Nošení 1911?

Původní i klony


ggrandcz
Příspěvky: 146

Příspěvek#16 » úte 7. bře 2017, 22:32

free_man: Absolutně nevím, na co reaguješ.
ace curly: Zamyslel ses někdy nad tím, že natažený kohout se může, narozdíl od nenataženého, zajistit aniž bys to čekal? Já si to jen tak přehrávám v hlavě, ale palec pravé ruky má tendenci uhýbat mimo závěr kvůli natáhnutí, takže narozdíl od klasického vytáhnutí nabité zbraně a ergonomického odjištění, spíš chce uhnout než zmáčknout pojistku a pak uhnout pro natáhnutí a může vzniknout problém...chápu odlehčení natahování závěru, ale stojí to za to riziko?

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#17 » stř 8. bře 2017, 07:07

free_man píše:........ retizek neni dimenzovany na zavirani naprazdno ve velkym stylu...

řetízku je to fuk, nepochopil jsi funkci
trpí výstupky na konci kulisy u nerampovaný hlavně



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#18 » stř 8. bře 2017, 07:40

ggrandcz píše:Zetam se bokem. Padlo tu, ze bez naboje v komore casto voli lidi, co chodi do mist,kde vybijeji. V cem je to lepsi? To jako takovy clovek jen vytahne zasobnik aniz by zkontroloval komoru a prohlasi vybito? Nebo jak tomu mam rozumet?


No bez kontroly asi ne (upřímně doufám, že to zodpovědný střelec neudělá nikdy záměrně), ale nemusí řešit lovení toho náboje, co měl v komoře, když vybíjí. A když odchází, tak zase nemusí natahovat a zajišťovat zbraň a doplňovat zásobník o ten jeden náboj. Tj. pouze "vyndám zásobník + mrknu do komory, na odchodu vložím zásobník a uložím do pouzdra". Mnohem rychlejší a pohodlnější než "vyndám zásobník, vybiju, seberu a uklidím náboj, zkontroluju komoru, na odchodu nabiju, zajistím, doplním zásobník o náboj, co mám někde v kapse, vložím zásobník, uložím do pouzdra". Míň práce a míň věcí, na které je třeba pamatovat a dávat pozor.

Osobně si myslím, že další přidanou hodnotou je fakt, že kdo tohle musí udělat několikrát za den, sklouzne po čase do bezmyšlenkovité rutiny. A to zavání lidskou chybou, která je o to pravděpodobnější, že to právě dotyčný dělá několikrát denně. Nemluvě o faktu, že to asi bude provádět na poměrně exponovaném místě, kde to fakt nezatluče, když náhodou dojde k nechtěnému výstřelu.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#19 » stř 8. bře 2017, 07:44

Když si při vybíjení natočíš zbraň a dáš prsty přes okénko, tak nemusíš nic sbírat, protože máš náboj v ruce... :angel:

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 271

Příspěvek#20 » stř 8. bře 2017, 15:48

to ggrandcz: vím o tom, ale držím zbraň tak, že mám palec na pojistcea celkem na ni tlačím, takže i kdyby se zajistila, tak odjištění nestojí ani sekundu. Navíc si to tak i trénuji, takže s tím nemám problém. Ještě se mi nestalo, že by se mi zajistila. Vím ale, že to nelze stoprocentně vyloučit a proto to takhle trénuji. To lehčí nadrcnutí s nataženým kohoutem umožňuje řešit situace, kdy mám jen jednu ruku a potřebuji natáhnout třeba o nějakou hranu, nebo botu.



PiGr
Příspěvky: 25

Příspěvek#21 » stř 8. bře 2017, 19:28

Nosím 1911 norinko.
Nosím v 1 a žádný problém.
Střílím los a ve svojí zbraň mám 100℅ důvěru.
Pokud nemáš ověřeno a tim nemáš důvěru ve svou zbraň a v sebe tak raci nenos nic.



Rampa McKvak
Příspěvky: 27

Příspěvek#22 » stř 8. bře 2017, 23:20

Díky za poznatky :)

Někde jsem četl, že se 1911 nosí převážně s nábojem v komoře a vypuštěným kohoutem. Viděl jsem i na pár videích, že chlápek vytáhne zbraň, natáhne kohout a střílí. Tím nemyslím, žádnej hollywood, aby bylo jasno :D Na druhou stranu mi to přijde celkem o držku. Na zbrani není na první pohled vidět, že je nabitá (i když Ruger to řeší tak, že je nad komorou malé okínko, takže je vidět pokud je náboj v komoře - nevím jak to mají ostatní 1911). A navíc vypouštění kohoutu s nábojem v komoře svádí k tomu, aby se něco podělalo.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#23 » čtv 9. bře 2017, 08:06

Přesně argumenty, co jsem našel v diskusích na US fórech. Mimo jiné uvádějí i stres, riziko nechtěného zajištění a zvýšené riziko odpalu při pádu, pokud má člověk 1911 podle vzoru Series 70 (bez blokace úderníku). Což kupříkladu SR1911 je. Co jsem četl, tak drtivá většina nosí Condition 1, pár lidí Condition 3 (co jsem koukal, tak jsou to buď začátečníci, co ještě nemají důvěru ve svou manipulaci při nabíjení a vybíjení a pak lidi, kterým to šetří čas, protože často musí vybíjet, viz výše). Condition 2 (nabito, vypuštěný kohout) nosí minimum lidí.

Jinak mám dojem, že většina 1911 má jen to okénko, ale myslím že jsem jednou viděl nějakou malou 1911 na nošení, co měla ještě jakýsi kolíček, který vylezl nahoru z rámu zbraně. To mi přijde hodně praktické, podobný indikátor stavu mám na XDM a pro pistoli na nošení mi to přijde skvělý, jakmile si člověk zvykne to vnímat. Ale bohužel už nevím, kde jsem to viděl a jestli si to nemíchám dohromady s jinou zbraní...

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#24 » čtv 9. bře 2017, 11:29

jhora
pujč nebo kup si 1911, pořádně si ji prohlídni a přestaň polemizovat nad výplody stejných teoretiků jako jsi sám

1/ uderník je kratší než delka závěru od breech face po fir.pin stop
čili když kladivo leží spuštěný na destičce, můžeš do něj klidně mlátit
a díky bobřáku to na něj neupustíš
2/ kdyby Tě předchozí varianta iritovala, můžeš ho nosit natažený na bezp ozubu
3/ můžeš si koupit kladivo bez "palečníku" ale pak nevím, jak jej budeš spouštět :D
4/ jsou lidi, co potřebují pojistku i na Glocku, pro tento segment se vyráběly 1911 s blokovaným úderníkem



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#25 » čtv 9. bře 2017, 15:13

Vycházím čistě z konstrukce zbraně a požadavků armády a informací o konstrukci zbraně. Zcela jasně je popsáno, že odpalu při pádu na zadek brání beavertail a dlaňová pojistka, tak to zamýšlel pan kontruktér Browning. Series 80 mají navíc blokaci úderníku pomocí kolíčku aby nedošlo k náhodnému odpalu při pádu na ústí, což je u Series 70 možné a bylo uváděno že k němu došlo. Při pádu na ústí je jedno kde je kohout/kladívko, k iniciaci zápalky dojde prostým pohybem úderníku vpřed díky kinetické energii celé zbraně při dopadu. To není výplod teoretiků, ale prostě jen fyzika - tolik k prvnímu bodu.

Právě kvůli těmto případům došlo k požadavku na přepracování konstrukce zbraně a vzniku Series 80.
Jako argument se riziko odpalu objevuje obecně v debatách "náboj v komoře/prázdná komora", kohout/kladívko dole na to skutečně vliv nemá (nebo by mít aspoň neměl), což jsem neuvedl přesně - tolik ke čtvrtému bodu

Už jsem napsal, že osobně mi dává smysl Condition 1 nebo Condition3 - tolik k bodu dva

O kladivu bez palečníku jsem nic nepsal, nechápu jak se to mého postu týká, tolik k bodu 3

A jen na závěr - už jsem několik 1911 v ruce měl, jednu si hodlám koupit jak jen to půjde, vystřelil jsem pár desítek ran, tj jsem udělal to co radíš a rozhodně si nemyslím, že to stačí. Je to zoufale málo na to, aby člověk o té zbrani něco zjistil.

A rozhodně to nestačí na to, abych mohl něco usuzovat o bezpečnosti konstrukce apod. Proto jsem se snažil nastudovat historii, konstrukci, diskuse mezi zkušenými střelci s celoživotními zkušenostmi. A tuto skutečnost jsem poctivě uvedl, nesnažím se tvrdit že jsem majitelem pravdy a rozhodně nebudu tvrdit co je nebo není možné, aniž bych uvedl věrohodný zdroj. Každý neovládá angličtinu tak dobře, tak jsem uvedl svá zjištění pro ty, které to zajímá a co nemají čas, chuť nebo jazykové dovednosti, aby si je mohli opatřit stejným způsobem jako jsem to udělal já.

Mám-li být upřímný, tak jestli zakládáš svou odpověď na tom, že sis zbraň půjčil nebo koupil a pořádně prohlídl (tak jak radíš mě), tak sis o ní moc nezjistil. Historie, statistiky i debaty uživatelů obsahují násobně víc informací, než může odhalit pouhá rozborka a pár vystřelů.



ggrandcz
Příspěvky: 146

Příspěvek#26 » pát 10. bře 2017, 06:31

Ono hlavně palečník je určen k natažení kohoutu. Pokud ho za něj někdo spouští, jde průseru na proti. Jelikož je tolik pistolí 70 series, tak to s tím odpalem nebude tak horké. Určitě to možné je, ale až při unavené pružině zápalníku.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#27 » pát 10. bře 2017, 08:17

Jj, není to časté, proto je tolik nových modelů, které tu konstrukci využívají. Někde jsem viděl analýzu, že ten mechanismus blokace má negativní vliv na - a teď nevím jestli to byla životnost, přesnost nebo spolehlivost - zbraně, přičemž nebezpečí odpalu je malé a Navíc hrozí jen při pád na čumák - a to jde střela do země, takže riziko zranění je mizivé.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#28 » pon 13. bře 2017, 08:41

jhora píše:....... debaty uživatelů obsahují násobně víc informací...........

zaměňuješ digitální balast za "informace"
docela pochybuji, že jsi měl kdy v ruce za toho 1/2roku co máš ZP aspoň 1/5 1911 jimž jsem "koukal pod sukně"
natož aby jsi z nich nastřílel tolik co já za poslení leta průměrně za týden
tohle je má 1911
http://imgur.com/a/2TIC0
Naposledy upravil(a) 4mike dne pon 13. bře 2017, 08:49, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#29 » pon 13. bře 2017, 08:45

jhora píše:.......... Někde jsem viděl analýzu, že ten mechanismus blokace má negativní vliv na - a teď nevím jestli to byla životnost, přesnost nebo spolehlivost -......

ani na jedno
a to je malý příklad rozdílu mezi informacemi od někoho kdo oba běžně používaný systémy zná a někoho kdo si vygooglil text, jež nepochopil v souvislostech a šíří balast



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#30 » pon 13. bře 2017, 09:13

Moc pěkný kousek :)

Jinak jedna věc je digitální balast, druhá zkušenosti uživatelů. Osobní zkušenost uživatele není balast, pokud člověk pamatuje na to, že je osobní, tudíž subjektivní.

Jestli máš lepší informace, ideálně nějakou studii, sem s ní. Zatím jsi mi dvakrát zopakoval že máš víc zkušeností (což je asi pravda) a že máš doma krásnou 1911 (což je zcela očividně pravda). Ale dokud své tvrzení nějak neozdrojuješ, tak to prostě nemá žádnou velkou váhu. Abych nepošťuchoval a šel příkladem, přidávám pár odkazů. Debata typu "já mám zkušenosti a tvoje argumenty jsou chybné" je dost o ničem, to je v podstatě ekvivalent argumentu "nemám argumenty, tak zpochybním ty tvoje a budu dělat, že vím proč" a nic to nepřináší, pojďme odzdrojovat svá tvrzení (a jen pro pořádek - klidně použij jako zdroj vlastní testy a statistiky, pokud je máš posbírané, nemusí to být nutně cizí zdroj. Pokud máš tolik odstříleno a odzkoušeno, tak samozřejmě budu brát za relevantní statistiky, které sis sesbíral).

Já třeba dohledal tuhle studii týkající se odpalů:
http://dave2.freeshell.org/1911/drop1/drop1.htm

Co se týče vlivu mechanismu, tak už nedokážu dohledat analýzu spolehlivosti, jen texty o tom, že v továrním provedení mívá Series 80 konstrukce tužší spoušť a je potřeba ji ladit, a prosté konstatování, že víc vnitřřních dílů a komplikovanější mechanismus znamená statisticky vyšší pravdpodobnost selhání (což osobně nepovažuji za digitální balast, ale spíš za common sense, nicméně uznávám, že nikde nevidím statistiky spolehlivosti a v případě kvalitní zbraně i já pochybuje, že se člověk dočká selhání zbraně takového typu, aby šlo přisoudit jiné konstrukci úderníku a ne třeba chybě z výroby nebo vadě materiálu). Příklad třeba zde:
http://www.handgunsandammunition.com/ve ... colts.html

Pak pěkný popis rozdílů (opět zmíněna tvrdost spouště, ale už se nijak nedotýkají spolehlivosti) třeba tady:
http://www.ammoland.com/2017/02/series- ... z4bBsVhk3e

Nebo tady jsou rozebrané docela pěkně vizuálně konstrukční rozdíly (ty zas pěkně ilustrují výhody series 80):
http://www.hoopergunworks.com/1911-series-70-vs-80/

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů