Norinco 1911

Původní i klony


jajirka
Příspěvky: 14

Příspěvek#61 » úte 8. srp 2017, 17:55

coddy: u mě tohle dělal málo napruženej vytahovač.

Odesláno z mého GT-I9301I pomocí Tapatalk



coddy
Příspěvky: 28

Příspěvek#62 » stř 9. srp 2017, 05:46

Nakoupil jsem nějaké náhradní díly u Řeháka, tak zkusím zaexperimentovat.



jarda72
Příspěvky: 42

Příspěvek#63 » čtv 16. lis 2017, 01:14

Všichni příznivci a odpůrci Norinca poraďte. Chci 1911 A1, přesnou kopii té vojenské zbraně, žádné moderní úpravy, zkrácenky, zámečky, nerezovky, ty s velkým bobrem, odlehčeným kde čím, vyladěnou kde kým a nezáleží mi na penězích. Nechci 70 let starou bouchačku co sloužila v armádě, nejsem sběratel, rád bych něco vyrobeného v současné době. Ať se dívám jak se dívám jedinou volbou je Norinco 1911 A1. Nebo máte jiné doporučení?

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#64 » čtv 16. lis 2017, 08:55

Zkus Auto Ordnance... Norka je třeba vidět konkrétní kus, na objednání může dojít vytuněný už od výrobce (můj měl velký bobřák a sportovní kohout).



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#65 » čtv 16. lis 2017, 10:57

Kolega měl Auto Ordnance. Cena dvojnásobná, vzhled na první pohled stejný jako norník, ale od pohledu je to lépe vyrobené. Kvalitu srovnat nemůžu, nestřílel jsem z toho. Plus myslím že ProArms mívá Springfielda MilSpec verzi, což je cena trojnásobná, ale kvalita tomu taky odpovídá (naposled jsem ho u nich na webu viděl někdy na jaře, teď nevím).

Záleží co od toho čekáš a jestli se hodláš šťourat vevnitř. Osobně nejsem příznivec norníka, protože bych ho stejně dal puškaři ladit a vylepšovat a nakonec bych byl na ceně nějaké dražší zbraně. Ale to je čistě moje osobní preference.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#66 » čtv 16. lis 2017, 14:28

jarda72 píše:Všichni příznivci a odpůrci Norinca poraďte. Chci 1911 A1, přesnou kopii té vojenské zbraně, žádné moderní úpravy, zkrácenky, zámečky, nerezovky, ty s velkým bobrem, odlehčeným kde čím, vyladěnou kde kým a nezáleží mi na penězích. Nechci 70 let starou bouchačku co sloužila v armádě, nejsem sběratel, rád bych něco vyrobeného v současné době. Ať se dívám jak se dívám jedinou volbou je Norinco 1911 A1. Nebo máte jiné doporučení?

Mám pro tebe doporučení. Když ti nezáleží na penězích, tak nechápu proč si kupuješ krumpl Norka? Ta 70. let stará bouchačka by tě možná i přežila narozdíl od Norka, co nevydrží ani čtvrtinu ;)



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#67 » čtv 16. lis 2017, 15:21

O tom si dovolim pochybovat. Norinca sice niesu nejako precizne vyrobene (aj ked v sucastnosti je to uz lepsie ako pred par rokmi) ale materialovo su na tom ovela lepsie ako vojnova a povojnova produkcia, ked bol problem s kvalitou materialu, nakolko vsetko zozrala vojnova masineria.
A tiez aj na niektorych strelniciach maju na poziciavanie Norinca ktore prezili viac ako drahsie zbrane.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#68 » čtv 16. lis 2017, 15:29

Podle toho, co jsem načetl já, tak to taky není univerzální pravda. Kdybych měl na stole Norinco a například druhoválečnou Ithaku, tak vsadím prachy na tu Ithaku.

Ale jarda72 nechce druhoválečnou výrobu a nemá problém s penězi, myslím že má lepší možnosti, než je zde probírané Norinco (IMHO je to spíš na samostatné vlákno, takhle budeme každou chvíli off-topic).

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#69 » čtv 16. lis 2017, 19:16

Jhora naprosto pochopil.
Ale každému dle jeho preferencí. Buď jsem vyzrálej a vím co dělám nebo puberťák a pak se spokojím s naleštěnou bídou.
Přiznávám, že jsem staršího data výroby a mám rád věci co mají tzv. duši a náhražku beru jako max. z nouze cnost.



jarda72
Příspěvky: 42

Příspěvek#70 » čtv 16. lis 2017, 20:49

Nechtěl jsem rozjet diskuzi na téma kvality, ale zjistit lze existuje nová 1911 A1. Čistokrevná, bez..... Díky ladajovy - Auto Ordnance, na první pohled přesná kopie a i na druhý opravdu pěkná. Měl jsem chvíli naději. Je to hodně blízko, sedí vše, ale má blokaci úderníku, tedy jiná střeva. Sprigfield jsem viděl. Je to vše, ale ne A1. Ani se to za A1 nepokoušejí vydávat.

Mimochodem, měl jsem jedno nevyužité nákupko a tak jsem zkusmo toho norníka minulý týden koupil. Je to opravdu ten původní s tou hvězdou. Chtěl jsem to porovnat s výkresy originálu. Lezl jsem po tom několik hodin a tady před Číňany musím smeknout. Žádná zbytečná invence, je to opravdu čistokrevná kopie původní verze 1911 A1. Ošidili tam dvě drobnosti, ale toho si nevšimne ani většina odborníků. Nicméně souhlasím s kolegy ve vláknu, pořádný verk, odpovídající ceně. Fungovat asi bude a pro toho kdo z jakéhokoliv důvodu nechce dát 30k za novou nečínskou je to určitě volba.

Tedy, klidně dám 30k za novou A1, ale zatím to vypadá, že budu muset investovat do repase norníka a respektovat hvězdu na levé straně.

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#71 » sob 18. lis 2017, 15:23

Blokace zápalníku je naprosto minimální zásah do vnitřností zbraně (80´s) a není problém jí vyřadit (a použít střeva bez ní ). Upřímně nechápu nechuť k zvnějšku neviditelné a celkově minimální změně zbraně a zároveň ochotu si koupit čínskou parodii ze který rozhodně nečiší "já jsem originál", ale naopak "já jsem levná jebka"... Jinak se dá sehnat Auto Ordonance, Springfield, Rem taky není vzhledově až tak daleko a třeba od Colta by se taky něco našlo...
A k Norkovi obecně - to není fabrika v pravém slova smyslu, to je konglomerát fabrik, kde je jistota kvality v rámci koncernu nulová. Viděl jsem třeba u 1911 zbraně, který byly překalený, že do nich nešly pořádně ani vyrazit značky, stejně tak bláto, jako by to dělali ze dřeva...o kvalitě vnitřností nemluvě, neprošla mi rukou snad žádná, která by mi "out of box" stačila - buď na spoušti váha jak pro bulharskýho vzpěrače a nebo nespolehlivá funkce. O zamykání ani nemluvě - kolikrát místo žebry spíš uzamčený řetízkem...ostatně třeba ani CQ-A1 jsem nepotkal takovou, za kterou bych dal dvacku (zvlášť v kontextu toho, že kolem 25 už jsou i opravdický zbraně)...nicméně chápu, že jsou tací, kterejm to stačí a nebo vyhovuje - protože si kolem základu postavěj novou zbraň a když budou mít štěstí na matroš a základní slícování, tak i vcelku slušnou (já ale nejsem kutil, já mám zbraně na střílení, případně potěchu oka) - prostě Norinco není žádnej super kauf, člověk dostane přesně to, co si zaplatí.



jarda72
Příspěvky: 42

Příspěvek#72 » sob 18. lis 2017, 20:39

Proč když se řekne Norinco, tak se někteří do ruda zbarví. Článků o tom jak Norinco šmejd, je tu opravdu dost, nechápu, jak někomu stojí za to, to stále dokola rozepisovat. Proč jsem Norinco koupil jsem napsal a také, že hledám kopii verze 1911 A1. Odstranit blokaci zápalníku, tím že pouze vyndám součástky - tak mi zůstane nefunkční zbraň a pak je to zásah do zbraně, který bych doma fakt dělat neměl a kdo mi to poradí, tak je vůl - teď jsem se fakt naštval. Jestli někomu nevadí Porsche v automatu, protože zvenčí vypadá stejně a místní blondýny to stejně nepoznají, tak ať si ho koupí. Pro mě jsou střeva stejně důležitá jako vnější pohled a budu moc rád za každé rozumné doporučení, abych nemusel koukat na to Norinco. Pravda Auto Ordnance je krásná, pečlivě udělaná zbraň, zvenku věrná kopie 1911 A1. Na to by se koukat dalo :-). Já z toho ale chci střílet. Možná to vypadá úchylně, ale chci si splnit sen. Proto trvám na detailech, ta spoušť s blokací zápalníku je prostě jiná.

Mimochodem, řekl jsem že Norka vyzkouším - včera 50 ran na 25 m, tovární 230 SB. Bez závady, po 10 ranách už byla jenom velká díra, poprvé co mi SB lítala rovně.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#73 » sob 18. lis 2017, 22:19

Jarda72: když jsi našel příměr, tak ti ho upřesním. Ty jsi chtěl Porsche, ale místo toho jsi koupil Fiata, s hromadou plastů a tuzing součástek a nápisem Porsche na zadku. Chápeš? Nikdo ti tu necpe, aby jsi to nekupoval, pro každého jeho štěstí. Záleží, zda se spokojíš s Fiatem nebo s originálem ;) Každý musí dospět sám a nědo dříve a někdo zase později.
Norek je fajn, kfyž si budu kupovat něco na takové domácí požvýkání a vím, že nic nečekám a jsem smířenej, že buď si s tím chvilku pohraju a pak to za stálého míchání vysypu do záchodu nebo se tomu budu věnovat a budu do toho cpát ranec, aby to nějak kloudně fungovalo.



jarda72
Příspěvky: 42

Příspěvek#74 » sob 18. lis 2017, 23:52

Ach jo, wigume wigume, nejdřív čtu, pak přemýšlím a nakonec píšu. Jinak by z Vás toto nevypadlo. Ale dík za radu. Co kdyby jste napsal něco užitečného - třeba kde sehnat novovýrobu 1911 A1 tak jak vypadala, klidně za 50k. Zatím mám jen Norinco za 4k. Hned jak seženu to Porsche, klidně Vám Norinco daruji.

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#75 » ned 19. lis 2017, 06:03

Hele já bych se na tvým místě tím myšlením moc neoháněl. Komu není rady, tomu není pomoci. Jo a nefunkční zbraň po vyjmutí blokace? To jako fakt? :o Já myslím, že to vysvětluje asi všechno, Užij si svoje šlapací autíčko, co z velký dálky má obrysy Porsche.
A vono to asi krapet o penězích bude, že jo...na netu má každej plnou šrajtofli, ale radši se ani nezeptá strejdy Gůůůgla, za co ty prachy utratit...jo a Norka od tebe nechci http://www.zbrane-dave.cz/colt/pistole/ (Snad první odkaz, co na mne vypadnul - ale někdo radši hvězdu než poníka) :lol:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů