Norinco 1911

Původní i klony


rehy
Příspěvky: 1

Příspěvek#1 » čtv 7. bře 2013, 19:10

http://www.alfatactical.cz/detail/19686/pistole-norinco-1911-compact-45acp.html
Co na něho říkáte? Má někdo zkušenosti s kvalitou ? Mám trochu obavy ze země původu :lol:

Uživatelský avatar
ataman
Příspěvky: 29

Příspěvek#2 » čtv 7. bře 2013, 19:43

Já compact mám a nestěžuju si. Šlape jako hodinky. Dnes už se sem zbraně od Norinca vozí snad jen přes Německo, takže by s kvalitou žádný problém být neměl. Není to žádný custom, ale je to poctivý kus železa a svou službu ti určitě udělá. Na fotce je ale klasika 1911 A1 a ne compact, ten má kratší závěr, kulatý kohout, jiný bobří ocas a gumové gripy na pažbě. Kapacita zásobníku je stejná jako u velké 1911ky 7+1.

Uživatelský avatar
radimnet
Příspěvky: 167

Příspěvek#3 » čtv 7. bře 2013, 23:46

Zdravím,
taky si budu kupovat Norinco 1911A1 standard a měl bych otázečku na zkušenější. Kde kolem Brna nakoupit aby bylo z čeho vybírat a kde si prodejce vybírá opravdu dobré kusy.
Díky za tipy.



Návštěvník

Příspěvek#4 » čtv 14. bře 2013, 21:07

Uz se to zejmena na konkurencnich forech omila roky, ale prodejce ma to, co mu v zasilce distributora prijde a neni to od pohledu vadne. Proc by ho nekdo nechaval vybirat? Z ceho? A ze chces dat tolik penez za tohle, je tvoje vec. Z tovarny je to na urovni nemecke vyroby z dubna 45 a pokud si to nechas puskarem dostat na uroven prumerne soudobe zbrane, vyjde te to cenove na roven stavene STI. Jednu jsem zdedil - slavny prvni dovoz z 90tych let s vyhlasenym "fantastickym" materialem. Po par stech ranach vymackana, hlaven v uzamceni plave, porezes se o hrany, spoustak mrzak. Problem trefit cernou na 25m. Sla hned pryc. Ostatni, co jsem videl byly +- podobne. Kdyz malinko prisetris, mas bazarovy Remington, Ruger apod.



kralik
Příspěvky: 310

Příspěvek#5 » stř 27. bře 2013, 20:21

no, nerekl bych... mam "dlouhou" versi z druhe ruky a stiznosti zadne.... nic z vyse popsaneho se jaksi nedeje... ale treba mam kliku.

Uživatelský avatar
radimnet
Příspěvky: 167

Příspěvek#6 » čtv 28. bře 2013, 10:46

Tak jsem nekoupil Norinco ale naskytla se možnost koupit Remington R1 1911 .45 ACP za 11500,-, mířidla Zendl,tak jsem ho vzal a zpracování je opravdu lepší, hlaveň v uzamčení drží a je to opravdu krásný kousek, nemusí se nic ladit :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » čtv 28. bře 2013, 21:01

Gratuluju ke koupi za výtečnou cenu. Remington je jiná liga :) .
Ladit se sice nutně nemusí, ale například ergonomie se dá ještě zlepšit výměnou dlaňovky za nějakou s pořádným bobřím ocasem (+ je nutné dát jiný kohout a mám pocit, že když se mění kohout, tak je vhodné vyměnit i sear), větší hmatník pojistky, podle délky prstů i delší jazýček spouště (většině lidí s vyhovuje delší jazýček v kombinaci s plochým domečkem bicí pružiny (Flat MSH). Krátký jazýček je vhodný spíš v kombinaci s oblým hřbetem rukojeti (Arched MSH), jako má vojenské provedení A1)...
A to je ta krása 1911: když chceš, můžeš si pistoli (nechat) upravit zcela k obrazu svému 8-) . Pokud už teď splňuje všechny tvoje požadavky anebo chceš zůstat u tradičnějšího provedení, pak samozřejmě není co řešit.

Uživatelský avatar
radimnet
Příspěvky: 167

Příspěvek#8 » pát 29. bře 2013, 09:45

Já jsem myslel že se to nemusí nikde dobrušovat :) je to spasované přesně. Tebou popsané úpravy jsou v plánu později. Díky za radu že když se mění kohout tak se má vyměnit i sear to jsem nevěděl.
Střenky jsem si koupil nové (foto) z thaiwanu (vyšly o dostmíň:) ) ty původní ne ne.
Dokonce i v "základu" je to pěkně zpracovaná zbraň.
Na střelnici jsem ještě nebyl ale v sobotu ho provětrám :)

Uživatelský avatar
radimnet
Příspěvky: 167

Příspěvek#9 » sob 30. bře 2013, 19:44

Tak jsem si v pátek odpoledne a v sobotu zastřílel a kam mířím tam díra :) prostě spokojenost :)
Nelituju :)

Uživatelský avatar
Prying
Příspěvky: 78

Příspěvek#10 » pát 7. lis 2014, 22:58

S Norincem stále panuje spokojenost? Taky o něm uvažuju.



MisakMisak
Příspěvky: 13

Příspěvek#11 » čtv 5. úno 2015, 12:35

Zdravím Vás, uvažuji o koupi Norinco 1911A1 comp.45ACP.
Zaujala mě cena, velikost a samozřejmě ráže.
Známý puškař mi sdělil, že by jí bylo ještě třeba "doladit".
Nemá někdo z touto zbraní zkušenosti?
Měl jsem možnost ji vyzkoušet pouze nasucho.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#12 » čtv 5. úno 2015, 18:50

Materiál kvalitní, provedení prostě Čína - dost hrubý obrobek a potřeba doladit spoušťový mechanismus. Nicméně závady při střelbě ojedinělé - alespoň z mojí zkušenosti a to jsme zkoušeli kdeco včetně různých přebíjenek.



selag
Příspěvky: 276
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#13 » pát 6. úno 2015, 09:46

Tady si můžeš počíst... je toho 50 stran
http://www.strelectvi.cz/forum/norinco-1911-t626.html



MisakMisak
Příspěvky: 13

Příspěvek#14 » sob 7. úno 2015, 17:52

Ok, s tím, že to bude potřeba doladit počítám.
Jdu si to pročíst



unknown1992
Příspěvky: 4

Příspěvek#15 » čtv 17. zář 2015, 00:01

Chtěl bych si pořídit Norinco 1911 A1 Standart .45ACP (klasika). Potřeboval bych, aby mi mou volbu někdo znalý odsouhlasil.

Vždy jsem chtěl 1911. Nejsem ovšem ani podprůměrný amatérský střelec. Na střelnici se dostanu tak jednou za měsíc se dvěma krabičkami nábojů a přítelkyní :D. Oba se zastřílíme do PETek z vodou a jdeme domů. Proto nechci nic drahého, protože bych vlastnosti dražších zbraní asi nevyužil. Když dám 10.000 za 1911, která bude více méně "domácí hračka" pro občasnou střelbu, nebude mi vadit, že například po pár letech pojde.

Ale přesto. Jaké máte se zbraní zkušenosti? Mám reálnou šanci, že vydrží střílet třeba 5 let? Odhaduji na maximálně do 6.000 nábojů za tu dobu. Jak je to z povrchovou úpravou - resp. jak obtížné, je setřít černění při běžném "hraní"?

Díky všem za odpovědi :roll:, hezký večer! 8-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů