swissvale
19900,00Kč
Výrobce: Swissvale PA
Ráže: .45ACP

Kapacita: 7+1 ran
Rok výroby: použitá, kořistní Vietnam
Příslušenství:
Pouze osobní odběr.

Zbraň kategorie B - potřeba nákupní povolení PČR.
Pistole samonabíjecí
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



tof_
Příspěvky: 46

Příspěvek#92 » pon 8. říj 2018, 07:01

Doporučuji přečíst si následující diskusi https://forum.gunshop.cz/colt-1911-uss- ... 59-15.html ... a poté na třetí straně zmíněnou Střeleckou revui č. 1/2009 na str. 74 - "Padělek Coltu 1911 A1"



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#93 » pon 8. říj 2018, 07:23

Díky za odkaz. Je vidět, že investice pár korun do literatury může ušetřit nemalé peníze. Ještě bych se chtěl zeptat, nenascanoval by mi prosím nekdo článek ze Střelecké revue? Odebíram ji teprve 3.rokem,nemám tak staré číslo k dispozici. Ještě jednou děkuji.



ventovr6
Příspěvky: 8

Příspěvek#94 » čtv 27. pro 2018, 20:48

Zdravím dnes sem si při čištění všiml docela velkých vrypů na řetízku,neví někdo čím by to mohlo být a jestli koupit nový řetízek.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 271

Příspěvek#95 » pát 28. pro 2018, 10:00

Mám to taky. Neřeším, střílím. Můžeš zaleštit vnitřek té kulisy ve které je uchycen. Budou tam nějaké groty.

Uživatelský avatar
pirda
Příspěvky: 66

Příspěvek#96 » pát 28. pro 2018, 10:57

Taky už mám Norka nějaký čas a nějakých pár tisíc vystřílel.Myslím ,že je to sice ,,krumpáč,,nicméně pořád střílí stejně,vůle jsou pořád stejné a když ho vezme do ruky lepší střelec než já,tak jsou tam na 25m jen desítky a devítky.Takže za mě ANO.Když budu střílet závodně a budu chtít lepší výsledky,tak vím že jsou lepší zbraně,ale já mám zbraně pro radost a tu mě dělá dostatečnou.A teď do mne :-)

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 271

Příspěvek#97 » pát 28. pro 2018, 20:31

Přesně tak, jsem s ním spokojený. Za ty prachy jinou dospělou bouchačku nekoupím.
Žere všechno, je spolehlivý a má tu správnou ráži :-).
A ani to doladění není žádná věda. Když není člověk vyloženě kopyto, tak to zvládne.



Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#98 » úte 11. led 2022, 06:20

Po blbnutí s myšlenkou pořídit Glocka jsem se nakonec rozmyslel a pořídím si Pekingské prasátko 1911A1C (líbí se i manželce což je značka ideál :) )... Včera jsem ho popatlával u kolegy a za ty prachy se mi to zdá jako adekvátní porce muziky. Podle rozboru oceli by mě fakt zajímalo, čím to jsou žlutí soudruzi schopní vůbec obrábět a s touhle tvrdostí už chápu i hrubost obrábění ve vnitřku. To se jim prostě nevyplatí leštit. Držte mi palce, ať chytnu dobrý kus. Ještě dotaz: V čem to nosíte? Předpokládám, že by měla +- sedět do jakékoliv Dasty na CZ75 nebo něco podobné velikosti.



Ozzy1
Příspěvky: 103

Příspěvek#99 » úte 11. led 2022, 08:46

Kombinované pouzdro od Falca (https://www.falcoholsters.com/cs/nadcas ... pasku-a605)- dá se upnout jako vnější i vnitřní. Jako vnější je to lepší na střelnici (líp se tasí), jako vnitřní na nošení (pod kalhotama nejde vidět).



Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#100 » úte 11. led 2022, 09:58

Vypadá moc dobře, něco takovýho si poručím k narozeninám :) Zatím to vyřeším Dastou 203-1 nebo 703 ale oni jich tam mívají hromadu, tak připasujeme. Co mám na falcu v tom konfigurátoru vybrat? Norinco tam není, to jsem se díval už včera. Colt Commander?



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#101 » úte 11. led 2022, 10:39

Comander ma hlaven 4,25 palca, Goverment 5 palcov.



Ozzy1
Příspěvky: 103

Příspěvek#102 » úte 11. led 2022, 12:16

Norinco 1911C je to samé co commander



Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#103 » stř 12. led 2022, 17:29

Tak nakonec verze sport (commandera měl jenom s tím hranatým lučíkem).. 1) vůle na uzamčení - 0, vůle na spojení závěr rám - 0, řetízek má trošku vakl ale to asi nic... Vnější zpracování v rámci ceny ok, vnitřek je na úrovni Tokareva z obleženýho Leningradu :D Zatím jde dost ztuha ale to se ochodí.. Jo a ta tečka v mušce je vyloženě komická :D
IMG_20220112_172643.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



KapitánPacička
Příspěvky: 300

Příspěvek#104 » stř 12. led 2022, 18:10

Musis doufat, ze radost vydrzi. Tak alespon ti pogratuluju k novemu kousku ;)
Muzes hodit i foto vnitrku zbrane, klidne vice forek, at to okouknu. Prave ze nad timhle taky uvazuju, ze bych si jen tak poridil levnou 1911 na opravdu rekreacni strileni.



indijohns
Příspěvky: 42

Příspěvek#105 » stř 12. led 2022, 19:28

Jarda89 : A měli tam víc kousků na výběr ? Kde a za kolik jsi ji koupil ?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů